Putopis Grcka-Srbija 2020

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY, admin

Odgovori
Korisnikov avatar
šukitaxi
Korisnik
Postovi: 326
Pridružio se: 25 Feb 2016 09:21
Lokacija: Opovo

Putopis Grcka-Srbija 2020

Post od šukitaxi »

Ova 2020 god je bila prilicno nepovoljna za ceo svet pa tako i za nas posebno za kamperiste.Kao sto znamo COVID19 je poremetio celu planetu,pa tako putopisi ce biti uglavnom iz nase Srbije.Pa da pocnemo!
Pocinjemo sa periodom pre pocetka epidemije,kada smo se svi nadali normalnoj godini,elem poznati tandem u putovanjima posada Miki56 i Sukitaxi,resili smo da zapocnemo godinu tako sto cemo otici na docek nove godine(nikada vise ovakvu ne docekali)u Grckoj.27.12 smo krenuli put Smedereva da se nadjemo sa pomenutom ekipom oko 11h pre podne,i krenuli veseli ka jugu.Oko 18h smo stigli i lako presli u Makedoniju,put je bio lagan bez guzve,ne narocito interesantan i prva stanica nam je bila selo Mrzence na preko potrebno okrepljivanje u vidu teletine ispod casa koja je specijalitet pomenute kafane Javor Dzoko.Posto smo povratili svu istrosenu energiju nastavili smo jos svega par kilometara do benzinske pumpe ispred granice i na njihovom kamper stopu se parkirali,iskoristili tuseve i toalete,sedeli ispred kampera i ranije otisli na povecerje oko 22h,da sutra poranimo jer smo ocekivali guzvu za ulazak u Grcku.Krenuli smo oko 8h posle jutarnje kafice. Dosta vozila,ali vrlo brzo smo presli jer smo zacas usli u red malo preko reda,i predjosmo.Sledeca stanica je bila Solun.Laganom voznjom oko 10.30 smo stigli kod Zampetasa,jedva pronasli mesto za parkiranje na placu jer je bilo puno kampera i prikolica,i autobusom otisli za grad.Tamo naravno opstepoznato zene hoce svuda,Jumbo,Lidl,i sve u okolini obidjosmo do nekih 18h,povratak do vozila,druzenje,spavanje.Ujutru je bilo skoro isto,ovoga puta smo prvo pokupili potrepstine za kampere,pa ponovo autobus i pravac Solun.Naravno sve je bilo slicno ,po raznoraznim sopinzima(kao da kod nas nema nista,al ajd da ispunimo zzelje nasim lepsim polovinama)klopa u gradu i vecernji povratak na plac i spremanje za nastavak puta.30-og ujutru obavili sve pripreme praznjenje punjenje itd i polazak za Paraliju gde smo imali organizovan docek nove godine.Oko 13h stigli,pronasli hotel i odlicna mesta na parkingu ispred za dva kampera,kao porucena za nas.Hotel holliday inn,koji drze nasi ljudi iz Pozarevca vec dugi niz godina i jos tri hotela pored,primili nas ljubazno,uplatili sta smo imali i dogovorili stolove jer su dolazili jos neki prijatelji al sa putnickim vozilom koji i spavaju u pomenutom hotelu,zavrsili da svi budemo za istim stolom.Odmor u lobiju hotela frapei,rakijice poneko pivce,stigose i drugari sa kolima i svi zahjedno nastavili druzenje,i zatim u setnnju po polupraznoj Paraliji,mnogo drugacije od letnnjih dana kada sve vrvi sada je bilo prijatno,dosta lokala je bilo otvoreno na srecu