FAP 2026-koverzija u kamper

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY

Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Naravoucenije : NIKAKO NERVOZA odlicna receptura .
Podrska
Korisnikov avatar
mustang
Korisnik
Postovi: 1030
Pridružio se: 27 Jan 2008 22:16
Lokacija: Nis

Post od mustang »

Svako neka nađe sebe u pametnoj Zakijevoj konstataciji (pitanju): Sta će ti autobus 100m od plaže?
Omnia mea mecum porto
admin
Site Admin
Postovi: 798
Pridružio se: 22 Nov 2006 10:08

Post od admin »

Da li je autobus, normalni kamper, kamp kucica, sator, automobil ili vreca za spavanje, nije bitno, vazno je putovati i biti u prirodi, upoznavati ljude, druziti se a sve ostalo je u drugom planu. Sve sam probao i sve ima svoje cati.
U subotu sam se vratio sa puta u avionsko hotelskoj varijanti i zazalio sam sto nisam posao kamperom.
zeljo
Korisnik
Postovi: 22
Pridružio se: 28 Maj 2010 18:48

Post od zeljo »

Sto se putovanja tice...planetu sam obisao uzduz I popreko...e sad ostali mi krajevi tipa Sibir, Afrika I sl tako da sumnjam da bi neki manji kamion ili kamper imao sanse na takvim terenima...

Npr Australiju sam obisao u iznajmljenoj Toyota Previji...benzinac od 3000kubika guta asvalt ko lud I nije mi ni palo na pamet sta ako stane u sred pustinje...nist, cekacemo da neko naidje...

...Kod nas sam prvo pokusao naci Kamaza 6x6 al bezuspjesno, ovi novi su preskupi...a na Kubi ih kolko hoces...dali I'm sovjeti nekad
admin
Site Admin
Postovi: 798
Pridružio se: 22 Nov 2006 10:08

Post od admin »

Za avanturistu poput tebe mislim da je kombinacija dobar dzip i mobilna nadogradnja Tischer optimalna. Kontaktiraj Zakija iz Slovenije pa vidi sta moze da ti ponudi. Po meni i polovna nadogradnja je OK za Sibirske avanture. Pozdrav
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Nisam baš siguran da je dzip sa nadogradnjom tipa Tischer rešenje za Zelju.

Ukoliko je čovek prošao planetu, verovatno sam zna šta mu treba i traži i nekakav konfor za sebe. Ići po Sibiru ili Africi bez nekog osnovnog konfora je po meni suludo.

Uz svo uvažavanje nadogradnje o kojoj govori Admin, bez namere da omalovažim ikoga, nadogradnja je solucija za putovanja u nekom kraćem trajanju, tipa jedan čovek, vikend pecanje i sl. Gledao sam unutrašnjost nadogradnji koje se montiraju za džip, i sve mi izgleda veoma skučeno i kao stvoreno za boravak od pnekoliko dana u njemu.
zeljo
Korisnik
Postovi: 22
Pridružio se: 28 Maj 2010 18:48

Post od zeljo »

ta skucenost mi je I dosadila pomalo...kaucsurfing...autostop I sl...ima jedan sajt nekih likova iz danske koji putuju svuda po svetu sa nadgradnjom al njih je dvoje...ekipa koja bi isla na ovakve avanture broji vise clanova...


Sta mislite o spajanju WCa na tank sive vode dakle da uzima vodu iz sivog tanka umjesto sveze...naravno postojala bi I varijanta da se WC prebaci na svezu vodu ponekad...
zeljo
Korisnik
Postovi: 22
Pridružio se: 28 Maj 2010 18:48

Post od zeljo »

e evo i sajtova tih likova koji idu dzipovima

http://www.sandlover.org
http://www.southing.com

sto se tice putovanja po evropi tacnije ovih likova koji se rabom vozaju tuda...ugradi se zamjenski katalizator i vozilo odveze na tehnicki a potom se zamijeni saobracajna...sve traje jedan dan i oko 1000e sto zavisi od cijene katalizatora koji se uzima...
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Covece ovo je bas jako , gledao sam slike pa to je kao da si u FILMU UZIVO BEZ REZISERA SAMO SCENOGRAFIJA 3- D
Malo je jako za moj ukus kad sam video silne ratnike koji su njihovi kodeksi, zgazis mu pile ili kozu na putu i problem samo tako !?
Banalan primer sve ostalo je super , gladni lavovi , brzi gepardi , njuse te hijene , prava avantura ako prodjes sve prepreke i ostanes ziv verovatno spoznas koliko "ZIVOT JE LEP"

Vidim da ti je zaista potreban ekstra JAK VISOK MOCAN PREVOZ SA PUNO OPREME POGONOM NA SVE MOGUCE TOCKOVE CEKRK I STALNI KONTAKT SA SATELITOM ---definitivno se mani Fapa
Tehnicka cista voda svakako nije za pice pa imas dovoljno jak kamion da mozes da natovaris tonu vode to ti je skoro sav teret na vozilu koje moze da ponese 15--20 t i sigurno dosta dosta flasirane , sta ce ti sivi tank u ovim uslovima sem 50. litara kad se nadjes u nazovi gradu za dva kupanja i na dugme sa elektro ventilom ispustis u voznji to rade po auto putu a ne u africi covece
zeljo
Korisnik
Postovi: 22
Pridružio se: 28 Maj 2010 18:48

Post od zeljo »

Pa dobro nisam u fazonu da bacam smece po autoputu I cudi me kako neki ljudi uopste mogu da urade tako nesto...kontao sam da crni tank bude 150l a sivi 250 al mozda to skresem malo zbog vozikanja po evropi ipak je do gibraltara skoro 2000km kroz evropu ili 1000 do istambula...sto se ciste vode tice...rezervoar je rostfrajni rucne izrade(komsija radi sa time pa ce napravi jedan) tako da ce voda moci da se pije...ima jako dosta mesta gde moze da se natoci voda direkt sa izvora...plan je da rezervoar bude oko 500-750l...u prikolici su takodje I dva rezervoara za gorivo 400l svaki

Sutra cu nakacim plan prikolice...

Licno poznajem neke ljude koji rade te varijante sa dzipovima ali ne kace slike po netu...
zeljo
Korisnik
Postovi: 22
Pridružio se: 28 Maj 2010 18:48

Post od zeljo »

E ima li neka firma kod nas koja prodaje dometic proizvode...frizideri, wc solje, invertori...kontam ako sve to uzmem na jednom mjestu da ce biti povoljnije...

...E da, vidjeh na netu plinsku rernu, ima li ko iskustva sa ovim ili da uzmem elektricnu I neki ekstra mocan invertor za sta verujem da bi pojelo akumulatore...
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Ja imam plinsku rernu, nemam pribedbi, samo ne očekuj previše, u smislu da je nabolja za sitne stvari, pice itd.
zeljo
Korisnik
Postovi: 22
Pridružio se: 28 Maj 2010 18:48

Post od zeljo »

Ne ocekujem previse..kontao sam u smislu tehnicke prirode za odrzavanje I to...
admin
Site Admin
Postovi: 798
Pridružio se: 22 Nov 2006 10:08

Post od admin »

Dometic za Srbiju radi firma POLAR KLIMA, nalaze sa na izlazu iz Beograda prema Nisu.
Odgovori