Razrada ideje o samogradnji na bazi Mercedesa 308 maxi postk

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY

Korisnikov avatar
DusanHY
Korisnik
Postovi: 513
Pridružio se: 05 Maj 2011 10:31
Lokacija: Zemun

Post od DusanHY »

Lio ja sam pripremajući se za svoj projekat proveo nebrojano sati za računarom tražeći što bolje i kvalitetnija rešenja. Nemoj se ustručavati da pošalješ mail nekom od samograditelja čije si projekte gledao po netu. Vrlo često se radi o ljudima koji su zainteresovani da ti pomognu.
Ono što ni sam nisam mogao da verujem je nivo i kvalitet koji samograditelji u Nemačkoj postižu, naravno postoji gomila sajtova i foruma koji su iz ove oblasti. Opet kažem pripremajući se za svoj projekat sam imao bar 200 adresa ali kad sam odlučio koju varijantu samogradnje ću raditi ostale sam zanemario i te linkove zaturio, Sad ih opet polako pronalazim i trudiću se da ti pomognem koliko je moguće, da što manje vremena provodiš za računarom, ašto više u radu na svom vozilu.
Našao sma link foruma koji se u globalu bavi samogradnjom, obrađena je gomila tema koje će ti značiti u opremanju kampera.
http://www.womobox.de/phpBB2/portal.php?np=12#n
A na tom forumu sam našao još jedan portal-blog o prepravci MB 308D iz Poštarskog kombija u kamper. Ima dosta slikovita pojašnjenja o procesu rada korak po korak.
http://www.odimobil.de/
Pošto smo negde na početku teme diskutovali , da li treba dodatno izolovati Koffer, evo ti podaci o samim dimenzijama i presecima sendvič panela od koji se oni izrađuju. RKB isto kao i Kögel radi nadrgadnje, a paneli su im identični dok se dimenzije razlikuju.
http://www.rkb-sachsen.de/produkte/vert ... ivery.html
Što se vozila tiče mislim da ti je najbolje vreme za kupovinu (ali ne i za dovoz) kraj Oktobra, početak Novembra jer je tada najbolji odnos cene i ponude. Što je vreme bliže Božiću cene padaju ali se smanjuje i ponuda. Svakako ako se pojavi nešto zanimljivo nemoj mnogo da oklevaš. Ja sam tako par puta probao da odigram pa sam omašio. Koliko sam razumeo imaš nekoga u Nemačkoj ko može da se raspita i pregleda vozilo (ukoliko nije daleko) što je veruj mi neprovcenjiva pomoć.
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Lio mzda treba sagledati jos jednu mogucnost koja. Se da kod nas uraditi vezano za kutiju kampera . Uniplast Zivanovic Sabac . Oni mogu sagraditi sanduk. Kakav zelis ( sa kamperskom cubom )i naravno duzine koju hoces , vrata na kom mestu ti je potrebno i mislim da recimo za 5-6000 e koliko kostaju ovi zuti mozes kupiti mercedes samo sasija. A za razliku dobiti sanduk od uniplast -zivanovic i tako u startu imati idealnu duzinu ,vrata. Gde trebai cubu.
Jedina razlika je sto moras sam otvoriti zadnji deo kabine u odraditi tu dihtovanje. (sto nemoj da. Te plasi postoje takve hemije sad u tubama , . .
Na ebayu de nasao sam kompletan enterier prikolice. Za 600 e. Ali mislim za 1000 e mozes kupiti celu ulupanu sa sve prozorima lufterima. . . .
Pa sad matematika je tu
pozdrav
lio
Korisnik
Postovi: 525
Pridružio se: 17 Mar 2011 21:49
Lokacija: Prokuplje

Post od lio »

Hvala Gros, sve opcije su još otvorene. Moraću da nađem i neki kontakt Uniplasta da vidim cene. Ja se ionako razmišljam da možda kombinujem sa opremom iz neke prikolice. Svi novi delovi, bez nameštaja (mislim na šporet, sudoperu WC itd) po proračunu već dolaze na 4000E i to bez tende i slično... Dosta je skup bojler na plin oko 700E, a ja takav imam u mom vozilu, pa mislim da se za neke takve delove više isplati kupiti polovne. Naravno videću šta se bude isplatilo. Ja bih želeo sanduk od 4,5 ili 5 m plus ležaj za jednog iznad kabine, pa možda i ova ideja nije loša.
Korisnikov avatar
DusanHY
Korisnik
Postovi: 513
Pridružio se: 05 Maj 2011 10:31
Lokacija: Zemun

Post od DusanHY »

Sa firmom Uniplast sarađujem već par godina, izrađuju nam rešetkaste pregrade i ostale komponente za prepravku putničkog vozila u Van. Pa ako treba kontakt, Uniplast 015 381 296, mislim da je mani kontakt osoba za pošetak saradnje bio Marko Živanović (direktor proizvodnje)
Treba proveriti ali mislim da je čak moguće i produžiti postojeći sanduk, ukoliko kupite vozilo sa manjim sandukom. Međutim po meni je neispaltivo kupovati nov sanduk (a mogu se naći i polovni 500-600 eura) pogotovo ako taj sanduk nema polaz u kabinu kombija. To je upravo ono zbog čeka su ovi poštarske ili sl. nadgradnje bolje za prepravki.
Lio kao što smo već i pričali , najjeftinija solucija je havarisana kamp prikolica, teško ih je naći ali moraš da se trudiš. Imaš kontakt u Nemačkoj neka se i oni raspuitaju, a možda i Boss može da nam pomogne.
Plinski bojler nije u opremi prikolice (vać električni) ali i njega možeš da nađeš relativno povoljno. Ja sam sebi preko e-bay kupio polovan Truma 12l sa slomljenim ulazima i izlazima za vodu za nekih 100 eura.

@Gross šta kažeš za ovaj 2010 god. 2.3 JTD 120 Ks, dimenzije sanduka 4.450 x 2.131 x 2.050, međosovinsko rastojanje 4035.
Slika Slika Slika
lio
Korisnik
Postovi: 525
Pridružio se: 17 Mar 2011 21:49
Lokacija: Prokuplje

Post od lio »

Ovo je prava stvar
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Svaba . . . Opravio ga , odlicno dihtovanje izmedju kabine i sanduka!
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Odgovori