sada ne dve vec tri gospodje koje su veselo trckarale po radnjama,Miki i ja jadni sta cemo nosimo kese i cutimo,ko nas pita.Vratili se u kampere malo domorili i poceli pripreme za docek,brijanje cak i kupanje :lol: ,mirisanje vecernja toaleta i oko 21h zauzesmo poze.Muzika vec pocela,takodje iz nase zemlje,iz okoline Sokobanje,uveznbana i fantasticna,bez prestanka su svirali do jutra dok nismo otisli na spavanje.Hrana i pice u zobilju,nekoliko menija je promenjeno u toku noci,i bilo je jako veselo i veoma smo bili zadovoljni.Sutradan malo duze spavanje,ponovo setnja,radnje koje smo ne daj boze preskocili i ponovo isto,odlazak na reprizu doceka na isto mesto,ovaj put hrana je bila na bazi Svedskog stola,vise nego dovoljno svega i svacega,muzika ista,isto drustvo i isto veselje opet do ranih jutarnjih casova.Proslavili rodjendan od prijateljice koja je dosla kolima o istom trosku.Oko 12h smo krennuli prema Mk,U Srbiju smo usli bez ikakvih zadrzavanja oko 17.20h i nastavili dalje ka Sokobanji,i stigli oko 20h.Tamo smo otisli do kolege Kalimera,gde je bila i posada Poseidon,tj Pedja i Rada,i opet proslava rodjendana Bojanpvpg i Desinog unuka,uz bogatu trpezu,i ajmo dalje treca noc za redom ice pice i veselje.UJutru zajednicki dorucak susret sa ekipom MUstang i Jelena,i polazak ka kuci.Zavrseno prvo ovogodisnje kampovanje.Sledeci put palimo kamper vec 13.01,polazak za Sd na docek nase N.G.i slavu kod Mikija,dolazi jos dva kampera,Ljuba 372 i Kalimero,nabijamo se u dvoriste,malo kod komsije,al stajemo i nastavljammo druzenje,stizu i Poseidoni i ekipa je kommpletna,bilo veoma ukusno,lepo i veselo,povecerje u kamperima,i odlazak kucama.
Sledeci odlazak je bio 01.02 za Sabac kod prijatelja Allroundera ili ti MIska i Slavice kako ih vecina zna,odavno se nismo videli iradovali smo se druzenju sa njima,i pravljenju nekih planova koji se nazalost nisu realizovali zbog poznate nam korone(grom je spalio),obisli smo lepi Sabac,promenade,kafice,sve u svemu lep dan i vece,spavanje u kamperu,ujutru kafa,burek,prelep dan topao suncan,i odlucimo da provedemo dan u Sapcu kraaj Saaaaaveeeee,gde nam se pridruzio i kolega Sprinter sa svojom Tanjom i naravno Sprinter ne bi bio on da nije doneo darove u obliku pita i kolaca tako smo proveli jako lep dan ,i nazalost morali da se vratimo kuci.
14.02,dan zaljubljenih i mi sve zaljubljeni krenusmo za Madjarsku,u dragu nam banju Tisakecke,Miki56,Kalimero,i mi,sastali se u Sakulama pa svi zajedno preo prelaza DJala za Madjarsku,na granici nigde nikog,4.5 minuta sva tri kampera prosla,i naravno onda redom,Auhan,Praktiker Tesco itd,i konacno stigosmo do banje,kamp prazan mada bilo je gostiju i nismo bili jedini,kasnije su nam se pridruzili,Jevrem i Jelena sa Andrijom a dan kasnije i Sprinteri,mali skup Kamping kluba Srbija u susednoj Madjarskoj,banja je divna odlicna za nas kamperiste,i tako smo se druzili do 18.02 i lagano vratili kucama.
