Okupljanje - Prolecno okupljanje 2013

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY, admin

Odgovori
Korisnikov avatar
Dragan
Korisnik
Postovi: 482
Pridružio se: 06 Mar 2012 13:00
Lokacija: Pirot

Post od Dragan »

Prolece je valjda konacno doslo. Krajnje je vreme da krenemo sa predlaganjem vremena i mesta za okupljanje, kako bi videli sta najvise odgovara vecini potencijalnih ucesnika.
Korisnikov avatar
DusanHY
Korisnik
Postovi: 513
Pridružio se: 05 Maj 2011 10:31
Lokacija: Zemun

Post od DusanHY »

Dragan me je preduhitrio sa ovim postom, ali nema veze. Pošto je admin u par navrata napomenuo da sam preuzeo na sebe obavezu da organizujem Prolećno okupljanje, evo konačno da se oglasim i ja po tom pitanju.
Znači drage kolega dajte svoje predloge za mesto i vreme održavanja Prolećnog okupljanja, uvek će biti onih kojima u prvom trenutku mesto ili datum neće odgovarati, možda je nekome dalje nego drugome, ali dajte da probamo da se organizujemo.
Mišljenja sam da ove godine okupljanje treba da bude u nekom kampu, prvenstveno zbog sve većeg broja ljudi sa kamp prikolicama koji prate i pišu na našem forumu.
Što se vremena održavanja tiče bilo bi lepo ako bismo uspeli da se organizujemo za jedan vikend u periodu od 01 06.-15 06., prvenstveno zbog početaka sezone godišnjih odmora.
Moj konkretan predlog su ova tri kampa: 1. Eko Kamp Fruška Gora - Stražilovo, 2. Kamp Bogojevo, 3. Kamp Toma - Veliko Gradište.
Liiiman i ja smo sutra na Fručkoj Gori imamo dogovorano sastanak sa ljudima iz JP NP Fruška Gora koju su nam u tel. razgovoru obećali da će izaći u susret i otvoriti nam kamp i pre zvaničnog otvaranja koje je planirano za 15.06. Po njihovim rečima kamp je 100% u funkciji, a nedaleko od kampa se nalazi i restoran u kome bi mogli eventualno da organizujemo večeru.
O svemu ovome će te biti obavešteni koliko sutra.
Šta reći osim izvolite dajte svoje predloge i sugestije.
Poslednja izmena od DusanHY u 15 Maj 2013 20:53, izmenjeno 1 put ukupno.
Korisnikov avatar
Jader
Korisnik
Postovi: 770
Pridružio se: 14 Avg 2012 00:45
Lokacija: Beograd

Post od Jader »

Bogojevo i Stražilovo nisu "na ruku" kolegama koji dolaze s juga, možda bi bilo dobro videti koliko ima zainteresovanih s te strane. Meni lično odgovara bilo koje rešenje, bitno je druženje, a 100 km gore-dole nije neka razdaljina.
Sinbad
Korisnik
Postovi: 375
Pridružio se: 06 Avg 2012 22:59
Lokacija: NS

Post od Sinbad »

Bogojevo ili Stražilovo nisu "na ruku" kolegama koji dolaze s juga. Ovcar banja, Grza, Vrelo, Vlsinsko ili Borsko jezero nije "na ruku" kolegama koji dolaze sa severa, Beograd nije na ruku nikome. Provlaciti se sa sve prikolicom kroz BG guzvu mi nije sinonim za odmor. Resenje je da se malo izreskiramo mi sa severa, sledeci put oni sa juga i tako u krug. :)
Kad se mora, nije teško.
Korisnikov avatar
DusanHY
Korisnik
Postovi: 513
Pridružio se: 05 Maj 2011 10:31
Lokacija: Zemun

Post od DusanHY »

