Predlozi - Spanija Portugalija 2010

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY, admin

Odgovori
nidacon
Korisnik
Postovi: 84
Pridružio se: 23 Maj 2011 00:07

Post od nidacon »

ZA Martu, nasao sam kamp u Taragoni. Adresa:http://www.campingfrancas.net/servicios.html
Dokle si stigao sa planom puta? Kada se budes vratio interesuje me posebno Madrid, neki kamp sto blize gradu.
marta
Korisnik
Postovi: 189
Pridružio se: 22 Nov 2007 21:37

Post od marta »

Stigao sam dotle da sam ubacio i Valensiju. Posto od Barselone do Madrida ima preko 600km shvatii sam da je bolje da iz Barselone idem do Valensije (oko 300km) pa onda odatle do Madrida (oko 300km),tako da zatvorim krug. Citam ove putopise slovenackih kampera. Da li si iz Taragone isao do Barselone? Po karti,ima bar 40 km.
marta
Korisnik
Postovi: 189
Pridružio se: 22 Nov 2007 21:37

Post od marta »

U stvari sada sam pogledao kamp,jasno je da on nije za obilazak Barselone ali izgleda veoma prihvatljiva za letovanje (cena je ni 20 evra),plaza deluje solidno. Kakva su tvoja iskustva?
nidacon
Korisnik
Postovi: 84
Pridružio se: 23 Maj 2011 00:07

Post od nidacon »

mi smo se u tom kampu odmarali od puta jedno 2 do 3 dana. Plaza je fantasticna , a imali smo mesto u kampu u prvom redu do mora. Talasi i miris mora. Sto se tice Barselone , tamo sam spavao parkirajuci se na ulici(bilo je jos kampera). Blizu je bio centar(Kolumbov spomenik), a i gradska plaza je bila blizu. Kao orjentir mi je sluzilo i groblje , koje je tu bilo. Mozes na Googlu da nadjes. Isto smo i u Taragoni spavali van kampa, usli smo u stambeni deo i tu se parkirali.
marta
Korisnik
Postovi: 189
Pridružio se: 22 Nov 2007 21:37

Post od marta »

Svidja mi se kamp,verovatnu cu ga i ja iskoristiti za odmor od puta,i to na leto ako se ostvari plan zvani-Portugalija. Ipak cu izbegavati spavanje van kampa u Spaniji,nije mi ni tolika frka da prespavam koliko to da moram ostaviti kampera sa svim stvarima na parkingu pa onda da se mirno setam Barselonom. Kada dodam i to da sam procitao putopis jedne slovenacke porodice koja je zaustavljena od "policajaca" u blizini Barselone i onda su im oduzeli sav kes pod izgovorom da je to falsifikovan novac. Ne znam da li neko zna za cuvane parkinge tzv. PZA koji bi eventualno dosli u obzir.
ZAKI
Korisnik
Postovi: 28
Pridružio se: 05 Jan 2008 13:05
Lokacija: Ljubljana
Kontakt:

Post od ZAKI »

Ja sam u Barceloni išao u kamp pored aerodroma i u grad otišao sa avtobusem. Celi dan si u gradu i baš svejedno je kakav je kamp a čak nije bio tako loš. Moram skenirat diapozitive, da nabacim koju sliku.
Sa Dethleffsem sam išao ob moru do Gibraltara, pretražio celu Portugaliju i vračao se na Madrid, Barcelona ...
7000 km i 23 dana je bilo mnogo premalo. Danas bi napravio dve rute a ne jednu :(
Poslednja izmena od ZAKI u 15 Feb 2010 19:41, izmenjeno 1 put ukupno.
marta
Korisnik
Postovi: 189
Pridružio se: 22 Nov 2007 21:37

Post od marta »

Verovatno je to kamp 3 Estrellas koji prima kaming-cekove tako da cu verovatno i ja ici u njega krajem marta. Ostario si i ti Zaki kada moras da prepolovis rutu. Salim se ,naravno,imati vremena je u istom rangu kao i imati novca. Ova prolecna tura bi bila Barselona,Valensija, Madrid (sa posetom Toledu) i trajala bi oko 20 dana. Na leto bih isao da posetim iskljucivo Portugaliju (oko 4 nedelje) tako da sam i ja prepolovio turu po Spaniji i Portugaliji.
nidacon
Korisnik
Postovi: 84
Pridružio se: 23 Maj 2011 00:07

Post od nidacon »

i ja sam promenio naviku spavanja van kampova. Sada iskljucivo kada pravim plan puta racunam na kampove ili PZA. Ipak je za male pare sigurnije. Tu se jedino javlja problem obilaska velikih gradova(Lisabon, Madrid,...), ali i to se moze resiti javnim prevozom, taxijem , skuterom,..
Odgovori