28.02,krecemo za Zlatibor,dogovor sa MIKIJem 56 i u hodu promena plana,jer je Zlatibor zavejan,okrecemo planove i odlazimo za Sokobannju,Kalimero Bojan se silno obradova ,jaoooo opet oviiii,hahahaha,takva mu sudbina,sta da mu radim,druzili smo se svi zajedno,Desa nam spremal razne djakonije,pite,pice,i svasta nesto jos,setali po banji isli na kupanje,sve u svemu kvalitetno se druzili,ostali nekoliko dana i 01.03.se vratili kuci,vec su pocele price o koroni,i onda se desila ona,nepovratila se nikada vise,i svi planovi su propali svima nama.Ali pokusavalli smo da ipak koristimo sto je moguce vise,i novi susret je bio 09.05.kada suMIki i Olja dosli kod nas u Sakule,parkirali smo kampere pored ribnjaka i uz pecanje i rostiljanje druzili se za vikend.Sledeci vikend 16.05 opet isto dosli nam dragi Miki i OLja i dragi prijatelji iz Beograda,sa kojima rado putujemo i uzivamo u tim putovanjima jednim kamperom gde je uvek veselo,na proslavu mog rodjendana (koji je u stvari izgovor da se opet viidmo)
30.05.smo Isli za Smederevo kod MIkija i Olje,ponovo im izbacili auto iz dvorista a uparkirali nas kamper u isto xexexe,i zabavljali se uuz hranu i pice i price do kasno.Sutradan nam se pridruzio i brat Ljuba 372 sa svojom Bljanom,pa smo svi zajedno uzivali i druzili se uz obaveznu distancu,cccc,haha,i rastali se u nadi da se vidimo sto pre ponovo.Dosao i taj dan 12.06, da se vidimo i sa ostalim clanovima kluba,krenuli za Smederevo na sastanak sa MikiIjem i Oljom,sacekali na auto putu Ljubu372 i svi zajedno krenuli za Jagodinu,gde je i bio skup ili ti kamperijada.Skup je bio organizovan u kampu Ruza vetrova koji drzi nas clan Milos Francuz,kome se ponovo zahvaljujemo na predivno organizovanom skupu,predivnoj hrani i picu i kompletnom organizacijom u saradnji sa clanom Gorchom HY,koji je bio stub organizacije,zeljni druzenja svi smo se proveli odlicno i bili zadovoljni,ostali smo cak 4 dana hihih,hvala jos jednom.Bilo je i muzike i hrane pica veselo sve u svemu,ponovo se videli sa drugim clanovima i proveli se odlicno.Posle skupa resili smo da nastavimo dalje, Kalimero,Allrounobilader i mi,krecemo put Despotovca,obilazimo prelep vodopad Lisine,preskacemo vrelo Mlave,ostavljamo za drugi put,i odlazimo do pecine Ceremosnja.Tu ostajemo da prespavamo na parkingu,koji je velik,nocu prazan i odlcan za nocenje.Ujutru se javlja preko Facebooka covek koji se bavi svim mogucim vidovima seoskog turizma,i reklamiranja sela,i dolazi da se upoznamo,jako fin i prijatan covek koji je ujedno i vodic ali u drugoj pecini,odlazimo do njegovog imanja gde ima mesta za satore,moze da se napravi iza prikolice i kampere,i kupujemo odlican ovciji sir i kackavalj,vracamo se i odlazimo u obilazak pecine,i veoma smo zadovoljni jer je Ceremosnja prelepa,tu u blizini je i druga pomenuta pecina ali i nju ostavljamo za neki drugi put,jer ako sve vidimo sada necemo imati razlog da ponovo dodjemo!Posto smo popili kafe, cajeve, sokove, i doruckovali,krecemo dalje na put,koji