Predlozi - Majsko okupljanje u Beogradu

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY, admin

Odgovori
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Od nedelje toplije. Sledeće 2 nedelje dnevna temperatura preko 25 c, da ne poveruješ
Korisnikov avatar
DusanHY
Korisnik
Postovi: 513
Pridružio se: 05 Maj 2011 10:31
Lokacija: Zemun

Post od DusanHY »

Moram da priznam da ste bili u pravu svi koji ste bili protiv okupljanja za ovaj vikend, stavrno bi bila mokra trava :D , =D
Korisnikov avatar
Dragan
Korisnik
Postovi: 482
Pridružio se: 06 Mar 2012 13:00
Lokacija: Pirot

Post od Dragan »

Boga mi bas bi bilo " vlazno" mogli bi se i podaviti, daleko bilo.
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Eh,"podaviti", to možemo samo u alkoholu.
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Kod Nas se u Šapcu situacija stabilizuje, ako večeras izdržimo, biće super.

Koliko vidim, stanje sa vodom se neće značajnije popraviti u narednoj sedmici.
Da li organizatori razmišljaju o promeni termina i lokacije.
Pretpostavljam da je mesto gde treba da se družimo, potpopljeno.
Nekako mi izgleda glupo da se otkazuje u zadnji čas.
Hajde da se malo prodiskutuje.
Korisnikov avatar
DusanHY
Korisnik
Postovi: 513
Pridružio se: 05 Maj 2011 10:31
Lokacija: Zemun

Post od DusanHY »

Možemo samo da nagađemo šta će biti jer se ne zna da li će prostor gde je trebalo da se skupimo biti pod vodom još 2, 5, ili 20 dana. Mislim da je kasno za promenu lokacije obzirom da je situacija u Bgd- i okolini takva da je većina mesta koje smo razmatrali kao rezervne varijante pod vdoom ili je veoma velika vlaga.
U sredu ću otići do Nautičkog sela pa ću vam javiti kakva je sitauacija.
Ja sam pre za promenu termina, a ne za promenu lokacije.
Ako neko drugi ima neki predlog za lokaciju samo napred.
Korisnikov avatar
Dragan
Korisnik
Postovi: 482
Pridružio se: 06 Mar 2012 13:00
Lokacija: Pirot

Post od Dragan »

U svakom slucaju je bolje menjati datum jer smo se svi tempirali za nauticko selo. Pitanje je samo dal ce na tom mestu biti uopste moguce u dogledno vreme odrzati skup. Posle plavljenja i nanosa zemlje i mulja trebace sigurno par meseci da se zemliste stabilizuje.
lio
Korisnik
Postovi: 525
Pridružio se: 17 Mar 2011 21:49
Lokacija: Prokuplje

Post od lio »

Ukoliko menjamo mesto skupa, uvek možete na jug, mi smo malo bolje prošli
Korisnikov avatar
DusanHY
Korisnik
Postovi: 513
Pridružio se: 05 Maj 2011 10:31
Lokacija: Zemun

Post od DusanHY »

lio napisao:Ukoliko menjamo mesto skupa, uvek možete na jug, mi smo malo bolje prošli
Što se mene tiče nije problem, ali ajde da sačekamo utorak kada Savom prolazi vrh vodenog talasa pa da vidimo.
U sredu idem u Boljevce pa ćemo procenti situaciju i videti ima li šanse da se tamo okupimo, i kad.
lio
Korisnik
Postovi: 525
Pridružio se: 17 Mar 2011 21:49
Lokacija: Prokuplje

Post od lio »

Ja se apsolutno slažem, svi smo se spremili za tu lokaciju, ali ovo je stvarno bila katastrofa. Ukoliko bude moguće nastavićemo po planu.
Pozdrav svima, naročito našim kolegama koji su ugroženi poplavama
Korisnikov avatar
ljubomir372
Korisnik
Postovi: 175
Pridružio se: 19 Dec 2012 18:11
Lokacija: Surcin
Kontakt:

Post od ljubomir372 »

