Predlozi - Turska - Istanbul

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY, admin

Odgovori
Korisnikov avatar
Jader
Korisnik
Postovi: 770
Pridružio se: 14 Avg 2012 00:45
Lokacija: Beograd

Post od Jader »

Spletom okolnosti planiram sledece leto da preko Bugarske, Turske (Istanbula) dođem do Grčke obale, pa preko Alexandroupoli i Kavale nazad. Ima li ko iskustva s tom deonicom puta (Niš-Sofija-Plovdiv-Istanbul)? Ovo je draft verzija puta http://goo.gl/maps/MzO22
Zahvaljujem na svakoj informaciji!
kimikg
Korisnik
Postovi: 6
Pridružio se: 17 Okt 2013 18:24

Post od kimikg »

Dva puta sam isao slicnom putanjom ali sam oba puta bio i na Crnomorskoj obali.Prvi put sam posetio Suncev breg,Nesebar, Burgas,Krajmorje Solzopol a zatim preko Jedrena do Istambula.Iz Istambula sam se vratio u Jedrene i odatle usao u Grcku pa preko Aleksandropolisa,Kavale i Asprovalte stigao u Solun.Ne mora se ici na Staru Zagoru vec preko Haskova jer je blize a put je odlican.Od Turske granice pa do Kavale treba izbegavati spavanje na usmljenim mestima jer je godinama harao seriski ubica koji je ubio desetine ljudi a najcesce turista a i mladi par iz Beograda.Ne znam da li je uhvacen ali treba biti oprezan.
Drugi put sam isao preko Sofije, Plovdiva, Jedrena Kesana do Dardanela gde sam posetio Galipolje i Troju.Zatim sam se vratio opet preko Crnog Mora.Ako neko bude isao slicnom rutom preporucujem posetu Solzopolu,Nesebru i obavezno stari grad u Plovdivu koji je jedan od najstarijih gradova na Balkanu sa mnogo spomenika Tracanske civilizacije u tim oblastima.
Korisnikov avatar
Jader
Korisnik
Postovi: 770
Pridružio se: 14 Avg 2012 00:45
Lokacija: Beograd

Post od Jader »

kimikg napisao:Dva puta sam isao slicnom putanjom ali sam oba puta bio i na Crnomorskoj obali.Prvi put sam posetio Suncev breg,Nesebar, Burgas,Krajmorje Solzopol a zatim preko Jedrena do Istambula.Iz Istambula sam se vratio u Jedrene i odatle usao u Grcku pa preko Aleksandropolisa,Kavale i Asprovalte stigao u Solun.Ne mora se ici na Staru Zagoru vec preko Haskova jer je blize a put je odlican.Od Turske granice pa do Kavale treba izbegavati spavanje na usmljenim mestima jer je godinama harao seriski ubica koji je ubio desetine ljudi a najcesce turista a i mladi par iz Beograda.Ne znam da li je uhvacen ali treba biti oprezan.
Drugi put sam isao preko Sofije, Plovdiva, Jedrena Kesana do Dardanela gde sam posetio Galipolje i Troju.Zatim sam se vratio opet preko Crnog Mora.Ako neko bude isao slicnom rutom preporucujem posetu Solzopolu,Nesebru i obavezno stari grad u Plovdivu koji je jedan od najstarijih gradova na Balkanu sa mnogo spomenika Tracanske civilizacije u tim oblastima.
Hvala puno za informacije. Bunilo me sto su mi Google i Michelin predlozili put preko Stare Zagore, verovatno zbog autoputa. Kad čujem informacije iz prve ruke odmah je drugačije. BTW, ja se pripremio na drumske razbojnike, kad ono masovni ubica :(.
Planirao sam u Aleksandropolisu par dana provesti u kampu pa dalje prema Kavali.
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Serijski ubica, nikad čuo, niti pročitao u novinama.
Mamma mia, jel uhvaćen.
PS: @kimikg, kako ti znaš da on postoji, jel ostavio neko ceduljče. Kada su se dogodili slučajevi?
kimikg
Korisnik
Postovi: 6
Pridružio se: 17 Okt 2013 18:24

Post od kimikg »

Za SPRINTER
Dosta je pisala nasa stampa kada je ubijen mladi par iz Beograda.Davno je to bilo devedeset i neke.Vracali su se iz Istambula preko Grcke i trebalo je da se po povratku vencaju.Nazvan je "Ubica iz Komotinija" i pisalo se da siluje ubija i spaljuje zrtve.Pre desetak godina sam ponovo procitao kratku vest da je ponovo nekog ubio i da je neuhvatljiv.Sta je kasnije bilo ne znam ali ne verujem da je Grcka stampa mnogo pisala o tome.To je losa reklama za turizam severne Grcke.
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Bogami, kakva Nam vremena stižu, kao neizostavni deo opreme kampera, osim hladnog treba poneti i vruće oružje.
Odgovori