Putopis - Mađarska - Aqua park u Segedinu

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY, admin

Odgovori
driver57s
Korisnik
Postovi: 414
Pridružio se: 12 Maj 2011 00:22

Post od driver57s »

prosli vikend posetili smo aqua park u segedinu i termalnu banju pored samog akva parka u okviru koje se nalazi i camp.
akva park je nov, prosle godine pusten i rad, kao i svi savremeni objekti poseduje sve sigurnosne, bezbednosne, tehnicke... i sve ostale sisteme koje vam pruzaju maximalan uzitak dok ste u njemu. podjednako se mogu zabaviti i stari i mladi i njemu, jer ima bazencica za decu od godinu dana, pa preko onih malo dubljih za uzrast od 3-6god, pa zatim mali tobogani, za klince, srednji tobogani za skolarce, i naravno za odraslu populaciju tobogani na ciji vrh se penjete liftom. za one naj starije tu ja poseban prostor sa banjskom (termalnom)vodom +36 oC
cena ulaznice za ceo dan (posto imaju i poludnevne) je za odrasle 4000 forinti, za decu 4-12god 2000 forinti u sezoni, a van sezone je malo jeftinije
driver57s
Korisnik
Postovi: 414
Pridružio se: 12 Maj 2011 00:22

Post od driver57s »

ulaz u aqua park, ispred je parking za bus, a imaju u svoju berplatnu garazu za automobile posetioca
Slika
tu su i tobogani napolju, veliki i srednji
Slika
deca imaju ptioritet pa se najvise na njih i mislilo, od igraonica na suvom pa do onih na i u vodi
Slika
evo i deo enterijera
Slika
Slika
lavirint od tobogana, al se na kraju sve rasplete u bazenima
Slika
za stariju populaciju, masazeri, termalna voda od +36 oC, kade sa hidro i vadusno kombinovanim mlaznicama, djakuzi.....
Slika
driver57s
Korisnik
Postovi: 414
Pridružio se: 12 Maj 2011 00:22

Post od driver57s »

e sad malo prezentacuja banje u okviru koje ja i kamp.
Slika

nalazi sa iza samog akva parka na samoj obali reke tise izmedju starog i movog masta u segedinu (nemam koordinate jer sam ovog puta isao bez navigacije).
banja ima 3 veca bazena, jedan trenutno nije u funkciji.

u jednim bazenu je voda prijatnih +25 oC, svuda je stajaca dubina stim da je konusno dno pa ima i dabar plicak za sitnu decu
Slika

drugi bazen ima pravu temperaturu vode iz zemlje od +36 oC do +39 oC, pa je za reumaticare i zimogrozljive pun pogodak, inace duz celoga bazena po obodu se nalazi podvodna klupa pa je idealan za izlezavanje i odmaranje, a poseban je dozivljaj kad pada kisa i topla voda isparava
Slika

kamp ima prikljucke za struju, cesme sa crevima za vodu..., tu su i tereni sa odbojku i pesku kao i na travi, mali fudbal...
Slika

deca imaju dve igraonice, a ono sto se meni licno dopalo je sto je kamper bio na samoj obali tise po kojoj krstare lepi primerci mocnih glisera i manjih jahtica. ispod krosnje topola u debeloj hladovini kamper, 50m od bazena i 20m od reke, sve na dohvat ruke.
cesti gosti su holandjani sa mocnim kamperima, i novim kamp prikolicama
Slika

mi smo za dva dana boravka i kampu i koriscenje bazena, bez struje platili 16€ sa strujom bi bilo 20€
u sledecem postu opisacu malo samo putovanje i koriscenje manje frekventnih granicnih prelaza u spicu sezone
driver57s
Korisnik
Postovi: 414
Pridružio se: 12 Maj 2011 00:22

Post od driver57s »

jos da dodam da uz akva park i banju sa campom ima i nov hotel sa 4 zvezdice tik iz sami aqua park pa je sa njim povezan zastakljenom pasarelom kao one sto se vidjaju po nasim banjama
Slika
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Odlican opis odavno se spremam da posetim ovaj objekat i skoro sam siguran da ce u avgustu biti prilike za mene , tako da mi ovaj opis vise nego koristan
kamper
Korisnik
Postovi: 92
Pridružio se: 05 Jan 2009 20:50

Post od kamper »

Koordinate za termal kamp i akvapark u Segedinu: 46.251566, 20.157975
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

