Vrsar 2021

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY, admin

Odgovori
Korisnikov avatar
Sašaje
Novi korisnik
Postovi: 2
Pridružio se: 25 Jun 2021 07:19

Vrsar 2021

Post od Sašaje »

Pozdrav članovima i kolegama,

od 23.12.2021. god. do 29.12.2021. god. sa suprugom sam boravio u Hrvatskoj, u kampu PORTO SOLE u Vrsaru.

Na graničnom prelazu su tražili prijavu njihovom MUP-u, potvrde o vakcinaciji, rezervaciju za turističko putoivanje.

Putovanje je proteklo uz umeren saobraćaj, jedina novina je da na pojedinim naplatnim rampama, više nema ljudi, već se putarina plaća samo karticom ili gotovinom putem automata.

Putarina na auto putevima i dalje visoka.

Auto kamp PORTE SOLO u Vrsaru, vrlo dobro uređen, sa parcelama koje imaju struju i dva nova sanitarna čvora, grejana, sa uvek toplom vodom, uredni i čisti.

Cena za kamper, struju, nas dvoje i taksu, 20 eura dan, na parceli u blizini mora, što je srednja cena.

Gradić Vrsar je na 700-800 m od kampa, prolaz širokom osvetljenom betoniramnom pešačkom stazom, uz more.

sam gradić mali, ali ima ribara za nabavku sveže ribe, autobuska stanica ne radi u vansezoni, nekoliko apoteka i prodavnica hrane i potrepština, nekoliko kafića i kiosci.

Odstaklo zatvoreno i čeka sezonu.

U neposrednoj blizini park i kamp Koversada, vrlo lepo uređen, idealan za šetnju.

Mesto Funtana u kojem takođe rade zimi auto kampovi (2 kom), na oko 3 km (mi išli biciklovima).

Obilje staza i puteva za šetnju, vožnju biciklovima.

Posećenost kampa izuzetna. Veče pre našeg odlaska, u kampou je bilo 261 gost.

Izračuinao sam da je to bilo oko 120 kamp vozila.

U kampu radi kafić do 23.00 sata, ima i pića i hrane.

Sve lepo ukrašeno, posebmno su se kamperi trudili da ukrase svoja vozila i okolinu.

U svakom slučaju, divno iskustvo, prijatne temperature oko 11 - 12 tokom dana, noću između 6 - 8 stepeni.

Šetnje pored mora i miris borovine, nezaboravni.

Preporučujemo.

Pozdrav svima Saša i Gorica
Korisnikov avatar
GorchaHY
Korisnik
Postovi: 74
Pridružio se: 26 Sep 2016 13:28
Lokacija: Jagodina

Re: Vrsar 2021

Post od GorchaHY »

Hvala i baš lepo što ste sve ovo podelili sa nama.
Ima li koja slika?
Odgovori