Putopis - Grčka - JONSKO MORE I EGEJSKO U JEDNOJ TURI

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY, admin

Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Prosao, kakvo brdo . Tu sam imao ideju da izbegnem autoput koliko se moze, ko misli da ima mali motor ili da mu je kamper preopterecen , nemoj da se krece ovom trasom , asfalt nije los ali vertikala ubija , sem toga zalutao sam u podnozju na ogromnu akomulaciju (jezero vestacko ) koje je inace nivo iznad asfalnog puta duz njegove strane pa je vrlo cudan osecaj , a kad se podje u brda polako srednjim gasom da se motor ne ugreva rasterecenom stepenom menjaca , koliko moze da se olaksa na vrucini 35-6 c zaista vidik je fantastican . te slike stavljam u sledecoj turi...
Sprinter ima li putne groznice , mene pomalo vuce na kucu sto ce verovatno i da se desi , pa jopet ...
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Već drhtim kao kombajn na malom gasu. U Petak popodne krećem za Budimpeštu, u Subotu ujutru imam zakazano montiranje tende i solara. Posle toga svraćam u nekim od marketa , pa put Juga. U Subotu spavam u Predejanima, Nedelja - Ohrid i Struga, a u Ponedeljak konačno, Grčka.
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Preskoci predajane ako mozes za samo 70-80 km romantik neces se pokajati ja sam u povratku upravo sa vecere 4 zvezdice restoran uparkiran ispod lipe i sveza klima sigurica dobar san .
Koliko je uputno pricati o novcu i restoranima ali .... file minjon s pecurkama , pastrmka 400g prilog sopska ogromna salata kom 1 2 lit . kisele 2 espresa ,fantasticno ustelovana muzika sa osvetljenjem , mogucnost koriscenja bazena pored stola konobari adekvatni objektu CENA 25 E

pa sta vise reci videces u grckoj kakve gilice i instant meni za isti novac al to je druga tema . Lepo je sto su predajani nasi ali ovi ljudi su sve ucinili da se osecas prijatno i postovano.

+ slobodan internet waerles
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Zvuči primamljivo, u povratku ću svratiti obavezno. Ja kod Skoplja skrećem desno, pa idem pravac za Ohrid, ova trasa za Veles mi je zaobilaženje.
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Nastavak foto ture posle boravka u gradicu Volos nikad vise nisam video jedrilica na jednom mestu a iskreno ni motornih jahti vise uparadirane duz celog keja ,koji za razliku od drugih mesta bez onih drekavaca mopeda , cista pesacka zona .
Slika

potom smo probali da se iskljucimo sa auto puta i tako se desimo iznad ogromnog akomulacionog jezera pa pored njegove obale i ogromne povrsine zasada s vocem serpentinom u planinu bogami kilometrima ubrdo kroz 3 sela ciji su zitelji gledali u mene ko sedmo cudo ,otkud tu ovakva sprava , skoro mimohodom mahnem ja okupljenim pred lokalnu kafanu kad oni u isti mah otpozdravise ko vojska dedice ko iz filma

Slika

odatle smo vrlo oprezno sisli do vidikovca puta , kad kazem oprezno znaci dobar nov asfalt ima i sirinu ali uspon kao i silazak po 15 km duzine sa ekstremnim krivinama u lakat sa nagibima i 10 stepeni znaci 1. ili 2.

Slika
u podnozju plaza van mesta kojem verovatno pripada , bez ostalih sadrzaja ali prvo kupanje u Egejskom moru NEVEROVATNO topla voda da nema vetra skoro da se nebi primecivala razlika , Poseta ok cisto ljudi odrzavaju ima dosta i onih koji borave na plazi , jedan kamper i par satora .
Slika
Slika
Standardno 17h kraj plaze za nas tusiranje potom pokret do sledeceg nama interesantnog mesta , ovog puta sem smera bez plana na cist osecaj, ovde da ne pogled jos jedno i ili migavac koji pokazuje da ce mo se zadrzati u tom mestu ili ne Slika
Na kraju se nadjosmo i u Paraliji kad tamo nas clan parkiran jedan od dva brata iz Vranja koji su u posedu adria kampera jednog sam zimus sreo na Kopaoniku a eto i sad u Parali
Slika
Slika
Razmeni smo pozdrave i iskustva oni sutradan odose ka Halkidikiju a mi ostadosmo jos jedan da i u kasno posle plaze uputismo se kuci do sad gde se nalazimo a ato je hotel Romantika u Makedoniji
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Evo nas u Srbiji tako se zavrsila nasa putesestvija kraj Jonskog i Egejskog mora u jednoj turi .
Utisci se polako sabiraju , pomalo prica sa prijateljima i rodjacima po najavljenom povratku sa odmora < a za forum bi mogao otprilike ovako zavrsiti ovo putovanje .
Dugo zeljena voznja po obali Grcke je iskrena zelja odavno , i sad ispunjena , verovatno nisam bas svugde zavirio ( nesta je bilo neinteresantno , nesta tesno za moj kamper a ponegde falila intuicija ) Svakako za ono sto sam video mogu reci da sam zadovoljan ulozenog vremena i novca , dobri putevi, delovi Grcke obale gde se Srpski turisti tesko ili nikako ne mogu sresti. Tirkizne boje obale Lefkade posle kojih se vracate u seosko okruzenje kontinentalnog dela ostrva . To bas i nije ono sto me ispunjava , pa je moja filozofija putovanja otprilike ovako bila jutrom pronalazimo prvu na oko ili po preporuci tog dela obale plazu, boravak na plazi do 17h potom pokret do sledeceg mest u planiranom pravcu kretanja ( dobar restoran , neka lepa ladja , obala ) odredjuju trenutak da se parkiramo , pripremimo na setnju , restoran vecera ...
sutra ujutro ponovo pokret do plaze koja vredi paznje , naravno u planiranom smeru i tako 12 dana . Nikako dvaput iso mesto ili ista plaza .
Dodacu da APSOLUTNO NIGDE NISMO IMALI NEPRIJATNOSTI ni jednog oblika , uljudno su nas upucivali na parking pozicije u vecim mestima koje imaju zasticena setalista od bilo kakvog prevoznog srestva sto je za pohvalu .
Koje je mesto plaza bolja gora to je kao da ocenjujete oblike kamena u kamenolomu
Sunce Grcko more, pokret, kamper koji je svakim danom dobijao ime "nasa kuca" i pritom dobro sluzio su elementi koji ovo putovanje ucinili prijatnim .
admin
Site Admin
Postovi: 798
Pridružio se: 22 Nov 2006 10:08

Post od admin »

Dobro nam dosao i hvala na iscrpnim izvestajima sa puta. Uzivao sam citajuci ih i gledajuci slike. Pravi si primer sjajnog clana i funkcionera naseg kluba. Dao si nam model kakav treba da svi primenjujemo kada putujemo. Nije bas jednostavno da se koncentrises, pises, slazes slike u tekst posle celog dana aktivnosti, voznje, plivanja. Vidim da ti energija ne nedostaje i cekam tvoj novi poduhvat.
Odgovori