samogradnja kampera

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY

Odgovori
Korisnikov avatar
mustang
Korisnik
Postovi: 1030
Pridružio se: 27 Jan 2008 22:16
Lokacija: Nis

Post od mustang »

Jos nesto o zimovanju u kamperu.
Velika prednost kampera sa kabinom (alkoven) i modela kod kojih se sedista ne okrecu tj. imaju 2 klupe oko stola, je to sto mozete pregraditi prostor izmedju vozacke kabine i stambenog dela. Kada sam prvi put korstio kamper zimi nisam mogao da podignem unutrasnju temperaturu preko 15-18C. Kada sam pregradio vozacki deo cebetom sve do poda, temperatura se vrlo brzo podigla na 25C i to sa termostatom na grejalici na trecem podeoku. To znaci da je veliki gubitak toplote kroz stakla vozacke kabine pa svima savetujem da cim se parkiraju pregrade taj deo necim. Ja sam za tu namenu skrojio po meri jednu specijalnu pregradu od termo izolacionog materijala i verujte da je to prava stvar za zimovanje.
Manje plina ce te potrositi za grejanje i osecacete se mnogo prijatnije u kamperu.
Omnia mea mecum porto
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Pitao sam telefonom recepciju Granda,dozvoljeno je koriscenje bazena i za posetioce van Granda ,ukoliko su stigli da ga zavrse jer je u oktobru bilo renoviranja bas bazena. Neznam koliko ce da kosta (bice kupanja )
Mesecima sam citao Slovenacke zimske putopise i na forumu otprilike sam ukapirao na vreme prilikom izgradnje pojedinih elemenata u mom kamperu. U novim kamperima zaista postoji grejac za crni tank on drzi temperaturu oko1-2 celziusa, automatski se pali i kao svaki grejac dosta trosi struju. Ukoliko im se zaledi postaje opasnost da ne dozvoli automatika dotok nove ciste vode u upotrebi zastiti se tako sto stiti ceo sistem dok ne ispraznite crni tank( ili dok smrznuti el davac za kolicinu tecnosti u njemu ne pokaze da je isti ispraznjen) Zato rado koriste omanje video sam kod nas plasticne burice (patuljaste)od 30 l imaju sirok otvor za usipanje pa vetar ne prosipa tecnost , voda od kuvanja kafe je bez veze kad ostavi trag ispod kampera... Kod mene je ledio sifon odpadne vode ( cuva mitise iz tanka da udju u kamper),pa je i to reseno. Za sve sam se pripremio od grjanja do agregata, plin za grejanje mi je ugradjen u jedan donji kuhinjski element pa je tako uvek u toplom sem parce cevcice od 20 cm koja se prikljucuje ispod peci tako mora , nadam se da nece praviti problema, voda mi je u kantama od 20l ispod lezaja pa ni to nije problem nikad ne padne temperatura unutra u jak minus, sto se pogonskog dela tice boce jesu napolje ali sistem tako radi da prvih par minuta motor radi na benzin pa kad se rashladna tecnost zagreje vise od 40 c ista zagreje rasprsivac plinskog uredjaja koji zagreva plinsku instalaciju i pomaze celom sistemu da radi kako treba , nemerljivo u odnosu na dizele kojima treba pomoci koliko hoces da ne nabrajam .
Odlucio sam se za agregat KIPOR
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Stalno pokusavam na neki nacin da uguram i ilustrujem kako realizovati ideju " uputsvo od kombija do kampera " deo slika kolaz:

Slika
Poslednja izmena od groskamper u 11 Maj 2010 00:09, izmenjeno 1 put ukupno.
Korisnikov avatar
mustang
Korisnik
Postovi: 1030
Pridružio se: 27 Jan 2008 22:16
Lokacija: Nis

Post od mustang »

Kakav ti je to veliki prozor na prednjem delu kampera? Jel imas neku sliku kako iznutra izgleda taj spoj prokolice i kombija?
Omnia mea mecum porto
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

to je bila ideja panorama prozor video na nekim nekim novijim modelima ,Kako mislis spoj konstruktivni oplate i veznog rama ili enterijerski deo ?
Korisnikov avatar
mustang
Korisnik
Postovi: 1030
Pridružio se: 27 Jan 2008 22:16
Lokacija: Nis

Post od mustang »

Da li se otvara prozor? Kako estetski inutra izgleda taj spoj? Kako si to resio? Mada mi nije bas jasno i kako si prikolicu spojio na taj vezni ram?
Omnia mea mecum porto
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

evo pravim slike za 5 min stavljam u veliki format pa ce te videti
prozor se otvarao , sad imam ideju da se fiksira
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Slika

Na brzinu sam odabrao par slika napravio kolaz , mozes da ih uvelicas, izvadio sam ih iz 1000 kom , inace sam sastavio tekst sa slikama "korak po korak"
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

dosla zima i ispred moje kuce, ajde malo da budemo mala deca pa da se radujemo ... (sikiracija posle)

