Samogradnja na bazi Iveco Daily

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY

Odgovori
Korisnikov avatar
DusanHY
Korisnik
Postovi: 513
Pridružio se: 05 Maj 2011 10:31
Lokacija: Zemun

Post od DusanHY »

Zoki verovao ti ili ne od 01.02.2013. nije atestirana nijedna samogradnja prikolice, šlep službe ... Postoje prepravke na vozilima koje su rađene u tom periodu ali sigurno nisu atesirane i voze se kako su i do sada bile registrovane.
Ema Knić ili Emamobil je druga priča, to je gotov proizvod koji će se verovatno homologirati za serijsku proizvodnju.
lio
Korisnik
Postovi: 525
Pridružio se: 17 Mar 2011 21:49
Lokacija: Prokuplje

Post od lio »

Čeka se pravilnik o atestiranju, koji donosi agencija za saobraćaj. Možda je moguće samo u agenciji dobiti neka uputstva, a ostalo je Dule u pravu - provereno na MF Niš i AMSS Niš
ACO610
Korisnik
Postovi: 18
Pridružio se: 16 Jul 2013 16:15

Post od ACO610 »

Posto imam slinu ideju kao i ti, da od kombija napravim kampera, malo sam se raspitivao vezano za kombije, mislim da kombiji sa duplim tockovima prelaze ukupnu tezinu od 3500 kg, da li je to tacno?
lio
Korisnik
Postovi: 525
Pridružio se: 17 Mar 2011 21:49
Lokacija: Prokuplje

Post od lio »

Na žalost uglavnom je tako. Dupli točkovi nazad su uglavnom za veće terete. Ja gledam Iveco Daily 35 c 13 koji ima duple točkove nazad. Ukupna dozvoljena masa mu je 3690kg, vozi se sa C kategorijom, ali meni to nije bitno jer imam sve kategorije. Bitnije mi je da ne mora da ima tahograf, ali samo ako je registrovan na fizičko lice, odnosno za sopstvene potrebe. Ja insistiram na zadnjoj vuči, zbog motocikla koji vozim nazad, pa na sadašnjem kamperu dolazi do proklizavanja uzbrdo (uglavnom kada je mokro, ili ima peska na putu). Potrebno je uvek proveriti, kod Iveka oznaka 35 je oznaka za 3,5 tone - gore dole. Ima sa običnim točkovima i registrovan je na 3500 kg itd...
Naravno ima i drugih, i boljih firmi od Iveca, ali zadnju vuču ima samo mercedes Sprinter i WW (ne znam tačan naziv), ostali su uglavnom sa prednjom vučom.
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

lio
Korisnik
Postovi: 525
Pridružio se: 17 Mar 2011 21:49
Lokacija: Prokuplje

Post od lio »

Iskreno razmišljao sam o ovom:
http://www.polovniautomobili.com/oglas3 ... 0_s_daily/

ali sam našao bolji, doduše i nešto skuplji.
Groš ovaj što si dao link je iskreno mnogo ružan (po meni ružniji od mog sadašnjeg kampera). To nije najveći problem. Ja inače volim benizince, međutim sad prave velike probleme sa atestom za plin. Pitanje je da li je isplativo. Stari dizeli (kao moj) rade sa klasičnim boš pumpama pa troše dosta. Novi dizeli rade sa novim sistemom i kompijuterski ubacivanim gorivom, pa su znatno smanjili potrošnju i povećali snagu, trenutno je ovo odlično rešenje

Ja sutra idem da gledam Iveco, javiću šta sam uradio
Pozz
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

razvukao se ko glista , duzeg nisam video, javi kakvi su ti utisci
(kod mene su dolazili dobavljaci sa slicnim , ulazio sam u prostor furgona , dal zbog duzine ili cega izgledaju jako usko u gornjoj polovini visine ) mozda mi se samo cini ?
lio
Korisnik
Postovi: 525
Pridružio se: 17 Mar 2011 21:49
Lokacija: Prokuplje

Post od lio »

I ja imam utisak (i sigurno je tako) da je gore uzak. Međutim gore će da bude skroz postavljen sa ormarima, nešto mora da se žrtvuje.

Ja sam se prvo "zalepio" za ovaj. Pristupačna cena, ima termoking i izolaciju, skoro sve što želim od kombija:
http://www.mojauto.rs/polovni-kombi/126 ... Y_2002_god
Problem je: nema tehnički, a to je u Hr teže uraditi nego kod nas, samim tim i transport je složeniji. Nema akomulator, pa prijatelj iz Zagreba nije mogao da isproba da li i kako radi, sama firma za prodaju prilično neljubazna - mi ne znamo , ne može, morate pogledati, uraditi tehnički ili šlep, platiti PDV... Nešto mi uslovi nisu najjasniji (doduše i ne bavim se uvozom vozila).

Kada sve saberem za sada je izbor pao na ovaj:
http://www.mojauto.rs/polovni-kombi/134 ... 3_2002_god

Sutra ga gledam, pa možda i kupim
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Mislim da bi trebao da vodis racuna o nacinu otvaranja vrata. Klizeca vrata su jako bucna i poprilicno cimaju ceo kombi. Ukoliko mozes, gledaj neki sa obicnim vratima.
lio
Korisnik
Postovi: 525
Pridružio se: 17 Mar 2011 21:49
Lokacija: Prokuplje

Post od lio »

Takav nema, ali zatvaram bočna vrata i na njih stavljam moja (sa sadašnjeg kampera)
Korisnikov avatar
DusanHY
Korisnik
Postovi: 513
Pridružio se: 05 Maj 2011 10:31
Lokacija: Zemun

Post od DusanHY »

Lio , danas mi u servisu bio povišeni Daily 2004 i merio sam širinu kombija na visini od 1,2 m u zadnjem delu (gde planiraš boks) i ispada da ima jedva nekih 1.8 m u širini.
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

sa srecom sutra
lio
Korisnik
Postovi: 525
Pridružio se: 17 Mar 2011 21:49
Lokacija: Prokuplje

Post od lio »

DusanHY napisao:Lio , danas mi u servisu bio povišeni Daily 2004 i merio sam širinu kombija na visini od 1,2 m u zadnjem delu (gde planiraš boks) i ispada da ima jedva nekih 1.8 m u širini.
Hvala druže, znam i to je ona neugodnost o kojoj sam pričao, ali proširiću ležaj naslonom od klupe, pa malo dijagonalno, šta da se radi (ja sam visok tačno 1,8m mojima to neće biti problem, osim meni)
lio
Korisnik
Postovi: 525
Pridružio se: 17 Mar 2011 21:49
Lokacija: Prokuplje

Post od lio »

groskamper napisao:sa srecom sutra
Hvala Zoki, javljam kad se vratim
igorpet
Korisnik
Postovi: 264
Pridružio se: 20 Avg 2012 23:41
Lokacija: Kraljevo

Post od igorpet »

lio napisao:... znam i to je ona neugodnost o kojoj sam pričao, ali proširiću ležaj naslonom od klupe, pa malo dijagonalno, šta da se radi (ja sam visok tačno 1,8m mojima to neće biti problem, osim meni)
Ma ja bih probio vratanca, pa nek se noge lade prirodno :)
Ovaj Iveco koji ides da gledas ne deluje lose, samo ne videh da ima klimu... u svakom slucaju srecno.
Odgovori