Putopis - Italija - SARDENJA

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY, admin

admin
Site Admin
Postovi: 798
Pridružio se: 22 Nov 2006 10:08

Post od admin »

Ako te iko razume to sam ja. Od avanturiste zeljnog stalne promene mesta , usporio sam do te mere da 3 godine zaredom kampujem na SANY BEACH-u. Prilagodio sam ritam mladjoj deci koja sada imaju 5 i 8 godina. Njima je fenomenalno, odusevljena su, plitko more, topla voda, pun kamp dece, drustvo,... Sama idu od kampera do plaze citavih 50 metara.
Svako bira ritam putovanja i destinacije u skladu sa svojim potrebama, porodicom i zeljama. U tome je i car naseg kamping opredeljenja- Moze da bude ali ne mora da znaci.
Veliki pozdrav i uzivajte maksimalno opusteno.
GRANDUKA
Korisnik
Postovi: 120
Pridružio se: 03 Jun 2011 01:59

Post od GRANDUKA »

IMAS pravo.....i hvala ti na razumevanju.ù
Mi pored male dece,trazimo da nekako sve zadovoljimo.Pa i zbog toga moramo na neki kompromis.Ranije je bilo drugacije.....a sad sa decom trazi se plitko more,lepa plaza....
Poslednja izmena od GRANDUKA u 11 Jul 2011 10:29, izmenjeno 1 put ukupno.
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Ista situacija je bila kada su mi deca bila sitna. Ali, to je bio i povratak u detinjstvo Nas odraslih. Kao pokazivali im, a u stvari zajedno sa njima smo pravili kule od peska, igrali se lopte u plićaku, odbojke, bacali žabice. Sada još nekoliko godina ovako solo, pa onda sačekati unučiće da se njima pokaže isto.
Korisnikov avatar
Sokol
Korisnik
Postovi: 319
Pridružio se: 11 Maj 2011 18:38

Post od Sokol »

Ko putuje za Italiju skoro u svakom gradu ima stajalista za kamperiste,zadrzavanje je 48sati besplatno je ali ne svuda zavisi sta se koristi ali u svakom slucaju nije skupo,na ovom pretrazivacu mozete videti sve ,malo znanja italijanskog,AREE DI SOSTA ako treba pomoci tu sam 063-7719895.
YU1PSO
GRANDUKA
Korisnik
Postovi: 120
Pridružio se: 03 Jun 2011 01:59

Post od GRANDUKA »

HVALA VELIKO SOKOL
Ja sam na saitu www.camperonline.it nasao sve sto treba....pa ih trazis po opstinama.
Inace mi se nalazimo trenutno u ZALIVU ORISEI danas smo obisli skoro sve pecine i 4-5 "tropskih plaza" voda je prelepa pa sam uspeo da iskoristim i podvodni aparat.Za klince je bilo prenapeorno.
A mogu vam reci da sam pogresio put i usao u centar jednog malog mesta koje se nalazi pri dolasku zove se:Dorgali
usao sam u centar gde su ulice uske i jednosmerne ....MOJA GRESKA---ustvari navigator me je poveo...
Ali ljudi zaustavili saobracaj pomogli da se okrenem....skoro na ruke...celo selo se sabralo da pomogne,bio sam sretno iznenadjen.Na kraju uspeo da se okrenem i vratim u suprotnom smeru.
Jednom LJUDI .....Stvarno su ok.
A sto se tice plaze i kampa u mestu su nezadovoljavajuci.Kamp sa 4 zvezdice....iskreno nebi im dao ni 2 a zove se:Cala Gonone...cao i mestasce.....celo u brdo ...Slika
SUTRA KRECEMO NA PLAZI OD PIRINCA....u prevodu.Skroz ja jugu Sardenie--Vilasimus
Pozdrav svima.
Poslednja izmena od GRANDUKA u 15 Jul 2011 14:26, izmenjeno 1 put ukupno.
Korisnikov avatar
Sokol
Korisnik
Postovi: 319
Pridružio se: 11 Maj 2011 18:38

Post od Sokol »

Pozdrav grandluka zelim lep provod svima vama,drago mi je da vam dobro ide,hteosam da olaksam jer ima mesta gde se ne placa za par dana,u prolazu, svako dobro prijatelji moji ja jedva cekam da supruga uzme odmor pa da krenemo.Najverovatnije Grcka.
YU1PSO
GRANDUKA
Korisnik
Postovi: 120
Pridružio se: 03 Jun 2011 01:59

Post od GRANDUKA »

evo nas Slika
trenutno se nalazimo na delu koji je ispod mesta-Tortoli i zove se Roce Rosse u prevodu Crvene Stene...
Ovde se nalazimo na jednom parkingu i ne placa se nista,jedino sto su nam rekli da ne moze vise od 2 dana.
I sto je pored same plaze i u hladovini.
Veceras ima neka proslava u obliznjem meztu Arbatax pa cemo iskoristiti da i to vidimo.
pozdrav


ulazak u pecinu----foke monake
unutar pecine je zabranjeno snimanje i slikanje


Slika





JEDAN SPECIJALITET---KOKO
SA PLAZE....

