samogradnja kampera

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY

Odgovori
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Izgleda lepo, i treba ohrabriti sve samograditelje.
Uz svu ogradu a bez želje da pomutim dobru nameru, uz žečlju da pomognem, rekao bih sledeće:

Vibo, slike kampera su super, ali ako iole imaš mogućnosti, brate pod hitno izmeštaj ulazna vrata sa sadašnje pozicije, na desni bok kampera. Koji si to kamper video sa ovako postavljenim vratima? Vrata služe za bezbedan ulaz u kamper korisnicima. Od postavke vrata pozadi kao kod tebe, jedino je lošija varijanta je da su postavljena na levoj strani kampera. Ulaz smešten pozadi, je nepraktičan i nebezbedan. Organizacija u oviru kampera, organizacija prostora pored kampera, na ovaj način je osiromašena. Nebezbedna u svakom slučaju, jer nikada ne znaš ko će biti iza tebe parkiran, na kojoj razdaljini i sl. Kada si zaustavljanjen uz put, sam izlazak iz kampera je nezbezbedan na ovaj način, ako ima dece unutra, tek onda posebno.

I još mnogo toga. Pravo je vreme, odnosno imaš još vremena za pomeranje vrata, pre postavljanja uređaja i sl.
Pozdrav
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Na putu za Kopaonik oko Kraljeva diler s kamper vozilima , da ne govorim na jos dva mesta prikolice vise od 5-6 komada . Izgleda da ide zaista u tom smeru.
diler iz Kraljeva
Slika
Poslednja izmena od groskamper u 11 Maj 2010 00:19, izmenjeno 1 put ukupno.
Darko
Korisnik
Postovi: 12
Pridružio se: 26 Mar 2012 15:25

Post od Darko »

Zdravo svima,
Hteo bih da ugradnim dodati rezervoar za vodu na krovu mog kampera
Ima li ko iskustva sa ovim?
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Уграднја додатног резервоара на кров кампера је нужност. Обзиром на висину кампера, оволика тежина угрожава стабилност, а треба претходно проверити да ли је уопште од стране произвођача предвиђено да се може кров оптеретити толиком додатном килажом. У сваком случају, треба ставити што шири суд, са унутрашнјим избушеним попречним преградама ( слично као код резервоара за бензин) и могућношћу тоталног пражнјенја, због зиме. Ипак, обзиром да је на крову увек највиша температура, где се најпре истроши материјал, заиста није препоручлјиво уградити фиксни резервоар за воду.
Darko
Korisnik
Postovi: 12
Pridružio se: 26 Mar 2012 15:25

Post od Darko »

Jasno je da se mora .Mislim da je predvidjeni maksimum tezine na krovu 80 kg . Pravi li neko nesto slicno u Srbiji ?
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Kako da ne. Ako nemaš gde, u Šapcu postoji firma koja radi od poliestera sve što poželiš. Rade po meri. Upravo jednom forumašu rade rezervoar na Folkswagenu. On ima mesto kao sašiveno za rezervoar, samo da se napravi i ugradi. Upravo rade na način kako sam u ranijem postu opisao, sa unutrašnjim pregradama i donjim čepom.
Ukoliko ti treba kontakt, javi. Ne znam odakle si, tako da ne mogu da te uputim na neko drugo mesto.
Pozdrav
Darko
Korisnik
Postovi: 12
Pridružio se: 26 Mar 2012 15:25

Post od Darko »

Sprinter HVALA !
Zivim u Novom Sadu . Danas sam se registrovao na sajt.
Nemam bas iskutva sa kamperom ali imam puno dobre volje.
Proslo leto sam bio u Grckoj na prvom putovanju i shvatio da mi je nedostatak vode glavni problem.
Kontakt mi svakako treba a ako ima neko u NS jos bolje.
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Raspitaj se malo po Novom sadu, sigurno ima firma koja radi sa poliesterom. Blizu ti je i Inđija, Stara i Nova Pazova, oni rade dosta sa plastikom. Ukoliko ne nađeš ništa, javi se.
Pozdrav.
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Pošto si pomenuo Grčku, izvini ali ponovo da te upozorim da ćeš vodu sa krova kampera koristiti uglavnom noću, rano ujutru ili po oblačnom vremenu. Na suncu se toliko zagreje da nema šanse da je koristiš. Ako nije tajna na koju nadgradnju je stavljaš?
Darko
Korisnik
Postovi: 12
Pridružio se: 26 Mar 2012 15:25

