samogradnja kampera

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY

Odgovori
lio
Korisnik
Postovi: 525
Pridružio se: 17 Mar 2011 21:49
Lokacija: Prokuplje

Post od lio »

groskamper napisao:Mislim da bi to bio pravi rebus za sadasnje vidjenje propisa .
Koliko sam ja svatio nikako nebi trebala da se diraju osnovna tehnicka svojstva vozila , sasija. I mehanicki elementi a ostalo je do danas bar moglo da prodje .
Ipak krajem sledece nedelje idem na jos jedan razgovor ili tumacenje pa cu svakako i ovo postaviti kao opciju a odgovor napisati u ovoj temi.
Samo nam posle razgovora prenesi da budemo upućeni.
Sve ovo što si pisao sam i ja tako shvatio... Umesto da se kao i do pre dve godine proveri tehnička ispravnost i da li prepravke ne ugrožavaju bezbednost, sada se traži da sve bude pokriveno papirima, da je fabrika predvidela da vozilo može biti i za tu namenu itd... Glupo i komplikovano.
Pa pre nego što sam počeo sa prepravkom Daily-ja, prelistao sam stotine prepravka sličnih vozila i u engleskoj i nemačkoj. Tamo su ove prepravke normalne, ne znam zašto je kod nas sve problem...
lio
Korisnik
Postovi: 525
Pridružio se: 17 Mar 2011 21:49
Lokacija: Prokuplje

Post od lio »

Da tražimo od Čanka pomoć? Čovek je i motorist i kamperista, možda bi trebao da dođe na druženje.
Korisnikov avatar
mustang
Korisnik
Postovi: 1030
Pridružio se: 27 Jan 2008 22:16
Lokacija: Nis

Post od mustang »

Da ga pozovemo obavezno na druženje, i njega sigurno brine registracija.
Omnia mea mecum porto
Korisnikov avatar
Jader
Korisnik
Postovi: 770
Pridružio se: 14 Avg 2012 00:45
Lokacija: Beograd

Post od Jader »

Naiđoh malopre na oglas pa ne mogu da verujem šta Kole napravi od prikolice, što je očerupa ovako?
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Zar nisi video u temi 1 maj, dva kampera. Jedan je Liov, a drugi Kolov. Oba su u radu. Očito je ono što mu odgovara, deo enterijera, toalet, prozore i sl. skinuo sa prikolice i montirao na kamper.

http://campingclubbelgrade.org/upload/v ... 714#p12714
lio
Korisnik
Postovi: 525
Pridružio se: 17 Mar 2011 21:49
Lokacija: Prokuplje

Post od lio »

Jader napisao:Naiđoh malopre na oglas pa ne mogu da verujem šta Kole napravi od prikolice, što je očerupa ovako?
Pa pogledaj slike sa prvog maja malo pažljivije...
kada bude gotovo biće i detalji o samogradnji. Što se prikolice tiče nekima odgovara za male pare i bez unutrašnjosti (ribari, terenski radnici...) bitno da je registrovana i što se vožnje tiče apsolutno ispravna.
Korisnikov avatar
Jader
Korisnik
Postovi: 770
Pridružio se: 14 Avg 2012 00:45
Lokacija: Beograd

Post od Jader »

lio napisao:
Jader napisao:Naiđoh malopre na oglas pa ne mogu da verujem šta Kole napravi od prikolice, što je očerupa ovako?
Pa pogledaj slike sa prvog maja malo pažljivije...
kada bude gotovo biće i detalji o samogradnji. Što se prikolice tiče nekima odgovara za male pare i bez unutrašnjosti (ribari, terenski radnici...) bitno da je registrovana i što se vožnje tiče apsolutno ispravna.
Aaaa, video sam slike i kamper u najavi ali nisam znao da je Kole u pitanju... Možda i nije loša ideja, ali meni greota rasturati nešto što valja :(
lio
Korisnik
Postovi: 525
Pridružio se: 17 Mar 2011 21:49
Lokacija: Prokuplje

Post od lio »

Možda nije prava tema za raspravu o tome, ali:
prikolica cena + dodatci je bila preko 3300 E (pošto znam od nabavke pa na dalje).
Opremu prozore, frižider, WC kuhinju, komarnike, ostalo nismo mogli naći bez 2000E i to sa čekanjem, računica je prosta.
Kamper koji pravi Kole je bivša hladnjača sa termokingom. Izolacija veća od moje, radovi idu brzo (ima ih zaista dosta). Prednost zadnje vuče i duplih točkova se odmah pokazala na šljunku, a namera nam je i pesak, sneg, blato (kada bih imao prilike bio bi pogon na sve točkove - ko je služio vojsku stopedesetka bi bila savršena - ali).
Korisnikov avatar
Jader
Korisnik
Postovi: 770
Pridružio se: 14 Avg 2012 00:45
Lokacija: Beograd

Post od Jader »

lio napisao:Možda nije prava tema za raspravu o tome, ali:
prikolica cena + dodatci je bila preko 3300 E (pošto znam od nabavke pa na dalje).
Opremu prozore, frižider, WC kuhinju, komarnike, ostalo nismo mogli naći bez 2000E i to sa čekanjem, računica je prosta.
Kamper koji pravi Kole je bivša hladnjača sa termokingom. Izolacija veća od moje, radovi idu brzo (ima ih zaista dosta). Prednost zadnje vuče i duplih točkova se odmah pokazala na šljunku, a namera nam je i pesak, sneg, blato (kada bih imao prilike bio bi pogon na sve točkove - ko je služio vojsku stopedesetka bi bila savršena - ali).
Logično, to govori da kamp vozila vrede skoro duplo kad se rasture u delove.
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Daj bože da on prikolicu u ovakvom stanju proda za 1.300 EUR-a.
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Kontaktirao danas gospodina sa Masinskog fakulteta , nisam jos uvek dobio neke od postavljenih odgovora ali sledeci ponedeljak imam ponovo posetu pa se i nadam tumacenju zakona , a za ne upucene radi se o dal postoji mogucnost registracije teretnog vozila delimicno ili celo nameni za spec kamper...
takodje sam se interesovao dal se sme bez neke posebne tehnicke dozvole ugraditi prozor na vozilo (mislim na bocne ) , konkretno iveko deyli , dakle ukoliko se kupi vozilo teretno moze se na postojecim otvorima namenjeni za stakla ugraditi zakonom propisan prozor za taj tip i to se ne mora posebno prijavljivati kao tip dorade i slicno .
Takodje sam se interesovao za prerade vozila sa bazom donor auta , nesto sto se zove citcar kod nas postoje proizvodjaci ovih karoserija (plasticnih ) pa me interesovalo dal j zakon sad dozvoljava ovakve dorade , takodje ponedeljak . Javljam
Odgovori