Predlozi - jesenje okupljanje 2018.

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY, admin

Korisnikov avatar
Jader
Korisnik
Postovi: 770
Pridružio se: 14 Avg 2012 00:45
Lokacija: Beograd

Predlozi - jesenje okupljanje 2018.

Post od Jader »

Otvaram diskusiju za predloge jesenjeg duženja.
Molim sve koji predlože određenju lokaciju da imaju u vidu to da su oni ujedno i organizatori.
U skladu s dogovorom koji smo imali na poslednjoj skupštini, od ovog druženja troškove okupljanja delimo na ravne časti (po posadi).

A sad čekamo da neko predloži lokacije i termine ;)
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Re: Predlozi - jesenje okupljanje 2018.

Post od sprinter »

Nismo se dogovorili da onaj ko predloži lokaciju bude organizator. Bilo je takav predlog, ali koliko se sećam, isti nije usvojen. Meni lično je svejedno, ali ako prihvatimo taj princip, teško da ćemo se družiti, možda još nekoliko puta. A to Nam nije cilj.
Korisnikov avatar
Jader
Korisnik
Postovi: 770
Pridružio se: 14 Avg 2012 00:45
Lokacija: Beograd

Re: Predlozi - jesenje okupljanje 2018.

Post od Jader »

OK ne mora biti organizator, možda je bolje nazvati ga "koordinator okupljanja".
Lično sam razmišljao o Belocrkvanskim jezerima, ako bude dovoljno interesenata, mogu da pregovaram za kamp.
Korisnikov avatar
liiiman
Korisnik
Postovi: 536
Pridružio se: 10 Maj 2010 11:38

Re: Predlozi - jesenje okupljanje 2018.

Post od liiiman »

Na prolećnoj skupštini je dogovoreno sledeće (izvod iz zapisnika):
"...
Usvojen je predlog da se troškovi organizacije solidarno podele između članova kluba. Takođe je usvojen predlog Sprintera da se za svako okupljanje odredi akontacija koja se uplaćuje najkasnije 14 dana pre okupljanja i da se akontacija definiše po članu kluba koji se prijavljuje za okupljanje, deca su gratis."

Po meni, treba se raspitati za uslove organizacije na nekoj lokaciji, definisati akontacija po članu, prikupiti uplate i dobro se provesti.
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Re: Predlozi - jesenje okupljanje 2018.

Post od sprinter »

Slažem se sa Limanom.
Belocrkvanjska jezera su ok. Bilo je i ranije predloga da se okupimo tamo, ali se nekako uvek izmigoljilo.
Što se mene tiče, predlog je ok, uostalom kao i svaki drugi, ako ih bude bilo, suština je da se nadjemo jesenas.
Korisnikov avatar
Jader
Korisnik
Postovi: 770
Pridružio se: 14 Avg 2012 00:45
Lokacija: Beograd

Re: Predlozi - jesenje okupljanje 2018.

Post od Jader »

Dobro je da postoji zapisnik i da se zna šta je dogovoreno :clap: , ja više ne mogu da se setim ni šta je juče bilo :D

Gledaću da što pre dobijemo ponudu za kamp u Beloj Crkvi, a svi drugi predlozi su dobrodošli.
Korisnikov avatar
Dragan
Korisnik
Postovi: 482
Pridružio se: 06 Mar 2012 13:00
Lokacija: Pirot

Re: Predlozi - jesenje okupljanje 2018.

Post od Dragan »

Odluke skupstine treba postovati. Ipak meni se cini da to nece dobro funkcionisati. Zasto ?
1. Ukoliko bih predlozio neku lokaciju koja je dalje od mog prebivalista ne bih bio u poziciji da organizujem skup.
2. Sa pozicije organizatora razumljiva je potreba za blagovremenom prijavom i novcanom garancijom. Sa druge strane to se kosi sa osnovnom pretpostavkom kampera, po meni, a to je potpuna sloboda zivljenja bez ogranicenja gde, kad, kako ... Uvodjenjem cvrstih pravila i obaveza kao preduslov za druzenj meni deluju previse obavezujuce i cine mi ih manje interesantnim.
3. Slpisak prijava za druze nja jenajvise promena imao zadnje nedelje pa mi se cini da je 14dana za zakljucenje prijava prerano.
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Re: Predlozi - jesenje okupljanje 2018.

