Putopis - Austrija - Mađarska - Bec -Budimpesta 2012.

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY, admin

Odgovori
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Organizovao sam sa prijateljem krace putovanje produzen vikend . Povod je bio njegovo interesovanje za mali katamaran jedrilicu na duvanje. Njegova ideja je da uziva u danima koji smaraju na morskoj plazi. Praktican i lako za poneti. U gepeku ili. Eventualno za u kamper sto je takodje njegova zelja , pa cu ovaj putopis dopuniti i njegovim zapazanjem prve voznje, za ovu priliku iznajmljenim kamperom iz Novog Sada. Slika
Krenuo sam na put u petak ujutru nakon jutarnje kafe bez narocite zurbe ka Novom Sadu gde smo se.
Adresom unetom u GPS bas kod iznajmljenog kampera. (dali ima smisla uopste vise naglasavati koliko znaci GPS. u potpuno nepoznatom gradu navodjen adresom nasao sam ga u dva metra razmaka ) Nakon formalnosti koje obavio vezano za papirologiju iznajmljivanja , potom ubacivanja svoje posteljine i torbi. I izbacivanje nadjene u kamperu u prtljaznjik svog vozila , krenusmo putem ka zemlji Alpi. Austriji.
Svo vreme puta. Kretali smo se autoputem a cilj je 200km iznad Wiene ka Lincu. Seoce usred Austrije koje poseduje proizvodnju. Svetskog brenda GRABNER u kategoriji gumenih plovila . Sve dok ne doznaju Kinezi da se moze zaraditi na ovoj robi.
Pregled na granici Srbija Madjarska je izgleda za nasu kategoriju vozila uobicajen.
Oba kampera su pregledana detaljno. Pa se nadajte Istom , znaci nema sverca ni skrivanja kuca . . .
VINJETA za one koji ne znaju o cemu se radi je putarina koju placate odmah na jednom mestu trafika odma iza carine na Madjarskoj strani u mom slucaju Madjarska +Austrija 5 DANA /23 eura. Kontrole su na benzinskim punpama i stajalisima kraj puta , veovatno na jos po koji nacin .
Policajci putnickim kolima patrolirajuci po parkingu uhvatise neke Bugare sa kombijem bez vinjete ne oprastaju ni sekunde kazna Dakle oprez.
Gasa bas i nema kroz Madjarsku tako dasam sisao sa auto puta. U mestu Kotobanja iznad Budimpeste 70km. Na selovoj punpi. Otprilike 1LIT GASA /1 EURO benzin je. 1,6. I vise.
Moze i u evricima spomoc digitrona ali kartica je zakon iz prakticnih razloga kafa , hrana . . .
Ulaz u Austriju se prepoznao po nesto brdovitijem terenu i iskreno losijem asfaltu nego kod Madjara uz stalno truckanje slicno nekad betonskim kockama na auto putu ka Zagrebu , pogledom u saputnicu vidim da se sve trese, pa moze da posluzi i kao masaza pri voznji. Cena goriva je nesto skuplj nego kod Madjara. A mnogo vise nego kod nas. Ko ne veruje neka se informise.
Stigli smo uvece na ciljanu poziciju i bez problema se. Parkirali pored vec parkiranih kolega. Iz. Nemacke i par posada iz Ceske.
Uredno uredjen rukavac Dunava. Iskoriscen onoliko kolike su potrebe tog malog mesta, pored proizvodnje camaca na duvanje imaju izrazenu ljubav prema aqva ski sportu. Sa dva kluba na relativno malom prostoru sa video sam cenama " vrlo specificnim"
Pa ko voli i moze. ..
SlikaSlika
slike s pocetka putovanja susret u Novom Sadu
SlikaSlika
Put ka granici imali smo male radio Granica SRB- MADJARSKA
stanice sto sepokazalo prakticnim

Slika dosta zastite od vetra , rafinerija OMV-a i prolaz autoputem kraj Beca
SlikaSlika
najdalja tacka putovanja i konaciste Grabner GmbHSlika
Weistracher Straße 11, 3350 Haag, АустријаSlikaSlika
Slika
SlikaSlika
veliki Pandorf trzni autlet centar neverovatno posecen od svih punika i onih koji direktno dolaze na ovo odrediste gde su popusti od 20-50 % ( od cene kostanja u metropoli)
SlikaSlika
sdruge strane autoputa dakle samo na 10 km odatle ogromno jezero sa milion jedrilica , neocekivan morski pejzazi sem boje vode ostalo je ko na moru
SlikaSlika

A sad fotografije iz Beca
SlikaSlikaSlikaSlikaSlika dodacu jos slika posle obrade


Budimpesta

SlikaSlikaSlikaSlikaSlika dodacu jos fotografija
driver57s
Korisnik
Postovi: 414
Pridružio se: 12 Maj 2011 00:22

Post od driver57s »

odlican putopis i opis, bec je tradicionalni grad koji ima sta da pokaze, vise puta sam bio u njemu, ali poslovno nekako uvek zafali vremena da ga turisticki obidjem
putovanje u drustvu je jos zanimljivije nego solo varijanta, a i povod vam je odlican da sam znao i ja bi vam se pridruzio jej sam ljibitelj tih montaznih katamarana, proslog leta sam detaljno ga zagledao kod italijanskih kampera i vidao sam da kad se izduva i sklopi komotno stane u box od kampera, pokrece ga vetar kad ga ima, a u suprotnom penta od 2,5-5 ks ga odlicno gura, evo slike manjeg katamarana sa hondom 2,5 ks
Slika




bec je lep grad, mnogo toga ima da se vidi iz istorijske bastine, ali i skup grad za zivot u odnosu na linc ili neki drugi manji grad u austriji, meni su na primerima prezentirali moji poslovni saradnici koji tamo zive i rade
sto se goriva tice svuda je skuplje nego kog nas, a u austriji do skoro nije bio uopste zastupljen auto gas na pumpama, a i malo vozila su imala ugradjene gasne uredjaje jer benzinske motore voze ljudi koji ne prelaze vise od 10 000- 15 000 km godisnje, dok ko vozi vise uzima auto da dizel motorom na koji je skuplja registracija
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Slika mapa puta
jedrilice na probi
SlikaSlikaSlikaSlika
drustv na parkingu
Slika
GPS upis rute
Slika
Slika
Cevapcici u meniju
Slika
Okolica Beca na 50km ogromno jezero sa zilion jedrilica
SlikaSlikaSlikaSlika
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Zavrsavam ovu pricu sa snimkom koji sam pokusao da napravim sto kvalitetnije (svaki dan napredujem u svakom pogledu) nadam se ?

http://www.youtube.com/watch?v=Y65J3DnLZX0
Korisnikov avatar
DusanHY
Korisnik
Postovi: 513
Pridružio se: 05 Maj 2011 10:31
Lokacija: Zemun

Post od DusanHY »

Kako montira ........ kao Bunjoel.

http://www.youtube.com/watch?v=y0MNftSuIE4
Poslednja izmena od DusanHY u 07 Jun 2012 21:08, izmenjeno 1 put ukupno.
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Bogami Groš, baš napreduješ.
Verovatno ćemo uskoro imati full verzije dokumentarca
Poslednja izmena od sprinter u 08 Jun 2012 06:04, izmenjeno 1 put ukupno.
Odgovori