Predlozi - Putovanja, predlozi i iskustva

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY, admin

Odgovori
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Da prijavim ili da potvrdim jos jednu aktivnost u temi putovanja . Velika dilema prvih prolecnih dana kako zavrsiti sezonu ZIMA 2009-2010. prelomila se na odlazak na Kopaonik.
Odluka je doneta u mozda 1 minut i skrenuo sam put Kopaonika ,kako se po 1000 put pokazalo da je srbija veliko selo sretnem komercijalistu iz SCB-a koji moj lokal snabdeva sa picem , on sa jos tri druga snoo bordera i tako sastavljeni od 12h prosli smo sve staze : karaman, duboka, pancic... sve sto je radilo i to onako coporativno na praznim stazama , mekom snegu koji meni odgovara i ako je malo sporiji tako je ispunjen dan da je to fantasticno.
Definitivno jedan od najboljih skijaskih dana naravno zbog drustva . Pravio sam slike ali evo adrese pozicioniranja , naravnno Konaci , hteo sam kod malog jezera ali one kante s djubretom u blizini su me odvratile od namere.

http://www.jatapartmani.com/index.php?o ... &Itemid=96
Poslednja izmena od groskamper u 16 Apr 2010 23:22, izmenjeno 1 put ukupno.
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Bravo Gros, ja se zbog vremena nisam usudio krenuti put Jahorine.
Džemirane staze meni ne odgovaraju, povrede su sastavni deo ovako mekanih staza.
Lep prvod, bez povrđivanja,
Pozdrav
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Pozdrav sa Kopaonika Danas se od ranog jutra desilo sunce na planini, prelepa panorama, oblaci su daleko nize u panorami po sred Srbije, nazalost ispod tih oblaka nema sunca pa sigurno ne uzivaju bas svi. Ni domacinima na planini nije bas milo ali sta da se radi nikad i nije svima bilo dobro. Sneg je mekan ima ga jos dosta po stazama sa dosta huspera pa ume da izbace iz ravnoteze dosta padova ali valjda je to deo igre. Nisam bas neki manekenski lik na slikama ipak cu postaviti na forum , kao i deo atmosfere.
Slika
Pozdrav
Poslednja izmena od groskamper u 06 Dec 2010 20:46, izmenjeno 1 put ukupno.
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Slika
Poslednja izmena od groskamper u 16 Apr 2010 23:27, izmenjeno 1 put ukupno.
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Ljudi sto se Kopaonika tice za cetiri zadnja puta koje sam boravio mogu reci da ama bas nikakvih problema nisam imao. Nisam uvek imao najbolju poziciju za parking , kad je bilo mesta parkirao sam se pored Granda i Jugobanke i zadnji put tik ispred ulaza u Konake.
Jedini izuzetak je bio susret sa "LOPATARIMA" LJUDI ISPRED JAVNOG CENTRALNOG PARKINGA OSLONJENI NA LOPATE savet snjima mozete samo onako kako i oni drsko odsecno ukoliko imate zeludac za to proci ce te super ukoliko nemate zivce ??? Prepoucujem hranu u restoranu ZVRK svaka pohvala uz dialog sa starijim pravim konobarima ispunice vase zelje osecacete se dostojno gosta, takodje za preporuku i mala brvnaru usred staze duboko pred ulaz za uspinjacu duboka pancic, brvnara pokrivena slamom sa cetiri vanjska stola i klupe i desetak polulezecih stolica kad sam pitao ima li hrane ponudili mi pogacu prsutu kajmak i kad sam pristao dodali da su upravo zavrsili pasulj sa suvim rebrima pitam ima li salate kazu sve domace , pristanem i dobijem jelo tik uz stazu sa domacom ajvar salatom vruca pogaca. Tako specificni ambijent i izvorna hrana sa poslugom rumenog gorstaka domacina mogu doziveti samo kod nas,(u odnosu na nemce i talijane) Pa ako vec kosta koliko kosta neka brate NAS COVEK on nema druge ili mu gost moze biti medved vuk ili skijas.
NE PREPORUCUJEM !!!!!! bondjorno piceriju u Konaku pica koja je istina velika je sastavljena od neceg sto za posledicu ima da se celu noc nalivate vodom sokovima ili sta imate vec nebili do zore gasili zedj !!!!
Povratak posle skijanja, put je bez rupa sirok cist , dobri farovi ,strpljenje u saobracaju i uz jedno dolivanje goriva - plina trajao je od 17.30--22.30h
Pozdrav
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Dodatak na predhodni tekst , otpilike etno prica da se ne nalazi tamo gde se nalazi bio bi to ekstra seljacizam ovako moze biti interesantno,sigura sam da ce mnogi prepoznati mesto


Slika

Slika
Poslednja izmena od groskamper u 06 Dec 2010 20:52, izmenjeno 1 put ukupno.
Korisnikov avatar
mustang
Korisnik
Postovi: 1030
Pridružio se: 27 Jan 2008 22:16
Lokacija: Nis

Post od mustang »

