Putopis - Nemačka - Diseldorf 2013.

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY, admin

Korisnikov avatar
DusanHY
Korisnik
Postovi: 513
Pridružio se: 05 Maj 2011 10:31
Lokacija: Zemun

Post od DusanHY »

sprinter napisao:Da da, vidimo da su to sve one promatorke od 40 godina pa naviše
Pa ova je mladolika.
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Misliš fitnes, aerobik, spa centri i sl.
Korisnikov avatar
liiiman
Korisnik
Postovi: 536
Pridružio se: 10 Maj 2010 11:38

Post od liiiman »

Žena voli kampovanje pa je mladolika kao sve naše kamperske žene!
Korisnikov avatar
DusanHY
Korisnik
Postovi: 513
Pridružio se: 05 Maj 2011 10:31
Lokacija: Zemun

Post od DusanHY »

Možda je bila gimnastičarka, ne znam pitajte Zokija.
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Zamenila mamu da popije kafu pa me nekako zapalo.
Ja mislio neka video igra pa se spremio da odkinem kad ono. Samo drmusanje , na kraju ispade da je sediste dobra 5minuta masaze
ima na volanu jedno dugme kad pritisnes kao alko manje drmusa a obicno dugme jaca trucka . . .
igorpet
Korisnik
Postovi: 264
Pridružio se: 20 Avg 2012 23:41
Lokacija: Kraljevo

Post od igorpet »

:)
A jesu li promatorke ;) tehnicki upucene u ono sto reklamiraju?
Mislim moze li se od njih dobiti neki podatak ili odgovor na ono sto interesuje stranku? ili su i one kao nase i sluze samo za smeskanje i slikanje
Pretpostavljam da vam je svoj trojici nemacki kao maternji... :) ili promatorke znaju jos po koji svetski jezik npr. sprski
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Engleski pricaju nemci samo tako istari i mladi a sreli smo i jednu kojoj je baka srpkinja ali zna samo dobar dan i jos par reci .
Znaju ono sto im kazu da treba da znaju mozes misliti .
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Slike su zasita super. Mene interesuje kakva je situacija sa dodatnom opremom. Ima li tu noviteta, kakva je situacija sa sateltiskim prijemenicima, padaju li im cene.
Ima li najava da će neko iz kamperskog sveta možda doći na Naše tržište, tipa Movera, Frankana, Falle i sl.
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Ljudi Movera je imala stand na sajmu ali NI JEDAN ARTIKAL mnogo menadjera prodaje sede u improvizovanom kaficu pored brda kataloga, koje nude debele kao tel imenike ali ni njedan artikal. jednostavno su orjentisani elektronskoj trgovini, Usput, citao sam da 30% evropskog prometa robe ide putem interneta i brzih ili opstih posta. Znaci edukacija u tom smeru je opcija za neko naredno vreme .
Korisnikov avatar
DusanHY
Korisnik
Postovi: 513
Pridružio se: 05 Maj 2011 10:31
Lokacija: Zemun

Post od DusanHY »

Kao što sam već i napisao dodatna opreme je bila predstavljena u celoj jednoj hali, nije bilo nekih fantastičnih novosti, već se radilo na unapređenju već postojećih proizvoda.
Zanimljivo je da smo najviše Kineza videli u toj hali, idu u grupama po dvoje, jedan priča sa izlagačem. a drugi gleda, pamti i slika (pa iz ćoška zapisuje). Znači biće jeftinih kopija.
Razvoj opreme za kamprere i prikolice ide u 2 smera, jedan je čista ekskluziva koja mora dobro da se plati (i vredi), a drugi pravac bi ja nazvao minimalizam, to znači što više za što manje para i po mogućstvu u što manjem pakovanju. Tu se od unutrašnje opreme prevashodno mogu naći raznorazni stolovi i kreveti na rasklapanje, kreveti na spuštanje, teleskopski stolovi, sistemi duplih vrata, rolo i rotirajuča vrata ....

Što se elektrike tiče bilo je dosta izlagača solarne opreme koja je u drastičnom padu a cenama (set 130w - panel+ nosači+regler+AGM baterija 85Ah = 320 eura). Kontrolni paneli za kampere (struja.voda,prekidači) su u većini slučajeva touch-screen i cena im je u padu tako da se mogu naći već od 200 eura, jedino što većina njih nije kompatibilan sa starijim elekrtoblokovima. Što se osvetljenje tiče LED je 100% preuzeo primat i sada se radi samo na dizajnu (a tu su Italijani zakon), i što više svetla u što manjem pakovanju.