Post od sprinter »

Kad su druženja skroz neobavezna, onda je tačno da se zadnje nedelje pred okupljanje najviše učesnika prijavljuje. Ali to nije zbog obaveza učesnika i objektivnih nemogućnosti da se izvrši prijava ili ne, već upravo zbog neobaveznosti i izostanka bilo kakvih posledica.
Neobaveznost je ok, ali samo organizatori ovakvih skupova znaju koliko je bitno da se na vreme zna broj učesnika, da se zna koliko je sigurnih prijava i sl.
Korisnikov avatar
Jader
Korisnik
Postovi: 770
Pridružio se: 14 Avg 2012 00:45
Lokacija: Beograd

Re: Predlozi - jesenje okupljanje 2018.

Post od Jader »

sprinter napisao:Kad su druženja skroz neobavezna, onda je tačno da se zadnje nedelje pred okupljanje najviše učesnika prijavljuje. Ali to nije zbog obaveza učesnika i objektivnih nemogućnosti da se izvrši prijava ili ne, već upravo zbog neobaveznosti i izostanka bilo kakvih posledica.
Neobaveznost je ok, ali samo organizatori ovakvih skupova znaju koliko je bitno da se na vreme zna broj učesnika, da se zna koliko je sigurnih prijava i sl.
Ovaj put se slažem sa @Sprinter :D
Idemo dalje...
Korisnikov avatar
šukitaxi
Korisnik
Postovi: 326
Pridružio se: 25 Feb 2016 09:21
Lokacija: Opovo

Re: Predlozi - jesenje okupljanje 2018.

Post od šukitaxi »

Bas zato sto je neobavezno i nezna se broj posada do zadnje nedelje,treba prestati sa organizovanjem zajednickog ucestvovanja u prikupljanju novca za hranu,nego uvesti da svako nosi sta i koliko hoce,tako bi organizatorima bilo mnogo lakse,da se pobrinu samo za lokaciju,eventualno zivu svirku uz dogovor,i onda nema glavobolje kolko mesa,kolko prasica itd,svako spremi sta mu po volji,a trpezu namestimo kao i do sada i svi zajedno rucamo,jer je tesko organizovati sve u zadnji minut,a obicno tako bude
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Re: Predlozi - jesenje okupljanje 2018.

Post od sprinter »

šukitaxi napisao:Bas zato sto je neobavezno i nezna se broj posada do zadnje nedelje,treba prestati sa organizovanjem zajednickog ucestvovanja u prikupljanju novca za hranu,nego uvesti da svako nosi sta i koliko hoce,tako bi organizatorima bilo mnogo lakse,da se pobrinu samo za lokaciju,eventualno zivu svirku uz dogovor,i onda nema glavobolje kolko mesa,kolko prasica itd,svako spremi sta mu po volji,a trpezu namestimo kao i do sada i svi zajedno rucamo,jer je tesko organizovati sve u zadnji minut,a obicno tako bude
Sve je to u redu. Ali uvek ima ono ali.
Malo kasniji ručak u Subotu uz muziku je ono oko čega se vrtimo.

Sećam se napr ručka u Jakovu. Sve je bilo ok ali oni uštipci iz Niša su pukli za tili čas. Pedja je doneo mesa sigurno za desetinu, a na kraju on i Rada uštipke nisu ni probali. a bilo je tražnje 5 puta više od ispečenog. Slično je bilo i sa Mikijem. Oni su doneli mesa isto tako sigurno za 5-6 ljudi . To je ono što sam ja primetio, ne sumnjam da su i drugi doneli mesa više nego što treba, po principu nikad dosta dok ne osta. Dakle, uštipci su bili za medalju i nestali su u vidu lastinog repa i ostalo je dosta onih koji ih nisu ni probali. A nisu ih probali jer ili su bili daleko od šerpe, ili su kasno došli ili bili fini i nisu se gurali.

Šta hoću ovime da kažem, to da je po meni najsigurnije i najbolje imati jednu vrstu jela za zajednički ručak. Ako je to roštilj, onda neka bude roštilj ali isti za sve, neka svako može da uzme malo uštipaka, malo vešalice ili ćevapa. Ako je pečenje, onda neka bude jedno pečenje za sve.