Ja seizvinjavam svim starijim kamperistima ali cu reci svoje misljenje o ovoj temi.U trenutku kad nam se zemlja raspada i kada je pitanje dali ce se odbraniti zivoti ljudi ,elektro sistemi i sve drugo nekome je do prolecnog okupljanja.Ljudi dali ste svesni da se u ovom trenutku nezna dali je u Obrenovcu nastradalo vise ili manje od nekoliko stotina ljudi,da su svi kopovi termoelektrana potopljeni da su cela naselja zbrisana sa lica zemlje da se ni ne nazire kraj svemu ovome.Kome ovo nije jasno neka ukljuci TV.Bolje bi bilo da sretstva koja bi smo potrosili na okupljanje doniramo nekome kome je to potrebno da bi preziveo.
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Ja razumem želju i nameru svih Nas da se nađemo u Nautičkom selu. Priroda je priroda. Nešto nisam siguran da će ona da bude dobra lokacija za druženje ovog puta, a potencijalno može napraviti probleme u smislu proklizavanja vozila.
Zaista treba dobro odvagati sve, pa doneti odluku.
Izlivanja su velika. Većina vode koja se izlila, vratiće se u korito, ne verujem da će ostati po poljima. To opet znači da još bar nedelju dana a i duže treba očekivati visok vodostaj Save. Visoka temperatura koja se najavljuje pogodovaće komarcima, tako da će ih se nakotiti na milijarde u onom mulju. Ne zaboravite da su se pojavile nove vrste komaraca, izuzetno nezgodnih. Savom će plutati poluraspadnuti leševi životinja bar još mesec dana, mogućnost zaraze je visoka. Ja volim reku, ali nekako mi druženje uz reku ovog puta ne uliva poverenje.
Nije Nam stala krava na nogu, razumni smo ljudi.
Ima li nekih predloga za druženje van obale reka. Kako izgleda Arandjelovac i okolina? Okolina Mladenovca? Ili negde drugde, ima li predloga.
Da ne budem krivo shvaćen, ova moja diskusija nije usmerena protiv organizatora, naprotiv.
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

vremenska porognoza za Juni nije baš sjajna
lio
Korisnik
Postovi: 525
Pridružio se: 17 Mar 2011 21:49
Lokacija: Prokuplje

Post od lio »

Ljubomire malo mi smeta tvoj komentar. Siguran sam da su članovi CCS-a već svi pružili pomoć koliko su mogli. Uvek kada bude trebalo pomoćićemo na one načine na koje možemo, ali život ide dalje. Mi samo pokušavamo da održimo naša već data obećanja da ćemo se viđati najmanje dvaput godišnje, održati skupštinu kluba, razmeniti iskustva itd...
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Ko smatra da mu druženje ovog puta ne prija, ne treba da dolazi, mi mu nećemo i ne smemo zameriti, svako ima prava na svoje emocije i to treba poštovati. Uvek treba poštovati drugačija osećanja.
Nemojmo samo nabacivati drugima nekakvu kolektivnu krivicu i diskutovati na taj način da smo mi ostali faktički bezdušnici, jer želimo druženje. Ja poštujem da se nekom ne dopada druženje posle poplave, ali ovo druženje se planira više od 4 meseca, i treba da se održi za 15-ak dana, a ne sutra.

Sećam se, čim je prošlo bombardovanje 1999-e, drugi dan smo napravili feštu sa muzikom, samo tako. Niko nije pominjao da je bilo 4.500 samo civilnih žrtava i niko Nam nije zamerao na veselju niti smo mi ikad osetili da smo uradili nešto što ne valja.
MIslim da su se svi u Srbiji, a koji su mogli, veselili kraju bombardovanja i slavili, bez obzira što smo bili razvaljeni kao zvečke, što je bilo raurušenih gradova, mostova i sl.

Život je čudo, nikada nećemo biti mlađi.

Što se tiče statistike, daću i neke lako proverive podatke:

Dnevno, u svetu samo od gladi, umre 30.200 ljudi

ili

U Srbiji, u saobraćajkama mesečno pogine 12 osoba, a 265 osoba zadobije lake ili teške telesne povrede.

I..... da li zbog ovih zaista poražavajućih podataka koje sada svi znamo, i ne treba ni da ih zaboravimo, mi ne treba da se družimo.

Poštujmo druge, imajmo pijeteta prema preminulima, ali nastavimo druženja, dok smo zdravi i pozitivni, održimo duh zajedništva, svima je to korisno.
Odgovori