Okupljanje - Kampersko okupljanje u maju

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY, admin

Odgovori
admin
Site Admin
Postovi: 798
Pridružio se: 22 Nov 2006 10:08

Post od admin »

Otvaram temu za predloge termina za nase godisnje okupljanje. Moguce lokacije su Zasavica, Stara planina, Kopaonik, Zlatibor , Grza, Beograd
Dajte prvo predloge za termin a onda cemo se usaglasiti oko lokacije.Moj predlog je petak 11., subota 12. i nedelja 13.maj. Pozdrav Admin Dusan
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Da predlozim neko moje interesovanje a mozda i drugima bude zanimljivo.
Radi se o rafting splavarenje Tarom .poseta drvengradu ili sarganska voznja vozicem?
Korisnikov avatar
mustang
Korisnik
Postovi: 1030
Pridružio se: 27 Jan 2008 22:16
Lokacija: Nis

Post od mustang »

Moj predlog bi bio da se okupimo na nekom zgodnom mestu u prirodi i da tu provedemo 2 - 3 dana, družeći se u pravom kamperskom okruženju uz vatru, roštilj, priču, pesmu i muziku.
Ako krenemo u neki veći obilazak imaćemo problema i sa parkiranjem i sa vremenom za druženje, to treba onda vrlo pažljivo isplanirati.
Biće tu verovatno dvadesetak prikolica i kampera koje nije lako smestiti negde odjednom.
U Nišu imamo još 2-3 nova kampera koji će verovatno doći na okupljanje pa bih voleo da to bude neko mesto koje je približno isto udaljeno svima.
Ako to bude Tara to je nama sa juga oko 400 km u jednom pravcu pa verujem da mnogi neće doći.
Rafting na Tari je odlična destinacija ali nije za 2 dana.
Omnia mea mecum porto
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Panta rei.
Iako možda izgleda daleko, termin 11.05. je blizu i trebalo bi već odrediti mesto susreta.

Meni Tara idgovara, ali apsolutno se slažem da je možda bolja opcija negde u sredini, da bi daljina bila bar približno ista za sve

Koji su predlozi?

Po meni, ako se ostaje dva dana, bilo bi lepo da lokacija ima bazen sa toplom vodom, iako to nije pod moranje.
Korisnikov avatar
liiiman
Korisnik
Postovi: 536
Pridružio se: 10 Maj 2010 11:38

Post od liiiman »

Koliko vidim, deluje mi da su preliminarno prihvaćeni termini (11.05, 12.05, 13.05).

Predlog lokacije koja je na "sredini". Kamp Toma kod Golupca. Na osnovu Google Maps:

Niš: oko 240km u jednom smeru,
Novi Sad i Šabac: oko 230km u jednom smeru

Mislim da je svima ostalima bliže nego što su date razdaljine za ova tri mesta.

Lokacija, po onome što sam video na Internetu (nisam bio tamo), je na samom Dunavu, nacionalni park Djerdap, u prirodi, a ima i kafana i druga infrastruktura (struja, toaleti i slično). Može i roštilj, može i pesma ....
Ovo sam pronasao o mestu:
http://kampovanje.info/kampovi/srbija/d ... lubac.html
http://www.avtokampi.si/kamp.asp?drzava=5&ID=366
Poslednja izmena od liiiman u 05 Apr 2012 11:23, izmenjeno 1 put ukupno.
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Ovo izgleda skroz ok .
Meni je svejedno, pa sam za
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Meni je u principu takođe svejedno gde ćemo se okupiti, važno je da se skupimo. Ako se ja pitam, boravak u kampu je nužnost, više sam za opciju slobodnog okupljanja, mislim da ćemo biti masovniji i oipušteniji. Meni i Grza zvuči dobro. Lep je bio i provod u Zdrelu prošle godine, mada smo mogli biti masovniji.
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Kada se odabere lokacija za druženje, trebalo da neko na njoj da bude neka vrsta domaćina. Zato mislim da kod odabira lokacije treba imati na umu i ovu opciju. Zdrelo je lep primer kako Nas je Sokol ugostio.
ukoliko za ovo druženje ne možemo da se ovako organizujemo, možda bi odmah trebalo da razmišljamo o kotizaciji, odnosno o nekom minimumu novca potrebnog za organizaciju druženja i sl.

Možda je prvo pitanje koliko sigurnih učesnika, bar približno će biti prisutno.
driver57s
Korisnik
Postovi: 414
Pridružio se: 12 Maj 2011 00:22

Post od driver57s »

bitno je da se okupimo pa makar i oko logorske vatre...
prepustam izbor mesta iskusnijim kolegama, sva pomenuta mesta su ok (mi smo ih obisli) i gde god izbor da padne necemo pogresiti, termin je ok, samo bi se mi prikljucili skupu u subotu zbog posla
nisam bas za varijantu kampa bas zbog slobode i lakse organizacije, ali sam za to da novac koji bi dali za kamp ulozimo u neko jagnjence ili prasence, mislim da ce miris pecenja jos bolje privuci kampere, jer postoji onaj slogan "kako odoleti..."
Korisnikov avatar
liiiman
Korisnik
Postovi: 536
Pridružio se: 10 Maj 2010 11:38

Post od liiiman »

Podržavam ideju da se uvede kotizacija za naša druženja.

Ideja okupljana van kampa je potpuno kontradiktorna osnovnim ciljevima našeg kluba. Ako mi izbegavamo kampove, postavlja se pitanje ko onda treba da ide u kampove?

