RAZNI MODELI KAMPERA-IDEJE

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY

Odgovori
Korisnikov avatar
mustang
Korisnik
Postovi: 1030
Pridružio se: 27 Jan 2008 22:16
Lokacija: Nis

Post od mustang »

Pogledajte malo i japanske kampere.

http://www.youtube.com/watch?v=ffWE1Yfo ... re=related
Omnia mea mecum porto
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Pa volan im je na pogresnoj strani
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Slika
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Evo neceg na nasem trzistu, zasta bi se moglo reci na pola puta do kampera :
http://www.polovniautomobili.com/oglas2 ... _benz_308/

Slika
lio
Korisnik
Postovi: 525
Pridružio se: 17 Mar 2011 21:49
Lokacija: Prokuplje

Post od lio »

Po mom mišljenju odlično, i lako za prepravku, počinjem da razmišljam o novom ulaganju...
Korisnikov avatar
DusanHY
Korisnik
Postovi: 513
Pridružio se: 05 Maj 2011 10:31
Lokacija: Zemun

Post od DusanHY »

Slažem se da je lako za prepravku ali vam i dalje preostaje nabavka opreme koja je po meni najskuplji deo svake samogradnje kampera.
Poslednja izmena od DusanHY u 12 Maj 2012 21:52, izmenjeno 1 put ukupno.
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Jutros sam imao SRECU I ZADOVOLJSTVO VIDETI OVAKVU LEPOTICU iskreno da na parkingu Rodic centra vidim jedan rekao bi EKSPONAT na dukato nadgradnji.
mali film : http://www.youtube.com/watch?v=liu4n6QF ... e=youtu.be
dali se koristi kao CAMP ILI MINI BUS ne znam ali je vredan pokazivanja ovih slika :
SlikaSlikaSlikaSlikaSlikaSlikaSlikaSlikaSlikaSlika
driver57s
Korisnik
Postovi: 414
Pridružio se: 12 Maj 2011 00:22

Post od driver57s »

rekao bi da je ipak kamper je ima cep za sipanje vode iza suvozackih vrata.
dizajnerski odlicno upakovan izgleda da ga je proizvela neka ozbiljna radionica (mozda italijani ono su dobri u tome)
ruze ga jedino retrovizori koji mu nikako ne cuce, i neke elegance alu felne bi mu dale potpunu notu, ostako je sve odlicno
dobro si ga snimio , vredan je paznje i komentara
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Mogu samo da zamislim koliko je vlasnik ponosan na njega
BOSS
Korisnik
Postovi: 243
Pridružio se: 15 Jul 2012 13:27

Post od BOSS »

Evo i sa moje strane par "ideja" pa ako vam se svidja a vi izvolite! Cene "na upit"!!!


Slika

Slika

Slika

SlikaSlika

Spoljni i unutrasnji dizajn moguce je po ukusu birati bez ekstra doplate! Jedino "MINI" nije uracunat u prodajnu cenu!

Slika
Slika

Slika
BOSS
Korisnik
Postovi: 243
Pridružio se: 15 Jul 2012 13:27

Post od BOSS »

Slika
lio
Korisnik
Postovi: 525
Pridružio se: 17 Mar 2011 21:49
Lokacija: Prokuplje

Post od lio »

groskamper napisao:Evo neceg na nasem trzistu, zasta bi se moglo reci na pola puta do kampera :
http://www.polovniautomobili.com/oglas2 ... _benz_308/

http://www.dodaj.rs/f/3M/ru/2KOl2P1V/mecka.jpg
Sve više sam zainteresovan (Gros je kriv) da kupim ovaj kombi i od njega napravim kamper po meri za sebe. Ima ih dosta u Nemačkoj po povoljnim cenama. Tehničke karakteristike vozila mi se apsolutno sviđaju, pogotovu pogon na zadnje točkove. Ja bih želeo da produžim prepust na ovom vozilu ukoliko je moguće za jedan metar itd... Kako sam se sada vratio sa letovanja plan bi trebalo da bude da u toku jeseni nabavim ovaj kombi, u toku zime nabavljam novu unutrašnju opremu, uproleće sklopim i ofarbam. Nakon nekoliko godina i inovacija na mom starom kamperu, skoro sam siguran da znam šta mi je sve potrebno da ovo uradim i napravim kamper po želji.
Zamolio bih za malu pomoć: ukoliko neko ima ili zna gde mogu pronaći apsolutno tačne iformacije o ovom vozilu (prvenstveno gabariti, međuosovniski razmak, dužina, širina itd...) tj specifikacije, kako bih počeo sa orjentacionim planovima
Poslednja izmena od lio u 08 Avg 2012 09:44, izmenjeno 1 put ukupno.
Korisnikov avatar
DusanHY
Korisnik
Postovi: 513
Pridružio se: 05 Maj 2011 10:31
Lokacija: Zemun

