Okupljanje - Prolecno okupljanje 2013

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY, admin

Odgovori
miki56
Korisnik
Postovi: 49
Pridružio se: 17 Jun 2011 14:51
Lokacija: Smederevo

Post od miki56 »

Evo išao sam da vidim lokaciju na Moravi kod Velike Plane. Izveštaj je sledeći:

Radi se o kafani sa velikim dvorištem koje je lepo uredjeno u etno stilu, sa mnogo hladovine na samoj obali velike Morave, ispod mosta preko koga vodi put za Žagubicu. Teren u dvorištu ima blag nagib prema Moravi, travnate površine bez rupa, pogodan za parkiranje kampera. Dvorište ima dva ulaza i po slobodnoj proceni može da stane do 20 kampera u gušćoj formaciji. Za još 10tak kampera ima mesta na platou ispred, na opštinskom zemljištu, koje je takodje na obali Morave.
Ova lokacija se nalazi na 2 km od autoputa. Silazi se sa asfaltnog puta i do samog dvorišta se dolazi šljunkovitim putem (dužine 100 m), pogodno za prolaz kampera čak i po kiši.

Drugarsko veče može da se organizuje ispod trema kafane, ima 50tak mesta, unutrašnji prostor kafane ne postoji. O ceni korišćenja usluga kafane nisam razgovarao, ako bude bilo potrebe dogovaraće se naknadno.

Za razgledanje okoline i kraću šetnju (magistralnim putem) stoji na raspolaganju Moravsko etno selo sa drvenom crkvicom, etno kućicama, pešačkom stazom oko malih jezera i restoran sa otvorenim bazenom.

U blizini se još nalazi manatir Koporin i Crkva Pokajnica za šta bi moralo da se organizuje kombi ili bus prevoz.

Moje mišljenje je da je mesto prelepo, ali samo za jednodnevni izlet kamperom zato što je oskudan izbor za obilazak okoline i šetnju. Za svaki obilazak važnijih mesta u okolini bi bio neophodno prevozno sredstvo.

Evo nekoliko slika pre nego što mi se baterija na telefonu ispraznila.

Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Poslednja izmena od miki56 u 20 Maj 2013 20:52, izmenjeno 1 put ukupno.
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Sto se tice lokacije izvleda supef. Ni na Grzi nie bilo nicega. Pa sml se lepo proveli dva dana
Korisnikov avatar
Dragan
Korisnik
Postovi: 482
Pridružio se: 06 Mar 2012 13:00
Lokacija: Pirot

Post od Dragan »

Odgovara. Mozemo predlagati neki termin pre ili posle Fruske Gore ukoliko ima zainteresovanih za ovu lokaciju. Hvala miki56 za ovaj izvestaj.
Pozdrav tebi i Olji.
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Meni lično odgovara lokacija Velika Plana. Biću prisutan i na Stražilovu, ali Velika Plana je pod br.1. Ne mora Miki da bude organizator. Neka javi brojeve telefona od gazde kafane, lako ćemo se organizovati
@Dragan Nešto mi baš nije jasan tvoj post. Ja nisam razumeo da Miki treba da gleda ovu lokaciju radi nekog drugog druženja.
Voleo bih i ja da imamo vremena se družimo svakog vikenda, ali to je kod Nas za sada totalno nerealno. Mi muku mučimo da se vidimo 2 x godišnje. I ovo prolećno okupljanje je pod znakom pitanja, kasnimo samo tako, u crvenom smo ohahaj.

