Putopis - Grčka - JONSKO MORE I EGEJSKO U JEDNOJ TURI

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY, admin

Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Planirano putovanje za subotu se nekako vec u petak popodne 8.07 pocelo odvijati apocelo je tako sto smo kupili namernice za put u tempu i vise nismo hteli da izadjemo iz kampera vec popodne oko 17h dan ranije se uputili put jonskog mora u nameri da dozivimo tirkiz boju mora ostrva Lefkada.
put nas je dobro posluzio kako nismo do sad putovali u ovim terminima tako dase nismo specijalno ni zaustavljali na uobicajanim mestima tipa predejane , vec polako putem do makedonije i negde oko 23h parkirali se na parking hotela Romantik u makedoniji , zapravo na svega 500 metera od druge naplatne rampe a pred sam ulazak u Velas.
Iskreno vise puta sam preskakao ovo mesto , jednostavno nije dovoljno dobro obelezeno a kad ga prodjes prosao si .
PS internet je tako sr.... da nemogu cestito slike da postavim i ovo je izgleda ali dopunicu cim nadjem bolju vezu
Sad sam na lefkadi Vassilika .. ocena onako dopuni cu...
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Slika
Slika
ROMANTIK MAKEDONIJA bazen kvalitetno pice -usluga cist bazen muzika jedva se odvojih da ne ostanem duze , dosta mesta za parkiranje kampera
Slika
prvo mestpo gde sam imao prilike da osetim jonsko more nalazi se ispod igoumentise prepune trajekata , i ostalih ogromnih ladja ovo je mirno malo mesto na svega 10 km platarija
Slika

preskocili smo pargu mozda je interesantno mesto ali ako nema gde da parkiram kamper vec moram opremu da secujem na ledima , zdravo do sledece prilike , i tako polako polako zastadosmo na jednu od plaza koje se nude putem kao skrenite plaza bar ... i tako odaberem jednu od opcija sa asfalno sirokim putem i super provedem dan ,popodne rucak pa opet malo dalje i pred samu Prevezu pojave se prelepe plaze gde se kamper parkira dpod borove u hladu a more na desetak metara , malo dalje na cistini kilometarske plaze mesto za kajt surf i to se ne propusta uzivao sam dok zadnji se nije povukao, nakon toga smo se parkirali u ne bas malom gradicu Preveza i to na obali i prenocili posle setnje rivom pored stotine vezanih jedrilica ...
Slika
Slika
Slika
Korisnikov avatar
Sokol
Korisnik
Postovi: 319
Pridružio se: 11 Maj 2011 18:38

Post od Sokol »

Zoki uzivajte zelim vam sve najbolje.
YU1PSO
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Prava plaža se nalazi par kilometara pre Preveze, ima plavu zastavu. Vetar stalno duva, ali mesta koliko hoćeš, kao i tuševa i hladovine, a voda čista.

Lep prvod, pozdrav
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Gros, ostavi koji giros i za Nas, i mi imamo dušu.
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Dohvati se e neta grad je grad pa makar se zvao i Parta .
Sa lefkade sam se danas spustio ka Parti Obisao sam sve aktuelne plaze sa razglednice i skoro svaka mi izasla na nos sa 100 ili 350 stepenica svejedno pZIO Sm n Kmper koliko god sam mogao ali bela prasina sa tih istocnih plaza se uvukla pa smo morali dugo da peremo ko da smo bili u kamenolomu a ustvari jesmo. idealna poseta je za one sto voze djipove sa nadgradnjom kamp kucica za mene isuvise veliki rizik zarad lepog pogleda ( u slajfovanju gume po makadamu sam ostetio nov pneumatika ) PAZIO NA 1000 GRANA KOJE GREBU BOKOVE i provlacio se kroz selca ko slon u staklenoj radnji i tako zavrsio ceo krug oko lefkade i popodne se uputili put PATRE i evo nas posle vecere u gradu smesteni smo na terminalu luke parking najblizi centru 2 eura 24 h a da se ne zaboravi tunel ka lefkadi prolaz 5 eur. most kod PATRE 12,5 eura ...
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Gros,

Ako si u pozciji, daj neke informacije u vezi goriva.

