samogradnja-kamper na osnovici kontejnera

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY

Odgovori
zeljo
Korisnik
Postovi: 22
Pridružio se: 28 Maj 2010 18:48

Post od zeljo »

e ovako...posto na kraju vozili nece biti FAP 2628 i posto se koncept malo promenio u medjuvremenu otvaram novu temu...


dakle celi projekat je zamisljen po ugledu na sledece vozilo

Slika


Slika


dakle sve ce biti na osnovici standardnog kontejnera, dakle ako kamion otkaze, dovezi drugi kamion i nastavi put...


e sad interesuje me nekoliko vasih misljena

u vozilu ce biti podno grejanje, deo oko sofe je laminat a oko kuhinje su plocice...da li koristiti isti grejac vode za celo vozilo(kupatilo, kuhinja, pod ili?)...kanim ugraditi ovakvo nesto http://www.gaswaterheaters.com/boatsand ... /index.htm

drugo...polopac(deo koji ide gore da bi se dobio prostor za spavanje)...da li koristiti hidraulicne ili zracne cilindre...


a evo i kako izgleda moj projekat za sad

Slika
zeljo
Korisnik
Postovi: 22
Pridružio se: 28 Maj 2010 18:48

Post od zeljo »

e ima li gde kod nas ovih tipova brava i imaju li uopste neko ime

Slika
Poslednja izmena od zeljo u 10 Feb 2011 08:53, izmenjeno 1 put ukupno.
Korisnikov avatar
mustang
Korisnik
Postovi: 1030
Pridružio se: 27 Jan 2008 22:16
Lokacija: Nis

Post od mustang »

Željo pozdrav. Ideja je dobra ali se moraš odlučiti za pravu namenu vozila, tj gde misliš ići s njim.
Ideja za podno grejanje je dobra pogotovo ako misliš ići na zimovanja jer je pod najhladniji deo kod svih kampera.
Postoje noviji modeli kampera za zimsku upotrebu sa podnim grejanjem i mislim da je kod njih grejač isti ali je ne i tečnost. Moraš imati neku vrstu
antifriza za takav sistem grejanja i ekspanzioni sud.
Pokušaću ti naći neki podatak.
Poslednja izmena od mustang u 10 Feb 2011 09:14, izmenjeno 1 put ukupno.
Omnia mea mecum porto
Korisnikov avatar
mustang
Korisnik
Postovi: 1030
Pridružio se: 27 Jan 2008 22:16
Lokacija: Nis

Post od mustang »

Pogledaj malo ovaj sajt, sigurno ćeš naći neki korisnu informaciju.

www.alde-deutschland.de
Omnia mea mecum porto
admin
Site Admin
Postovi: 798
Pridružio se: 22 Nov 2006 10:08

Post od admin »

Zeljo, dodji do Visnjicke da vidis sve sto ti treba uzivo na Winnebago-u. Kod njega se sve siri u stranu a tebi treba nagore, sto je pozitivno i sto ti je u datom projektu potrebno.
Imam i uvoznika i proizvodjaca radijatora koji ce ti trebati obzirom da sam ja vec pravio slican projekat za standardne kontejnere sa potpunom autonomijom. Pozdrav i podrska za projekat. Mogu ti i pomoci i u izradi elemenata enterijera obzirom da se bavim proizvodnjom istih.
zeljo
Korisnik
Postovi: 22
Pridružio se: 28 Maj 2010 18:48

Post od zeljo »

ok..hvala...


znaci grejanje definitivno odvojeno...


vozilo je u biti 6x6...nesto ovog tipa...

Slika

@admin
kuci sam u julu tako da se definitivno vidimo...
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Ova tema je nastavak pre izvesnog vremena teme Fap 2226 ista ideja isti clan , ne pusta ga ideja i vremenom je razradjuje , ocigledno veliki avanturista samo nam nije rekao destinacije za koje mu treba ovakvo vozilo ali doci ce verovatno vreme i za to.
Mislim da smo mu savetovali bas ovaj tip ala kojtejner i vidim da su razrade u toku .
Bravica koju je pokazao je klasicna bravica za glisere znaci nauticka oprema , imam ih na gliseru skoro na svakoj ostavi , vrlo su prakticne samo su sobzirom da su specificne za nautiku sigurno i dosta skupe recimo realna cena x 4
mislim da ih ima i u nasim prodavnicama nauticke opreme , ili se mogu naruciti pa dodju za 10 dana . mogu da se raspitam ukoliko hoces .
Potpuna podrska Zoran
zeljo
Korisnik
Postovi: 22
Pridružio se: 28 Maj 2010 18:48

Post od zeljo »

tacno isti onaj i ne kani odustajati...;)
rekoh otvorih novu temu posto vozilo nece biti FAP(s pravom me odgovoriste) a i koncept se malo promenio...nisam kacio planove za prejasnju varijantu ali u prvom planu se krov nije dizao...sto je na kraju doslo do racunice da ce vozilo biti oko 4.2m sto je malo previse... ;) sadasnja varijanta je 3.7m

donji deo je manje vise ostao isti, tankovi za vodu, gorivo, i crni tank su gotovi...tank za vodu je pod brojem 30...dakle onaj crni deo celom sirinom ormara, oko 480l vode...crni tank je na suprotnoj strani ukupno oko 210l...pod brojem 18 je tank za gorivo, bunkeri su sa strana...tank za gorivo je nekih 670l...

znaci nista se ne kaci isod platforme, jedino tank za sivu vodu dolazi ispod iza zadnje osovine i visok je nekih 15cm...ukupno nekih 300l...posto svi tankovi imaju brdo pregrada unutra pa kontam da ciscenje resim otvorom u vrhu na jenom kraju na koji bi isao vatrogasni prikljucak...ona tomosova pumpa je malih dimenzija za nosanje unaokolo a usput ce dobro doci i za pranje vozila...

pumpe za vodu sam vec narucio http://www.dyersonline.com/shurflo-extr ... -pump.html sto se toaleta tice onaj lik iz zastupnistva za dometic za srbiju nikako da mi posalje katalog sa cenama....




...ideja je krug oko Afrike a dalje ce vidimo....

sto se bravica tice...iste sam naso ovde za nekih 20ak $ po komadu al mi se sad ne vuce sve to posto vec imam nekih 50-60kg kojekakvih komponenti i jos ce ih biti...



jedna stvar koja jos uvek nije razradjena je klima...istu definitivno kanim vuci kablovima kroz zid po principu Dometic-ove Under Bench klime, e sad da li uzeti njihovu ili praviti, prepravljati...????
Korisnikov avatar
laki 086
Korisnik
Postovi: 35
Pridružio se: 14 Mar 2013 12:18

Post od laki 086 »

Je li ovaj projekat zazivio?
Odgovori