Putopis - Nemačka - Diseldorf 2013.

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY, admin

Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Odlazak na sajam Kampera i kamp opreme u Diseldorf je moja davna želja a kako stvari stoje biće i ostvarena ove godine.
Naime nas Admin Dule i Dulehy (koga cu pokusati da prekrstim u Dule tranzicija ) po cuvenoj seriji *Mile protiv tranzicije*
i Ja spremamo se vec popodne za odlazak na ovaj vrhunski sajam kampera.
Ovu destinaciju cemo posetiti kako je i red sa mercedes sprinter kamperom u naredna 4 dana .
Utiske sa sajma opste atmosferu sa sajma i uopste puta pokusacu da prenesem na ove stranice .
Toliko za sad pozdravlja Vas troclana ekipa .
DraganBGD
Korisnik
Postovi: 31
Pridružio se: 06 Jul 2013 00:24
Lokacija: Beograd

Post od DraganBGD »

Srecan put momci :) nasnimajte i islikajte putovanje i dogadjaj. Ja se usidrio ;) pa tako, kad se vratite onda kod mene na kafu i da mi isporuchite materijal da se to upakuje ;)
Korisnikov avatar
DusanHY
Korisnik
Postovi: 513
Pridružio se: 05 Maj 2011 10:31
Lokacija: Zemun

Post od DusanHY »

groskamper napisao:Dulehy (koga cu pokusati da prekrstim u Dule tranzicija) po cuvenoj seriji *Mile protiv tranzicije*
To za krštenje nema problema, mada mislim da je po našim običajima da se kumčetu nešto daruje, može zlato, a može i keš.
Jel tako Kume?
Materijala sa sajma za montažu i objavljivanje će biti dovoljno, nose se aparati sa dodatnim karticama i kamere, imaćete pun izveštaj kad se vratimo.
Sinbad
Korisnik
Postovi: 375
Pridružio se: 06 Avg 2012 22:59
Lokacija: NS

Post od Sinbad »

Ja bih tamo umro... Srčka ko iz topa, kad bih video onu lepotu!
Kad se mora, nije teško.
lio
Korisnik
Postovi: 525
Pridružio se: 17 Mar 2011 21:49
Lokacija: Prokuplje

Post od lio »

"I tata bi sine"
igorpet
Korisnik
Postovi: 264
Pridružio se: 20 Avg 2012 23:41
Lokacija: Kraljevo

Post od igorpet »

DusanHY napisao:Materijala sa sajma za montažu i objavljivanje će biti dovoljno, nose se aparati sa dodatnim karticama i kamere, imaćete pun izveštaj kad se vratimo.
Na sta planirate da stavite akcenat :) nadam se da ce biti jos po "nesto" osim tehnike ;)
Korisnikov avatar
DusanHY
Korisnik
Postovi: 513
Pridružio se: 05 Maj 2011 10:31
Lokacija: Zemun

Post od DusanHY »

Evo da vam se javimo, trenutno smo u Ljubljani u Caravan Centru, na povratku našoj kući. Iz Dizeldorfa vam se nismo javljali jer nismo mogli da navatmo Free Wi-Fi, detaljan opis svega što smo videli (a ima mnogo toga da se vidi) već narednih dana.
Za početak evo jedne slike, Gross u bilateralnoj razmeni iskustva u vožnji AL-KO Seagway-a sa jednom damom. Ili što bi rekli Nemci (al po naški), Bite hilfe kom-kom.

Slika
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Izvini, nisam baš siguran u konverzaciju, da li ide : " Padni mi na grudi" ili "Podigni pogled malo više"
igorpet
Korisnik
Postovi: 264
Pridružio se: 20 Avg 2012 23:41
Lokacija: Kraljevo

Post od igorpet »

sprinter napisao:Izvini, nisam baš siguran u konverzaciju, da li ide : " Padni mi na grudi" ili "Podigni pogled malo više"
Pa da ... ovako bez zvučnog zapisa moraćemo da im verujemo na reč šta su i u šta gledali i šta isprobavali i za šta se zanimali :) , očekivao sam bolje dokumentovanje događaja ;)
Poslednja izmena od igorpet u 06 Sep 2013 16:01, izmenjeno 1 put ukupno.
Korisnikov avatar
liiiman
Korisnik
Postovi: 536
Pridružio se: 10 Maj 2010 11:38

Post od liiiman »

"Padni mi na grudi" sigurno :)

Saradnja našeg kluba i Caravan Centra u Ljubljani je odlična i ja sam ove godine kod njih ugradio novi krovni prozor i još par stvari servisirao i zbog članstva u našem klubu dobio popust.
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Putovanje u Diseldorf na sajam kampera je za mene bio i ustvari jeste dogadjaj koji mi definitivno zaokruzilo sve vezano za kamper vozilo i uopste naci na koji se koristi. Slika