CITAT sa naše strane http://www.campingclubbelgrade.org/onama.php


*******************
Dobrodošli u Kamping klub Srbije!

Kamping klub Srbija je formiran sa osnovnom idejom da se pokrene izgradnja internacionalnih kampova na teritoriji Srbije. Trenutno u Srbiji postoji samo nekoliko kampova koji mogu da zadovolje evropske standarde. Beograd ima izvanrednu stratešku lokaciju na evropskim koridorima 7 i 10, koja mu daje veliki tranzitni značaj, ali nema odgovarajuci kamp.

Naša vizija je da se uz podršku turističkih organizacije Beograda i Srbije, Auto-moto saveza i drugih zainteresovanih izgradi lanac kampova koji bi svojim sadržajem nudili turističke i servisno tehničke usluge na evropskom nivou. Povezivanje sa drugim evropskim klubovima, omogućiće Srbiji konstantan priliv poklonika ove vrste turizma i van letnje turističke sezone.

Formiranje kampa, preko evropskih kamperskih organizacija, ušli bismo na sve internet sajtove koje savremeni individualni turista koristi prilikom planiranja putovanja. Putovanje, druženja i upoznavanja ljudi iz različitih zemalja i različitih kultura je naše zadovoljstvo i životno opredeljenje. Omogućimo ljudima nesputanog duha, poklonicima kamping i karavaning turizma da posete Beograd, dok borave u kampu evropskog nivoa.


Ciljevi Kamping kluba Serbia:

Okupljanje kampova Srbije u jedinstveni kamping sistem kao deo evropskog sistema.
Izrada idejnih projekata za izgradnju novih kampova po evropskim standardima
( po sistemu "ključ u ruke" )
Predlaganje lokaliteta za nove kampove lokalnim zajednicama u Srbiji
Primena evropskih kamping standarda u izgradnji, održavanju i ekološkom statusu kampova u Srbiji
Izrada baze podataka domaćih kamping smeštajnih kapaciteta i potencijala
********************************

Kraj citata.
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

A ja se učlanio zato što kampujem ceo život, i zato što volim prirodu i druženje u prirodi. Za mene je kampovanje način života. Ali to ne podrazumeva obavezni boravak u kampovima. Meni lično nije problem da boravim u kampu, ali nešto ne osećam želju i potrebu za istim. Sve ono što mi nudi kamp već imam u kamperu. To ne znači da sam protiv kampova, čak šta više, ali u mom slučaju kampovi mi nisu prioritet.

Što se tiče druženja, ukoliko se misli boraviti tri dana u kampu, onda je to trošak od nekih 60-ak eur-a po porodici, a gde su ostali troškovi ( gorivo, hrana, piće i sl.) Ne treba izgubiti iz vida , da veliki broj forumaša nije uplatio godišnju članarinu za 2011, koja je upola manja od sume koju treba odvojiti za ova 3 dana plaćanja kampa.
Ja sam istakao da je meni lično svejedno gde ćemo se naći, ali ako treba da se zbog cene kampa umesto Nas 20-ak, okupi pet-šest, ne znam da li je to ok.

I nije samo novac u pitanju, nego zašto plaćati ako ne moraš.

Ovo je moje mišljenje, ne znači da sam u pravu.

Ali, manimo pisanje, nije to tema, hajmo da se dogovorimo o lokaciji, ako želimo da se vidimo.
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

mozda nam kamp toma izadje u susret malo da ga promovisemo...
tako bi sva nacela bila podmirena
da ga pitamo ?
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Nemam ništa protiv, meni lokacija odgovara. Treba samo požuriti, vreme curi.
Korisnikov avatar
Sokol
Korisnik
Postovi: 319
Pridružio se: 11 Maj 2011 18:38

Post od Sokol »

Pozdrav dragi kolege dragomije da smo dotakli ovu temu mislim da je Grza za nas idealno mesto i daje za sve nas neka sredina ,tamo ima restoran Koliba probacu sa gazdom da vidimo za prostor i struju mesto je super,ne naplacuje se mesto to nam mnogo znaci aza sveostaalo mozemo se dogovoriti,ja vec sutra zovem i javicu se ponovo a vi dajte jos predloge ja sam za bilo gde.Slazem se i sa grosa za kamp toma da promotivno boravimo tamo ako ga znate da se vidi izuzetna lokacija po meni bolja od Grze.Krenimo sa prijavama SOKOL Smederevo_ 3 Grza ili Toma kamp.
Okupili se mestani nekog sela da se podeli hrana i posao,glavesina sela pitao ko ce hleba ciga se javi ja,koce mleko ciga opt ja ,ko ce motiku, tek ciga javljaj te se i vi malo nemoram sve ja.
Poslednja izmena od Sokol u 06 Apr 2012 22:19, izmenjeno 1 put ukupno.
YU1PSO
ducato2
Korisnik
Postovi: 37
Pridružio se: 20 Avg 2011 10:04

Post od ducato2 »

Posto podjednako volim slobodno kampovanje i boravak u dobrom kampu,prijavljujem se za bilo koju varijantu.Slazem se sa liiimanom da Klub,osim propagiranja slobodnog boravka u prirodi,mora raditi i na promociji boravka u kampovima.Medjutim, boravak cak i u nasim kampovima je skup i tu je Sprinter sasvim u pravu.Misljenja sam da na promociji kampovanja i kampova treba da rade i sami kampovi kojih u Srbiji ima desetak.Medjutim,nisam siguran da (osim Zasavice)bas nesto mnogo rade na tom planu,Stoga je odlican predlog Grosa da se uspostavi veza sa vlasnicima kampova (ne samo sa Tomom),da im se ponudi saradnja u zamenu za odredjene pogodnosti za clanove CCS,sto bi bio posao uprave kluba.Mozda bi sledeci korak mogao biti uspostavljanje veze sa slicnim klubovima u okruzenju.Saglasan sam sa da se za nasa okupljanja uplacuje odredjena suma za organizaciju.
Odgovori