U dilemi dal da otvorim novi naslov sa Segedinom i poseti aqva parku , mislim da ce oni koje interesuje ova destinacija imati preglednije ovu destinaciju i tako se nadam odluciti da posete segedin .
Putovanje se naravno pocinje sa spremanjemvozila al ovog puta u frizu su se zatekle samo dve flase jedna sa koka kolom a druga sa kiselom vodom i pvc od 5 litara vode za kafu ... namera da se oproba madjarska kujna i naravno dozivi segedin i aqva park .
Starim putem ka Novom sadu sve do Indjije gde su radovi na putu pa onda preko Rume i Iriskog venca , ustvari velikog brda u sred Vojvodine . Na jednom od prevoja kafanica , ucinilo se da je vredno paznje i rucka , lep pogled skoro da se od sume i nevidi ravnica , ponuda kuvanih jela i tek skinute jagnjetine sa raznja , ipak se odlucujemo za gulas koji nam preporucuju. Na moje iznenadjenje prepoznajem sadrzaj gulasa iz ponude karnex gotova jela i polutople makarone mesto pire krompira prigovorim gleda me konobar onako ko tele ali matoro bacim pare za rucak nije me ni interesovalo koliko kosta PLATIO SAM DA ODEM.
Silazim u Novi sad zausavlja me kilometarska kolona , vise od 3 km naravno po GPS-u okolo i primetim da je to kolona teretnih vozila koja naizmenicno prelazi stari most preko Dunava sokiran tolikim redom i kolonom cak i za Beogradske prilike obidjem i kroz grda predjem normalno most za putnicka vozila i sto pre gledavsi da se dohvatim autoputa izadjem iz grada .
Nov autoput uz male deonice zaista pomaze da pozitivna energija ostane u Vama i tako na 220 km od Beograda se zateknete ispred granice gde vas ispregledaju dal iz predostroznosti carinske ili iz znatizelje svejedno za pola ata se nadjete u madjarskoj gde vaze forinte i naravno menjacnica uz granicu vas odma zaokupira.
zvanicni kurs koji mozete dobiti preko interneta je drugaciji tacno je ovako ako menjate dinare za fointa 2/ 1 ako menjate euro 2.5/1 pa tako da nebude zabune 10.000 forinti =5000 din ....
Kad smo se nasli u Segedinu na poziciju koju smo upisali od drivera desavao se ROCK FESTIVAL DVA DANA ZAREDOM pa moze te zamisliti skup morali smo da pronadjemo drugo mesto za parking i nasli na 300 m dalje i tako ostali bezbedno tri dana .
Opsti utisak je fantastican restoranska ponuda je mozda skuplja od nase za 20% ali koliko da se probaju njihovi specijaliteti vredi . takodje nikako ne mojte promasiti njihove poslastice kolace torte . ..
Ostale utiske iz aqva parka cu pokusati slikama da docaram , dodacu da je voda telesne temperature bazeni besprekorni sa stotinama jakuzi pozicija nesto sto zaista nisam do sad imao prilike da dozivim pa tako rado i drugima preporucujem .
Slika
granicni prelaz
Slika
aktivna fontana na jednom od trgova
Slika
jutarnji pogled setalista
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
na kraju parking kraj zgrade gde sam nasao mesto da se udomim
Slika
Na povratku u Beograd svratili smo na rucak restoran Sidro u Beskoj
lepa panorama graditeljstva i reke ali sto se hrane tice nemojte dozvoliti da vam kecigu spreme tako sto je preseku na pola i sprze u fritezi
tako serviranu blago receno SVETOGRDJE nad ovo plemenitom i retkom ribom al nek je na cast ugostitelju.
Slika

Ipak na kraju preporuka za vikend provod uz malu organizaciju u svako godisnje doba mozete posetiti ovaj akva centar radi 12 meseci godisnje .
driver57s
Korisnik
Postovi: 414
Pridružio se: 12 Maj 2011 00:22

Post od driver57s »

svaka cast gros, odlicno si sve opisao, i dopunio foto galeriju, sad je teme jos potpunija, zaboravio sam da napomenem da sam isao preko prelaza horgos gde su bile guzve, u povratku sam isao preko prelaza tisaseged gde nema guzve.
svracao sam vise puta u kafanu sidro u beskoj i nosim lepe utiske
steta sto nisi mogao zbog tog desavanja da udjes u banju na tisi i iskocis pravo iz kampera u termalne bazene
Odgovori