Putopis - Srbija - Ribarska banja-Bovansko j. Vatreno kršten

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY, admin

lio
Korisnik
Postovi: 525
Pridružio se: 17 Mar 2011 21:49
Lokacija: Prokuplje

Post od lio »

Pošto je drugar (na forumu Kole), kupio kampiku, vreme je bilo da je isprobamo - nakon kratkog sređivanja. Za vatreno krštenje smo rešili da se prošetamo do Ribarske banje. Kako tamo nismo bili ranije, nismo znali ni šta da očekujemo:

Slika
Ovo je bio sam start. Uskoro je otkrio da pomoćni točkić na prikolici nije baš praktičan na svom mestu u toku vožnje. Kako je kuka na njegovim kolima prilično nisko, uspeli smo da prvu popravku radimo već posle dvadesetak kilometara (pomoćni točak se iskrivio i udarao svo vreme, pa smo ga skinuli i ispravili)
Put je nadalje protekao glatko.

Ribarska banja, čini mi se, nije baš najidealnije mesto za kampere. Pred sam ulazak u kompleks je veliki betonirani parking (ujedno je i nakoso)
Slikaž

Postoje bazeni sa termalnom vodom (ne izgledaju loše, pogotovu je bilo interesantno pošto je počela da pada kiša)
Slika

Odluka je pala da ipak odemo na nama prijatnije mesto - Bovansko jezero:
Slika

Kada je pala noć red je bilo da isprobamo nove spoljne sijalice - Led rasvetu:
Slika
Od pre nekoliko godina sam prešao na led rasvetu i prilično sam zadovoljan (najviše zato što troše izuzetno malo struje). Sada smo pojačali malo i spoljna svetla pa je zadovoljavajuće

Jutro na Bovanskom jezeru je skoro uvek prelepo:
Slika

Nakon još jednog lepo provedenog dana stigli smo kuči odmorni i zadovoljni. Jedino nam je uživanje kvarilo vreme koje se u toku dana promenilo više puta, od sunčanog do izuzetno jakog vetra i pljuska. Tende smo jedva sklopili od vetra, ali merak nema cenu. Tek sada se spremamo za nova krstarenja.
Pozz.
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Lepo Lio, primetili smo i sač
lio
Korisnik
Postovi: 525
Pridružio se: 17 Mar 2011 21:49
Lokacija: Prokuplje

Post od lio »

Pa ponećemo i u Veliku planu
Korisnikov avatar
DusanHY
Korisnik
Postovi: 513
Pridružio se: 05 Maj 2011 10:31
Lokacija: Zemun

Post od DusanHY »

lio napisao:Pa ponećemo i u Veliku planu
Šta treba da se kupi za tu famoznu picu od namirnica, nemoj da dođemo nespremni pa da ostanemo bez pice.
Korisnikov avatar
Jader
Korisnik
Postovi: 770
Pridružio se: 14 Avg 2012 00:45
Lokacija: Beograd

Post od Jader »

Mogu da ponesem neke od hedonističkih rekvizita: sač, kotlić, zemljani lonac za kuvanje, roštilj, ražanj ili talandaru. Dogovaramo se u hodu, samo da oslušnemo potrebe
Poslednja izmena od Jader u 27 Maj 2013 20:52, izmenjeno 1 put ukupno.
Korisnikov avatar
DusanHY
Korisnik
Postovi: 513
Pridružio se: 05 Maj 2011 10:31
Lokacija: Zemun

Post od DusanHY »

Jader napisao:Mogu da ponesem neke od hedonističkih rekvizita: sač, kotlić, zemljani lonac za kuvanje, roštilj, ražanj ili talandaru. Dogovaramo se u hodu, samo da oslušnemo potrebe
Ti si lepo započeo onu hedonističku temu ali si nešto zastao.
Ja sam za dogovor u hodu, može pasulj ili riblja čorba, ali bi najviše voleo riblji paprikaš.
Ne znam da spremam ali mnogo volem da jedem.
Prebacićemo diskusiju u temu Prolećno okupljanje pa da vidimo šta ostali misle o tome.
Poslednja izmena od DusanHY u 27 Maj 2013 21:10, izmenjeno 1 put ukupno.
Korisnikov avatar
Jader
Korisnik
Postovi: 770
Pridružio se: 14 Avg 2012 00:45
Lokacija: Beograd

Post od Jader »

DusanHY napisao:
Jader napisao:Mogu da ponesem neke od hedonističkih rekvizita: sač, kotlić, zemljani lonac za kuvanje, roštilj, ražanj ili talandaru. Dogovaramo se u hodu, samo da oslušnemo potrebe
Ti si lepo započeo onu hedonističku temu ali si nešto zastao.
Ja sam za dogovor u hodu, može pasulj ili riblja čorba, ali bi najviše voleo riblji paprikaš.
Ne znam da spremam ali mnogo volem da jedem.
Prebacićemo diskusiju u temu Prolećno okupljanje pa da vidimo šta ostali misle o tome.
Hedonizam je kao turizam, ne ide bez ljudi :-). Slažem se, ovo treba da se prebaci, otišli smo u off
Sinbad
Korisnik
Postovi: 375
Pridružio se: 06 Avg 2012 22:59
Lokacija: NS

Post od Sinbad »

