kako odvojiti kamp kucicu od sasije

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY

Odgovori
bemi82
Korisnik
Postovi: 12
Pridružio se: 06 Sep 2013 15:19
Lokacija: kosovo

kako odvojiti kamp kucicu od sasije

Post od bemi82 »

pozdrav,

kao sto u naslovu i pise interesuje me da li neko zna kako odvojiti kam kucicu od sasije

malo sam trazio po netu ali nisam naisao na korisnu informaciju
pa ako neko zna i zeli da pomogne bio bih mu zahvalan
a ako neko zna i neki link sa youtube bilo bi jos bolje i korisnije

da dodam i ovo mota mi se u glavi ideja montiranja kamp kucice na vw T5 kamionce sa 5-6 sedista!

unapred zahvalan
bemi82
Korisnik
Postovi: 12
Pridružio se: 06 Sep 2013 15:19
Lokacija: kosovo

Re: kako odvojiti kamp kucicu od sasije

Post od bemi82 »

jel to toliko komplikovan proces?

ili niko nezna ili niko nece da pomogne?
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Re: kako odvojiti kamp kucicu od sasije

Post od sprinter »

Iskreno, ja se ne razumem preterano u samogradnju, niti sam baš pristalica iste. Pretpostavljam da ti je poznato da je sada nemoguća misija legalizovati istu. To je jedan od razloga što se niko ne javlja, bar tako pretpostavljam.
Inače, Zoran Groš je radio samogradnju, Dusan HY, Lio i Kole. Imaš na forumu nekoliko postova o samogradnji, malo pročačkaj po postovima.

PS Forum se baš umrtvio, ali šta ćemo, tako je kako je, važno je da ne "dramatizujemo".
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Re: kako odvojiti kamp kucicu od sasije

Post od sprinter »

Što se tiče samog odvajanja kućice od šasije počni tako što ćeš se podvući pod priklicu i naći na šasiji krajeve šrafova sa maticama. Ne verujem da su šrafovi vareni za šasiju nego je šasija bušena za prolaz šrafova i pravljenje čvrste veze sa prikolicom. Kad lociraš položaje šrafova skini podlogu na podu prikolice u okolini šrafova i oslobodi gornji deo šrafa, Ako je torban, malo ga zaseci brusilicom da možeš da napraviš prihvat. Jedna osoba drži kontru a druga odvrne matice odole. Ne bi trebalo tu da bude ne znam kakvih komplikacija, ne radi se o svemirskom brodu. Ti više vodi računa o tome kako ćeš samu prikolicu bezbedno prebaciti sa šasije na novu platformu, jer nije kućica baš tako laka, a ne bi bilo dobro da se olabavi po vezama, jer tu će kasnije ući voda. Vodi račun o poziciji točkova, instalacija i sl.
Pogledaj malo i Forume pčelara, njima gode šasije od prikolica za adaptaciju radi pakovanja košnica.
Korisnikov avatar
Dragan
Korisnik
Postovi: 482
Pridružio se: 06 Mar 2012 13:00
Lokacija: Pirot

Re: kako odvojiti kamp kucicu od sasije

Post od Dragan »

Tesko ce ici kod legalizacije nadgradnje. U nasem zakonodavstvu je previse budalastina i budaletina. Dok u inostranstvu mozete u garazi napraviti avion i uredno ga registrovati kod nas je prakticno nemoguce napraviti obicnu auto prikolicu za prevoz tereta. Kojekakve budaletine misle, verovatno, da su nam silikonske lepotice, turske sapunice, droga i alkohol , ... sasvim dovoljni da nam ispune smisao zivota Kao potvrdu gore recenog procitajte sledeci clanak http://www.slobodnadalmacija.hr/scena/m ... -zrakoplov" onclick="window.open(this.href);return false;
a na internetu ima puno toga sto ljudi sasvim legalno rade.
Odgovori