Koliko para toliko muzike - Samogradnja iz Zemuna

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY

Odgovori
BOSS
Korisnik
Postovi: 243
Pridružio se: 15 Jul 2012 13:27

Post od BOSS »

Pozdrav Dragane!

Bezicni systemi za koje se interesujes postoje. Moras samo da racunas da su osetljiviji i da cesce moze doci do smetnji jer se tu radi o frequenzijama za prenos video signala koje i drugi koriste. Predpostavljam da se radi o kamping prikolici, dok trazis bezicni system. Sama kamera trazi napajanje 12V. Ukoliko nemas samostalno napajanje u prikolici moraces struju da "vuces" iz auta. Mislim da nije nikakav problem da i struju i video signal direktno iz auta "vuces. To bi se tehnicki lako rasilo i funkcionisalo bi ti mnogo bolje nego bezicni system. Pre svega nemas nikada smethji i imaces bolju sliku.

Pozz.................
Korisnikov avatar
DusanHY
Korisnik
Postovi: 513
Pridružio se: 05 Maj 2011 10:31
Lokacija: Zemun

Post od DusanHY »

Dragane Boss je u pravu jer kod nas su ti sistemi totalno nestabilni obzirom da rade na frkfencijama od 2.4 Ghz i praktično ćeš imati situaciju da ti se kamere gase samo od sebe.
Predlog za vezivanje kamere kroz strujni snop je jedino i najbolje rešenje.
A što se mog slučaja tiče Boss ja na te kamere i računam kao na jedno malo pomagalo. Što se kvalitete slike i kamera tiče svi dobro znaju koliko para toliko muzike. Ajde molim te pošalji mi samo koji sistem kamera i Tft monitora koristiš (marka - model).
BOSS
Korisnik
Postovi: 243
Pridružio se: 15 Jul 2012 13:27

Post od BOSS »

Hallo DusanHY!

Kamera-system je super stvar, pogotovo kad se naviknes na to. Ja sam samo pisao da sto se tice tog problema, kad zadnji deo kampera "visi", nepomaze uopste.
Kamera ce da ti pomogne kod manevrisanja, voznje u nazad i td. Ja sam toliko izvezban da mi parkiranje na najskucenijem prostoru nije problem.
Danju, nocu, svejedno samo kad naviknes. Cak i za voznju sa prikolicom je super stvar. Juce sam pisao da mi kamper nije ovde gde sam ja i zato nemogu da ti tacno kazem sta ja imam ali: sto se kamere tice trebalo bi da imas barem sa 1/3 Zoll cip a ne manji i minimum 420 linija. Sto se monitora tice cini mi se da je to najbolje direktno isprobati. To najcesce nisu neke "marke" i u tehnickom podacima pise sve i svasta sto cesto nije tacno. Takodje treba obratiti paznju da je monitor kvalitetno napravljen, da svako dugme na njemu "sedi pod prstom" kada stisnes i td. Najbolje uzmi u ruku jedan skupi i jedan jeftini pa ces odmah videti razliku. Ja imam trenutno "ZENEC" monitor ali ovako napamet neznam tacno koji je model. Imas pravo, koliko para toliko i muzike! Zato nemoj da zuris! Bolje sacekaj i kupi jednom pravu stvar nego da dva puta isto kupujes.


Pozzz..............
Korisnikov avatar
DusanHY
Korisnik
Postovi: 513
Pridružio se: 05 Maj 2011 10:31
Lokacija: Zemun

Post od DusanHY »

Boss
Ja ove tft i kamere koristim već par godina na automobilima i jako su se dobro pokazali, ajde slikaću ti jedan snimak pa ću postaviti da vidiš kako to izgleda. A sa Zenec-om sam radio Multimedije za automobile i mogu ti reći da su dobri ali po meni precenjeni uređaji obzirom da je sve Swiss made ,a ustvari unutra kvalitet kontrolisna Kineska proizvodnja - znači solidan kvalitet. A u stvari šta danas nije bar jednim delom iz Kine?
Evo slike.
Slika
Inače Ovakav uređaj postoji i u originalnoj dodatnoj opremi proizvođača automobila, istog kvaliteta, naravno višestruko skuplji.
Važna napomena ja da se ne sve uređaje dobija 2 god. Garancije, obezbeđen je servis i kompletna podrška sa mogućnošću ugradnje.
Znači nije stvar sa licitacije, buvljaka, ili sa tezge.
Poslednja izmena od DusanHY u 27 Jul 2012 14:28, izmenjeno 1 put ukupno.
BOSS
Korisnik
Postovi: 243
Pridružio se: 15 Jul 2012 13:27

