Predlozi - Putovanja, predlozi i iskustva

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY, admin

Odgovori
admin
Site Admin
Postovi: 798
Pridružio se: 22 Nov 2006 10:08

Post od admin »

prebacimo se na novu temu
Korisnikov avatar
mustang
Korisnik
Postovi: 1030
Pridružio se: 27 Jan 2008 22:16
Lokacija: Nis

Post od mustang »

Evo nekolko slika sa mog vikend putovanja po Ozrenu, Soko banji i okolini:

Vrh Ozrena Ozrenske livade
Slika Slika
Slika Slika
Slika Slika
Soko grad
Slika Slika
Slap na reci Gradasnici koja puni jezerce sa pastrmkama Pasrmke
Slika Slika
Vodopad Ripaljka
Slika Slika
Vrelo Moravice Izletiste Lepterija
Slika Slika
Restoran u Pecini Crkva Presvete bogorodice
Slika Slika
Bovansko jezero Terme
Slika Slika
Milosev konak Soko grad
Slika Slika



O Soko banji i okoloni pogledajte oficijalni sajt: http://www.soko-banja.org

Treba videti...
Poslednja izmena od mustang u 05 Maj 2010 08:28, izmenjeno 1 put ukupno.
Omnia mea mecum porto
zoranGROS
Korisnik
Postovi: 95
Pridružio se: 27 Mar 2009 22:09

Post od zoranGROS »

super sto si imao drustvo
Korisnikov avatar
mustang
Korisnik
Postovi: 1030
Pridružio se: 27 Jan 2008 22:16
Lokacija: Nis

Post od mustang »

U subotu je na ovim livadama bilo preko 500 ljudi, u nedelju su dosli nasi prijatelji, dve porodice iz Nisa, tako da je ovaj izlet bio pun pogodak.
Omnia mea mecum porto
zoranGROS
Korisnik
Postovi: 95
Pridružio se: 27 Mar 2009 22:09

Post od zoranGROS »

Kad sam jesenas bio u Soko Banji naravno da nisu bile tako lepe boje i sunca sve jedno sem huka vetra definitivno miran uspavan zasuskan gradic, jedino mi je smetalo sto je kuca - vila - restoran cuveni Milosev Konak pretvorio u dva podeljena kafica i tako prestao da radi restoranski. Zvucim staracki ipak neka mesta treba sacuvati u autenticnom obliku tako celo mesto ima svoj pecat.
Slike su fantasticne , boje takodje !
Korisnikov avatar
mustang
Korisnik
Postovi: 1030
Pridružio se: 27 Jan 2008 22:16
Lokacija: Nis

Post od mustang »

Po meni, najlepsa je okolina Soko banje: Nekoliko mesta na Ozrenu, vrelo Moravice, Lepterija, Soko grad, Bovansko jezero...
Primetio sam jednu interesantnu pojavu kod nasih ljudi da gde ima postavljenih kanti za smeće na izletistima, svi bacaju u njih a kad su pune i pored samih kanti ili vreća.
Gde ih nema (kao na onoj velikoj Ozrenskoj livadi sa gornjih slika), uredno pakuju smeće u kese i vraćaju u svoje automobile. Neverovatno je da je livada posle 1. Maja ostala apsolutno čista a zvanična izletista sa kantama gde se čak i ulaz naplaćivao, ostavljena u haosu!

Slika

Uploaded with ImageShack.us Slika

Uploaded with ImageShack.us

Ovo su slike od ponedeljka.
Ako su već naplaćivali ulaz na izletiste, nadlezni nisu smeli ovo sebi da dozvole (a ni posetioci)!
Poslednja izmena od mustang u 06 Maj 2010 21:35, izmenjeno 1 put ukupno.
Omnia mea mecum porto
nidacon
Korisnik
Postovi: 84
Pridružio se: 23 Maj 2011 00:07

Post od nidacon »

za prvi maj sam bio u Budimpesti. Za kraci (vikend) izlet to je idealna destinacija(400km). Ne bih opisivao detalje(nemam vremena kao i uvek), ali dve stvari bih pomenuo , koje mogu da Vam budu od koristi. Odseo sam u Kampu http://www.hallercamping.hu/, gde je noc kostala 6400 forinti(oko 25EUR), tu je sve(struja, internet,....). Kamp je na odlicnom mestu. Druga stvar je prodavnica i servis kamp opreme http://www.kempingvilag.hu/. Odlicno snabdeveni i vrlo ljubazni, za preporuku. Drugi put cu vise, a bice i fotografija.
Korisnikov avatar
mustang
Korisnik
Postovi: 1030
Pridružio se: 27 Jan 2008 22:16
Lokacija: Nis

