samogradnja kampera

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY

Odgovori
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Ovih dana kad se ocekuje sneg i zelja da se isproba nova ski oprema, kao i vesti o viznoj liberalizaciji koje ce dosta ako ne i bitno pomoci kategoriji turista u koje pripadam sa kamperom, desava se sunce temperatura 15-17 c .
Vreme da pomalo potseca na tople dane , leto koje ove godine proslo i iza nas je. Veujem da bi svako imao sta da prikaze na ovu inicijativu pa mozda treba otvoriti novu temu "kako je proslo leto 2009 " Neka ova 2009. zauzme svoje mesto verujem da ce buduca 2010 trebati mnogo vise prostora za nove putesestvije .
Pocecu s malim doprinosom kao video zapis . Na snimku s mojim prijateljima i sporskim aktivnostima na reci:http://www.youtube.com/watch?v=gli9jG-X1FI
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Danima unazad pretrazujem sta se desava na forumu i naravno nista . Malo sam u cudu , jesmo li mi to prestali da budemo Srbi, jel mi vise ne gledamo skupstinske prenose, ponestalo primera, sta je to uslo u narod?
Siguran sam da smo dovoljno pismeni da se lepo isvadjamo, opljujemo i sebe i druge (manje ili vise drage) !
U nedostatku takvih tema na ovom forumu pomazem se kod Slovenaca , na njihovom caravaning forumu (necu staviti adresu i ako sam siguran da mnogi znaju) Lepo se pljuju medjusobno u temi oko bogatih i siromasnih campera, jedni se hvale sa njihovim novim kamperima dok ovi drugi ciji je prestavnik puntoshark spocetka zatrazio pomoc oko kupovine polovnog skromnog kampera , prvo su ga iskarikirali u svim smerovima pa potom se on branio do 24.strane gde su ga ugasili . O sadrzaju i detaljima necu i ako me prevod malo mucio (lepo se ljudi ispljuvase ) uzivao sam svo vreme.
E tu se pojavljuje ona skrivena Srpska crta u meni "NEK KOMSIJI CRKNE KRAVA"
Znam da nije Evropski a ni lepo pa opet evo nek se stidim ceo dan.
Nije da apelujem ali bi voleo da se ponekad po nesta moze procitati na forumu, siguran sam da se ima sta napisati
poadrav Zoran
Korisnikov avatar
mustang
Korisnik
Postovi: 1030
Pridružio se: 27 Jan 2008 22:16
Lokacija: Nis

Post od mustang »

Pitanje za Groskamper tj. Zorana: Kakvu si ekonomicnost dobio benzinskim motorom u odnosu na dizel? Kolika je neka prosecna potrosnja plina? Moj kamper je 2.5D i potrosnja se krece od 10-12l obicnog dizela i nesto vise kod voznje na eurodizel.
Omnia mea mecum porto
zoranGROS
Korisnik
Postovi: 95
Pridružio se: 27 Mar 2009 22:09

Post od zoranGROS »

O ovoj temi bi mogao i poduze. Dugo se znalo o novom oporezivanju na kubikazu vozila (zato su na zapadu visokokubikazni automobili 4-5 godina stari sa cenom 50%od novih). Primer je 2800 ducato kamper sad ima status kao putnicko vozilo a registracija 83000 din a moze i koji dinar vise za polisu osiguranja .
rasirio sam ovu pricu ali dalo se procitati ko je hteo iz novih propisa , za moj primer registracija je 13000 din
tablica kaze ovako :
http://www.autopedija.com/index.php/cen ... ozila.html
Pored ovoga moram reci da motor benzin 2000 cm na ducatu je stabilan agregat bez iznenadjenja , snagom od 110 ks i gotovo savrseno tih u rezimu 60-80km/h koliko se po propisima i krecem ( a i lepse mi je )
Ugradio sam kod KOLEWA u Zemunu plinski uredjaj "sekvencioni" mislim da se tako kaze . Ne zelim da hvalim nista posebno ali cu reci da u rezimu kako ja vozim ova kola ne postoji razlika u voznji i ne osecaju se nikakvi plinski mirisi.
Kako nisam hteo da se ne vide plinske boce, ugradio sam dve boce od po 35l sa obe strane vozila po bokovima izmedju sasije i bocne oplate nadgradnje na kam vozilu, to je dosta poskupelo ugradnju ali ja sam tako hteo i mislim da je ok.
Na kraju posle 2000 km proba uglavnom po planinskim putevima kad se sve sabere i oduzme prosek je oko 13-14 litara plina na 100 km DA NAGLASIM SA REZIMOM VOZNJE ONAKO KAKO SAM PREDHODNO NAVEO 60-80 km/h
Ugradnja u mom slucaju je kostala 850 e +troskovi atesta pa opet zadovoljstvo je kad na punpi cujete cifru za pune rezervoare plina.
Korisnikov avatar
mustang
Korisnik
Postovi: 1030
Pridružio se: 27 Jan 2008 22:16
Lokacija: Nis

Post od mustang »

Ja sam juna platio registraciju za kamper 24000 din, naravno kao putnicko specijalno vozilo. Po novom ispada da cu platiti registraciju 48863 din + osiguranje 9446 din = 58309 din!!! Neka mi neko kaze da sam POGRESIO!
Omnia mea mecum porto
zoranGROS
Korisnik
Postovi: 95
Pridružio se: 27 Mar 2009 22:09