Post od BOSS »

Absolutno si u pravu. Ali treba biti i realan, koliko bi njih danas pravi Swiss made uopste platilo i koliko bi tek onda trebao da kosta. Pod nazivom "kineska roba" podrazumevamo samo los kvalitet ali i tu vec ima razlike jer je kako kazes "kontrolisana". Pa kad naprimer AUDI moze da prodaje neke svoje modele sa motorima koji su u madjarskoj proizvedeni i pise "Made in Germany" onda sta da se prica. Ili pokazi mi Holandski "PHILIPS" ili origimal Nemacki "Grundig"? Nema vise!!!


Pozzz..................

P.S. Znas li kako je uopste postao pojam i kako je doslo do toga da se pise "Made in Germany"!?
Korisnikov avatar
DusanHY
Korisnik
Postovi: 513
Pridružio se: 05 Maj 2011 10:31
Lokacija: Zemun

Post od DusanHY »

BOSS napisao:P.S. Znas li kako je uopste postao pojam i kako je doslo do toga da se pise "Made in Germany"!?
Ne znam, kako?
BOSS
Korisnik
Postovi: 243
Pridružio se: 15 Jul 2012 13:27

Post od BOSS »

"Made in Germany" su pre drugog svetskog rata uveli Englezi za sve uvezene proizvode iz tadasnje Nemacke, kao zanak za izuzetno los kvalitet. To je ziva istina! Kasnije se kvalitet Nemackih proizvoda mnogo poboljsao, pa su to Nemci iskoristili u pozitivnom smislu i tako koriste to i dan danas za oznacavanje svog kvaliteta. Onda su tek po ugledu na Nemce i druge zamlje pocele da upotrebljavaju taj system obelezavanja.

Sad nesto drugo. Taj monitor u retrovizoru je mnogo manji od onog koji ja koristim. To i jeste stvarno samo kao pomoc u nuzdi. Moj monito je za to mali "bioskop".
Posto se bavis "multimedija" systemima i slicno, dali je za ocekivati da ces i u svoj kamper da ugradis nesto izuzetno?

Pozzz.............................
Korisnikov avatar
DusanHY
Korisnik
Postovi: 513
Pridružio se: 05 Maj 2011 10:31
Lokacija: Zemun

Post od DusanHY »

Posto se bavis "multimedija" systemima i slicno, dali je za ocekivati da ces i u svoj kamper da ugradis nesto izuzetno?
Ja se bavim prvenstveno rezervnim delovima za Hyundai vozila pa samim tim sam i u kontaktu sa raznom dodatnom opremom. A što se mutimedije za moj ducato tiče - nema je u proizvodnji, jer ne postoje 2-din maske za taj model, odnosno postoje ali nisu baš po mom ukusu. Zato sam se i odlučio za ekran u retrovizoru. Ostalo je samo da se vidi da li ću stavljati krovni tft TV ili klasičan LCD na nosač. Kakava su vaša iskustva po ovom pitanju?
BOSS
Korisnik
Postovi: 243
Pridružio se: 15 Jul 2012 13:27

Post od BOSS »

Mislis na postavljanje tft-a odnosno LCD-a u vozacku kabinu ili u kamperu nazad?
Korisnikov avatar
DusanHY
Korisnik
Postovi: 513
Pridružio se: 05 Maj 2011 10:31
Lokacija: Zemun

Post od DusanHY »

U kamper
BOSS
Korisnik
Postovi: 243
Pridružio se: 15 Jul 2012 13:27

Post od BOSS »

Pa to zavisi od puno-cega a i od samog ukusa. Tesko je nesto preporuciti. Ja mogu da kazem kako je kod mene: Imam jedan LCD Monitor montiran na zidu koji sluzi kao TV a kad mi supruga spava ili mozda zeli da gleda nesto drugo, koristim jedne SONY TV-naocare da njoj nesmetam.