nas vodi preko Kuceva i prelepih predela,do Majdanpeka.Tu pravimo malu pauzu da fotogravisemo prelepe prizore rudnickog kopa koji izgleda fascinantno,i dalje nastavljamo uzanim brdskim putem prema Rajkvoj pecini,aliiiiiiiiiiii....ni nju ne obilazimo sada,ostaje za kasnije,i istim putem nastavljamo ka Donjem milanovcu.Stajemo na parking,pravimo dalji plan i resavamo da nastavimo ka Tekiji.Stizemo u Tekiju taman pre nego je pocela kisa,parkiramo se pored plaze,odmah do kafanice JOca krofna,koja je nazalost izgorela,i tu se smestamo ispod nagorele limene tende,vadimo stolove stolice i naravno rostilj,i pripremamo rucak.Posto smo se lepo naruckali,pijuckamo pice,sabiramo utiske,malo setamo pored prelepog Dunava,pravimo planove i dogovaramo sutrasnju voznju brodicem po Dunavu.Ujutru budjenje kafa dorucak i sve po redu i polazak na voznju,malo je hladnjikavo ali smo dobor obuceni i uzovamo u voznnji,obilazimo Trajanovu tablu,mali i veliki kazan,Decebala sa Rumunske strane,i otkrivamo tajne Dunava.Po povratku sa broda krecemo ka Donjem milanovcu i na samom ulasku ostajem bez kvacila,pedala samo propade,zavucemo se nekako u ulicicu da vidimo sta je,ulje curi iz cilindra,Bojan pozove Youtube u pomoc i resimo kvar vrlo brzo i bez ikakvih troskova,osim kupovine at ulja da vratim Misku posto sam njegovo potrosio,haaa.Obilazimo manastir Tumane koji je prelep sa ogromnim parkingom,i stizemo u Lepenski vir gde i ostajemo da prenocimo,tu rucamo,setamo,sedimo do kasno,devojke gledaju seriju na telefonu,haaah,posto tv nema sanse da uhvatimo neki signal u rupi.Ujutru nastavljamo dalje i nazalost rastajemo se sa Allrounderima,Miskom i Slavicom,jer moraju da se vrate kuci,idemo ka Golubcu i Golubackoj tvrdjavi i prelepom Dunavu koji je upravo tu najsiri i celom svom toku nekih 6km.Nastavljamo ka Srebrnom jezeru i tu se ulogorimo na parkingu za autobuse sa druge strane nasipa,postoji nalepnica zabranjeno kammpovanje,ali nju sam video tek posle tri dana kada smo krenuli.Rostilj,rerna,klopa pice,obilazak jezera i ostalo,dolaze kamperi odlaze,prenoce,kako ko,mi ostajemo.Odlazimo ujutru peske setalistem do Velikog Gradista,izvidimo sta sve ima tamo,ja trazim taxi pogledom,nema sanse opet peske nazad,jedva izdrzah i ovo,popili pice i kaficu u kaficu da malo dodjem sebi,navatasmo taxi i vratismo se nazad. I konacno nam se pridruzuju Miki i Olja,jer je vec kraj radne nedelje,ponovo u pojacanoj ekipi,uzivamo u nastavku druzenja.Itako prodje jos jedan dan,i oko podneva sldeceg dana krecemo ka Ramu,imamo srece i nalazimo mesta na parkingu jer je jako mali pogotovo za nasa vozila,i obilazimo Ramsku tvrdjavu koja sada izgleda odlicno posto je renovirana komplet.
Zavrsavamo turu,idemo preko Kostolca(gde neki hoce da kupe vikendicu,kazu bolje nego u Grckoj)i kod Pozarevca se oprastamo sa Bojanom i Desom,a mi nastavljamo dalje ka Smederevu,i na kraju ostajemo sami moja bivsa devojka i ja,vozimo se ka selu voljenom i time zavrsavamo malu turu po Srbiji,21.05..
