Putopis - Srbija - Mađarska - Stara pl., Budimpešta, Ždrelo

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY, admin

Odgovori
Korisnikov avatar
mustang
Korisnik
Postovi: 1030
Pridružio se: 27 Jan 2008 22:16
Lokacija: Nis

Post od mustang »

Ako je neko zainteresovan za prvomajski uranak i obilazak Stare planine, neka se javi na 063 410 597.
Polazak iz Niša 30.04.popodne, noćenje i uranak pored reke Temske, šetnja i obilazak manastira Sv. Dorđe.
Ostalo se dogovaramo u hodu.
Poslednja izmena od mustang u 27 Apr 2013 12:18, izmenjeno 1 put ukupno.
Omnia mea mecum porto
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Ja krećem 30.04.2013. negde oko 12ha.

Pozdrav
Korisnikov avatar
Dragan
Korisnik
Postovi: 482
Pridružio se: 06 Mar 2012 13:00
Lokacija: Pirot

Post od Dragan »

Pridruzicu vam se najverovatnije 02.05.2013.
Pozdrav.
Korisnikov avatar
Jader
Korisnik
Postovi: 772
Pridružio se: 14 Avg 2012 00:45
Lokacija: Beograd

Post od Jader »

Trenutno sam u Banji Ždrelo, planira li ko na ovu stranu?
Sinbad
Korisnik
Postovi: 375
Pridružio se: 06 Avg 2012 22:59
Lokacija: NS

Post od Sinbad »

I kako je tamo?
Kad se mora, nije teško.
Korisnikov avatar
Jader
Korisnik
Postovi: 772
Pridružio se: 14 Avg 2012 00:45
Lokacija: Beograd

Post od Jader »

Što se tiče vode i kupanja, super. Snadbevanja (prodavnice) u samom kompleksu nema, tako da je jedino rešenje selo ždrelo (5km) ili Petrovac. Voda sa česme se može piti, ali je puna sumpora i topla je. ma sanitarni čvor na samom parkingu (čist je, ima wc, tuš i sudoperu), pitati kampere koje se nalaze tu za ključ (da ne koristi bilo ko). Priključak struje sejače" plaća 300 din i to je to (plus ulaz na bazene 500 odrasli, 200 deca ispod 7). Cene u samom kompleksu su "jače", valjda da destimulišu potrošnju :-) espreso 150, pivo 0,5 180 RSD, ima i fast food koji nije skup, ali nisam probao.

Problem je s internetom (i sa mobilnim MTS), gubim signal, evo sam jedva nahvatao dve crte. Problem: jaka košava, sedim u prikolici i razmišljam oće me prevrnuti (iako mi ne duva bočno). Ako sutra bude ovako duvala, ne usuđujem se nazad kući. Vidim da su dve stacionarne prikolice vezane sajlom preko krova, mora da postoji razlog :-(.
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Zbog porodičnih obaveza motao sam se vratiti ranijenego što je planirano.
Sa kolegom Mustangom, Posejdonom i još par njihovih drugara vrlo lepo i prijatno smo proveli 1 maj.
Ja sam zbog iznenadne poslovne obaveze kasnio u startu, tako da sam tek uveče stigao u Niš, gde me je već čekao Mustang. Nakon kraćeg odmora uputili smo se ka Staroj planini i reci Temska. Stigli smo kasno , pa nisam mogao odmah da vidim sve lepote prirode tog kraja. Kampere smo smestili odmah uz rečicu Temsku.
Predivan šum vode, svež vazduh i ja zaspao kao zaklan.
1 Maj deo proveden radno (Mustang uspešno montirao ventilatore za frižider, još jednom se zahvaljujem), rade perfektno, nakon toga zajednički ručak, delom posan, delom mrsan, sve je zavisilo ko kako želi. Pivo i ostala pića hladili u samoj rečici.
Izvinjavam se Posejdonu, negde popodne sam otišao u kamper samo na par minuta, ali, dobra hrana i piće, san me prevario pa nisam stigao da se pozdravim sa njim kada je odlazio.
Popodne je došao i Dragan pa smo zajedno otišli do manastira Svetog Djordja taman pred bdenje. Zbog mraka nismo stigli da vidimo vodopade, ali bože ydravlja, biće prilike.
Juče ujutru morao sam krenuti nazad napunjen pozitivnom energijom i sa ustiscima koji će dugo biti u sećanju.
Hvala Mustangu i porodici na organizaciji.
Korisnikov avatar
Jader
Korisnik
Postovi: 772
Pridružio se: 14 Avg 2012 00:45
Lokacija: Beograd

Post od Jader »

Nakon polaska iz okoline Beograda prolazimo predivne predele prema Kosmaju, kasnije preko Mladenovca, S. Palanke i V. Plane:

Slika

Kreneš u pravom smeru i zbog nesmotrenosti, pored GPS-a, karte, i ostalih pomagala dođeš do makadama i shvatiš kako je život na asfaltu lep... Pošto nije bilo mesta za bezbedno okretanje, nastavh dalje u nadi da agonija neće trajati predugo...