Pozz...........
Korisnikov avatar
DusanHY
Korisnik
Postovi: 513
Pridružio se: 05 Maj 2011 10:31
Lokacija: Zemun

Post od DusanHY »

Kako se bliži završetak radova na kamperu sve je više dilema i nepoznanica. Zato vam se drage kolege obraćam za pomoć. Naime kako sam za samogradnju kampera koristio prikolicu u istoj se nalazi osiguračka kutija sa pretvaračem napona 230V na 12V.
Slika
Pošto prikolice nemaju akumulatore i nisu predviđene za iste moje ptanje glasi da li i na koji način najbolje da rešim punjenje akumulatora priključenjem na 230V. Verovatno ću u neko dogledno vreme ugraditi i solarnu ploču od jedno 80W ali do tada bih voleo da imam punjač preko priključka za struju. Još jedna dilema je 1 ili 2 akumulatora , da li ugrađivati kontrolnu tablu sa prekidačem za ručno prebacivanje akumulatora ili nešto drugo. Verovatno ću se odlučiti za ugradnju Info Panela ali bih voleo da mi pomognete u izboru ako imate iskustva sa tim. Ima ih u ponudi u katalozima opreme i nisu nešto strašno skupi.
Ovoj je prva varijanta
Slika
Ali mi se onda ovaj učinio boljim obzirom da ima prekidač za akumuatore
Slika
Svestan sam činjenice da ova informacija o stanju akumulatora ne može zameniti Batery Monitor (o kojem je Boss pisao u nekoj od tema) ali bolje išta nego ništa. A i Batery Monitor će doći na red prilikom ugradnje panela.
goksi
Korisnik
Postovi: 21
Pridružio se: 21 Jun 2012 00:26

Post od goksi »

Nisam ekspert,
ali ovaj sa indikatorom za akumulatore bih ja radije uzeo.Izvini,samo iznosim svoje misljenje,
ubedjen sam da i njegova info o stanju akumulatora apsolutno zadovoljava,
Pozz
BOSS
Korisnik
Postovi: 243
Pridružio se: 15 Jul 2012 13:27

Post od BOSS »

Hallo "DusanHY"!

Tu ima vise mogucnosti zavisno od toga sta vec postoji od instalacije u prikolici koju si koristio. Najinteligentnije bi bilo da koristis jedan Elektroblock npr. od firme Schaudt, Calira ili slicno. Uz njega ide i odgovarajuci panel. Sto se Akumulatora tice kao "Bord-bateriju" je u svakom slucaju koristiti samo jednu bateriju sa vecim kapacitetom nego dve manje. Nije ti potreban nikakav salter oko iskljucivanja/iskljucivanja baterija, vec se to radi sa jedni releom od min. 70A koji se ukljucuje automatski D+ signalom koji vuces od alternatora. Sa time postizes da ti se "bord-baterija" za vreme voznje puni, dok u vreme kampiranja "Startna-baterija" uvek ostaje puna. Za Solar-panel bice ti potreban jedan "Lade-Regler" koji se bez problema moze prikljuciti na postojecu instalaciju. Ako tre jos nesto konkretno zanima slobodno pitaj.

Pozzz................
BOSS
Korisnik
Postovi: 243
Pridružio se: 15 Jul 2012 13:27

Post od BOSS »

Hallo "DusanHY2 jos jednom!

Votronic Panele koje si prikazao nebih ti preporucio zato sto sa njima mozes jedino da kontrolises napone "starter" i "bord" baterije i ukolko kupis potrebne sonde, nivo sveze i prljave vode. To bi bilo sve i kad se presabere nece biti jeftino a tebi nevrsi posao jer nema "IUoU punjaca" i drugih reglera koji ti trebaju. Zato je moj predlog da se integrise jedan "Elektroblok" jer u njemu imas sve sto treba pa cak mozda i Solar-regler (na primer Schaudt).

Pozzz.....................
Odgovori