Post od mustang »

Tražeći nesto po internetu naleteh na sajt našeg zemljaka Aleksandra Hajdukovića koji je pun interesantnih i vrlo profesionalnih fotografija sa njegovih putovanja.
Izuzetno fotografsko umeće praktično primenjeno, pravi primer za nas amatere.
Možda neko nađe na ovim slikama neku sebi interesantnu destinacju.

http://blog.kvadrati.com
Omnia mea mecum porto
zoranGROS
Korisnik
Postovi: 95
Pridružio se: 27 Mar 2009 22:09

Post od zoranGROS »

Da li je moguce da u Campu u Madjarskoj imaju ovako snabdevenu prodavnicu opreme ili je to katalog pa se ceka ukoliko covek zeli nesta iz kataloga ?
nidacon
Korisnik
Postovi: 84
Pridružio se: 23 Maj 2011 00:07

Post od nidacon »

servis i prodavnica su oko 7km od kampa(nemaju veze jedni sa drugima). Snabdeveni su odlicno. Sigurno da nemaju sve, na primer tende se uvek narucuju(duzina , boja), ali veliki deo rezervnih delova za vodu, grejanje, prozore, ... imaju. Meni su posto su ovlasceni serviser Trume zamenili u garantnom roku pec Truma 6, koju su imali u prodavnici. za pristojniju kupovinu(ja sam napravio 200EUR) odmah su skinuli porez 20%. Na E mail su odmah odgovorili tel. pozivom i zakazali, kada mogu da dodjem, vrlo su ljubazni.
da ne zaboravim, placa se kes, ne primaju kartice.
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Ja 19-og Maja idem na 3-4 dana u Prag kamperom. Hteo sam da svratim u Budimpeštu u centar kamp opreme Falle. Da li je on u blizini ovog kampa i zna li neko gde se nalazi tržni centar Falle.
nidacon
Korisnik
Postovi: 84
Pridružio se: 23 Maj 2011 00:07

Post od nidacon »

ova adresa koju sam dao je trzni centar Falle. na saitu je objasnjeno kako doci do njih. Uz navigaciju lako ces se snaci. Obrati paznju na radno vreme!
zoranGROS
Korisnik
Postovi: 95
Pridružio se: 27 Mar 2009 22:09

Post od zoranGROS »

Neke lepe slike Beograda
Mozda pomognu turizam naseg grada
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Poslednja izmena od zoranGROS u 09 Maj 2010 17:52, izmenjeno 1 put ukupno.
Korisnikov avatar
mustang
Korisnik
Postovi: 1030
Pridružio se: 27 Jan 2008 22:16
Lokacija: Nis

Post od mustang »

Ako nastavis da prikazujes ovako lepo Beograd, sigurno ćes privući nekog a možda i Slovence.
Omnia mea mecum porto
zoranGROS
Korisnik
Postovi: 95
Pridružio se: 27 Mar 2009 22:09

Post od zoranGROS »

Pa dosadilo mi da citam o cevapima i bureku i sta je jeftino i da li je sigurno i koliko.
Beograd je dovoljno veliki grad za gradove u Sloveniji da nezasluzuje da se gosti kriju po mracnim parkinzima da bi sigurno spavali ili sta vec.
Ja prvi kad treba da se smestim za spavanje nadjem najbolji hotel njegov parking i smestim se kao da mi je dedovina ali NIKAD do sad mi NIKO nije rekao NI JEDNU REC da se pomerim i slicno ukoliko nije u pitanju ometanje saobracaja . Moj poznanik parkira stari kamper u Kosovskoj naslonjen na Skupstinu VIri metar na kolovozu (covek zivi u toj zoni ) sta ce , u sali ga pitam da li ga zezaju ma nikad , E sad vidi koliko strah u samom coveku iskrivi sliku o svemu.
Sto se slika tice kad god izadjem sa suprugom na kafu nije mi tesko da napravim par telefon fotografija, nemam nikakvu umetnicku crtu tek ko po zadatku za forum.A sad mi se svidja pa mozda i nastavim , putujem u utorak pa ce biti i sa puta .
Pozdrav
Odgovori