Pokusacu u ovom tekstu da Vam prikazem moje impresije.
Na put smo posli ispalo je kao delegacija Camper kluba Srbije Dule predsednik Dule (tranzicija) i ja , naravno kamperom kako i se i ide na takve manifestacje.
Za kamper smo koristili mercedesa 2006. Sprinter sa adrija –adrijatik nadgradnjom za 6.
Malo hrane pica i garderobe za par dana utrpasmo i pocelo je putovanje , naravno tek posto su se zavrsile poslovne obaveze za taj dan , znaci kasno uvece od 20h .Ucinilo nam se da je migracija turaka ka Nemackoj prosla jer smo na nasoj granici bili 3-4 u redu ali Madjari su na svojoj carini napravili apsolutni zastoj, pa se put u medjuzoni do njihove rampe razvukao na CELA 4h. Bio sam ljut na njih cekajuci u koloni razmisljajuci cemu tolika revnost na kapiji evropske unije . Kad prodje bes i srdzba jedino racionalno sto mi je bilo u pameti je da to rade namerno da bi ih prinudili na odmor i tako sacuvali prvo svoje ljude u saobracaju pa i njih samih od junjave ka poslu i obavezama koje imaju vec narednog dana .Slika
U nasoj ekipi svi smo naravno vozaci i lako smo se dogovarali oko smena za volanom, bez potrebe o samodokazivanju i slicno dakle kad postane dosadno voziti zamena odes spavas, potom malo price , opet vozis ,klopas , spavas, put je dug 1500km i traje 20 h , a bilo je i mraka , kise , sunca , guzve ...
Na samom putu ka Diseldorfu vec od Austrije se bas primecuje pojacan a kasnije i intezivan teretni saobracaj, kamiona je u kolonama i po vise desetina pa na samo par stotina metara sledeca desetina i tako u nedogled putem . Oni voze tacno 100 km/h svi istom brzinom i u koloni naravno, dakle ako se krecete 110km/h sve ce te ih obici , sto znaci da ce Vas vetar neprekidno obilazeci ih ljuljati i zanositi sto opet znaci oprez ali bez napetosti i straha jer uprotivnom ce vas ta neprekidna radnja obilazenja umoritido iznemoglosti.
Dolazak u Diseldorf i ulazak u kamper parking-plac- koji je blizu sajma i verovatno osmisljen za potrebe sajma je za mene fascinantan jer nikad do tad nisam video cak ni na tv-u toliku kolicinu kampera na jednom mestu. Jednog trenutka sam mislio da su to eksponati i ako mi je bilo cudna postavka ,Slika Slikadal ce slika docarati hiljade parkiranih kampera ne znam ovo je samo na asfaltu onima kojima nesmeta sunce a ostali su pod krosnjom brizljivo okresanom sumom . Vozila su skoro sva kao nova tek po neki vremesniji kamper koji odma upadne u oci , valjda sto su u manjini . Tako prodje i noc uz posetu standa gde prodaju pivske kobasice, pivo i pogled na bend koji pokusava da zabavi goste kampa .Slika
Odlazak na sajam je organizovan autobusom , par stanica na liniji ka sajmui ispred biletarnice ste cena 20 e za dva dana i ulazak u hale prostorom podeljenim po brendovima i kategoriji kampera.SlikaSlika
Pre nego sto napisem opise vozila onako kako sam ih ja doziveo ovo moram odmah da naglasim . Verovali ili ne za ovih par dana pocevsi od ulaska na kamper plac od kolioko stotina ili hiljade ljudi kojih ce te pogledom primetiti mozda sve zajedno stotinnjak je mladje od mene (50)god ina , broj invalida ,sa kolicima stakama ili el pomagala kojim se na dva ili cetri tockica krecu po halama je impozantan, takodje i kolica koja najvise lice na decija na desetine modela ali na moje iznenadjenje u njima se vozaju kucni mezimci.
Priznacu za mene cudan skup velike kolicine takog sveta na koji nisam mogao da se nikako naviknem sve do kraja (valjda tako izgleda pocetak kraja zivota) Pa ipak SVE JE PREDODREDJENO za tu kategoriju kupaca od hostesa sa 40 godina zivota do obavezno debelih sredovecnih prodavaca ili takodje sredovecnih dama prodavacica ili agenta prodaje kako se zovu.
Izgleda da sam ucestvovao na jos jednoj lekciji Nemaca , prva je da decu treba obrazovati i osamostaliti da sto pre osnuju svoju kucu –dom a sledeca da Vam megalomanska nekretnina u starosti nista ne znaci (skoro da je teret) i ostatak zivota provedete istrazujuci kamperom sve sto ste mastom zamislili sa po malo avanture .
Prakticno se moze uci u svako vozilo na sajmu , nema tog skupog auta – kampera ili kamp prikolice koji vam nije dostupan za videteti , mnogi potpuno opusteno isprobavaju lezajeve sedi se po nekoliko minuta u pojedinim nekako se upija taj prostor ocenjuje sta vam prija vise ili manje , jednog trenutka vidite da je sve isto i pocinjete da trazite onako inspektorski po cemu se skoro indenticni modeli razlikuju za i po vise hiljada eura . SlikaSlikaSlikaSlikaSlikaSlika
Pa ipak proizvodjaci pokusavaju napraviti maximum komfora za *B* kategoriju do 3500 kg naravno sve je plasticno suplje i tanko a uslovljeno da bude sto duze i za vise osoba .
Druga kategorija gde ne postoje takva kg ogranicenje dakle za penzionere koji jos uvek imaju *C* kategoriju u posedu kvalitet se zaista primecuje od kuhinjskog elementa slavine ,kreveta ...
Malo smo se zabavili , nesta i kupili svakako ispunili utiscima a neke evo pokusavam i napisati .
Ima jos toga ali mislim da bi bilo preopsirno ...
igorpet
Korisnik
Postovi: 264
Pridružio se: 20 Avg 2012 23:41
Lokacija: Kraljevo