Slika




slika iz muzeja -FOKE MONAKE

Slika
Poslednja izmena od GRANDUKA u 21 Avg 2011 23:43, izmenjeno 1 put ukupno.
GRANDUKA
Korisnik
Postovi: 120
Pridružio se: 03 Jun 2011 01:59

Post od GRANDUKA »

ubrzo cu i drugi deo staviti na netu...
nemogu da nadjem vremena da ubacim slike i ostalo.....
Poslednja izmena od GRANDUKA u 29 Jul 2011 22:53, izmenjeno 1 put ukupno.
GRANDUKA
Korisnik
Postovi: 120
Pridružio se: 03 Jun 2011 01:59

Post od GRANDUKA »

Evo nadjoh malo vremena da dopunim ....
kao sto rekoh u mestu Arbatax je bila neka proslava gde su tri veceri spremali morske plodove.Prvo vece su premali skoljke u persunu....fantasticno za veceru.Zaboravio sam da kazem da smo bili parkirani jedno 6-7 km od mesta-rocia rossa- ali sa busom ili taxiem se stize za nekih 20minuta ,dosta je krivudav put.Cena taxia je bila oko 20tak eura po familiji.
Vredelo je ici....pa smo odlucili da budemo sve tri veceri......nismo se pokajali jer smo probali veoma lepe riblje specijalitete spremljene za masu ljudi.


Slika
Poslednja izmena od GRANDUKA u 21 Avg 2011 23:24, izmenjeno 1 put ukupno.
GRANDUKA
Korisnik
Postovi: 120
Pridružio se: 03 Jun 2011 01:59

Post od GRANDUKA »

Slika
GRANDUKA
Korisnik
Postovi: 120
Pridružio se: 03 Jun 2011 01:59

Post od GRANDUKA »

pogled sa visine na ---calagonone
Slika



Slika

































Slika
Poslednja izmena od GRANDUKA u 21 Avg 2011 23:35, izmenjeno 1 put ukupno.
GRANDUKA
Korisnik
Postovi: 120
Pridružio se: 03 Jun 2011 01:59

Post od GRANDUKA »

Slika
priprema za pokret
JADNI EUKALIPTI SU BILI BOLESNI TAKO DA SU NAM TENDE BILE PUNE LISCA OPALOG PA CAK MALO I LEPLJIVOG....
TAKO DA PRE UMOTAVANJA TENDE MORALI SMO DA DOBRO OPEREMO I OSUSIMO JER INACE BI SE SVE ULEPILE...




GPS: 39° 53' 7,451" North 9° 40' 39,428" East
Poslednja izmena od GRANDUKA u 08 Avg 2011 23:28, izmenjeno 1 put ukupno.
GRANDUKA
Korisnik
Postovi: 120
Pridružio se: 03 Jun 2011 01:59

Post od GRANDUKA »

Slika
TAKOZVANA --ROCIA ROSSA-PO KOJOJ NOSI NAZIV OVOG PARKING AREA ZA KAMPERE....I BAS TU SU DVA PARKINGA jedan kosta 11EURA NOC SA STRUJOM,VRUCA VODA SE PLACA UBACIVANJEM 1 EURA...ali radi i na dinare samo da su velicine eura...pa cak i na bilo koji sitnis...tako da je "gratissss"ZNACI PONESITE PUNU KESU SITNISA ...KOJI SLUZI CAK I ZA NAPLACIVANJE PARKING MESTA JER NEKI SATOVI RADE I NA DINARE...:)
A drugi je GRATIS ---GDE SMO BILI U POCETKU----POMERILI SMO SE MISLECI DA CEMO DOBITI VISE KOMOTNOSTI STO SE TICE VODE,STRUJE I OSTALOG.
NI NA JEDNOM NIJE DOZVOLJENO DA SE OTVORI TENDA....ALI TO NIKO NIJE POSTOVAO...NA OVIM PARKINZIMA NIJE DOZVOLJENO KAMPOVANJE TJ OTVARANJE TENDE,IZBACIVANJE KUHINJE,STOLA,STOLICA....I OSTALOG..ALI SVI TO RADE....I AKO SU NA ULASKU ZAKACILI VELIKI LIST SATA SE NE SME.


A OVAJ DEO PLAZE SU NAZVAT ..BAZENI....JER JE VODA OKRUZENA STENAMA I NEMA TALASA...ZA DECU FANTASTICNO

Slika
Poslednja izmena od GRANDUKA u 21 Avg 2011 23:16, izmenjeno 1 put ukupno.
GRANDUKA
Korisnik
Postovi: 120
Pridružio se: 03 Jun 2011 01:59

Post od GRANDUKA »

IH kako sam to mogao da ispustim.....GROB DzINOVA.
NALAZI SE NA ISTOCNOJ STRANI SARDENJE.....I NA PUTU SINISKOLA--DORGALI PUT BR-125 JEDAN OD POZNATIH PUTEVA NA ISTOCNOJ STRANI,PANORAMA JE FANTASTICNA ALI JE JAKO NAPORAN ZA VOZNJU....PUN KRIVINA I VELIKIH USPONA.

Slika
Poslednja izmena od GRANDUKA u 24 Sep 2011 01:29, izmenjeno 1 put ukupno.
Odgovori