Na Grzi , osim prelepe lokacije, nije bilo ničega, što se tiče objekata. To Nas nije sprečilo da se dva dana zaista super družimo.
Poslednja izmena od sprinter u 20 Maj 2013 23:40, izmenjeno 1 put ukupno.
Korisnikov avatar
Jader
Korisnik
Postovi: 772
Pridružio se: 14 Avg 2012 00:45
Lokacija: Beograd

Post od Jader »

Može i V. Plana što se mene tiče...., ali koliko vidim, pre će Vučić/Dačić da izbunari datum nego mi
Korisnikov avatar
mustang
Korisnik
Postovi: 1030
Pridružio se: 27 Jan 2008 22:16
Lokacija: Nis

Post od mustang »

Koliko vidim, po slikama, lokacija je odlična. Slažem se sa Sprinterom da je apsolutno nebitno da li ćemo obilaziti okolininu ili ne. Skupićemo se radi dobrog druženja i da podelimo sopstvena iskustva sa istomišljenicima, kao i do sada. Jedino što nam je potrebno je dobra volja i dobronamernost. Što se termina tiče, trebalo bi se organizovati što pre.
Meni lično odgovara svaki vikend od sada pa do 9. juna, jer moje dete polaže malu maturu 17. i 18. juna. Treba uzeti u obzir i činjenicu da je admin sprečen 1. juna zbog proslave mature, pa se nekako nameće sledeći vikend 7, 8. i 9. jun. Unapred se radujemo ponovnom susretu sa dragim ljudima.
Poslednja izmena od mustang u 21 Maj 2013 01:42, izmenjeno 1 put ukupno.
Omnia mea mecum porto
lio
Korisnik
Postovi: 525
Pridružio se: 17 Mar 2011 21:49
Lokacija: Prokuplje

Post od lio »

sprinter napisao:Nisam siguran, ali mislim da Liova supruga radi u prosveti. Verovatno u to vreme kreću nastavnička veća po školama.
Baš tako, rade svaki dan , a imaju obaveze i vikendom.
Za Veliku planu sam saglasan (samo da nije 9. jun - tada sam stari svat iako ne mislim da sam toliko star). Sve jedno, uvek ima neko ko ne može da dođe bez obzira na lokaciju. Svi mi imamo i ostale obaveze - posao, porodica itd...
Poslednja izmena od lio u 21 Maj 2013 06:35, izmenjeno 1 put ukupno.
Korisnikov avatar
Dragan
Korisnik
Postovi: 482
Pridružio se: 06 Mar 2012 13:00
Lokacija: Pirot

Post od Dragan »

@sprinter rekao sam drugi datum iz dva razloga. 1. Admin je tipovao datum za Frusku Goru za 14. VI. 2. Taj datum ne odgovara nekima zbog obaveza.
Tacno je kad kazes da u ovo vreme tesko dogovaramo jedan datum a jos teze cemo dva.
Korisnikov avatar
DusanHY
Korisnik
Postovi: 513
Pridružio se: 05 Maj 2011 10:31
Lokacija: Zemun

Post od DusanHY »

Dragane, slažem se sa tobom da što duže čekamo to ćemo teže uklopiti datum.
Što se mene lično tiče zadržao bih 15.06.-17.06. za Stražilovo, naravno ako bude dovoljno interesovanja.
Pošto će nas verovatno biti više u V. Plani onda to okupljanje admin može da iskoristi za eventualni sastanak.
Najbolje bi bilo ako bi Miki mogao da se raspita kod tog vlasnika restorana da li smo dobrodošli na taj prostor ispred njegovog restorana, i da li možemo da koristimo malo struje i WC ako zatreba. Možda je termin 07.-09.06. bolji za V. Planu ali nema problema da to bude i 15.06. ako ljudima više odgovara. Sve je stvar dogovora, samo moramo da budemo brzi.
Korisnikov avatar
Sokol
Korisnik
Postovi: 319
Pridružio se: 11 Maj 2011 18:38

Post od Sokol »

DRUGARI NE MLATIMO PRAZNU SLAMU KRECIMO SA PRIJAVAMA I DRUZENJE NA MORAVI STO PRE A TO JE SUBOTA I NEDELJA 25I 26 MAJ,PRIJAVLJIVANJE JE POCELO A FRUSKA GORA MOZE U ZAKAZANOM TERMINU STO RECE SPRINTER USLISMO U CRVENO KRECIMO SA PRIJAVAMA A USPU SE I DOGOVARAMO O SVEMU SISTEM SVI PO NESTO I UZ LOGORSKU VATRU .
1.PESIC SOKOL-SMEDEREVO
2.MICA-smederevo
3.SPRINTER-SABAC
4.DRAGAN-PIROT
5.MADZA-S.PALANKA
6.LJUBISA-SMEDEREVO
7.DZIMI-SMEDEREVO
8.SASA-SMEDEREVO
POLEMIKE NEMA VOLEO BI DA SE OKUPIMO U STO VECEM BROJU DOGOVOR U HODU DO PETKA BICE SVE DOGOVORENO .
YU1PSO
Korisnikov avatar
DusanHY
Korisnik
Postovi: 513
Pridružio se: 05 Maj 2011 10:31
Lokacija: Zemun