Nije dugo vremena proslo vec posle 4 dana 25.05,ponovo se nalazimo sa Allrounderima iz Sapca i odlazimo u banju Pacir,mesta za parkiraje ima dosta,sto na sljunku sto na travi,i u to vreme nije bila tolika navala na Pacir jer nisu znali mnogi jos,e vec posle je bila druga prica,nama licno se banja svidela,lepa i neobicna roze boja vode,temperatura odlicna za to vreme,voda ima neki svoj jak miris,koji tesko izlazi iz kupaceg danima i danim,slanija voda nego na moru,i mogu reci uzivali smo,jedino Misku nazalost nije odgovarala za kozu,inace je higijena na extra nivou cisto uredno,svaki cas su dezinfikovali prostor oko bazena tj.jezerceta,lezaljki itd,mozete uneti vasu hranu,vodu,cena vise nego povoljna,imaju prelepe Langose,u prevodu mekike,tako da Vam hrana i ne treba,dva Langosa za 150 din.sasvim dovoljno,kafa 3u1 ili 2u1 60 din..Tu smo se zadrzali tri dana na kupanju i izlezavanju,vecernjim setnjama po selu,po delu za pecanje,sve sredjeno tip top,papirica nema na zemlji.Cetvrtog dana se pomerismo ali ne daleko,svega nekih 20-ak km.do Backe topole i Zobnatickog jezera,nasli smo staro mesto za parkiranje u hladovini,blizu vode,i tu smo se kupali,rostiljali,i jednom recju uzivali.Tu noc smo prespavali,a posto su najavljivali kao kisu ranije smo krenuli ka kucama,i tu smo se rastali vec kod jezera i svako ka svojoj kuci,uglavnom super provod je bio.Bili smo mirni skoro ceo mesec sve do 27.7,kada smo krenuli da se sretnemo sa Mikijem i Oljom,kod Rogacice gde su nas cekali,isli smo preko Sapca Ljubovije i dalje sve do Rogacice,gde smo se nasli i parkirali uz samu Drinu,Prelepa je reka Drina,pokusao sam da se kupam,ali citav minut,malo je bila hladnjikava.Spremili smo neke ruckice,klopali,i uzivali u suncu i izlezavanju dok smo slusali Rogacicu kako se uliva u Drinu.Sutradan smo krenuli ka Tari i Zaovinskom jezeru,fina lagana voznjica i stigli smo gore,parkirali se na parkingu posto je zelenilo pored parkibga bilo prilicno zauzeto kamperima satorima i prikolicama,ali mi smo nama lepo namestili logor,tako da nam nista nije smetalo,tu smo proveli naredna dva i po dana,kupali se vozili bicikle,pricali i uzivali.Moram reci da je vec tada guzva bila poprilicno ogromna,auto nisi imao gde da parkiras,a ni u vodu nisi mogao da udjes tako da smo se kupali tek uvece kada se isparazni,al svakako je bilo lepo provedeno vreme.Dalje nastavljamo ka Zlatiboru,nema guzve na putu i fino se vozimo do tamo,odlazimo u kamp Zlatibor i zaticemo jedan kamper i jednu prikolicu,kamp lep cist,fali malo hladovine,ali prijatan,inace clanovi kamping kluba Srbije imaju popust sa clanskom karticom,kao i u jos kampova po Srbiji.Lepo smo se tu odmorili,vozili bicikle malo po porirodi,svratili do centra Zlatibora do prodavnice,a guzva, radovi, gradjenja i ostalo to nije za pricu,ne daj ti boze.Pala je odluka da se ide dalje,i odlazimo sutradan prema Uvcu,iskusni MIki vodi,posto zna za dobro mesto za parkiranje nasih masina,malo nezgodno skretanje malo uzbrdo ali stigosmo an proplanak iznad brane odakle smo imali odlican pogled,kako na jezero tako i na hraniliste belih supova,i njiihov let.Tu smo imali i sunce i oblake i kisu,imali smo goste koji su spavali u satoru,ujutru posle kise,svuda je bilo bez vode osim mesta na kom je bio njihov sator,u bari hahahah,ali dobar sator i bez posledica,samo smo ga prevukli van bare.Okupah se jedared,voda se malo ohladila posle kise pa niko drugi nije ni probao,proveli smo jos jedan dan,i krenuli dalje,obisli jos neka mesta da vidimo za ubuduce ali nismo nista interesantno nasli,Kokin brod jezero,krcato,nema gde da se pomisli da se stane,Radoinsko takodje,i otisli smo na Zlatar,na parking ispred nekadasnjeg zavoda za rehabilitaciju,koji ne radi na zalost,al lepo za parkiranje ravno nema guzve,cist vazduh,devojke su isle biciklima malo u voznju po Zlataru a Miki i ja spremali rucak.Posto sam vec bio na dijeti nisam mogao da kupim ni Zlatarski sir ni kajmak ni prsutu,nista,propast i naopako,da se pozalim,al preziveo sam,ali sledeci pout xexe osveticu se kada dodjem opet.
