Okupljanje - Prolecno okupljanje 2013

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY, admin

Odgovori
Korisnikov avatar
Dragan
Korisnik
Postovi: 482
Pridružio se: 06 Mar 2012 13:00
Lokacija: Pirot

Post od Dragan »

DusanHY, Nama sa juga je, pre svega, vreme ogranicavajuci faktor. Ti i Liiman nastavite sa organizacijom kao da ce skup biti na Fruskoj Gori. Mozda ce ta lokacija biti pihvatljiva vecini onih koji u planiranom terminu mogu prisustvovati skupu. Ako je nas sa juga malo ,2-3 posade, onda nebi bilo pametno menjati odabranu lokaciju. Ako pak vecina gravitira centralnoj Srbiji onda treba razmisljati o nekoj drugoj lokaciji. Ja ocekujem da se prijavi sto vise nasih drugara pa da vidimo sta nam je pametno ciniti. Ti kazes da niste postavljali pitanje koliko cete voziti, ali, ne zaboravi da su vama sva dosadasnja okupljanja bila relativno blizu. Ja sa velikom zeljom ocekujem buduci susret i druzenje ali ne ocekujem da vi sa severa zbog nekoliko " juznjaka" idete na jug kad vec imate divne destinacije na dohvat ruke. Ukoliko je puno interesenata juznije onda treba razmotriti i druge opcije. Ja u ovom trenutku podrzavam predlog Mustanga. U mom kraju ima dobrih i interesantnih lokacija ali su one svima, osim meni, predaleko pa ih necu ni predlagati.
Zna li neko kakva je situacija oko manastira Ravanica?
Korisnikov avatar
DusanHY
Korisnik
Postovi: 513
Pridružio se: 05 Maj 2011 10:31
Lokacija: Zemun

Post od DusanHY »

Dragane, meni je prihvatljivo svako rešenje koje je takoreći masovno prihvatljivo. Cilj i jeste da se skupimo u što većem broju bar dva puta godišnje. Ako možete da izgurate tu ogranizaciju u Velikoj Plani, samo napred imate našu podršku i pomoć.
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Mi smo sada u ovoj, na neki način pat poziciji najviše zbog toga što smo bili "zakovani" stavom da će se u Beogradu održati prolećni skup.
Vreme neumitno teče i ako se ne organizujemo za nedelju - dve, ništa neće biti od druženja, neće biti vremena.

Ja sam u startu istakao da smatram da je Centralna Srbija najpogodnija lokacija za druženje svih Nas.
Kako nije bilo konkretnih predloga u vezi lokacijie druženja, krenulo se sa predlogom da se organizuje druženje na Fruškoj Gori. Drugih predloga u vezi lokacije tada nije bilo ni u najavi.

Moramo biti samo malo aktivniji, lično sada kada postoji opcija Velika Plana i Stražilovo, sigurno glasam za Veliku Planu.
Znam da je nezahvalno biti organizator, nama ostalima je najlakše da kritikujemo i da se na neki način samo "uvalimo" na lokaciju, dok neko drugi snese veći deo posla. Možda bi i o ovome trebalo da porazgovaramo na sednici Skupštine, da se zna neki red, a ne da neki stalno budu organizatori, a mi ostali gosti.

Velika Plana je relativno blizu svima, meni vrlo interesantno zvuči. Suština je da Nas na druženju bude što više.
Korisnikov avatar
mustang
Korisnik
Postovi: 1030
Pridružio se: 27 Jan 2008 22:16
Lokacija: Nis

Post od mustang »

Dule, nisam ja reakao da Miki56 želi da nas okupi na toj lokaciji, on je samo relativno blizu da izvidi situaciju na terenu da znamo o čemu se radi. Organizacija bi bila sasvim nešto drugo.
Zbog naše sopstvene neažurnosti mi i nemamo neke konkretne predloge za drugu lokaciju.
Samo se bojim da zbog slabog interesovanja naših kolega iz južnih krajeva posećenost skupa u Stražilovu bude slabija.
Ja lično podržavam svaki predlog za okupljanje, a kako znaš, do sada sam bio prisutan na svim dosadašnjim druženjima bez obzira bilo to meni daleko ili ne.
Poslednja izmena od mustang u 18 Maj 2013 08:54, izmenjeno 1 put ukupno.
Omnia mea mecum porto
Korisnikov avatar
Dragan
Korisnik
Postovi: 482
Pridružio se: 06 Mar 2012 13:00
Lokacija: Pirot

Post od Dragan »

