Putopis - Hrvatska - Upoznaj Istru - nasa kamping tura 2005-

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY, admin

Odgovori
belle
Novi korisnik
Postovi: 1
Pridružio se: 02 Jun 2010 09:07

Post od belle »

Neka ova tema bude moj pokusaj predstavljanja clanovima foruma, nadam se da necu biti mnogo dosadna :)
Mi (mm i ja) smo pocetnici u kampiranju, i mada za nama vec imamo tri leta kampovanja po Hrvatskom primorju, nemam osecaj da smo pravi kamperi. Uslovi u kampovima koje smo obisli su odlicni, vruca voda, struja, ciste sanitarije...
Do sada smo kampovali samo u satoru, a za par godina se nadam da cemo kupiti i nasu prvu kamp kucicu.
Nasa cerkica, koja ima 2 godine ce ove godine prvi put kampovati, i verujte, vec broji dane do letovanja :)

Tura upoznaj Istru je kod nas trajala 3 godine - leta. Obisli smo dosta gradova Istre a kampovali u Moscenickoj Dragi (Opatijska rivijera), Puli - kamp Stoja, Medulin, Porec - Plava Laguna.
Prve godine smo krenuli bez puno planova ali puni entuzijazma, sto je naravno bilo dovoljno. Culi smo divne price o Moscenickoj Dragi i resili da je to mesto odlicno da tamo razapnemo nas sator. Kamp u mestu je odlicno sredjen, jako mali, mesta za satore nisu parcelisana, sanitarije nove... Kamp je u sezoni pun jer se dosta mesta rentira preko cele godine, odnosno dosta kucica je tamo montirano preko cele godine a njihovi gosti dolaze vikendom ili par puta godisnje.
I bas tamo, za tih par dana, shvatila sam da kampovanje nije neko odricanje i mucenje, vec odlican nacin da budes jedno sa prirodom, da zivis sa njom, da budes samostalan i bez obaveza. Shvatila sam i da ljudi u kampu imaju isti cilj, dosli su da se odmore i opuste. O druzenju nemam reci, svi su tu kad ti zatreba, da priskoce u pomoc, da te ponude picem, da ti pozajme novine, da poguraju auto :).... Prijatelje koje smo tamo sticali i danas cujemo, nekako se te veze ne raskidaju tako lako.
U Puli smo kampovali na Stoji, u Medulinu u kampu Medulin a u Porecu u Plavoj Laguni. Svake sledece godine smo zapocinjali sezonu u vec proverenom kampu pa odlazili u novi. Ostajali smo dok nas vreme sluzi i dok nam se novcanik ne isprazni :)

Ove godine planiramo da kampujemo u kampu Cikat na Losinju, taj deo jos nismo upoznali a preporucuju ga kao raj za klince. Krecemo pocetkom avgusta i vracamo se posle 2-3nedelje.

Ovo je par slika iz kampova koje smo obisli, ovih dana ih cesto gledamo da bi se posetili koliko lepog donosi takva vrsta odmora.
SlikaSlikaSlikaSlikaSlikaSlikaSlikaSlika
zoranGROS
Korisnik
Postovi: 95
Pridružio se: 27 Mar 2009 22:09

Post od zoranGROS »

Dobro dosao na forum campera.
Slicna situacija i kod nas sa prikolicama koje su usidrene u kampovima , poznaju se po zelenilu i cvecu koje ih okruzuje lepo ali ne koriste potencijal koji im pruza da se cesto moze menjati pozicija-mobilnost (u pozitivnom smislu)
Nadam se da ces i ti doci u posed slicne kao sto si opisao i videti sto vise mesta po moru, a onda preko slika i opisa i mi biti upoznati sa destinacijama koje smo pre cesto i rado posecivali.
Pozdrav
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Pozdrav novoj članici foruma, od svih Nas
Korisnikov avatar
Joe
Korisnik
Postovi: 249
Pridružio se: 15 Feb 2010 11:51
Lokacija: Novi Sad

Post od Joe »

Pozdrav novom forumasu, dobro dosao !
Istra je lepa i ima veoma dobro uredjene kampove, izaberali ste
pravo mesto za kampovanje.
Nije važno šta kaže, nego ko kaže !
marta
Korisnik
Postovi: 189
Pridružio se: 22 Nov 2007 21:37

Post od marta »

Pozdrav novoj clanici iz Istre-kamp Ankaran.
Odgovori