Okupljanje - Kampersko okupljanje u Oktobru

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY, admin

Odgovori
Korisnikov avatar
liiiman
Korisnik
Postovi: 536
Pridružio se: 10 Maj 2010 11:38

Post od liiiman »

Prvo što se mora naglasiti je fantastična organizacija okupljanja od strane DEDA SOKOLA i njegovih smederevaca!

Okupljanje je odlično proteklo i sada smo već ozbiljan klub.

Lokacija Jugovo kod Smedereva se ozbiljno kandiduje da postane CamperStop mesto. Potrebno je minimalno doraditi/investirati, postaviti par obeležja na putu, napraviti par priključaka za energetsku mrežu, srediti toalet na bazenu i obeležiti česme kod tuševa. Naše je da ovako nešto predložimo, a vlasnici okolnih ugostiteljskih i sportskih objekata neka razmisle kakav bi im interes bila ova minimalna investicija. Smederevo na Dunavu ima šta da ponudi turistima.

Okupljanje, "mislim šta reći", bolje je priložiti slike:

Petak noć:

Slika

Slika

Subota prepodne:

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Organizovani prevoz za obilazak znamenitih objekata u Smederevu:

Slika

Slika

Slika

Smederevska tvrđava, jedna od najvećih ravničarskih tvrđava u Evropi i jedinstvena srednjevekovna tvrđava u Srbiji:

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Kamperi u učionici pod vedrim nebom. Organizator nam je obezbedio predavanje koje je odlično izveo kustos sa tvrđave:

Slika

Nakon predavanja izvršili smo opsadu malog grada Smederevske tvrđave i zauzeli zidine i kule:

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Nakon okupacije tvrđave Đurađa Brankovića, organizovanim prevozom smo se namerili da okupiramo vilu Obrenovića ali, na žalost, organi reda i mira su bili bolje opremljeni i zaustavili su nas na granici imanja. Mi smo ipak prebacili nekoliko fotona i napravili par fotografija :)

Slika

Slika

Slika

Posle uspešne ekspedicije na značajne objekte Smedereva, počelo je zagrevanje za provod. Na sredini konvoj-konaka formirali su se stolovi i iznele razne vrste prerađevina od voća, za svaki ukus po nešto.

Slika

Slika

Nakon zagrevanja je usledilo "I tebe sam sit kafanoooooo"

Slika

Slika

Slika

Slika

Mi smo propustili deo koji se odvijao u nedelju, ali ne sumnjam da će kolege opisati i taj deo.

Na kraju, bokserski rečeno, Sokole zaslužuješ šampionski pojas za organizaciju druženja!
Poslednja izmena od liiiman u 06 Nov 2012 10:55, izmenjeno 1 put ukupno.
Korisnikov avatar
Sokol
Korisnik
Postovi: 319
Pridružio se: 11 Maj 2011 18:38

Post od Sokol »

Sobzirom kako znas da drzis banku ovde nisi mnogo recima izkazao ali zato su ti fotke i uvod u svo nase druzenje super ,sobzirom da me predlazes za sampionski pojas ja vas pozivam da ovog vikenda ko moze budemo na ZDRELO kod Petrovca na Mlavi ,Kupanje u toploj vodi 36stepeni,sauna ,masaze,i odlicna kuhinja uz pucketanje vatre ja sam tamo petak,subota i nedelja pa ko hoce nek mi se pridruzi.Milane hvalati na svemu i potrudicu se da na onom mestu bude AUTO CAMP-JUGOVO sa svim obelzjima.Veliki pozdrav za tebe i Ruzu od srca,normalno i za vase dve lepotice.SPORT I UCENJE DVA BITNA FAKTORA ZA NORMALAN ZIVOT.
YU1PSO
lio
Korisnik
Postovi: 525
Pridružio se: 17 Mar 2011 21:49
Lokacija: Prokuplje

Post od lio »

Sokol napisao:Liuo mogu ti reci da si pica majstor pice su bile izvrsne i ovo ti nije trebalo jer ces morati uvek da ih pravis.
Ma važi, uz dobro društvo niišta nije teško. Sviđa se meni i kafana, ali u skladu sa kamperskim opredeljenjem, sledeći put pojačaćemo malo vatricu, pa da stavimo možda i neko pragnjence (prasence i jagnjence), naravno da i sač i crepulja treba da rade (pogače, pizze) sve što ide ispod sača stvarno ima neverovatan ukus. Imamo vremena da ovu temu razradimo detaljnije

Pozdrav
Još jednom moram da pohvalim Sokola - odličan domaćin i organizator
lio
Korisnik
Postovi: 525
Pridružio se: 17 Mar 2011 21:49
Lokacija: Prokuplje

Post od lio »

Evo i mali pregled iz mog ugla.
Na moju žalost zakasnio sam na obilazak Smedereva. Vidim da je bilo odlično, ali sam stigao na ostalo, pa sam zbog kašnjenja "morao" da u nedelju ostanem duže.
Što se tiče postavljanja slika na forumu trebalo bi promeniti da u Upload može da se selektuje više fotografija, pa imam utisak da bi smo svi postavljali više slika. Ovako ceo album koji sam ja napravio je na facebook-u campingclub serbia

Slika
Slika
uprava kluba (ljudi koji su zaista zaslužni) ovog puta bez kampera
Slika
Slika
Slika
Italijanski specijalitet koji je osvojio svet na srpski način: pizza pod sačem
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Spremili smo samo osam pizza, nadam se da je kolegama bilo ukusno