Post od igorpet »

Lep izvestaj, hvala u svakom slucaju.
Jako lep prizor sa onim kamperima na parkingu koji se protezu u nedogled :)
Ja kad imam u blizini vise od 5-6 ja vec ne mogu da ih propratim i "snimim" kako treba i vidim ono sto me interesuje, mogu da zamislim kako je bilo vama sa tolikoim brojem.
Da li ima sajamskog popusta na opremu i vozila? I ako ima koliko procenata je u pitanju?

Jeste imali prilike da malo bolje osmotrite neke novine, ako ih je bilo.
Hoce li biti nekih detaljnijih tekstova?
Ima li tamo nesto novo ili detaljnije predstavljeno u odnosu na ono sto se vec moze pronaci po katalozima na sajtovima proizvodjaca?
Da li izlazu i sasije ili samo gotova vozila? Ima li nekih interesantnih prezentacija funkcionisanja komponenti u kamperu ili nesto slicno? (bilo uzivo ili elektronski).

Moze li neko rangiranje proizvodjaca po kvalitetu, cenama i sl.

Mozda malo zatrpavam pitanjima ... nisam bio a interesuje me pa ... kad stignete i ako mozete odgovorite.
groskamper napisao:... hostesa sa 40 godina zivota do obavezno debelih sredovecnih prodavaca ili takodje sredovecnih dama prodavacica ...
Pa ... kad bolje razmislim mozda je bolje sto nisam isao :) :) Nadam se da malo sale nesmeta, mada je jesmo malo vise ubacivali ... ja necu vise, stvarno cu malo vise da se interesujem za tehnicke detalje.
Poslednja izmena od igorpet u 07 Sep 2013 12:57, izmenjeno 1 put ukupno.
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Evo odgovora na pitanje popusta , ono sto pise na sofersajbnama popusti su otprilike od 500-1000 e naravno sve cene su za bazne modele , ustvari dileri ne prodaju sajamski eksponat , nego se sedne za sto koji je kao mali kafic ispred svakog standa i pocne prica od boje vozila do boje zavesa ... tako se kupuje gde je tu popust bog sam zna .
Noviteti su koje sam ja primetio u osvetljenju sve je led osvetljenje , oplata je plasticna ili aluminijum sa onim mehurovima , na svim toalet vratima su klasicne kvake ,sve vise rolo vrata i mnogo kombinacija tipa spusta se krevet ovde onde sa ili bez ormancica , vozacka i suvozacka sedista na svim modelima bez obzira na duzinu se okrecu i taj prostor je iskoristljiv .Mnogi proizvodjaci delova rade samo za velike kupce pa te iste delove mozete kupiti tek u drugoj ili trecoj ruci pa takva je i cena, .
Razlika izmedju artikla iz kataloga i ovako vidno izlozenog je jedino sto u katalogu nema opisa koliko je tanko i laganana sva ta na oko lepa oprema , sto je opet potrebno da sveukupna tezina bude u okviru zeljene kilaze kampera.
Prezentacija nekih specijalnih nema sve u vozilu je napravljeno da se jednostavno koristi, naprimer krevet primetite u plafonu, pogledaj sastrane postoji prekidac strelica gore , strelica dole i to je to. vrata vamo vrata tamo pomeri potrazi polugu , a najbolje je ako moze na dugmice , prodavci prikolica imaju dodatke koje prikazuju za kretanje prikolica uz pomoc rolo valjaka koji su naslonjeni uz gumu i daljinskim manevrisu prikolicom. A da prikazuju takodje uredjaj koji aktivira kocenje osovine na prikolici ukoliko se dogodi bocno zanosenje prikolice u toku voznje .
Na samim kamperima vazdusno ogibljenje je odomaceno kod vecine (valjda paze da klijentima ne krene kamen u bubregu)
Cene su za one ko pred smrt.
Pa opet dodacu da su se pojavili neki novi proizvodjaci kampera koji su od afirmiranih jeftiniji i za 30 % trazio sam i nisam video bitnu razliku u opremi koja imam utisak potice od istih nabavljaca , mislim da cenom traze svoje mesto u ponudi orjentisani prema kucama za rentu.
Za prodavce i hostese se nisam salio, zaista je tako , pa zamislite klinku u minicu bez teksta kako se nudi za pomoc klijenu od 70 godina , recimo da joj je adut kvaliteta garancija koju nudi proizvodjac na narednih 7 godina ... mislim uglavnom se moze smatrati DOŽIVOTNOM
pisacu jos samo me sad mrzi evo slika na facebooku
https://www.facebook.com/campingclub.sr ... 592&type=1
igorpet
Korisnik
Postovi: 264
Pridružio se: 20 Avg 2012 23:41
Lokacija: Kraljevo