Kuhinjski i santarni elementi (ako ih tako mogu nazvati) nisu imali neke značajne novosti osim estetskih. Thetford povodom 40. rođendana nudi Toalet fresh up set (kaseta + daska + tečnost) po akcijskoj ceni od 99 eur., dobra stvar za one koji bi da nabave rezervnu kasetu, imajući u vidu da samo kaseta regulano košta 150 eur.
Slika Slika
Po prvi put sam na Hobby štandu video zanimljiv frižider, radi se o modelu Dometic Slim Tower, koji je širok samo 42cm, zapremine je 140l, od čega je 12l zamrzivač. Lepo i veoma praktično, samo nedostupno, jer ga Dometic radi samo za potrebe Hobby grupacije i ne može se naći u slobodnoj prodaji (bar još 2 godine).

E sad što se satelitske TV opreme tiče, tu je bilo svega, Oyster, Cardo, Cosmo su izlagali stare prošlogodišnje modele (i cene), Kathrein je izložio nov proizvod u srednjoj klasi Cap 720 Twin (full HD) cena oko 1700 eura + receiver.
Slika Slika
Po meni je u ovom segmentu najbolji pazar Maxview Omnisat Twister 85 Premium sa ručnim podešavanjem (hvata Astra 1H, Astra 1KR/L/M, Hotbird) 850 eura +HDTV receiver 270 eura. Ili Megasat 85 Premium Carvanman sa el. podešavanjem i auto scan funkijom za oko 1400eura. Ali opet kažem da treba sačekati još malo jer ima dosta proizvođača (Kineskih) koji se tek probijaju pa će se vrlo brzo za ovu cenu moći dobiti i satelitska wirless antena.
Osim toga u načelu Kineza kao izlagača nije bilo na ovom sajmu, jer je na neki način ovo renomiran sajam i po izlagačima i posetiocima pa im nije zanimljiv.
Po rečima Italijana (gledali kod njih neku opremu) ima ih znatno više u Parmi na Caravan Show.
Sajam u Parmi je po njihovim rečima mnogo bojli za kupce sa plići džepom, zbog velike ponude malih Italijanskih proizvođača i prodavaca opreme i vozila.
Što se prodavaca opreme poput Movere, Frankane, Reimo i Bergera tiče, bilo ih je ali kao što Zoki kaže tek samo da se predstave. Neki od njih su izlagali U Ponte Rosi hali i kao što sam negde već napisao bilo je i dobrih popusta.
Što se dolaska tih brendova u Srbiju tiče mislim da to nije realno.
Ono na čemu treba raditi je kataloška internet prodaja preko našeg sajta sa brzom isporukom (do 48h) i eventualni mali lager "potrošnog materijala", mislim da je Dule Admin na dobro putu da to ostvari sa Caravan Centorm iz LJubljane.
Poslednja izmena od DusanHY u 09 Sep 2013 10:46, izmenjeno 1 put ukupno.
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Evo i filma koji skoro po pravilu ide uz putovanje koliko zbog atmosfere a malo da se pokazemo i kao glumci

Korisnikov avatar
DusanHY
Korisnik
Postovi: 513
Pridružio se: 05 Maj 2011 10:31
Lokacija: Zemun

Post od DusanHY »

groskamper napisao:Evo i filma koji skoro po pravilu ide uz putovanje koliko zbog atmosfere a malo da se pokazemo i kao glumci

http://www.youtube.com/watch?v=HM9SJrxn ... e=youtu.be
Ne bih da se ponavljam ali moram opet da kažem, jače je od mene .

Kako montira ovaj Gross, kao Bunjoel.
Poslednja izmena od DusanHY u 09 Sep 2013 13:30, izmenjeno 1 put ukupno.
Korisnikov avatar
Jader
Korisnik
Postovi: 770
Pridružio se: 14 Avg 2012 00:45
Lokacija: Beograd

Post od Jader »

Svaka čast za video i fotke!
lio
Korisnik
Postovi: 525
Pridružio se: 17 Mar 2011 21:49
Lokacija: Prokuplje

Post od lio »

Svaka čast, zaista je lepo i samo videti Vaš izveštaj, verujem da je tamo bilo prelepo
driver57s
Korisnik
Postovi: 414
Pridružio se: 12 Maj 2011 00:22

Post od driver57s »

zahvalan sam vam na detaljnom izvestaju, jos cemo detaljisati kad se okupimo, a iz prilozenog vidim da uz dabre kampere ide i dobra zabava
Odgovori