Koliko sam saznao, cene goriva variraju od pumpe do pumpe.

Na kojim pumpama je nejjeftinije kupovati? Aegan, Shell, BP, Texaco, ili neke druge. Koja je cena evrodizela?

Pozdrav.
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Sprinter zaista ne znam mislim da je razlika minimalna jet oil shell vidim da je skupo super od 100 oktana to je porez na lude klince sto se ludiraju sa motorima i autima , ima malo egzibicionizma u ovom svetu u odnosu na goste koji im dolaze . Ja se koristim mapom koju sam postavio na sajt sa LGP punpama i sad ih ima dosta u odnosu na proslu godinu tako da se sastavljam jos nisam prebacio na benzin dosad..
Tako dakle spremi kintu za litar od 1'6 do 1,8e.
Trenutno smo u parkir zoni luke centar nam je na 800 met . sinoc smo se zatekli u parku najslicnijem nasem SKC Svasta se moze videti (doduse kao i kod nas ) pa sad kad videsmo ovaj grad koliko iz auta odosmo polako dalje da naidjemo na plazu koja nam se svidja , ovde nije sigurno


sve sto je ,moglo da prodje od jutros proslo je i vise puta eeevo ga i hilikopter palim masinu i odo u sela , jes da nema internetza ali bar ne tutnje , ( vozovi lokalni kao nas beo voz ima tako futuristicki oblik da bi se i francuzi i japanci zamislili, mile po sred grada al kad svirne ubija )
Slika
Slika
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Iz Patre idi lokalnim putem ka Korintosu, ako si na tom putu. Ne koristi navodni autoput, jer on to nije, stalno ima nekih radova na njemu i sl. Cene putarine su visoke.
Lepa plaža je nekih 30km pre skretanja za Tripoli, 2-3km pre grada mislim da se zove Kiati ili tako nešto.
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Sprinter u pravu si LEPO JE PISALO : IZLAZ ZA BESPLATAN AUTOPUT DESNO ja ga preskoci i lepo za do prvog izlaza na 15 km uzese mi 7,5 eura ali mogu reci da sam isao POLUNOVIM I STARIM NACIONALNIM AUTOPUTEM
Puca mi internet koji sam savatao , vidim da postoje njihovi usb modemi sa karticom od 1 gb 20 eura al kad udjes u radnju bre ovi njudi i ja ko gluv i mutavi zena nece ni usta da otvori nema snage za njih kaze nije zato ucila skolu da se seljaci bece na nju...
ako mozes da se sporazumes probaj ili sa onim nasim modemom meni ko sto vidis uspeva sa antenom onom vecom
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Slika

Prosetasmo malo po lepom ''x'' gradicu duz mora , pa ko ima je kriv kad na tablama za skretanje pise samo na grckom a u celom gradicu koji je ustvari i dosta veliki par kilometara uz more nisu za obicnog turistu napisali pano ili sta slicno , svakako sam jedno 35-40 km do korintskog prelaza koji mi je sad upisan u GPS i merim razdaljinu. Posle plaze kod predhodne pozicije krenusmo putem koji je ustvari vodio u brdo mali gradic sa verovali ili ne metro radnjom lidlo-m i jos nekim super marketima (okrecemo se da vidimo sta je to toliko u gradicu bitno kad ima toliko super marketa ali nema realnog odgovora )putem dalje na 50 km naidjosmo na ovo mesto, smo se usidrili kod marine na prelepom mestu deo marine prolazi ispod mosta vaznog gradskog puta -ulice a pored je teatar na otvorenom. Ovde apsolutno nema ni jednog Srbina bas smo se osvrtali a recimo situacija u kaficu , jedan u dugom nizu sa baston preko uluce (kafic izgleda kao milion dolara ) prilazi klinka od 15 godina i jedva je razumela rec espreso kakav i ostale napitke (nismo trazili coca colu) nista nije pogodila , resima da narucim ponovo gledam ko je sanker , mislim kakav je sanker kad je ova klinka konobarica kad sankera nema mala je i za sankom . TO JE ISTO KAO DA KLINKI OD 15 GODINA DAS FERARI i pocnes da se nadas da ce da bude sve ok . ostalo je skroz korektno ipak cu dodati da nemaju nikakvu plazu i ako svetle kao vegas valjda je to tako nemozes sve da imas ...

