Predlozi - Grupno putovanje 3 nedelje u junu 2010. u Norvesk

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY, admin

marta
Korisnik
Postovi: 189
Pridružio se: 22 Nov 2007 21:37

Post od marta »

Ako Bog da Veliko prolecno putovanje planiram da bude Spanija (Barselona i Madrid). Sto se tice ovog puta koji planira Sprinter ja sam ga prosao proslog proleca tako da cu neka iskustva da prenesem ali ima vremena za to.
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Odlično, kao što kažeš ima vremena, važno je da ima informacija, za ostalo je lako , pozdrav
nidacon
Korisnik
Postovi: 84
Pridružio se: 23 Maj 2011 00:07

Post od nidacon »

ja sam istu tiru prosao 2005. i spustio se do Taragone. Bilo je prelepo. Dalje nisam isao jer nije bilo vremena(proveo na putu 28 dana). Tada nisam koristio navigaciju , pa ne mogu tacno mesta da odredim, ali po secanju cu probati da ti pomognem, kada uhvatim vremena da napisem nesto. Obavezno svrati do Andore, a usput je i Villefranche.
Korisnikov avatar
mustang
Korisnik
Postovi: 1030
Pridružio se: 27 Jan 2008 22:16
Lokacija: Nis

Post od mustang »

Da se vratimo na put za Norvesku. Mislim da je Stojanova primedba na mestu da je problem kada u konvoju ima veći broj kampera. Tesko ih je parkirati i prevesti preko trajekta... Ja znam da je to problem čak i sa samo dva. Po michelinovoj mapi i predviđenoj ruti ispada da bi trebalo preći 3800 km u jednom pravcu za samo 3 dana. Kad ukucate rutu i dobijete informacije o kilometraži i detaljima puta dobijete i podatak o vremenu potrebnom za prevaljivanje određenog puta. Ja sam dobio podatak da je potrebno 52h sa prosečnom brzinom od 73 km-h.. Ako se vozi 12 sati dnevno, to znači da je potrebno skoro 4,5 dana i to automobilom a ne kamperom. Mislim da je nemoguće kamperom i u konvoju preći taj put za tri dana. Po mojoj matematici potrebno je 5-6 dana!
Poslednja izmena od mustang u 10 Jan 2010 20:50, izmenjeno 1 put ukupno.
Omnia mea mecum porto
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

http://img338.imageshack.us/img338/2788/beogradoslo.jpg

Pogledaj ponovo, malo mi je mnogo 3800km
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

plus NIS Beograd
Korisnikov avatar
mustang
Korisnik
Postovi: 1030
Pridružio se: 27 Jan 2008 22:16
Lokacija: Nis

Post od mustang »

Ova tvoja slika je do Osla, nađi Norodkapp skroz gore na vrhu.
Omnia mea mecum porto
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

uf uf
Korisnikov avatar
mustang
Korisnik
Postovi: 1030
Pridružio se: 27 Jan 2008 22:16
Lokacija: Nis

Post od mustang »

Za mene jos 250 km do BG.
Omnia mea mecum porto
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Rci cu u svoje ime da se retko ide tako daleko to se uradi jednom i posle dugo pamti, ili ni jednom i posle dugo kaje !
Korisnikov avatar
mustang
Korisnik
Postovi: 1030
Pridružio se: 27 Jan 2008 22:16
Lokacija: Nis

Post od mustang »

Ispada da za put treba 10 dana i isto toliko za obilazak, sto je vrlo malo za toliku zemlju i njene lepote. Mislim da je Stojan negde u svojim putopisima spomenuo da je sam Nordkapp vise izvikana turistička atrakcija nego nesto sto po svaku cenu treba videti. U Norveskoj ima mnogo lepih i interesntnijih mesta, bar je takav moj utisak. Pogledajte na netu sta je u stvari Nordkapp. www.nordkapp.no
Poslednja izmena od mustang u 10 Jan 2010 21:28, izmenjeno 1 put ukupno.
Omnia mea mecum porto
deprato
Korisnik
Postovi: 14
Pridružio se: 01 Jan 1970 01:00
Kontakt:

Post od deprato »