Post od DusanHY »

Lio

Pre početka svojeg (bolje reći kopije Grosovog) projekta samogradnje, dobrano sam ispitao sve varijante. I jedna od svih koje sam proučavao je bila kupivina kombi šasije sa nadgradnjom (pekare, pošte ...) za prepravku u kamper. Za oko mi je zapao odmah taj Mercedes jer ih kako i sam kažeš ima dosta u ponudi po pristupačnim cenama. Proverom na netu sam video da Mercedes-Benz Sprinter 308 CDI Postkoffer (kako ga Nemci zovu) pravi u 2 dužine nadgradnje - običan i Maxi. Proizvođač tih nadgradnji je renomirana Nemačka fabrika prikolica i nadgradnji Kögel.
http://www.koegel-trailer.com/de/produkte.html
Evo su dimenzije nadgradnji.
Običan Postkoffer: loading length: 3.450 mm, loading width: 1.850 mm, loading height: 2.000 mm, loading volume: 12 cbm
Maxi Postkoffer: loading length: 4.250 mm, loading width: 1.850 mm, loading height: 2.000 mm, loading volume: 15 cbm
Mislim da bi ti ovaj Maxi odgovarao i da ne bi morao dodatno da ga produžuješ. Jedini problem je u registraciji zbog kubikaže (2148 cm³ )
osim ako ga ne registruješ kao specijalno vozilo, a to je čini mi se u samogradnji moguće. A možda je moguć i problem sa nedostatkom snage u motoru obzirom da ima samo 82KS. Ali to bi već trebalo probati pa onda donostiti zaključke. Uvek je moguće uraditi neki sitan Chiptunning i dodati malo snage motoru.
Međuosovinsko rastojanje je čini mi se 3665 mm ili 4320 mm. opet u zavisnosti od osnove kombi šasije
Toliko za sad ako imaš još pitanja samo napred.evo ti link sa mobile.de gde ih uvek imaš u ponudi.
http://suchen.mobile.de/lkw/mercedes-be ... rice=false
lio
Korisnik
Postovi: 525
Pridružio se: 17 Mar 2011 21:49
Lokacija: Prokuplje

Post od lio »

Hvala na preciynom i potpunom odgovoru. Ovo je svakako ideja o kojoj treba porazmisliti. Javiću se ja sigurno sa novim pitanjima a i za stručne konsultacije
Korisnikov avatar
DusanHY
Korisnik
Postovi: 513
Pridružio se: 05 Maj 2011 10:31
Lokacija: Zemun

Post od DusanHY »

Lio,
razmisli dobro još jednom oko isplativosti ulaganja jer iako imaš ogromno iskustvo u inovacijama i opremanju kampera, mišljenje sam da ćete kompletno opremanje ovakovg vozila stajati dosta para. Osim ako ne nađeš neku teže havarisanu prikolicu sa koje možeš pa poskidaš sve potrebno. Ja sam računao na tu soluciju pa sam čak i pokušavao da uklopim dovoz vozila iz Nemačke sa posetom placevima sa havarisanim prikolicanma gde bih kombi napunio svi potrebnim stavrima i tako rešio taj problem. Ali to je takva logistika ukloipti sve da je prosto nestvarna i nemoguća. Opet ako imaš nekoga u Nemačkoj , trgovinom na e-bay možeš lepo i jeftino da prođeš po pitanju opreme (prozori, vrata, frižider, kuhinje...) a nameštaj i unutrašnjost da praviš uključujući i kupatilo koje je stvarno lako napravitit ako imaš sve modularne elemente (rasklapao kod mene na kamperu).
Odgovori