Post od DusanHY »

Čekajte bre ljudi pa ne možemo tri dana pred okupljanje da obaveštavamo članstvo.
Gde ste bili do sada, pišemo 10 dana niko ne javlja ništa i onda ....
Nažalost ja ne mogu da se organizujem tako brzo, ništa od mene za ovo okupljanje vidimo se neki drugi put.
Pozz Dule
Poslednja izmena od DusanHY u 21 Maj 2013 17:30, izmenjeno 1 put ukupno.
Korisnikov avatar
Dragan
Korisnik
Postovi: 482
Pridružio se: 06 Mar 2012 13:00
Lokacija: Pirot

Post od Dragan »

Zdravo Sokole, pa ti odmah nokaut u prvoj rundi. Daj malo da se zagrejemo.
Korisnikov avatar
Sokol
Korisnik
Postovi: 319
Pridružio se: 11 Maj 2011 18:38

Post od Sokol »

Pa ja mislim da smo svi spremni ko zapete puske jos tri dana za pripreme svima su kamperi spremni ,ko moze nekse organize ima vremena pa vikend je uvek negde idemo ,uvek nekome nece nesto da odgovara smatram da smo svi zeljni za jedno sto pre okupljanje.Ja sam ovo video sto je Mica snimio lepo mesto za jedno majsko okupljanje a posle na STRAZILOVO u junu.
YU1PSO
driver57s
Korisnik
Postovi: 414
Pridružio se: 12 Maj 2011 00:22

Post od driver57s »

meni odgovara i jedno i drugo, ali mi ne odgovara datum 24, 25, 26 maj jer 25. maja na dan mladosti proslavljamo jubilej od mature, tako da subota vece je proslava, popice se sigurno i vise no sto treba pa ne bi bas takav za volan sa porodicom, a rad sam da dodjem na skup. svi vikendi posle toga su mi slobodni i nije mi vazno gde je bitno je drustvo
miki56
Korisnik
Postovi: 49
Pridružio se: 17 Jun 2011 14:51
Lokacija: Smederevo

Post od miki56 »

Posle ponovne posete Moravskoj lokaciji imam novih informacija:

1. Kafana je zatvorenog tipa i potrebno je da se najavimo
2. Prvi datum koji možemo da koristimo je 7.8.9. Jun
3. Postoji mogućnost za razvod kablova za struju
4. Postoji poljski WC sa česmicom
5. Može da se organizuje obilazak okoline na temu Karadjordje: Radovanjski lug, Pokajnica i sela gde je rodjen Karadjordje, manastir Koporin, sve je to udaljeno na 10tak kilometara od kamp lokacije, prevoz bi se organizovao po potrebi
6. Pešačka tura od 1 - 2 km do Moravskog etno sela
7. Domaćin je ponudio večeru : za predjelo sir, lepinje i sezonska salata, zatim za roštilj vrat, pljeskavica i kobasice + 2 pića = 800 - 900 din
8. Muzika bi bila ista kao na skupu u Smederevu

Danas sam poneo foto-aparat i evo nekoliko slika koje vernije prikazuju lokaciju i kamping mesta.

Meni lično je odgovara i Ada i Stražilovo i Morava i učestvovaću na skupu rado, samo hajde da se konačno dogovorimo.

Još jednom bi zamolio sve naše drage članove kluba da se što pre uključe u rad foruma kako bi se što pre donela odluka datumu i mestu skupa.
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Odgovori