Kao što je već i najavljeno danas smo Liiman i ja posetili kamp na Fruškoj Gori i razgovarali sa ljudima iz JP NP Fruška Gora oko organizacije okupljanja u eko kampu. Kamp je pri samom završetku ostalo je da se postave još stubovi za struju i osvetljenje, a dobili smo obećanje od Gorana Matića iz JP NP da će do našeg okupljanja biti postavljen 1 stub za struju i da ćemo moći da boravimo u kampu bez problema.
Trenutno je na snazi promotivni cenovnik, ali će se te cene verovatno umanjiti obzirom da smo prvi gosti i da kamp nije 100% u funkciji.
Kompletan cenovnik je kod Liiimana i on će ga objaviti.
Goran Matić i njegove kolege iz NP su izuzetno zainteresovani da nas ugoste, a što se termina tiče na raspolaganju su termini 01.06. i 15.06.
Preko puta samog kampa se nalazi kuća u kojoj živi šumar i njegova supruga koji su inače zaduženi da budu domaćini kampa tako da ćemo 24 sata imati nekoga na raspolaganju ukoliko nam zatreba nešto. A u neposrednoj blizini se nalazi objekat koji im inače služi za izdavanje i organizaciju proslava. Celo dvorište je lepo pokošeno, osvetljeno reflektorima moguće da se stolovi postave i u dvorištu, imaju veliki roštilj, peć za pečenje ... izuzetno lepo. Kapacitet ovog objekta je do 150 ljudi.Tu bi moglo da se oragnizuje subotnje večernje druženje, oni bi pripremili hranu (predjelo, roštilj, salata) a u cenu večere bi ušlo i aperitiv piće + 2 pića uz večeru. Ovo nam se učinilo kao najbolja varijanta jer sa taj objekat nalazi tik uz kamp, druga opcija je restoran Čardak (kod spomenika B.Radičevića) ali je on udaljen nekih 1 km od kampa i mora se pešačiti po neosvetljenom putu. Pri tom oni koji imaju decu ne bi mogli da se opuste uz večeru ukoliko bi morali da vode decu u kamp na spavanje ili sl. jer je stvarno nezgodno. Cena večere u restoranu po principu aperitiv, predjelo, mešano meso, salata +2 pića bi bila oko 1050.00 din. Očekujemo da nam šumar Zdravko i njegova supruga do sutra dostave ponudu organizacije večere u njihovoj režiji po istom principu kao i u restoranu. Tamburaši - rešeni - mada ćemo morati da pravimo kasting, jer imamo više ponuda vokalno instrumentalnih sastava.
Sve u svemu mislim da imamo jako dobre uslove za okupljanje, domaćini su predusretljivi i žele da nam izađu u susret po svakom pitanju.
Liiiman i ja smo skoro sigurni da je ovo pravo mesto za okupljanje ako se ostali slažu možemo da krenemo sa određivanjem datuma.
Evo i predloga Plana okupljanja:

PETAK

- Početak okupljanja u popodnevnim časovima
- Večernje druženje uz vatru (imamo šumara u organizacionom odboru pa nam ni drva neće faliti)


SUBOTA

- Jutarnje aktivnosti: slatko, kafa, ratluk, rakija i dr.
- Šetnja, slobodne aktivnosti
- Godišnja Skupština Camping Club-a Serbia
- Ručak
- Fakultativno razgledanje Sremskih Karlovaca, poseta vinariji, muzeju meda... u organizaciji Liiimana koji će imati ulogu vodiča (obezbeđen kombi prevoz po ceni od 100,00 po osobi)
- Zajednička organizovana večera uz tamburaše (nema ograničenja po pitanju fajronta)

NEDELJA

- Jutarnje aktivnosti: raso ili surutka, slatko, kafa, ratluk, rakija i dr.
- Šetnja do Stražilova - poseta groba Branka Radičevića, sportske sktivnosti
- Organizacija zajedničkog ručka u kampu (može i neka riblja čorba ili paprikaš - Dunav nam je blizu) ili po želji šta ko ima donese za roštilj (ako Lio dolazi valjda će neki od nas probati tu famoznu picu ispod sača)
- Razlaz u popodnevnim časovima.

Tolko od mene , valjda će sada i Liiman da doda neku.
Slede slike.


Ulaz, visina preko 3.5m (mereno odokativno)

Slika

Plato na kome bi se parkirali, tik pored recepcije sa leve i desne strane

Slika

Slika

Restoran Čarda opcija 1 za večeru

Slika

Opcija 2 prostor za organizaciju večere, Zdravko i Nada

Slika

Slika

Slika
Korisnikov avatar
liiiman
Korisnik
Postovi: 536
Pridružio se: 10 Maj 2010 11:38

Post od liiiman »

Ono što mogu da dodam je da smo Dule i ja proveli odličan dan. Čekamo još detalje oko ponude organizacije subotnje večere i moći ćemo da izbacimo kompletnu računicu uz detaljan plan okupljanja.