Ne treba se opterecivati nekom prevelikom organizacijom okupljanja. Treba ici na minimum angazovanja. Po meni treba uraditi sledece:
1. odabrati lokaciju kroz forumsku diskusiju i dogovaranje.
2. proveriti uslove na odabranoj lokaciji, najbolje licnim uvidom ako imamo nekog u blizini, ili ako je neko skora bio tamo ili telefonski ako se radi o nekoj urbanoj lokaciji.
3. Ukoliko ima uslova na odabranoj lokaciji za restoranski organizovanom vecerom i ako ima zelje za tim postupiti kao pod 2.
4. Muziku, ako se i to zeli, moze dogovoriti bilo ko od clanova i to nece biti neko posebno angazovanje.
5. Za okupljanje u prirodi potrebno je samo poneti dobro raspolozenje i nesto hrane.
Ovo sto su Liiman i Dule do sada uradili trebalo bi biti maximum angazovanja i nije im potrebno da se vise opterecuju time.( osim ako im to ne pricinjava posebno zadovoljstvo kao meni i nekolicini drugarica i drugara koji organizujemo susret generacije po par meseci a zapravo sve mozemo organizovati za tri dana).
Korisnikov avatar
DusanHY
Korisnik
Postovi: 513
Pridružio se: 05 Maj 2011 10:31
Lokacija: Zemun

Post od DusanHY »

Ajde onda probajte da kontaktirate Mikija (ja čoveka slabo poznajem i nemam njegov br. tel.) i vidite da li čovek želi da izvidi situaciju i da nam da neke predloge lokacija i šta te lokacije pružaju.
Meni bi stvarno bilo krivo da organizujemo skup i de se ne pojavi pola aktvnog članstva.
Što se naše neažurnosti tiče tu si totalno u pravu, kad bi svako od nas dao bar 2-3 konkretna predloga lokacija koje je posetio ili zna kakvi su uslovi tamo, lako bi bilo organizovati se.
Zato opet napominjem, da je jako bitno da se što više nas uključi u diskusiju i da konkretne predloge kako bismo našli rešenje pogodno za sve, ukoliko stvarno želimo da se okupimo.
admin
Site Admin
Postovi: 798
Pridružio se: 22 Nov 2006 10:08

Post od admin »

Nigde ne pise da mozemo imati samo jedno okupljanje. Slovenci se svaki vikend negde okupljaju u organizaciji nekog clana. Hajde predlozite drugi termin i mesto ali neka ostane Strazilovo kao fiksiran termin. Cekam predlog termina za okupljanje u zoni NIS-PIROT i SABAC. Izvinjavam se jos jednom zbog otkazivanja Beograda.
Prijavljujem se za Strazilovo 1kamper 2 odraslih i 2 dece.
miki56
Korisnik
Postovi: 49
Pridružio se: 17 Jun 2011 14:51
Lokacija: Smederevo

Post od miki56 »

Pozdrav svim kamperima, izvinjavam se što ranije nisam mogao da se uključim u ovu diskusiju. Misl da je predlog za Stražilovo dobar, ali kao što sam već obećao na Smederevskom skupu, pogledaću u ponedeljak lokaciju lod Vel. Plane na Moravi i izvestiću vas istog dana.
Korisnikov avatar
Dragan
Korisnik
Postovi: 482
Pridružio se: 06 Mar 2012 13:00
Lokacija: Pirot

Post od Dragan »

Nesto se slabo javljaju nasi drugari sa predhodnih skupova. Verovatno nemaju vremena za sajt. Ako ko ima telefone nekog od njih neka pokusa da ih motivise da se ukljuce u diskusiju.
driver57s
Korisnik
Postovi: 414
Pridružio se: 12 Maj 2011 00:22

Post od driver57s »

mi smo uz vas, bilo strazilovo ili velika plana tu smo da vam pravimo drustvo, posada "driver" broji 2 odrasla clana i dvoje sitne dece kao i do sada
konkretnih predloga nemam moze i livada a moze i kamp, bitno da se druzimo
lio
Korisnik
Postovi: 525
Pridružio se: 17 Mar 2011 21:49
Lokacija: Prokuplje

Post od lio »

Pozdrav svima, mi imamo malo više obaveza u najavljenom terminu, pa je za nas Fruška gora malo verovatna (Mustang je lepo obrazložio).
Korisnikov avatar
liiiman
Korisnik
Postovi: 536
Pridružio se: 10 Maj 2010 11:38

Post od liiiman »

Podsećam sve članove da je 15.06. već letnji raspust u svim školama u Srbiji tako da nam škole ne ograničavaju dužinu trajanja okupljanja.
Korisnikov avatar
mustang
Korisnik
Postovi: 1030
Pridružio se: 27 Jan 2008 22:16
Lokacija: Nis

Post od mustang »

Deca koja završavaju osmi razred uveliko spremaju prijemni a polažu ga 17.06 i 18.06!
Omnia mea mecum porto
Korisnikov avatar
liiiman
Korisnik
Postovi: 536
Pridružio se: 10 Maj 2010 11:38

Post od liiiman »

Da, zaboravio sam na malu maturu. U pravu si. Kad se propusti polovina maja, sve se komplikuje.
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Nisam siguran, ali mislim da Liova supruga radi u prosveti. Verovatno u to vreme kreću nastavnička veća po školama.
Odgovori