RAZNI MODELI KAMPERA-IDEJE

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY

Odgovori
BOSS
Korisnik
Postovi: 243
Pridružio se: 15 Jul 2012 13:27

Post od BOSS »

Hallo "lio" citam gore kakve namere imas i vidim da si prilicno ubedjen u sebe da to mozes sve perfektno da uradis!?
Zato nemam nameru da ti dajem savete ali sam upravo u Internetu nasao nesto sto bi te mozda zanimalo.
Radi se o jednom sajtu gde je covek dosta detaljno opisao kako je upravo od tog "tvog" auta napravio kamper.
Nazalost sajt je na nemackom i bilo bi dobro kada bi imao nekog ko je u mogucnosti da ti to pazljivo prevede i sve detalje objasni.
Ja licno mislim da bi ti bilo od koristi da se sa tim sajtom pozabavis.
Ukoliko te interesuje idi u google.de i ukucaj: unser wohnmobilausbau. Otvori stranu i idi dalje.....

Pozzz......................
lio
Korisnik
Postovi: 525
Pridružio se: 17 Mar 2011 21:49
Lokacija: Prokuplje

Post od lio »

Hvala ti na preciznim informacijama ponovo. Ja zadnjih 4 godine imam kamper citoen C25. Proizvođać nadgradnje nije upisan pa ne znam čija je, ali sam vremenom uvideo sve prednosti i mane. moja nadgradnja iako stara je sa aluminijskom konstrukcijom, obložena limom i stirodurom (prilično jaka i trajna). Prozori su sa komarnicima i okovani aluminijumom (naravno dupli), sve u svemu iako staro prilično kvalitetno. Nedostatke sam uvideo i korigovao, a inovacije radio sam, iako mi to nije profesija. Varim sa CO2, farbam radim stolariju, struju itd... sve ovo iz hobija, a kada nešto voliš onda se i trudiš.
Kamper koji imam me je do sada koštao skoro 7000 E. Znam da ga ne mogu prodati za toliko, ali ko ga bude uzeo, tvrdim da je sve ispravno i funkcionalno..
Razlog zamene je sledeći: stari kamperi naravno imaju i star tip motora, pogona i sličnih nedostataka. Nisu za neke duže ture iako sam prelazio i 4000 Km na odmoru. Nadgradnja im je sasvim OK, ali podvoz nije i samom prednjom vučom (pošto uvek sa sobom nosim i neki motocikl). Putna brzina je relativno mala, a potrošnja oko 11 l dizela.
Novija vozila imaju savremene sisteme koji omogućavaju lakšu vožnju. Konkretno ovaj Mercedes 308 je prilično savremen i veoma bitno ima pogon na zadnje točkove.
Računica: vozilo 5 - 7000 E + polovna prikolica za delove ili kupovina delova (prozori, WC, pumpe, kontroleri, grejanje, instalacije, bojler itd..) 2 - 5000 E, + farbanje i nameštaj. Sve u svemu u zavisnosti od opreme od 10000 do 15000 E (može i u više navrata, naknadno tenda, klima itd...). Ovakva vozila tog godišta nema ispod 20000 E, a sam želim da ga napravim po meri, odnosno imam prično definisanu ideju šta želim da imam u kamperu od opreme i konfora u skladu sa mojim željama i mogućnostima. Ukoliko se rešim na ovaj projekat u startu će se raditi dva vozila jer se i jedan moj prijatelj jako interesuje...
Ovo je samo početno razmatranje, a ukoliko počnem sa realizacijom obaveštavaću vas.
U svakom slučaju diskusija i razmena mišljenja je uvek dobrodošla (nikad se ne može sve predvideti)
Hvala kolegama na savetima
Poslednja izmena od lio u 08 Avg 2012 19:09, izmenjeno 1 put ukupno.
lio
Korisnik
Postovi: 525
Pridružio se: 17 Mar 2011 21:49
Lokacija: Prokuplje

Post od lio »

Upravo sam odgledao ovaj link. Čovek je dao lepa objašnjenja i kvalitetno uradio. Hvala veoma je poučno, ako uđem u ovu priču nadam se i mislim da ću biti bolji
BOSS
Korisnik
Postovi: 243
Pridružio se: 15 Jul 2012 13:27

Post od BOSS »

Ocigledno da Ami`s nemaju Ducato!!!