PS. Naderali ste ako vam ja budem vodič u S. Karlovcima, ja sam našpanovan da pričam 45min bez pauze :)
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Što se mene tiče prijava: 1 kamper 2 osobe,
sem za slučaj objektivne nemogućnosti vožnje, upoznati su Liman i Dusan
Poslednja izmena od sprinter u 16 Maj 2013 23:25, izmenjeno 1 put ukupno.
Korisnikov avatar
Dragan
Korisnik
Postovi: 482
Pridružio se: 06 Mar 2012 13:00
Lokacija: Pirot

Post od Dragan »

Fruska Gora je divna lokacija, kamp i sve ostalo je OK. Jedino mi je predaleko za dva dana druzenja. Meni bi vise odgovsarala neka lokacija u centralnoj Srbiji. Inace kamp mi nije preduslov za okupljanje.
Korisnikov avatar
DusanHY
Korisnik
Postovi: 513
Pridružio se: 05 Maj 2011 10:31
Lokacija: Zemun

Post od DusanHY »

Dragane u potpunosti te razumem i svestan sam da ćeš ukoliko budeš dolazio u 2 dana napraviti preko 800 km + putarine. Kao što sam rekao napišite svoje predloge i termine pa ćemo se dogovarati , Fruška Gora je samo predlog ali konkretan, sa razrađenim planom i programom.
Da kamp nije preduslov za okupljanje to znam, ali obzirom da smo na forumu više puta diskutovali o pomoći i popularizaciji kampova u Srbiji mislim da je ovo dobra prilika da sa reči pređemo na dela.
Molim i druge kolege forumaše da uzmu aktivno učešće u ovoj temi kako bismo našli najbolje rešenje i napravili okupljanje ovoga proleća.
Vreme nam ističe i koliko sledeće nedelje ćemo morati da prelomimo ima li okupljanja i gde će se održati.
Korisnikov avatar
DusanHY
Korisnik
Postovi: 513
Pridružio se: 05 Maj 2011 10:31
Lokacija: Zemun

Post od DusanHY »

sprinter napisao:Što se mene tiče prijava: 1 kamper 2 osobe,
sem za slučaj objektivne nemogućnosti vožnje, upoznati su Liman i Dusan
Što se objektivine sprečenosti tiče to ćemo reštiti Liiiman i ja, molim te proveri sa ostalim kamperistima iz Šapca i okoline kakvo je raspoloženje za okupljanje.
admin
Site Admin
Postovi: 798
Pridružio se: 22 Nov 2006 10:08

Post od admin »

Dule fiksiraj datum, jer bez njega niko ne moze da planira. Po meni 7. ili 14.juni. 1.juna se slave mature necu da kazem koja mi je. Svakome ce neka lokacija biti daleko. Dragan moze da dodje i ostane koji dan duze ako moze zbog posla. Voleo bih da okupljanje bude obimnije. Napravicu i izvestaj o radu kluba. Mozemo napraviti i plan okupljanja jesenje i proletnje. A moze i zimsko u Zasavici. Bio sam pre neki dan i izgleda savrseno. Pozdrav Admin Dusan
Korisnikov avatar
DusanHY
Korisnik
Postovi: 513
Pridružio se: 05 Maj 2011 10:31
Lokacija: Zemun

Post od DusanHY »

Konačan datum fiksiran, 14.06. - 16.06.2013. , mesto održavanja Eko kamp Fruška Gora - Stražilovo.
Koliko u ponedeljak ćemo imati tačnu informaciju o ceni smeštaja u kampu(očekujemo po rečima ljudi iz NP Fruška Gora da će cena biti simbolična) kao i ceni večere.
Otvorena je lista za prijavljivanje.