Post od igorpet »

Hvala Gros na brzom odgovoru.

Mogu li imena tih novih proizvodjaca kampera?
I koji proizvodjaci imaju najbolji kvalitet po vama? Nije isto gledati katalog i gledati uzivo (bas zbog onoga sto si napomenuo, nije isto samo gledati slike i gledati uzivo i "opipati" proizvod) pa zato i pitam.

Moj stav je da kad "krades" ideje to radis od najboljih a interesujes se za proizvodjace sa najboljim odnosom cena/kvalitet.
Kupiti nov kamper za nas je uglavnom misaona imenica (bar za veliku vecinu) pa nam ostaje da se dovijamo, "kraduckamo" mislim na ideje :) , krpimo i samoigradjujemo.

Vidim da ste posetili i stand Zwaardvis-a. Imaju ekstra stolove, ali i cene za padanje u nesvest.
Ja sam bas proucavao princip izrade namestaja za kamper u zadnje vreme, i kad stignem napisacu o tome detaljno, i najvise sam se interesovao za stolove sa pokretnom plocom u svim pravcima i za princip izrade (modernog) namestaja, i u odnosu na cene pojedinacnih komponenti sve se skoro u potpunosti moze izraditi u kucnim uslovima a da izgleda identicno namestaju u modernim kamperima, samo je malo problem nabavka potrebnog materijala.

Da li se na sajmu predstavljaju i distributeri opreme, Movera, Reimo, Frankana, ...?
Poslednja izmena od igorpet u 07 Sep 2013 17:46, izmenjeno 1 put ukupno.
Korisnikov avatar
DusanHY
Korisnik
Postovi: 513
Pridružio se: 05 Maj 2011 10:31
Lokacija: Zemun

Post od DusanHY »

groskamper napisao:pisacu jos samo me sad mrzi evo slika na facebooku
https://www.facebook.com/campingclub.sr ... 592&type=1
A šta će oni koji nemaju Facebook stranicu?
@Igorpet
Svi koji nešto vrede u svetu campinga su tamo, pa samim tim i reprezentativni prodavci camp opreme, postoji čak i cela jedna hala (br.15) koju odmilošte nazivaju Ponte Roso, i u vreme sajma se odobravaju lepe popuste, naprimer 2l Thetford Blue tečnost za hem. Wc je bila 9 eura.
Što se proizvođača komponenti i delova za opremanje tiče bilo ih je u celoj jednoj hali, ali na svako pitanje koliko šta košta oni su pitali za minimalne količine.
Zatim smo pribegavali NAŠEM sistemu premeri (ako možeš), vidi kako radi i proceni može li da se napravi i naravno brzo zapiši (da ne zaboraviš). Bilo je i onih koli su izalzili u susret pričali sa nama davali kataloge ali obzirom na to da su to mahom proivođači dobijali smo informaciju da je najbolje da njihovu robu kupujemo kod distributera poput Frankane, Movere, Reimo ...
A bilo je toliko toga da se vidi i prepiše.
Odgovori