FAP 2026-koverzija u kamper

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY

Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Nemci skoro po ravilu imaju i novi fapovi zt-ef menjace sa prednjim i zadnjim medju redukcijama pa moze imati od 6 pa do12 brzina + sve to na po po pola (reduktor iza zvona menjaca a drugi na kraju menjacke kutije pri kardanu)= znaci kad bi teo bas da se igras oko 24 brzine, menjaju se skoro klasicnim salt heblom na cijoj prednjoj strani gde su prsti postoje jedan ili dva prekidaca upravo za aktiviranje tih reduktora. To su gluposti u svakom slucaju sem za iskope i EKSTREMNA OPTERECENJA , svako ko je ikad uzeo i jedan dinar za hleb sa ovakvih tockova reci ce ti da se koriste 4 do 5 stepena prenosa od svih preostalih . Imao sam tu srecu da koristim vise godina i menjace tipa fuler na dafovima i rabama koje su bile njima opremljene specificni su po tome sto takodje mogu imati reduktore ali za razliku od predhodnih nemaju H hod od 1--6 nego imaju 4 bazne pa pokretom hebla u poziciji lera na deso aktivira se pneumatski ventil (cuje se ) potom gde je bila 1. tu je sad 5 pa redom do 8. takodje iskustvom i opterecenoscu vozila uslovima puta i slicno preskacu se po 2-3 brzine.
Nista specijalno nisam rekao ali me malo potsetilo na prosla vremena, nemogu da kazem da zalim ni za jednim danom provedenim za teskasima sem vreme koje sam potrosio na autobuse .To je gospodska sprava puna tehnologije . Samo jedan podatak da su ABS i diskove ugradili u autobus pre20 godina prvi put, ako se pitate ko je dobio prvo aktivno ogibljenje sada u S klasama auta naravno da je isti odgovor, a vrhunac da prvi HIBRID MOTOR samo u varijanti bez mnogo akomulatora vec masina koja pokrece samo generator a elektro motori poluosovine se primenjivalo pre 20-25 godina na nekim neoplant modelima odatle svaki respekt prema toj kategoriji.
Pozdrav
zeljo
Korisnik
Postovi: 22
Pridružio se: 28 Maj 2010 18:48

Post od zeljo »

vidjao sam te DAFove, ima ih i kod nas sad ih vojska ponekad prodaje ispod tezge...dovezli ih "mirovnjaci"(citaj lesinari koji su tu dosli da pijance i zavadjaju narod za enormne plate) za vrijeme rata...



@98989

mislio sam na nabacivanje off road guma(tockova) na civilno vozilo, ne obrnuto...hvala na savetima


kontejner ce biti 7 stopa u visinu zbog toga ali ce biti opcija da se nabace nastavci sa nauglcama koji ce kontejneru dati standardnih 8 stopa u slucaju potrebe transporta kuci...kao so rekoh u tom slucaju kamion bi zavrsio u starom gvozdju...
zeljo
Korisnik
Postovi: 22
Pridružio se: 28 Maj 2010 18:48

Post od zeljo »

e raja...ovu pricu vredi procitati

http://www.motorobi.com/content/categor ... ang,hr-hr/

obratite paznjiu na nacin izrazavanja doticnog...:) svaka cast za poduhvat
Zdenko
Novi korisnik
Postovi: 2
Pridružio se: 13 Dec 2020 21:21

Re: FAP 2026-koverzija u kamper

Post od Zdenko »

Baš bi me zanimalo šta je sa ovog projekta iz davne 2010.Dali je išta realizirano???
Odgovori