Samogradnja na bazi Iveco Daily

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY

Odgovori
lio
Korisnik
Postovi: 525
Pridružio se: 17 Mar 2011 21:49
Lokacija: Prokuplje

Post od lio »

Bio sam u Zaječar i pogledao onaj Daily. Kratak izveštaj (kao što sam obećao):
Prvo sam proverio ispravnost brojeva šasije i pločica - OK. Iako očigledno nije vožen duže vreme motor je upalio iz prve. Ispod vozila stanje deluje OK. Nije bilo dima na auspuhu (ni sivog ni crnog), pa čak ni kada se malo zagrejao (nisam proverio na skroz vrućem). U probnoj vožnji sam dostigao brzinu do 120, ali na relativno kratkom delu puta. Dužina teretnog sanduka je 4,55 a širina kao što Dule reče jedva 1,8m. Nije lupan, ima sitna oštećenja.
To je OK, ono šta nije: na levoj strani motora ima malo ulja, kao i pogledom odozdo na menjaču, desna strana je skroz suva. Na zadnjim diskovima sam gledajući odozdo video da su nagrebani, a u vožnji primetio da kočnica kao da pomalo radi tak tak (sitne vibracije - sigurno od loših diskova). Klizna vrata loše leže (mada ionako mislim da ih zatvorim). Desni el. prozor se ne spusta. Najbitnije nedostaje ceo prednji isparivač klime (koji stoji kod hladnjaka) kao i cevi i ventilator klime - ne znam koliko ova opravka košta.
Maksimalna ukupna masa od 3690kg. znači da se vozi sa C kategorijom (ovo nije problem), a ostavlja mogućnost za dosta tereta.
Čini mi se da sve mogu ugraditi kako sam planirao.

Dogovor je da mu se javim za nedelju ili dve i odlučim o kupovini, sada je na redu matematika.
Pozz
Korisnikov avatar
DusanHY
Korisnik
Postovi: 513
Pridružio se: 05 Maj 2011 10:31
Lokacija: Zemun

Post od DusanHY »

Matematika je čudo, i to je ono od čega sve zavisi.
Ne bih da ti mrsim račune ali povedi računa o tim delovima klime koji nedostaju. Pošto se radi o Daily sa klimom, a to je po meni retkost, da ne kažem egzotika moguće je da će delovi koštati ... verovatnoća da nađeš polovne je isto tako mala. Takođe ukoliko kompresor klime nije korišćen, a ulazi za cevi nisu blokirani moraćeš da odradiš i servis kompresora.
Ukrako ti na tom vozilo trenutno nemaš klimu i trebaće ti dosta truda da to dovedeš u red. Govorim ti iz ličnog iskustva, jer je i moj Ducato "imao" klimu koja nije radila duže vremena (kombi stajao) pa sam proveo dosta vremena u popravkama ventilatora, cevi, čiščenju isparivača i sl.
Ali opet kažem ukupan utisak, lična procena i na kraju cena su ono odlučujuće.
lio
Korisnik
Postovi: 525
Pridružio se: 17 Mar 2011 21:49
Lokacija: Prokuplje

Post od lio »

Od ponedeljka mi sledi provo obilazak majstora za klimu da se raspitam o tome. Mislim da dosta zavisi od toga - da li ga uzimam. Prodavac tvrdi da je radila, a onda ne zna šta je bilo??? To i još par konsultacija pa ću odlučiti.
Matematika je zaista čudo, treba sve sabrati pa onda? Ja želim jači kamper za narednih najmanje pet godina, možda mi ovo i nije loša prilika - videćemo
Pozz
Korisnikov avatar
DusanHY
Korisnik
Postovi: 513
Pridružio se: 05 Maj 2011 10:31
Lokacija: Zemun

Post od DusanHY »

Ako je radila kod njega gde su onda delovi koji nedostaju i da li znaš upošte šta se desilo pa su ti delovi demontirani?
Javi mo koji je model Daily u pitanju i koliko kW ima pa ću da ti i ja potražim to što ti fali.
lio
Korisnik
Postovi: 525
Pridružio se: 17 Mar 2011 21:49
Lokacija: Prokuplje

Post od lio »