Posto smo potrosili dane morao sam da krenem nazad,i bez njih jer oni nisu zurili,blago njima,pa sam preko Uzica krenuo ka kuci na auto put Milos veliki,pored Surcina na Pupinov most i dalje pravac Sakule.Predivno potroseni i ovi dani.
09.08.krecemo ponovo na kraci put,idemo u Kursumlijski kraj u selo Tulare kod gore pomenutih dragih prijatelja sa kojima putujemo kad mogu da se uklope,Bane i Biljana.Opustenom voznjom stizemo do njih,cekaju nas,Bane je morao da skrati neke jabuke da bih mogao da udjem sa kamperom u dvoriste(xexexexex)mada i pored toga je bilo malo problema,uzana ulica kamper dugacak ali napred nazad i uspeli smo,i pocinje druzenje i dogovori gde cemo u obilaske.Prvi dan po ustajannju i dorucku,isli smo uglavnom po okolini,do Prokuplja,svratili pogledali jedan kamper iz oglasa koji se prodaje(nismo bili ocarani),i vratismo se u neko doba.Sutradan smo odlucili da odemo do Lukovske banje,put je popravljen ali i dalje u prilicno losem stanju je jedan deo,banja kao banja je verovatno dobra,ali je mesto malo,uzano,natrpano,jedva smo nasli prostor da parkiramo kamper,tu smo se prosetali,videli sta sve ima,probali razne temperature vode na prirodnim izvorima,ali razocarani jer za nas vid putovanja banja nije,nema gde da se stane,parkira,itd.Krecemo nazad i odlucujemo malo u krug pa se vracamo preko obronaka Kopaonika,preko Brzeca i Brusa,na jednoj livadi ispred Brusa stajemo i spremamo rostilj za rucak,oni rostilj ja spagete,jer jos sam uvek na rezimu ishrane eeehhhh.....Dakle pravimo krug,i vracamo se kuci,lep jednodnevni izlet.Sutra resavamo da idemo na Oblacinsko jezero,tek tamo nas ceka razocarenje,zapusteno,prljavo,deo gde je bio skup kamperista ogradjen nema prilaz,jednom recju uzas,preo nekih veza i kontakata saznajemo za Krajkovacko jezero u blizini,selo Padina,i odlazimo tamo,pronalazimo ga bez problema,mesto za parkiranje za nasa vozila opet nema,do samog jezera ne moze,samo kolima jedva,ali nam to nije smetalo da se odlicno provedemo,iskupamo dobro,jezero je lepo,peskovito,toplo je bilo,naravno i sa velikim brojem lupaca ali ima dosta mesta za kupanje tako da nije bilo guzve ni u vodi ni na obali.Posto smo se osusili,resili smo da se pomeramo odatle jer je vec bilo vreme da se nesto i pojede,a tu nije bilo zgodno tako smo se vratili na Oblacinsko i nasli jednu livadicu gde je bilo zgodno za rasiriti se i pripremiti rucak.Zavrsili sve i krenuli ka kuci,vecernje druzenje ,aktivnpsti i krevet,kasno uvece.Narednih dana nismo isli nigde negdo me moj prijatelj uvatio da radim a dosao u goste,pa gde to ima?????Nema veze rado smo pomogli,farbali smo neku drvenariju,kosili i jos ponesto,zaboravih vec sta,al svejedno bilo je dobro,uz rostilj i smeh sve lakse ide.Islis smo u setnje oko sela i po nekim njivama,i doslo je vreme da se rastajemo,ali ne zadugo, i mi smo 14.07 krenuli prema nasoj kuci,stigli uspesno i zavrsili taj deo.
