Putopis - Republika Srpska - BiH - Jahorina 2010

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY, admin

Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

SKi info Jahorina:

Visina snega 40cm, sve staze rade, osim staze br.8 (Skočine).
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

SKI info Jahorina, visina snega 65cm

http://www.skijanje.co.rs/Ski_Info/jah_ski_info.htm
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

ima li na Jahorini provoda , malo bahanalije prija nama clanovima koji dosad nismo okošcali i ima u nama jos duše.
Ajde malo o nekoj kafani atmosferi i skijasicama i Bosančicama i slično sta je provod ako glava pred zoru oko 4-5h ne klecne sa dlana u zadimljenoj kafani?
Pusti ove zice i uspinjace pa to radi na struju a struje ima i kod lala !!!
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Šta god da ti kažem nećeš verovati. To se samo mora lično doživeti.

Šalim se naravno. Šta znam , sigurno je da nema noćnog provoda kao na KOP-u. Ja se smeštam negde kod hotela Bistrica, uglavnom u blizini Lavine. To je nekih kilometar-dva daleko od naselja Šator, gde je hotel Rajska dolina, Termag i sl.
Jahorina nema šmek Konaka, Konaci su priča za sebe i i daju KOP-u jedan šarm koji je jedinstven.
Jahorina je više divlja planina, i zato su i staze meni nekako ugodnije za vožnju, iako mojoj supruzi ne odgovaraju jer su nešto teže.
Staze se loše održavaju, ne ulaže se preterano u njih, čak vrlo malo. Prošle godine je pušten u rad nov šestosed na Ogorelici i to je sve.
Planina zaista ima potencijala, ali tako je kako je. Ne znam zbog čega ne radi žica kod hotela Jahorina, zašto ne radi levi krak Prače (dvosed) i sl.

Ima Jahorina dosta nedostataka, ali opet nekako nema puno " onih " ili ih bar ja ne uočavam. Ja nekako volim Bosance , imaju šmek za druženje, hoće da ti pomognu, tako da mi je prijatnije nego na KOP-u. Za bordere Jahorina je duplo bolja od KOP-a, jer su staze široke, pune snega.

Nisam siguran da li ću zbog posla stići ove zime da odem, nabacio sam od slava nekih 7-8kg viška, a privatnik sam, pa ne bih da rizikujem povredu. Na dijeti sam, možda odem na produženi vikend krajem Februara ili početkom Marta, .

Pozdrav
Odgovori