GUZVA NA ULICAMA PARTE ;Slika
PLAZA 40 KM OD PARTE KA ATINI:Slika
Slika
90 KM OD PARTE :Slika
SlikaSlika
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Kakav je plan ua ubuduće'

Ako imaš vremena skreni desno i idi do Nafplija. Ekstra je mesto. Pre njega, poseti Epidaurus.
Pozdrav
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Preporuka da kupite modeme u radnji sa internet konekcijom vodafon mislim da je 20 e i resicete se ovisniockih muka poput mojih e sad malo da pisem , ideja da posetimo korin i mostove koje spajaju ovo poluostrvo sa kontinentom i vidimo to svojim ocima direktno nas vodi u restoran ispred kog prolaze ladje na 15 min .
Tako sedimo oni prolaze , opsti utisak da smo se zatekli u poziciji koju smo imali prilike da posmatramo u raznim brosurama , tv emisijama i ostalim propagandnim lecima , kasnije smo otisli na drugi i treci most i na delu za pesake uz lepo ljuljnje koje cine kamioni i autobusi koji takodje prolaze mostom doziveli brodove koji se uskom vodenom stazom provlace a mi rekom prilikom iz pticije perspektive ih pratimo .
Slika
Slika
Slika
Potom se upucujemo ka Atini gde upadamo u saobracajnu guzvu kakvu ce Beograd da dozivi verovatno u sledecoj dekadi. Veovali ili ne u sred Atine ispred ulaza u park Akropolja sretne nas momak 30 . godina i dok sam ja u cudu trazio okom neki parking on se ispozdravlja samnom , ja se pozalio gde cu sad , momak inace zivi 12 godina u atini i naravno govori grcki nekako nadjosmo komunalne policajce pitao ih gde je parking , PARKINGA ZVANICNO NEMA kupio sam uz pomoc ovog momka karte za parkiranje 3 x po sat i polako u krug dok nisam nasao mesto za 7 metarski kamper . Malo srece , oslikam fotoaparatom ulcni naziv gde sam parkirao stavim GPS u djep i krenem ka Akropolju .
Ulice koje vode ka parku ''kamencica '' su zatrpane NAJVECIM BUVLJAKOM KOJI SAM VIDEO nemojte misliti da nisam prepoznao antikvitete, ako su ventilatori ,kauci i frizderi polovni antikviteti ...
Slika
Slika
Slika
Slika
Ulaz u deo koji smatraju nacionalni deo je cena po osobi 8 e a za ulaz na vrhu u Akropolj 20 e po osobi, svako osvezenje a nemaju gore vodu i coca colu nego neke floroscentne ledene napitke je 4,5 e pa uz parking ako nenadjete zemljaka nude za kola pored parka 3-5 e meni su za kamper trazili 35 e ...
Posle posete kao ajde da svratimo do luke za koju znamo da je impozantna i ulaze brodovi u sam grad sto sam i mogao da vidim doduse sa pristojne udaljenosti uletevsi u visesatnu guzvu na svu srecu siti i u kamperu ( setio sam se nekog filma gde glavna glumica ima stomacne probleme upravo u ovakvoj guzvi ) kako smo samo okrznuli tu velicinu , donesemo odluku da na Gps -u ukucamo sledeceg favorita Volos i uz dodatnih 2 h izlaska iz Atine upustimo se auto putem gde smo na svakih 50 km placali 3 . kategoriju od 5,6 do 7.6 e ALI NA SVAKIH 50 KM
Slika
nastavak sledi...
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Slika
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Najlepše plaže Na planini Pilia su na istočnoj strani , onoj koja gleda ka otvorenom moru. Ako imaš vremena prođi korz Volos i prati put za Piliju, Agia Joanis. Proći ćeš pored ski centra, ima više vidikovaca, uglavnom su ušuškana u hladovini, hladan frape je obavezan.

Svrati obavezno na plaže grada Larisse.
Odgovori