Vec 19.08.isti prijatelji su dosli rano ujutro kod nas i krenuli smo odmah na novo putovanje.Ovaj put smo izabrali Dunav,i opet preko Smedereva,Pozarevca,stigosmo do Srebrnog jezera.Tu smo se zadrzali ne duze od sat vremena,obisli jezero,hotele,kamp,koji je bio pun pun,popili pice i nastavili dalje.Prva stanica je bila ponovo manastir Tumane,al ovaj put nije bila prevelika guzva tako da smo i usli unutra i u prodavnici kupili po nesto,i nastavili dalje,i tako stigli do Kapetan Misinog brega,simapticnog etno seoceta,sa prelepim pogledom na Dunav,napravili fotografije i seli da popijemo pice.Na pola pica nas je uhvatio pljusak,pa smo trazili zaklon sve sa casama i flasam jedan sto ispod nadstresnice,i lagano zavrsili pice,a tako je zavrsila i kisa.
Krecemo dalje,uvalio sam durugu da vozi kamper a ja sam uzivao u pogledim,usput smo svratili do nekadasnjeg kampa Toma,koji je neko preuzeo nedelju dana pre nego sto smo dosli,samo pokosio,malo raspremio toalete,i ponadao se da ce KORONA da donese brzu zaradu,pa su stavili cene totalno neprimerene stanju u kom se kamp nalazi,zahvalili smo im na tome i nastavili dalje,sve do Tekije gde smo opet stali kod Joce krofne,ovog puta na veliki pokoseni parking,i tu smo resili da prespavamo,posle setnje vecere i razgovora.
Planirali smo da ostanemo duze tu,da se malo i okupamo u Dunavu,ali nazalost vetar nam to nije dozvolio,koji je bio dosta jak i neprijatan tako da smo se spakovali i krenuli dalje.Krenuli smo ka KLaadovu,usput smo stajali pomalo,i obisli smo ostatke tvrdjave Dijana,i tvrdjavu Fetislam na samom ulasku u Kladovo.Napravili smo setnju po KLadovu,do plaze na Dunavu,i oklinu,i zaputili se ka Brzoj palanci,tamo svratili do kampa,raspitali se o svemu,i resili da tu dodjemo u povratku.Nazalost morali smo da propustimo jos neka lepa mesta,vodopade,jer su putevi uzani i losi za kampere.Tako smo zavrsili u Negotinu,koji su lepo sredili,put od Kladova do Palanke je najbolji koji sam ikad video,da se zagleda u njega i Nemacka!!!!Obisli manastir Bukovo,rucali usput,i otisli u mesto Kusje,gde ima prelepa plaza na samom Dunavu sa pogledom na DJerdap 2,plaza kao na moru,parking ima dobar al ne bas nesto veliki,za kupanje i ceo dan je odlicno,za nocenje i ne,jer se uvece skupljaju mladi iz okoline,pevaju,provode se,peku rostilj,itd itd,tako da smo morali da potrazimo drugo mesto za nocenje.Sutradan smo otisli u pomenuti kamp Mirocka voda,koji je sasvim solidno sredjen,sa primernim cenama ponudjenom,sa malo izvan kampa gradskom pescanom plazom,gde smo se lepo smestili,cak rasirili i sator jer su gosti pozeleli da probaju spavanje u istom,ali se nazalost zavrsilo fijaskom,moj drugar nije mogao da spava vrteo se,okretao itd,mnogo je svilen taj moj,al o tome drugom prilikom(inace moze da zaspi kad hocete i gde hocete)i odustali su od ideje kampovanja u satoru,a meni dobor doslo,vratili su mi cubu bar na jednu