Iveco Daily 35c13 Proizveden je 2001 97KW. On zaista ima kompresor i vidi se aluminijski ulazni deo za cevi klime. Cev od kompresora koja ide prema prednjem isparivaču je pokidana, a od isparivača ni trga ni glasa. Iz malo razgovora ranije sa majstorima znam da nije obavezno da bude iste marke kompresor, isparivač i ostalo. Ako se baš i ne gađaju držači doprave se. Teško je promeniti elektroniku na ploči (hlađenje - grejanje) i dodati izmenjivač u kabini - pošto je on unutra ne vidim da li je i dalje tu, a nisam primetio da je nešto menjano pa se nadam da jeste.
lio
Korisnik
Postovi: 525
Pridružio se: 17 Mar 2011 21:49
Lokacija: Prokuplje

Post od lio »

Uzgred ima radnike pa kaže da ne zna ko je sve vozio kombi pa zato i nema odgovore o delovima
Korisnikov avatar
DusanHY
Korisnik
Postovi: 513
Pridružio se: 05 Maj 2011 10:31
Lokacija: Zemun

Post od DusanHY »

Dobar neki čovek, i još bolji gazda :D
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

lio
Korisnik
Postovi: 525
Pridružio se: 17 Mar 2011 21:49
Lokacija: Prokuplje

Post od lio »

Sviđa mi se kako je prepravljen ovaj Iveco, samo da je raspored sa mog projekta
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Nekad sam radio u Komgrapu vozio kamion i tako sa starim kolegama zimi rec po rec . Kako se znalo nekad sta je red doslo vreme jednom vremesnom kolegi da zaduzi novog mercedes kamion _ sleper i posle par dana onako nadjemo se kao da casti ... pitamo mi mladji , jeli kako ide mecka i naculjili usi kad stariji kolega skoro pred penziju kaze : ma super je mecka allll da mu je motor od fapceta . Mucenik ceo zivot se mucio sa fapom od 200 ks na 20 tona robe , vidi brdo pre njega .
podsetio si me sad na ovu anegdotu iz mladosti ma sve super al da je raspored kao kod mog dedice .
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

lio
Korisnik
Postovi: 525
Pridružio se: 17 Mar 2011 21:49
Lokacija: Prokuplje

Post od lio »

Da se pohvalim: Danas je kupljen Iveco Daily 35C13...
Sada samo treba rasturiti postojeći kamper i sve to uz dodatke spakovati u Daily, ali biće - krećem još od vikenda.
Naravno ostaće teretni (zbog cene registracije), u saobraćajnim ionako ne piše (osim kada se očitaju) da li je putnički ili teretni.
Utisak na nekih 200 km pređenih je da je ono što sam tražio. Zadnja vuča sa duplim točkovima, motor sa turbo i interkulerom uzbrdicu ne vidi i ne oseća (za razliku od dosadašnjeg). Na autoputu ide maltene kao putnički. naravno ima falinki, a o tome drugi put
igorpet
Korisnik
Postovi: 264
Pridružio se: 20 Avg 2012 23:41
Lokacija: Kraljevo

Post od igorpet »

lio napisao:Da se pohvalim: Danas je kupljen Iveco Daily 35C13...
Neka je sa srecom i da posluzi dugo godina
Korisnikov avatar
DusanHY
Korisnik
Postovi: 513
Pridružio se: 05 Maj 2011 10:31
Lokacija: Zemun

Post od DusanHY »

Čestitam prijatelju, neka je sa srećom.
ACO610
Korisnik
Postovi: 18
Pridružio se: 16 Jul 2013 16:15

Post od ACO610 »

lio napisao:Da se pohvalim: Danas je kupljen Iveco Daily 35C13...
Sada samo treba rasturiti postojeći kamper i sve to uz dodatke spakovati u Daily, ali biće - krećem još od vikenda.
Naravno ostaće teretni (zbog cene registracije), u saobraćajnim ionako ne piše (osim kada se očitaju) da li je putnički ili teretni.
Utisak na nekih 200 km pređenih je da je ono što sam tražio. Zadnja vuča sa duplim točkovima, motor sa turbo i interkulerom uzbrdicu ne vidi i ne oseća (za razliku od dosadašnjeg). Na autoputu ide maltene kao putnički. naravno ima falinki, a o tome drugi put
Neka je sa sređom, da te dobro služi.
Pitao bih te nešto, kako možeš teretni kombi reistrovati na fizicko lice. Kod nas u BiH (RS) teretni kombi se mora registrovati na firmu ili za vlastite potrebe uz potvrdu da si zemljoradnik. A za teretno vozio treba šestomjesečni i dosta još toga. Koliko iznosi registracija za to vozilo u Srbiji.Poz.
Poslednja izmena od ACO610 u 28 Avg 2013 22:59, izmenjeno 1 put ukupno.
Odgovori