Slika
Poslednja izmena od groskamper u 11 Maj 2010 00:12, izmenjeno 1 put ukupno.
admin
Site Admin
Postovi: 798
Pridružio se: 22 Nov 2006 10:08

Post od admin »

Da imas na ulici jo par kampera ne bi morao da cistis sneg. Samo ih pomeris . Ja sam se jutros naradio sa snegom da bi sada konstatovao da je bilo "djaba" , sto bi rekli bosanci. Ali sam u radnom zanosu napravio sa decom i Sneska Belica. Kamperi su mi u hangaru pa nemam dodatnih aktivnosti oko njih.
SVI NA SNEG SA DECOM a za vikend na put u Evropu.
viba
Novi korisnik
Postovi: 2
Pridružio se: 23 Feb 2010 21:03

Post od viba »

Pozdrav ljubiteljima kampovajna i posebno hrabrim da naprave svoje vozilo "autokuču" kamper-
Ja sam Tuzlak, Vladimir Vidović Viba, spadam u generaciju starijih Tuzlaka, bliže 60-im nego 50-im.
Veliki sam ljubitelj avanturizma u obliku putovanja, motorista, offrouder itd..Pratio Dakar 2002/03 Toyotom FZJ 75 5.000 km, avantura do kosti uuuuooooouuuuu.......
Dosta sa predstavljanjem, da vas ne gnjavim, a sada moj problem.
Na ovaj forum sam naišao nakon Bog zna koliko potrošenih sati surfanja.
Cilj je bio riješiti problem na koji sam naišao prilikom spajanja kabine i prostora za boravak, kampera.
Naišao sam (i kupio) na originalan kamper, ali bez vozila, ali nije bio otvoren s čela i sad to riješavam.
Zahvaljujući "groskamperu" skužio sam neke fazone. Ipak bi molio Zorana, na mom profilu ima moj E,mail, da mi pošalje koju sliku o spajanju.
Za sve probleme koji mi se pojave, ako ništa znat ćete pa šta mi Bog da.
Naći ću način da postavim koju sliku ili bar link.
pozdrav Viba
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Viba neznam koji deo spajanja te konkretno interesuje, pa cu ovako: Kabimu sam isekao tako da ostavim neka kabinska ojacanja koja ce ti se ukazati kad skunes tapacire .
Kamp kucicu sam nasadio na + ojacanu sasiju koju mozes videti na filmicima:
http://www.youtube.com/user/zorannikoli ... wvjkNdHEfA
http://www.youtube.com/user/zorannikoli ... sOWdjvqhB0

http://img214.imageshack.us/img214/6002/kolaz2.jpg
ako mislis na veci problem kako bokove kamp kucice koji su od sendvic panela stiropora sa drvenim ojacanjem spojiti sa limenim delom kabine i sve ukrutiti e to vec je mnogo ozbiljniji rad.
ono sto te konkretno interesuje reci poslacu ti e mailom sabrano u slici i reci.
pozdrav
viba
Novi korisnik
Postovi: 2
Pridružio se: 23 Feb 2010 21:03

Post od viba »

Pozdrav
Mene zanima spajanje kabine i drvene kamp prikolice, za sada, dalje kako se budu problemi pojavljivali tako ću ti dosađivati.....
Ja sam već isjekao i primakao jedno drugom i sad tražim riješenje spajanja. Vidio sam da postoji neka podkonstrukcija na drvenom dijelu i da variš sa CO2 aparatom.
Sve mi je jasno, ali mi fale detalji kako vanjski tako unutarnji.
pozdrav Viba
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

po verikali koju sam isekao pokazali su se 3-4 letve koje sluze kao ojacanje boka , e po toj vertikali sam prislonio kutiju 20/40 predhodno dobro namazao sa silkonom AKRILNA BAZA da ne grize sturopor i u ojacanja drvena zavio duboko srafove za drvo , kad kazem duboko prvo sa burgijom pa lepak pa sraf 150mm kad se to lepo osusilo kutija se varila kao metal i posle sledi lim oplata osnovna + zastita ...
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Malo na svoju inicijativu bez da sam pitao staviti cu slike iz izgradnje kampera naseg clana VIBE koje smo razmenili. Ovo radim s namerom da ohrabrim i druge da vide da je moguce nebi li ih ponela ideja i ucinilo da nas ima vise.

Slika

Viba projekat je odlican izgleda kao gotova stvar, enterijer je mozda najbolje ako posudis iz kamp prikolice (tezina tih elemenata je ekstra laka) u odnosu kako bi pravili namestaj i elemente za kucu. Verujem da neces dozvoliti da predje 3500kg ukupne tezine izasao bi iz B kategorije.
Pozdrav
Poslednja izmena od groskamper u 11 Maj 2010 00:17, izmenjeno 1 put ukupno.
Odgovori