noc.Daklem,kupali smo se,rucali setali,vozili bicikl,probusili gumu na biciklu,pa me ovaj terao da krpimo itd.Uglavnom imali smo aktivan odmor i zabavan,Sutradan napustamo kamp,obilazimo jos jedno selo Korbovo,sa takodje prelepom plazom,sa mestom za tri cetiri kampera,cesmo i tusem odmah pored.Nastavili smo ka Kladovu,ponovo se zadrzali sat vremena i krenuli dalje,nazad.Usput smo sada posto nam je Dunav sada do nase strane puta,stajali na svaki vidikovac i zgodno mesto radi fotografisannja,potrosise se mi kocnice,vise smo kocili neg vozili,al ispaltilo se.Meni se rodila u glavi jedna ideja koja nije bila u planu,ali morali su prihvatiti kad sam ja za volanom.Otisli smo do mesta Ram,obisli tvrdjavu pogledom,i ukrcali se na skelu i presli u juzni Banat,prema Banatskoj palanci,odatle smo skrenuli ka Beloj crkvi,i kampu Oaza,gde je bio nas kolega Jader sa suprugom Mirelom.U samom kampu neopsiva guzva,tako da smo ga preskocili lagano i nasli se sa JAderom i lepsom polovinom(mnogo lepsom rekao bih)na obali reke Nere,gde nam je sacuvao mesto za parkiranje.Tu smo se ispricali lepo,popili kaficu,picence,i oni su nazalost morali da se vrate u kamp a mi smo ostali da nocimo,mir tisina nigde nikoga,osim komaraca,ali opustajuce fino.Okko 23 casa smo imali posetu pogranicne policije,gde smo se pitali za zdravlje i ostalo i dobili korisne informacije,da nismo sami,da ima jos malo dalje od nas omladine koja spava u satorima,da ostanemo slobodno tu i lepo se provedemo,veoma kulturni i fini policajci.
Ujutru je dosao dan za povratak pa posle dorucka krenusmo lagano,do Bele crkve,pa drugim putem nazad prema nasem selu,i usput obisli mesta na nasem putu,Zagajicka brda presocili,jer kad smo videli kakav je put i koliko ima prasine jednoglasno smo rekli NE,obisli Alibunar,Botos,Padinui Kovacicu,i polako dokrstarili do kuce,gde ih je sacekao sin i odvezao u Beograd,do nekog sledecg puta!Sve u svemu prelepo provedeno vreme.
04.09 je ponovo doslo vreme za druzenje kod nas pored ribnjaka.Dosli su MIki i Olja a nesto kasnije i Jevrem,Jelena i Andrija,povadili su se stapovi za pecanje,pecalo se setalo i razgovaralo,sutradan na meniju je bila riblja corba,i riba na tanjiraci,bili su i moji prijatelji iz sela,isti oni sa kojima smo bili i na doceku nove godine u Grckoj,i bilo je veoma veselo i finno,hrana je uspela,pecanje malo manje,i tu se sedelo da kasnih sati.Sutradan je bio dan za pasulj,takodje veoma uspesan i uz dobar pasulj dobro pivo i rakijicu pevalo se opet do kasno(malo cudno su nas gledali ostali pecarosi,a mestani...pa mestani su vec navikli,nije nam prvi a ni poslednji put),i tako smo zanocili ponovo,a posto je ujtru vec bio radni dan,svi smo poranili pa na put,oni desno ja levo,citavih 800 metara do kuce ,parkirao kamper u dvoristu i seo da odmorim od duge voznje.
Sada cekamo neki sledeci polazak....Fotografije su na linku ispod.
https://youtu.be/upQjswWmaXY
Odgovori