1. Liiiman prikolica + 4 osobe
2. DusanHY kamper + 4 osobe
3. Sprinter kamper + 2 osobe

Idemo dalje....
Korisnikov avatar
Jader
Korisnik
Postovi: 770
Pridružio se: 14 Avg 2012 00:45
Lokacija: Beograd

Post od Jader »

DusanHY napisao:Konačan datum fiksiran, 14.06. - 16.06.2013. , mesto održavanja Eko kamp Fruška Gora - Stražilovo.
Koliko u ponedeljak ćemo imati tačnu informaciju o ceni smeštaja u kampu(očekujemo po rečima ljudi iz NP Fruška Gora da će cena biti simbolična) kao i ceni večere.
Otvorena je lista za prijavljivanje.

1. Liiiman prikolica + 4 osobe
2. DusanHY kamper + 4 osobe
3. Sprinter kamper + 2 osobe
4. Jader prikolica + 4 (2 odraslih + 2 dece)
Idemo dalje....
Korisnikov avatar
mustang
Korisnik
Postovi: 1030
Pridružio se: 27 Jan 2008 22:16
Lokacija: Nis

Post od mustang »

Stražilovo jeste lepa lokacija.
U ovom trenutku nama iz južnih krajeva Srbije ta opcija bi odgovarala kada bi skup trajao više od 3-4 dana, što je za nas, iz ovih krajeva, izvodljivo samo za vreme raspusta ili većih pranika: za 1. Maj ili o Vaskrsu.
Da bi neko iz Niša došao na Stražilovo trebalo bi da vozi 6-7 sati, iz Pirota 8-9. Troškovi za gorivo i putarinu od Niša do Stražilova iznose oko 13000 din. ne računajući ostale troškove vezane za kamp.
Za nas bi se druženje svelo samo na subotu, jer bi petak i nedelju praktično proveli u putu. Ja sam prošle godine dao kao predlog Grzu da bi svima bila pristupačna.
Na jesenjem skupu u Jugovu dat je predlog za prolećno okupljanje na obali Morave u Velikoj Plani.
Sa time su upoznati svi oni koji su bili na tom druženju. Predlog je prestao da bude aktuelan zbog izričitog zahteva da se prolećni skup održi u Beogradu. Pošto je taj skup naprečac otkazan,
to se opcija za Veliku Planu aktivirala.
Obavezu da pogleda lokaciju preuzeo je naš kolega Miki56 i najkasnije do utorka će nas izvestiti.
Međutim, koliko vidim opcija razmatranja predloga o drugim mestima i terminima je isključena.
Omnia mea mecum porto
Korisnikov avatar
DusanHY
Korisnik
Postovi: 513
Pridružio se: 05 Maj 2011 10:31
Lokacija: Zemun

Post od DusanHY »

@Mustang
Pojma nisam imao da je u planu i razmatranju organizacija skupa u Velikoj Plani
Više puta sam ponvlJao da se daju predlozi pa čak i kada je bila aktuelna organizacija skupa u Beogradu.
Pre neki dan smo se čuli telefonom i nisi mi rekao da Miki želi da nas okupi na mestu koje je svima prihvatljivo.
Liiiman i ja smo se potrudili da ponudimo kokretan predlog, a to da je opcija razmatranja predloga o drugim mestima i terminima isključena je netačna.
Ono što sam ja danas napisao o konkretnom teminu i planu je samo moje viđenje kako treba organizovati ili bar pokušati organizovati okupljanje. U drugom postu ove teme sam dao par predloga, i zamolio ostale članove da iznesu svoje predloge. Da li je bio bar jedan konkretan predlog? Eko kamp mi se učino kao zanimljiva lokacija i nešto novo, zato smo Liiiman i ja otišli i proverili da li je dostupan i kakve nam dodatne sadržaje još može pružiti i mislim da smo vam detaljno preneli šta se od okupljanja u tom kampu može očekivati (bilo sada ili neki drugi put).
Nekolicina nas je do sada išla na razne skupove sa ili bez kampera i prikolica i nikada nismo postavljali pitanje koliko ćemo voziti, gde ćemo spavati i koliko će to koštati, jedino nam je bilo bitno da se vidimo i družimo pa makar i na par sati. Međutim opet razumem da je vama sa juga preveliko cimanje da dolazite čak na sever. Stoga dajte konkretan predlog o mestu i vremenu okupljanja, meni, a verovatno i većini članova je u cilju da se vidimo i da nas bude što više.
Poslednja izmena od DusanHY u 17 Maj 2013 23:49, izmenjeno 1 put ukupno.
Odgovori