Pozdrav

PS kako sam krenuo zadnji, a u pakovanju mi je pomogao moj drugar (koji nije znao čije su, znači greškom) kod mene su ostale dve sklapajuće stolice, čije su neka se jave ili ih dobijaju na sledećem druženju
Korisnikov avatar
Dragan
Korisnik
Postovi: 482
Pridružio se: 06 Mar 2012 13:00
Lokacija: Pirot

Post od Dragan »

Pozdrav svim drugarima, kamperima, uz veliko HVALA na prijatnim trenucima koje smo zajedno proveli. Fotografije su prelepe pa sumnjam da cu kod mene pronaci neku koja ce dopuniti prikaz dogadjanja. Poseban pozdrav sefu organizacionog tima Sokolu, Mikiju na ribloj corbi, i Liu na izvanrednoj pici. BRAVO MAJSTORI!!!!!! Puno pozdrava Petri od Sase.
driver57s
Korisnik
Postovi: 414
Pridružio se: 12 Maj 2011 00:22

Post od driver57s »

evo i naseg skromnog doprinosa, s tim da smo mi bili samo finalni dan u jugovu pa cemo akcenat dati gastro slikama


Slika
za pocetak krenimo od kotlica i riblje corbe

Slika
izkusni ribar na rutinskom kulinarskom zadatku, jos jednom dokazuje svoje umece


Slika
rublja corba u finisu


Slika
kotlic je spreman u zavetrini kampera zbog plinskog gorionika


Slika
corba krece put stola gde je cekaju svi degustatori


Slika
posade se spremaju za degustaciju corbe


Slika
zauzimaju se sto bolje pozicije


Slika
cak su i deca bila u ziriju, i naravno riblja corba, kao i organizatori skupa sokol i miki sa suprugom dobise sve pohvale


Slika
paznju mi privuce broj 35 na ovoj "kuci za stanovanje" , ako je zbog registracije onda je dobar recept za sve nas


Slika
Slika
pogled sa reke na kamp


Slika
poglrd na reku i grad u daljini


Slika
nije proslo mnogo od degustacije riblje corbe, a kolega lio pocinje sa pripremama svog specijaliteta


Slika
lozi se vatra i priprema se sac


Slika


Slika
jeste da je miholjsko leto, ali da je bilo jos malo toplije probali bi i bazen koji nam je bio na raspolaganju


Slika
nego da se vratim pomenutom sacu, lio i ekipa ppremaju iznenadjenje ispod saca


Slika
umesto pragnja pizza na prokupacki nacin, ali ne jedna vec 8 pizza kao leskovacki voz protutnjalo je kroz sac, sve pohvale liu i ekipi


Slika
polako pada mrak pocinje sa biva sve svezije, svodimo utiske ovoga druzenja i kuju se planovi vec za sledeci skup kapera na nekoj lepoj destinaciji


jos jednom sve pohvale domacinima ovoga skupa koji su sve ovo organizovali, docekali nas i ispratili punog srca ai punod stomaka u nedelju predvece napustamo jugovo
zalim jedino sto nismo mogli doci u subotu da se vidimo i sa ostalim clanovima koji su dosli bez kamp vozila pa su se isti dan i vratili, pa se nadam da na sledecem susretu bicemo zajedno
Korisnikov avatar
DusanHY
Korisnik
Postovi: 513
Pridružio se: 05 Maj 2011 10:31
Lokacija: Zemun

Post od DusanHY »

Evo konačno i ja da nađem malo vremana da se zahvalim Dedi i ostalim Smederevcima na izvrsnoj organizaciji kao i svim članovima koji su bili tamo za vikend. Obaveze nisu dozvolile da prespavamo ali biće prilike za produženo druženje neki drugi put. Pozz svima.
Korisnikov avatar
Sokol
Korisnik
Postovi: 319
Pridružio se: 11 Maj 2011 18:38

Post od Sokol »

Nas kolega SVABA koji je kupio kamper od Slobodana sutra dobija kamper pa smo nekolicina kamperista kod njega na rucak,tako da odustajem od Zdrelo bar ovog vikenda,pozdrav svima.
YU1PSO
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Pridruzujem se cestitkama kolegi i prijatelju. Spravomse pravi svecanost, velika je to radost
Korisnikov avatar
Dragan
Korisnik
Postovi: 482
Pridružio se: 06 Mar 2012 13:00
Lokacija: Pirot

Post od Dragan »

Mile cestitam ti kupovinu kampera sa zeljom da ga dugo koristis i dozivis lepe trenutke sa njim. Pozdrav drusvu koje se okuplja kod tebe kao i tvojoj suprugi i tebi.
lio
Korisnik
Postovi: 525
Pridružio se: 17 Mar 2011 21:49
Lokacija: Prokuplje

Post od lio »

Sve čestitke i od nas.
Puno pozdrava
Korisnikov avatar
Dragan
Korisnik
Postovi: 482
Pridružio se: 06 Mar 2012 13:00
Lokacija: Pirot

Post od Dragan »

Sa prilicnim zakasnjenjem evo i od mene par fotografija sa zadnjeg okupljanja:
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Korisnikov avatar
liiiman
Korisnik
Postovi: 536
Pridružio se: 10 Maj 2010 11:38

Post od liiiman »

Vidjenje okupljanja na malo drugačiji način:


http://youtu.be/7blkrywOB0c
Poslednja izmena od liiiman u 05 Nov 2012 17:26, izmenjeno 1 put ukupno.
Korisnikov avatar
Dragan
Korisnik
Postovi: 482
Pridružio se: 06 Mar 2012 13:00
Lokacija: Pirot

Post od Dragan »

Lepa montaza. Steta samo sto nisi imao sve fotografije u punoj rezoluciji.
Pozdrav, Dragan.
Odgovori