Pozdrav svima! Posle male pauze prijavljujem jedno za mene vrlo interesantno putovanje: poseta najvećem evropskom sajmu profesionalne muzičke i svetlosne opreme - "MUSIKMESSE 2010 - Prolight & Sound" u Frankfurtu. Na žalost, ne kamperom već odlazak automobilom a povratak avionom. Naravno, poseta sajma je bila poslovnog karaktera uz kratkak turistički obilazak usputnih gradova.
http://img39.imageshack.us/g/image207png.jpg/
http://img229.imageshack.us/img229/9260 ... se2010.jpg
Poslednja izmena od mustang u 28 Mar 2010 21:34, izmenjeno 1 put ukupno.
Omnia mea mecum porto
Korisnikov avatar
mustang
Korisnik
Postovi: 1030
Pridružio se: 27 Jan 2008 22:16
Lokacija: Nis

Post od mustang »

Put za Frankfurt sam planirao kamperom ali se u poslednjem trenutku sve iskomplikovalo. Međutim kamperi i sve u vezi njih su meni bila glavna sporedna tema na putu.
Evo nekih mojih zapažanja i nekoliko korisnih informacija u vezi putovanja kamperom.
Cilj mog putovanja je bio parking za kampere koji se nalazi neposredno pored samog sajma. Posle skretanja sa autoputa sve je lepo obeleženo i nema lutanja.Parking ima 52 mesta za kampere, infrastrukturu za punjenje i pražnjenje rezervoara, struju, čuvara...
Cena po danu je 18 eura plus doplata za struju i ostale usluge. Na slici se vidi pogled na parkirane kampere sa sajamske garaže za parkiranje automobila.

http://img710.imageshack.us/img710/1584 ... arking.jpg

Pogled na parking noću:

http://img707.imageshack.us/img707/9808/picture675.jpg
Omnia mea mecum porto
Korisnikov avatar
mustang
Korisnik
Postovi: 1030
Pridružio se: 27 Jan 2008 22:16
Lokacija: Nis

Post od mustang »

Noćna poseta Beču:

http://img408.imageshack.us/img408/4739/benou.jpg

U samom centru Beča preko puta Bečke opere na samoj raskrsnici, začudio me je i slatko nasmejao ovaj saobraćajni znak. Ostavljam vama da tumačite njegovo značenje...

http://img532.imageshack.us/img532/6839/picture291.jpg
Omnia mea mecum porto
Korisnikov avatar
mustang
Korisnik
Postovi: 1030
Pridružio se: 27 Jan 2008 22:16
Lokacija: Nis

Post od mustang »

Na nekoliko benzinskih pumpi na koje smo svraćali bilo je po meni sasvim bezbedno za spavanje. Neke su imale i jasno obeležen prostor za parkiranje kampera i mesto za pražnjenje otpadne i točenje sveže vode.
Na putu između Shondorfa (tu smo spavali), Studgarta i Frankfurta bilo je nekoliko placeva sa kamperima ali sam svraćajući shvatio da Nemci tu parkiraju kampere na čuvanje kada ih ne koriste. Inače, cene su na placevima slične cenama na internetu.

http://img28.imageshack.us/img28/1471/k ... se2010.jpg

Putujući nemačkim autoputevima video sam da se voze kamperi različitih godista, od onih najstarijih pa do najnovijih a za razliku od automobila gde se voze samo noviji modeli.

Nemci su od skoro uveli ekoloske zone u gradove, tako da je u centar dozvoljen ulaz samo automobilima sa euro 5 standardom. Frankfurt ima 3 ekoloske zone i plaća se posebna taksa za ulazak u neku od zona ako vozilo ne zadovoljava standard za tu zonu. Ja sam se plasio ulaska u grad jer je moj kamper starije proizvodnje, međutim od prijatelja koji tamo živi sam saznao da to za starnce ne važi, tj. policija gleda na to "kroz prste".
Nadam se da će ovih nekoliko informacija sa moje posete Frankfurtskom sajmu nekome koristiti jer se tu odžavaju najveći sajmovi u evropi a poseta kamperom je prava stvar.
Poslednja izmena od mustang u 28 Mar 2010 22:37, izmenjeno 1 put ukupno.
Omnia mea mecum porto
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Pozdrav za Mustanga. Dugo se nisi javljao, već smo se počeli brinuti.
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Pozdrav za Mustanga, bez tebe nam je malo usporio sajt, steta sto si propustio mozda zadnju priliku suncani ski dani na Kopaoniku bilo je fantasticno.
Potajno sam se nadao da ces se pridruziti ali super si doziveo putovanje. Nadam se da iskustvo od germana cini da se lakse upustimo po EU.
Pozdrav
Korisnikov avatar
mustang
Korisnik
Postovi: 1030
Pridružio se: 27 Jan 2008 22:16
Lokacija: Nis

Post od mustang »

Video sam da je provod na Kopaoniku bio dobar ali mi se kockice nisu uklopile.
Omnia mea mecum porto
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Ma da ponovo aktiviramo onu temu susret u onom malom letovalistu kako bese blize Nisu ?
Korisnikov avatar
mustang
Korisnik
Postovi: 1030
Pridružio se: 27 Jan 2008 22:16
Lokacija: Nis

Post od mustang »

Ja sam za Grzu a vi predložite jos nesto i termin.
Omnia mea mecum porto
Odgovori