Slika

Kad smo ponovo izašli na asfalt, pogled na Homoljske planine je obećavao...

Slika

Na dolasku (2. maj) gužva. Tu zatičem "kolegu" kampera s PA tablicama koji nakon toga odlazi. Uspevam da pronađem parking mesto, Nakon 17 h većina onih koji su došli najedan dan su otišli pa je i parkinga bilo u izobilju. Košava s olujnim udarima je pretila da prevrne prikolicu.

Slika

Voda je više nego prijatne temperature, čak i po vetrovitom danu nije hladno kad se izađe...

Slika

Par kilometara dalje, Mlava pleni bistrinom i lepotom...

Slika

Tu su i nezbežni tragovi "prvomajskog uranka" o kojima smo već dosta diskutovali

Slika

Predivan pogled na Homoljske planine iz klisure

Slika

Malo dalje nailazimo na ribnjak pastrmki i restoran u kojem smo teško pronašli slobodan sto. Pošto je bio Veliki petak, služili su samo pastrmku, koja je bila odlična. Higijena u restoranu bi trebala da se podigne na viši nivo. Svi koji koriste usluge MTS-a nek se pomire s činjenicom da nema signala na ovom delu.

Slika

Mrestilište, bebe pastrmki...

Slika

... i odrasli primerci koji će uskoro na nečiji tanjir

Slika

U povratku nije bilo gužve, put preko Petrovca, Požarevca i Smedereva relativno dobar.

Jedan kuriozitet: prešao 320 km i ne ugledah ni jednog policajca :-)
Poslednja izmena od Jader u 04 Maj 2013 11:49, izmenjeno 1 put ukupno.
driver57s
Korisnik
Postovi: 414
Pridružio se: 12 Maj 2011 00:22

Post od driver57s »

mi smo protekle praznike iskoristili da obidjemo budimpestu, tako da cu je detaljnije opisati u nekom narednom putopisu jer zasluzuje posebnu temu
evo u najavi par slicica

Slika



Slika

licna karta budimpeste po kojoj je svi poznaju mostovi i parlament



ove godine smo uzivali u lepom vremenu i dosta spojenih neradnih dana kad se spoke te dve stvari lep provod je zagarantovan, svi su pohrlili ka obliznjim izletistima ili omiljenim destinacijama po srbiji tako da beograd je ostao pust a mislim da i ostale gradove da je ista sudbina zadesila sto je jako dobro
Korisnikov avatar
Dragan
Korisnik
Postovi: 482
Pridružio se: 06 Mar 2012 13:00
Lokacija: Pirot

Post od Dragan »

Nekoliko praznicnih dana proveo sam sacerkicom i Mustangom i njegovom porodicom na Staroj Planini. Buduci da smo isli sami ja i cerkica i da je ona izrazila zelju da kampujemo u satoru ja sam to prihvatio i pored toga sto je bilo u najavi pogorsanje vremena. To je bila i dobra prilika da pokazem vlasnicima satora da bez obzira na to ko cime kampuje nema nikakve prepreke da se svi kamperi druze na opste zadovoljstvo.
Put Stare Planine krenuli smo sa pirotske strane preko nekadasnjeg "Planinarskog doma" a sada hotela "Star A" sa tri zvezdice i delom okrnjenom prirodom najnovijom "urbanizacijom" U podnozju doma na spomen cesmi zahvatili smo hladne izvorske vode.
Slika
Mestimicno losim asfalnim putrm stigli smo do sela Dojkince gde smo se parkirali.
Slika
Slika
Vecernje druzenje ispred satora i delom u njemu.
Slika
Slika
U satoru se najbolje spava dok sitna kisica rominje po njemu.
Slika
Slika
Po lepom suncanom danu, i pretoplom za ovo doba godine, krenuli smo dolinom Dojkinacke reke prema vodopadu tupavica u pratnji "Mede" ovcarskog psa koji je umesto sa ovcama odlucio da taj dan provede sa nama.
Slika
Verno nas je pratio i povremeno zalegao u potok ili reku kako bi se rashladio.
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Prepreka na putu.
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Odgovori