Cestu do NordKappa bi trebalo podijeliti na dva dijela: prvi Beograd – Hamburg – Oslo, cca 2500 km (Michelin), sa relativo brzim cestaia i drugi Oslo – Trondheim – Nordkapp, cca 2200 km (Michelin), sa cestama sa puno zavoja i često jako ogranićenim brzinama.
Na prvom dijelu, ako računamo prosjek od 80/km sat, što je gotovo nedostiživo za kamper, imamo oko 30 sati “čiste” vožnje, tj. dva i po dana po 12 sati dnevno.
Na drugom dijelu, moramo računati prosjek sa 50 km/sat, što rezultira sa oko 40 sati vožnje, tj. 4 dana po 10 sati dnevno za volanom. Ukupno za prvi i drugi dio 70 sati.
Mislim da sam ovdje bio veliki optimista, jer je Michelin za prvu trasu predvidio 23 sata, a za drugu 35 sati vožnje (ukupno 58 sati). Ne zaboravimo da je Michelin predvidio vožnju sa automobilom, a ne sa kamperom. Već ovaj usporedba dovodi me u sumnju, da bi se sa kamperom utrošilo "samo" 20% više vremena nego sa automobilom. Na uzbrdicama autostrade, automobil juri i sa 130 na sat, camper ako je dobar ide sa 90-100, ali ako je u koloni jedan slab, koji stenje sa 60 ili 70, onda svi idu tako.
Poznati su mi slučajevi, gdje je camper, u kojem su bili bračni par sa čak dvoje male djece, stigao u nešto kraćem roku do cilja, ali su vozili naizmjenično on i ona i po 16 sati na dan (djeca su spavala za vrijeme vožnje, što nije uvijek dozvoljeno!!)! I u koloni se može desiti da u 1 ili 2 kampera postoji bračni par koji se mogu smjenjivati u vožnji, ali vjerovatno se to neće desiti u svim vozilima u koloni. A osim toga kolona ne može voziti tako brzo kao pojedinačno vozilo.
Sve ovo napominjem ne da vas odvratim od puta, nego zato da se ne zanosite da je sve jednostavno: za pet-šest dana smo gore, onda polako natrag i na kraju da se dogovorimo da li ćemo natrag preko Francuske ili Poljske. Ako idete u Norvešku onda posjetite Norvešku, ako jurite kroz Norvešku necete ju vidjeti, vidjeti ćete cestu. I ako za tri tjedna uspijete vidjeti osim NordKappa, još tri-četiri norveške “ljepotice”: Lofotske otole, Preikestolen, Briksdalbreen (ledenjak), Bergen ili Flam, vidjeli ste jako mnogo. Tri tjedna je jako malo za vidjeti Norvešku!!!
Vjerujte mi, imam iskustva, na putovanjima (5) za Norvešku proveo sam do sada 270 dana.
Pozdrav i dobri km
Stojan
kamper
Korisnik
Postovi: 92
Pridružio se: 05 Jan 2009 20:50

Post od kamper »

Mudrost i iskustvo Stojana sigurno će sprećiti da neki učesnici norvešk ture zarade giht, bez obzira na godine.
Zaista je plan pretesan za konvoje, čak i ako se sastoji iz samih kampera. prva varijanta mi deluje više motoristički, ako se ADMIN ne ljuti.
marta
Korisnik
Postovi: 189
Pridružio se: 22 Nov 2007 21:37

Post od marta »

Ako sam nesto naucio za ovih nekoliko godina a to je da nema "protrcavanja". Kada se tako radi to zvuci kao ono u agencijama za 10 dana Venecija,Firenca, Barselona,Azurna obala....To je dobro jedino za mlade i apsolventske eskurzije, tako da su dva sata u Veneciji a nocu putuju i lepo se druze. Bar po meni, sustina putovanja kamperom je da sebi date vremena i taj faktor vreme je nesto sto uvek pokusam da ispostujem.
Korisnikov avatar
mustang
Korisnik
Postovi: 1030
Pridružio se: 27 Jan 2008 22:16
Lokacija: Nis

Post od mustang »

Kao sto reče Stojan, nije resenje projuriti autoputem kroz Norvesku. Nista nećemo videti na taj način. A gde je odmor i pecanje? Treba malo detaljnije razmisliti i poslusati savete iskusnijih.
Omnia mea mecum porto
Odgovori