@Lio @kole

Prikolica je koliko vidim odlicna. Gde je kupljena i koliko je placena ako nije tajna?
Poslednja izmena od Sinbad u 27 Maj 2013 21:43, izmenjeno 1 put ukupno.
Kad se mora, nije teško.
driver57s
Korisnik
Postovi: 414
Pridružio se: 12 Maj 2011 00:22

Post od driver57s »

za prvi put t.j. vatreno krstenje i vise nego dobro isplaniran vikend, dobro uz male tehnicke zezalice tipa tog treceg tockica sve je to sastavni deo putovanja, ali dobro je da se nadje tu i iskusan kolega i drugar pa se i neke sitnice lakse odklone.
ovu rutu ja planiram ovoga leta, pa ako ste za reprizu dogovoricemo se
lio
Korisnik
Postovi: 525
Pridružio se: 17 Mar 2011 21:49
Lokacija: Prokuplje

Post od lio »

Probaću da odgovorim redom:
Kole nosi crepulju i sač x 2, ja kupujem materijal za deset pizza, trebaće pomoć oko loženja, ali ima nas dosta. Nakon toga mnogo je ukusna pogača ispod sača, rebarca, pita i sl. (bar se meni sviđa).pa se organizujemo - zaista da pređemo na novu temu oko dogovora.
Dolazim motorom samo u subotu.
Prikolica je u NS plaćena 2900 E i u sasvim je dobrom stanju, osim što je čovek koristio isključivo u kampovima i odmah smo morali da je prepravljamo za naš način putovanja - nije imala akomulator, znači van kampa nekorisna, stavljene led diode, sada se dodaje crni tank itd...
Meni je Bovansko jezero omiljeno za vikende već godinama, tako da sigurno dolazimo ako smo tu... Za letos planiramo sličnu turu na kojoj sam bio prošle godine od Kavale do Soluna - nebitno kojim redom - dvadesetak dana...
Pozz
Korisnikov avatar
Dragan
Korisnik
Postovi: 482
Pridružio se: 06 Mar 2012 13:00
Lokacija: Pirot

Post od Dragan »

Ako ne koristis neki "tajni recept" za pizzu stavi na forum sta je potrebno da i ja ponesem nesto od materijala.
lio
Korisnik
Postovi: 525
Pridružio se: 17 Mar 2011 21:49
Lokacija: Prokuplje

Post od lio »

Nema ništa tajno. Spremaću pred svima da se vidi. Razlika je samo u sastojcima: za capricciozu koristim brašno, kvasac, maslinovo ulje, šećer i so - to je za testo. Sos je : pelat, šećer, vegeta, origano, aleva paprika, biber, maslinovo ulje. Preko rendana mocarela, onda praška šunka tanko sečena i zgužvana u cvetiće, šampinjoni, kečep.
Zamešeno testo se iseče u kolačiće od po 200 - 250 gr. naprave loptice i trebalo bi da se ostave u frižider. Ako nema vremena može da se sprema i čim loptice počnu da se podižu. Loptice se razvlače od sredine isključivo rukama, testo se nakon toga izlupa, raširi pa zbog lakšeg rada stavlja na pleh, naređamo pa u jako zagrejanu crepulju pod sač, trebalo bi da je gotova za pet minuta...
Mislim da će desetak pizza biti dovoljno, ubacimo još neku pogaču pod sač, pitu...
Možda i da napravimo temu kulinarski specijaliteti kamperista - recepti?
Poslednja izmena od lio u 28 Maj 2013 08:29, izmenjeno 1 put ukupno.
Korisnikov avatar
Dragan
Korisnik
Postovi: 482
Pridružio se: 06 Mar 2012 13:00
Lokacija: Pirot

Post od Dragan »

OK ako mislis da je 10 pica dovoljno onda uz pice ide pivo pa ja ponosim pivo.
lio
Korisnik
Postovi: 525
Pridružio se: 17 Mar 2011 21:49
Lokacija: Prokuplje

Post od lio »

Dogovoreno, Možda nije dosta, ali isečemo na parčiće to je 40 parčeta + ostalo, ako treba pojačaćemo
Korisnikov avatar
Jader
Korisnik
Postovi: 770
Pridružio se: 14 Avg 2012 00:45
Lokacija: Beograd

Post od Jader »

lio napisao:Nema ništa tajno. Spremaću pred svima da se vidi. Razlika je samo u sastojcima: za capricciozu koristim brašno, kvasac, maslinovo ulje, šećer i so - to je za testo. Sos je : pelat, šećer, vegeta, origano, aleva paprika, biber, maslinovo ulje. Preko rendana mocarela, onda praška šunka tanko sečena i zgužvana u cvetiće, šampinjoni, kečep.
Zamešeno testo se iseče u kolačiće od po 200 - 250 gr. naprave loptice i trebalo bi da se ostave u frižider. Ako nema vremena može da se sprema i čim loptice počnu da se podižu. Loptice se razvlače od sredine isključivo rukama, testo se nakon toga izlupa, raširi pa zbog lakšeg rada stavlja na pleh, naređamo pa u jako zagrejanu crepulju pod sač, trebalo bi da je gotova za pet minuta...
Mislim da će desetak pizza biti dovoljno, ubacimo još neku pogaču pod sač, pitu...
Možda i da napravimo temu kulinarski specijaliteti kamperista - recepti?
Lio, ja sam svojevremeno otvorio u temu "hedonizam" u rubrici "Razno". BTW, evo kako je meni ispala pizza ispod sača pre neke dve godine...

Slika
Odgovori