Slika
Tam Planinski
Novi korisnik
Postovi: 3
Pridružio se: 04 Sep 2012 08:59
Lokacija: Serbia
Kontakt:

Post od Tam Planinski »

Pozdrav svima. Supruga i ja imamo ideju da napravimo 4x4 kamper od TAM 110. U sustini to i nije neki podvig jer vozilo vec ima kabinu za vezu koja je oko 3x2 metra pa ima dovoljno prostora. Nijanse su samo oko dizajna - slide out, slide up, podela kabine i slicno. Ideja je nastala po vodjenju UNICAT resenja. UNICAT je smrtno skup ali ima super ideje. Evo i nekoliko fotografija. Ako nekoga interesuje vise, mozemo da otvorimo posebnu temu Camper 4x4 a imam i brdo adresa u Srbiji gde ima kamiona i delova.
Poslednja izmena od Tam Planinski u 04 Sep 2012 09:04, izmenjeno 1 put ukupno.
Tam Planinski
Novi korisnik
Postovi: 3
Pridružio se: 04 Sep 2012 08:59
Lokacija: Serbia
Kontakt:

Post od Tam Planinski »

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

LINK ZA PRERADU KOMBIJA DETALJNO - http://deepredmotorhome.com/index.php

UZIVAJTE :-)
Poslednja izmena od Tam Planinski u 04 Sep 2012 09:23, izmenjeno 1 put ukupno.
Korisnikov avatar
DusanHY
Korisnik
Postovi: 513
Pridružio se: 05 Maj 2011 10:31
Lokacija: Zemun

Post od DusanHY »

Tam Planinski napisao:Pozdrav svima. Supruga i ja imamo ideju da napravimo 4x4 kamper od TAM 110. U sustini to i nije neki podvig jer vozilo vec ima kabinu za vezu koja je oko 3x2 metra pa ima dovoljno prostora. Nijanse su samo oko dizajna - slide out, slide up, podela kabine i slicno. Ideja je nastala po vodjenju UNICAT resenja. UNICAT je smrtno skup ali ima super ideje. Evo i nekoliko fotografija. Ako nekoga interesuje vise, mozemo da otvorimo posebnu temu Camper 4x4 a imam i brdo adresa u Srbiji gde ima kamiona i delova.
Pa bilo bi lepo kada bi neko otvorio temu o ovoj vrsti kampera. 4x4 kamperi su sve popularniji u svetu. Ja sam negde na nekom slovenačkom forumu našao prepravku TAM 110 4x4.
Prošle godine na letovanju na Sitoniji negde kod Manassi kampa ne takozvanoj Banana plaži naleteo sam na par iz Švajcarske, koji ne tu vrlo nepristušanu plažu došao sa prepravljenim vatrogasnim vozilom Mercedes-Benz 308 4x4 mislim da je neko 82. godište . Ta vozilo ima pogon na sva četri točka preuzet sa Puch-ovih vozila. Imam slike negde pa ću ih okačiti.
Korisnikov avatar
liiiman
Korisnik
Postovi: 536
Pridružio se: 10 Maj 2010 11:38

Post od liiiman »

Podsetila me prica o TAM-ovim vozilima.
Ovo smo videli na moru, slike su malo lošije pošto sam slikao sa mobilnim telefonom. Uživo, vozilo je jako pedantno sređeno.

Slika

Slika

Slika
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Slika
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

SlikaSlikaSlika
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

mozda bi bilo interesantno po nekoj slici dati i ime , ova bi mogla da dobije recimo SLOBODA Cilindar

SlikaSlika
Korisnikov avatar
mustang
Korisnik
Postovi: 1030
Pridružio se: 27 Jan 2008 22:16
Lokacija: Nis

Post od mustang »

Nije loša ideja da prikolica budu mobilnija.

http://www.youtube.com/watch?v=lNTwUnM5 ... ntext-vrec
Omnia mea mecum porto
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

jeli ovo odgovor na novo lice renoa i iveka ili samo rapido popravlja liniju na fiatu vide cese
SlikaSlika
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

ma moze od svega ekoloska . Kako radi grejanje ???

Slika
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Slika
Odgovori