Predlozi - Grupno putovanje 3 nedelje u junu 2010. u Norvesk

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY, admin

admin
Site Admin
Postovi: 798
Pridružio se: 22 Nov 2006 10:08

Post od admin »

Otvaram novu temu i ocekujem vase komentare i predloge.
24. 25. i 26. nedelja polazak 12.juna subota, povratak 04.jula nedelja
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Vrlo interesantno !!! Prava destinacija , tacno dobro odabrano vreme da se moze isplanirati, povratne destinacije jos interesantnije,hmmm ,moja seka zivi u Oslu mozda je prava prilika da je posetim, Citao sam putopise na hrvatskom forumu: putopis o Norveskoj opisi Fjordova i...Ostaje dosta leta da se ogreje dusa i na jugu naprimer Grcka...
naci cu adresu o putovanju i putopisima sredovecnog para po Norveskoj, krcata je detaljima uzivace te u opisima kao i ja sto sam 5-6 puta
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

evo i slike nasao sam je spomoc Miscelin preporucuje:

http://www.viamichelin.com/

http://img338.imageshack.us/img338/2788/beogradoslo.jpg
marta
Korisnik
Postovi: 189
Pridružio se: 22 Nov 2007 21:37

Post od marta »

Sretna Nova godina i pozdrav sa mariborskog Pohorja.
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Sretna nova Marta, lep odmor
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Adresa sa neta o fjordovima Norveske, odlican detaljan visegodisnji putopis :

http://www.deprato.it/Nasa%20putovanja.htm
Korisnikov avatar
mustang
Korisnik
Postovi: 1030
Pridružio se: 27 Jan 2008 22:16
Lokacija: Nis

Post od mustang »

Marti želim lep provod na Pohorju i da nam ispriča utiske kad se vrati.
Omnia mea mecum porto
Korisnikov avatar
mustang
Korisnik
Postovi: 1030
Pridružio se: 27 Jan 2008 22:16
Lokacija: Nis

Post od mustang »

Gledao sam putopis o Norveskoj i odusevljen sam lepotama ove zemlje! Entuzijazam Karle i Stojana je pravi primer za sve kamperiste. Predlog za putovanje na sever mi se sviđa, međutim ne znam kako ću uspeti da se organizujem zbog skole i dece.
Omnia mea mecum porto
Korisnikov avatar
mustang
Korisnik
Postovi: 1030
Pridružio se: 27 Jan 2008 22:16
Lokacija: Nis

Post od mustang »

Pitanje administratoru: sta znači ''24.25. i 26 nedelja polazak 12. juna subota''?
Poslednja izmena od mustang u 03 Jan 2010 21:36, izmenjeno 1 put ukupno.
Omnia mea mecum porto
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Ako mogu da pomognem , mislim da se radi o broju sedmice u godini. Mislim ? valjda
kamper
Korisnik
Postovi: 92
Pridružio se: 05 Jan 2009 20:50

Post od kamper »

predlog je strava.
pretpostavljam da se poziv odnosi i na prikoličare.
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Ocigledno da je ova tema LEP izazov a clanovi pravi avanturisti, sto je i za OCEKIVATI !!!
admin
Site Admin
Postovi: 798
Pridružio se: 22 Nov 2006 10:08

Post od admin »

Bio sam malo odsutan sa foruma zbog opravdanih razloga. Morao sam da pruzim tehnicku podrsku jednom nasem clanu pa nisam bio u zemlji.
Drago mi je da je projekat Norveska izazvao paznju kod kolega i da koliko vidim ima dosta zainteresovanih. Bilo je i telefonskih poziva radui dodatnih informacija, ali vas molim da komunikaciju odrzavamo na forumu kako bi svi bili ukljuceni.
Molim za malo strpljenja do objavljivanja predloga programa na bazi cega cemo otvoriti javnu diskusiju i usaglasavanje, demokratski.
Za Mustanga informacija da se radi o broju nedelja u godini sto je na zapadu usvojeno kao malo siri reper za razna planiranja, pored datuma.
Ideja da to bude juni je zbog letnjih guzvi po putevima koje su najvece u julu i avgustu. Avgust pogotovo.
Datum je malo nezgodan zbog skolske dece ali ako su dobri djaci, mogu da malo ustinu od skole. Vreme u junu je toplo ali ne pretoplo pa je put prijatniji. Obilazak severa Evrope je bolji kada su gradovi"zivi" a ne kao Rim u avgustu. Kao neupuceni student-turista, imao sam licno iskustvo u Rimu jedne godine, jednog avgusta gde sam bio ja sam sa mnogo Japanaca sa fotoaparatima. Posle sam sve nadoknadio.
Za neke druge zgodne termine u aprilu i maju malo je vremena. toliko oko termina.
Pozdrav
marta
Korisnik
Postovi: 189
Pridružio se: 22 Nov 2007 21:37

Post od marta »

Srecan Bozic,pozdrav iz Kranjske gore.
deprato
Korisnik
Postovi: 14
Pridružio se: 01 Jan 1970 01:00
Kontakt:

Post od deprato »

Preko Vašeg člana doznao sam za ovaj Forum i vidim da ste spomenuli moju stranicu www.deprato.it. Obzirom da sam sa mojom suprugom mnogo putovao kamperom po Skandinaviji i u spomenutom situ napisao dnevnike (na četiri jezika) sa tih naših putovanja, u kojima možete naći preko 700 fotografija i oko 270 geografskih detaljnih karata, biti će mi drago da u vezi Vašeg planiranog puta u Norvešku, a na bazi mojih iskustava, pružim moju suradnju i pokušam odgovoriti na eventualna pitanja.
Porijeklom sam Istranin, 83 godine, a živim u Torinu, Italija.
Nadam se da ću uspjeti da i ja odem u junu u Norvešku, sigurno na moj posljednji posjet toj divnoj zemlji.
Uz pozdrav
Stojan
Odgovori