Post od zoranGROS »

Mislim da se trebas spremiti na onu drugu cifru . Ne znam da li moze biti utehe za sve nas , moj licni primer registarske takse za gliser bi vas sve sokirao kao i dodatni trosak za sea doo skuter u odnosu na suncane dane na Savi matematika zavrti zdrav razum .
Mesecima su pokusavali da skinu namet za camce , razni strajkovi, dopisi , sve ukupni broj suncanih dana , razvijanje motonautike u srbiji...
Objavili su te takse u setu sa taksama za privatne avione i svima zapusili usta a nauticarima je ostalo da progutaju knedlu !
Ostaje jedino da sto cesce i vise koristimo svoja vozila za nas novac, ili da se organizuje ko to zeli da renta svoj kamper , to vidim da je cest primer Slovenaca , tako otplacuju rate lizinga i ovako su im obavezna kasko osiguranja . Ako pazljivo citate njihove forume lako je to uvideti (sem kad nisu teme kad se sire i hvale ) !
nidacon
Korisnik
Postovi: 84
Pridružio se: 23 Maj 2011 00:07

Post od nidacon »

bolno jeste kada se registruje, ali se sve zaboravi , kada se krene...
Ne znam, ali tesko bih rentirao kamper pa se posle prijatno osecao u njemu. Treba maksimalno koristiti dok je zadovoljstva i zdravlja, a posle ostaje pecanje(mada ni te dozvole nisu jeftine)
Budimo se malo sa aktivnoscu na ovom forumu(najvise zahvaljujuci imenjaku Zoranu), pa evo pitanja:gde planirate duzi put u 2010. Meni je planiranje lepsi deo putovanja.Ja vec nekoliko godina hocu da prodjem Portugaliju i jug Spanije, ali nesto zbog posla, nesto zbog zezanja sa vizamo tek sada dolazi na red
zoranGROS
Korisnik
Postovi: 95
Pridružio se: 27 Mar 2009 22:09

Post od zoranGROS »

Po prvom snegu eto me na Kopaoniku a potom se nadam i ponovnoj poseti Divcibarama . Ja za razliku od vecine ovde iskusnijih nisam imao priliku da provedem leto na ovaj nacin sto naravno ocekujem nestrpljivo toliko da mi je i zima mila .
Korisnikov avatar
mustang
Korisnik
Postovi: 1030
Pridružio se: 27 Jan 2008 22:16
Lokacija: Nis

Post od mustang »

Verovatno cemo se videti na Kopaoniku, jer i ja cekam prvi sneg da krenem. Ja obicno budem pored same ''staze Malo jezero'' Mirno je i zgodno za parkiranje.
Omnia mea mecum porto
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Odlican savet bicemo u kontaktu. A sto se snega tice mozes se i vizuelno informisati evo adrese:

http://www.jatapartmani.com/eng/index.p ... &Itemid=76
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Moram da pitam jeli to parking na sportskim terenima, ili pored gradjevinske operative sad gledam mapu pa nemogu da se snadjem ili na autobuskom stajalistu preko puta konaka ?
marta
Korisnik
Postovi: 189
Pridružio se: 22 Nov 2007 21:37

Post od marta »

Povodom ovog duzeg putovanja. Prosle godine u prolece (Uskrs-1.maj)-oko 20 dana bio sam u Italiji (jezero Garda,Verona, Bresa), San Remo, Kan, Nica. U to vreme vaze popusti za kampove(kamping cek) gde je cena za kamper, dve osobe, pas i struja 14 evra. A inace su to kampovi od oko 30-40 evrq, pa i vise tako da se bas isplati. Ako Bog da od 20n decembra krecem:Budimpesta,Bec, Slovenija.
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Bilo bi zgodno da napisemo po neku rec o putovanju i eventualno savet za isto. Nadam se da ce se stvoriti uslovi i za neku sliku sa putovanja .
Moram reci da ovo pisanje i telefon koji stoji na ovom forumu ljudi koriste da se raspitaju kako sam uspeo da sastavim moj kamper . Kako su to zaista dobronamerni razgovori rado cu sa svakim popricati i o detaljima i u slikama sa konkretnih teh. pozicija. Pravi nacin da se pomognemo i da nas bude vise. Porazavajuci su podaci o broju kamp vozila kod nas Srbiji toliko da kad se pojavite na teh . pregledu treba konzilijum sta ce i kako ce da vas registruju !
marta
Korisnik
Postovi: 189
Pridružio se: 22 Nov 2007 21:37

Post od marta »

Dosta toga je kod nas porazavajuce. Da odem do Palica (koji inace preporucujem) i da se vratim famoznim Koridorom 10 treba mi 3600 dinara. Moram da se mlatim alterativnim pravcem, tako da sto se mene tice ne moraju da zavrsavaju auto-put. Nije cudo sto Slovenci za manje para sednu na trajektu u Veniciji i stignu u Grcku odmorni. Zaluta poneki zbog egzotike. A registracija je posebna prica.
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Potpuno saosecam pre par dana auto put Aleksinac-- Beograd putarina 1800din a gorivo za taj isti put me kosta 1300 din pa tako dodje ona Markova "POLA PIJE POLA SARCU DAJE"
Odgovori