Predlozi - Putovanja, predlozi i iskustva

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY, admin

Odgovori
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Naravno da bi mi prijalo da upoznam ljude iz ove druzine definitivno imamo zajednicka interesovanja .
Korisnikov avatar
mustang
Korisnik
Postovi: 1030
Pridružio se: 27 Jan 2008 22:16
Lokacija: Nis

Post od mustang »

Nikako ne mogu da uklopim vreme da dođem u petak na sajam ali za auto sajam ću se bolje organizovati. I ja bih voleo da se vidimo i proćaskamo malo.
Omnia mea mecum porto
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Poseta sajmu turizma Beograd 2010. Moje vidjenje ove prestizne manifestacije rezervisane za nas glavni grad zaista pokazuje mogucnosti turizma da se brzo prilagodi svakoj situaciji. I ako sam kao i vi bonbardovan sa raznim prospektima -ponudama preko dnevne stampe , postanskih ponuda ,tv,i flajera koje vam guraju u ruku ipak sam zatecen sam kolicinom agencija koje posluju na nasem trzistu. Ocekivao sam da ce se prikazati nasi susedi Bugari i Grci sa direktnom ponudom , pa ipak sve se svelo na posrednicki biznis preko agencija . Srazmerno snazi agencije takav je bio i promo efekat koji nikako da se definise po regionu jer sve one (agencije ) imaju vise ponuda tipa Grcka +Bugarska +Turska pa je taj efekat folklora izostao zbog sarenila ponude. Stice se utisak bez malo da svi prodaju sve ili svi imaju pravo na Halkidiki i slicna zvucna mesta. Promo materijal se skoro sto posto sveo na lepo ilustrovane prospekte gde se pojedine ponude uglavnom vezane za Grcku u ovoj promo formi mogu primeniti i na ponudu NEKRETNINA jer glavne slike apartmana su prestavljanje kuhinje i toaleta wc-a i zavrsavaju na sveze pastelne boje fasade od okolisa i drugih drustvenih desavanja nista (znam da postoji kategorija turista kojoj je to glavna odrednica ) pa nebi bas komentarisao. Svakako su postojale i drugacije ponude i one su skretale moju paznju, nisam ih sve natenane proucio pa nemam komentar ali lepo je reci da postoje.
Posebno bi naglasio standove koji su izdvojeni u zadnju halu a prestavljaju nasu Srpsku turisticku ponudu, oni su se organizovali upravo kako sam ocekivao od ovakve manifestacije , skoro svi su u narodnim nosnjama sa folklornim programom i spcijalitetima iz skoro svih krajeva Srbije : pogace , kajmak ,slanina , sunke , slatko, dzemovi a posebno da naglasim proizvodjace vina i rakije koji su se tako uredili da su za svaku pohvalu i siguran sam da ce mnogi to primetiti i poneti te utiske .Da li znate da su sve te djakonije zajedno sa vino i rakijom bile na promotivnoj ponudi tako da je ne moguce izdegustirati sve to. Lepo i potvrdjuje siroku gostoprimljivost.
Zaista ne znam koga da izdvojim svi su se potrudili . Moje interesovanje kao verujem i vase se vezuje za van pansionsku ponudu gradova kod nas tu u ovom trenutku mogu da izdvojim recimo u najgrubljoj formi turu Beograd- Bela crkva sa ostankom par dana svaki dan na drugom lepo uredjenim jezerima uvece proziveti korzo Vojvodjanske lepotice a potom na 15 km dalje ukrcati se na skelu sa 4 dnevna polaska i preci na drugu stranu Dunava u Ram i tu uvideti sasvim drugu ponudu koju pruza Golubac, Srebrno jezero, pa putem Pozarevca polako u mom slucaju ka Beogradu. Primamljivio skroz gotovo sigurna moja realizacija.
Sve u svemu lepo proveden dan u ponudama osuncanih morskih pejzaza i najava na LEPO nadam se DUGO LETO!
Dodao bi da za neverovati nije bilo prilike na celoj izlozbi ni jedan restoran ako ne racunam kafu i sendvice gde moze da se ruca , da li je kriza ostavila trag ovih tradicionalnih pozicija na sajmu ne znam , cak i perper sa svojim restoranima skrivenim na spratu zadnje hale ne radi kao ni na glavnom prolazu kraj hala, takodje nema kafana na obodima Bazara hale 10, 11, 12, 13... Naglasavam to u nadi da ce verovatno nesta od toga zaziveti za sajam automobila za neki dan
Pozdrav
kamper
Korisnik
Postovi: 92
Pridružio se: 05 Jan 2009 20:50