Post od Darko »

Ma kakva tajna.
Imam Enlagh Marlin 65 kamper 2004 god.
U prospektu pise da moze da nosi 80 kg.
Sta mislis koji je maximum kilaze koji je preporucljiv za krovni rezervoar , obzirom da se voda pomera u voznji?
Korisnikov avatar
mustang
Korisnik
Postovi: 1030
Pridružio se: 27 Jan 2008 22:16
Lokacija: Nis

Post od mustang »

Misim da je mnogo bolje rešenje ugraditi rezervoar za vodu sa donje strane kampera između greda šasije.
Tu može stati rezervoar od 70-100 litara. Ima ih u Moveri i sličnim firmama koje prodaju kamp opremu.
Omnia mea mecum porto
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

slažem se sa tobom Mustang u potpunosti, ne znam koji je razlog da se ugrađuje na krov. Jedino ako nema mesta, ili je već nešto zauzelo ranije.
Darko
Korisnik
Postovi: 12
Pridružio se: 26 Mar 2012 15:25

Post od Darko »

Pogledacu svakako donju stranu kampera i dali je tako nesto moguce u mom slucaju.
Inace sa krova voda ima pad pa ne treba pumpa, valjda je zato stavljaju na krov . Naravno mora da je vrela leti.
Pogledacu Limundo Hvala.
ducato2
Korisnik
Postovi: 37
Pridružio se: 20 Avg 2011 10:04

Post od ducato2 »

Dodatni rezervoar niposto ne treba ugradjivati na krov kamp-vozila,kako to rekose i Mustang iSprinter.Rezervoar mozes kupiti gotov ili ga poruciti i ugraditi u stambenom delu ili pricvrstiti za sasiju vozila.Dodatni rezervoar se moze povezati sa postojecim rezervoarom a zavisno od tipa,moze se koristiti postojeca pumpa za vodu ili koristiti nova,potapajuca koja kosta dvadesetak eura.Ipak,pre ugradnje dodatne opreme,pa i rezervoara, treba imati u vidu ukupnu dozvoljenu tezinu kamp-vozila(najcesce do 3500 kg)i proceniti svrsishodnost,odnosno realnu potrebu za delom koji se zeli ugraditi.Ovo znaci da svaki naknadno ugradjeni deo znaci i manje pokretnih stvari koje si planirao da poneses na put ili rizik da preopteretis vozilo,sto je inace problem i kod iskusnijih kampera.Sto se tice potrosnje vode,mislim da je to problem svih kampera,ali oni iskusniji znaju da je stede ali i lakse da dodju do nje.Moje misljenje je da je za prosecnu porodicu sasvim dovoljan standardni rezervoar za vodu koji se ugradjuje u savremena kamp vozila kakvo je i elnagh Marlin.Stoga ti predlazem da eventualnu ugradnju jos jednog rezervoara odlozis za kraj sezone kad dobro istestiras svoje vozilo i stvarne potrebe za dodatnom rezervom vode.
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Ducato je u pravu, uzeo mi je reč iz usta.
Upravo tako, možda veću količinu vode dobiješ kroz uštedu. Ja napr. uglavnom kada stajem na plaži vodim računa da to bude u blizini tuša. Meni sam tuš u kamperu ne treba baš često, kad god sam u prilici koristim tuš na plaži, kupatilo upotrebljava ženski deo porodice. Pretpostavljam da ti dodatna voda treba za tuširanje. Tuširanje možeš da poboljšaš i sa korišćenjem prenosivog tuša. U Merkuru košta oko 600din, kapacitet je nekih 20-ak litara. Ako imaš veliku garazu, bolje nabavi par kanistera, pa u njih lageruj vodu koja ti je potrebna.
Poslednja izmena od sprinter u 27 Mar 2012 23:47, izmenjeno 1 put ukupno.
Odgovori