Kad se organizuje zajednički ručak, za njega je jednoobraznost prava, bar po meni, tu ne može da bude zadovoljnih i onih manje zadovoljnih.

Po drugom scenariju, svako od Nas bi doneo ono šta voli. Kada se peče meso, ono se stavlja u isti koš. Uglavnom se ne zna šta je u šerpama, sve se trpa zajedno, bar je tako bilo do sada. Zar zaista treba da rovarimo po šerpama jureći parčad koji smo mi doneli, ili da umesto toga jedemo nešto čega možda nismo ljubitelji.

To mi baš izgleda bez veze.

Ovo je moje mišljenje, ne mora da znači da sam u pravu.

Zato, za zajednički ručak po meni je najbolje prethodno prikupiti novac, pa ili kupiti sveže meso za roštilj za sve, ili peći prase opet za sve. Ovo ne mora uvek po difoltu da uradi organizator.

Lupam, ako je roštilj u pitanju, možemo da zamolimo Pedju da obezbedi napr. 10-15kg smese za uštipke, on je sa računom donese, mi mu to platimo, i na licu mesta ispečemo. Po istom principu se snađemo za dobru kobaju, ili ćevape, bele vešalice i sl.

Sve ovo iziskuje plaćanje unapred .

Ja zaista ne vidim nijedan razlog za izbegavanje unapred davanja novca, pa nećemo ga nikome pokloniti. Izvedemo čistu računicu i to je to.

Saglasan sam i sa drugim mišljenjima.
Korisnikov avatar
Jader
Korisnik
Postovi: 770
Pridružio se: 14 Avg 2012 00:45
Lokacija: Beograd

Re: Predlozi - jesenje okupljanje 2018.

Post od Jader »

Danas sam kontaktirao kamp "Oaza" u Beloj Crkvi, objasnio vlasniku kakav je koncept našeg okupljanja i vrlo brzo sam dobio ponudu.

Dobili bismo deo kampa uz samo jezero (u pitanju je Vračevgajsko jezero) uz korišćenje kompletne infrastrukture kampa (struja, topla voda, roštilji, prostor letnju bašta, wifi itd).

Ukupna cena s popustom bila bi 384 dinara (u tu cenu je ukljucena boravisna taksa od 50 dinara i 10 dinara osiguranje) po odrasloj osobi. Cena je s popustom i odnosi se na boravak od petka poslepodne do nedelje. Dobili smo i gratis boravak za decu i vozila.

Takođe, Branko (vlasnik kampa) nam može preporučiti muzičare i mesare. Ispod je slika lokacije i jedan video koji su napravili gosti kampa:
unnamed.jpg
https://www.youtube.com/watch?v=L1CpIFBtKOY&t=108s" onclick="window.open(this.href);return false;
Nemate potrebne dozvole da pogledate prikačene fajlove u ovom postu.
driver57s
Korisnik
Postovi: 414
Pridružio se: 12 Maj 2011 00:22

Re: Predlozi - jesenje okupljanje 2018.

Post od driver57s »

Nama je sve ponudjeno prihvatljivo, mislim da i oko hrane cemo se lako dogovoriti jer nam se nude idealni uslovi za boravak i spremanje hrane. Mi cekamo samo dogovor oko termina za okupljanje.
Korisnikov avatar
GorchaHY
Korisnik
Postovi: 74
Pridružio se: 26 Sep 2016 13:28
Lokacija: Jagodina

Re: Predlozi - jesenje okupljanje 2018.

Post od GorchaHY »

Lokacija lepa, za mene poznata. Uslovi dobri, cene prihvatljive.
Sa nestrpljenjem čekam jesen.
Za sve ostalo, kako većina odluči :thumbup:
Korisnikov avatar
liiiman
Korisnik
Postovi: 536
Pridružio se: 10 Maj 2010 11:38

Re: Predlozi - jesenje okupljanje 2018.

Post od liiiman »

Lokacija je provereno dobra! Vreme je da se definiše datum. Predlažem kraj septembra.
Zaključana tema