Post od kamper »

Hvala GROS na iscrpnom izveštaju.
Taman počela da me grize savest što već nisam otišao na sajam.
Korisnikov avatar
mustang
Korisnik
Postovi: 1030
Pridružio se: 27 Jan 2008 22:16
Lokacija: Nis

Post od mustang »

Izvestaj sa sajma turizma je odličan sa puno pravih informacija. Jedino ne znam da li su hostese bile lepse nego prosle godine?

http://img22.imageshack.us/img22/402/ema3v.jpg
Omnia mea mecum porto
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Lepe su za medalju, a ni ovoj sa slike nista ne dostaje ,ona masnica i ako sitan detalj prvi sliku lepsom.
Muski klimaks (ukoliko vas grize savest kad gledate mlade i lepe klinke) da znate da su taj izraz IZMISLILE MATORE I DEBELE ZENE .
Licno ne osecam se da mi fali samopouzdanje uzivam upravo u ovakvim prilikama a bilo je i dosta vezbe.
A da skoro sam cuo dobru definiciju za srecu od jedne mlade neudate osobe: SRECA DODJE POSLE PUNO VEZBE PLUS PRILIKA !
admin
Site Admin
Postovi: 798
Pridružio se: 22 Nov 2006 10:08

Post od admin »

Ova Mustangova hostesa je sa sajma automobila. Sada nam je jasno sto Mustang ne dolazi na sajam turizma vec ce doci na sajma auomobila. Motiv je cudo. Potpuno ga razumem. Na sajmovima automobila zaista je revija lepote nasih devojaka pa su automobili u drugom planu. To je Srbija.
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Nego da ovaj zadnji dan februara ispratimo kao je red sa Zbogom jer sutra je vec mart od koga se ocekuje da sunce posle ledenih dana bude milije nego inace sto bi bilo u letnjim danima.
Pa opet ne bi bilo lose jos jednom otici na sneg i ustvari tako staviti tacku na zimu 2009-2010. kroz glavu mi prolazi ideja o Jahorini posle 25-26. 03. kad se zavrsavaju sajmovi a zadnji u nizu sajam Nautike. Taj period bi trebao da ima duze i suncem prosarane dane a Jahorina bi mogla da zadrzi sneg i tako napravim-o zavrsnicu, ima dovoljno vremena mogla bi ovo da bude mala akcija
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Koristan link u vezi informacija za kampere i prikoličare, noćenje i vožnja kroz Evropu

http://lin12.mojsite.com/~campingc/inde ... &Itemid=92
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Odluka Kopaonik ili Jahorina , doneta . Kako moj stav da ne primam goste cak ni zaradi drustva na skijnju definisan desilo se u razgovoru sa prijateljem da je rezervisao Kopaonik od 20.03. Covek border moj lik idem sam , lokacija ovog puta iznad malog jezera !
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

evo jednog linka sa lepim plažama u Grčkoj:

http://www.putovanja.info/forum/topic/7 ... pjhyH5pt8Q
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Zgodno, u vezi kampovanja, jedan link u PDF formatu- Priručnik za kampovanje i preživljavanje u prirodi:

www.megaupload.com/?d=H7Q4ROEE
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Super kolega stvarno covek da prezivi, ali ajde da ti kazem i ovo :" ja povedem plavusu pa mi uopste nije vazno ni koja je strana sveta ni da li cu da prezivim" s postovanjem !
Ko neveruje neka proba
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

A šta da radimo mi koji smo oženjeni crnkama?
Boja, Perika, Mašta ( kao ono: što se mene tiče ti si......)
admin
Site Admin
Postovi: 798
Pridružio se: 22 Nov 2006 10:08

Post od admin »

Sta se bre palite? Cutite i radite. Samo "rad" moze da spase coveka.
Svratite do sajma da vidite americkog monstruma a ne samo na satelitu. Sinoc sam ga parkirao ispred hale 1 na velikom parkingu. Cudo.
Odgovori