Koja je potrebna dokumentacija od nadogradnje (prikolice) za

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY

Odgovori
mikidario
Novi korisnik
Postovi: 4
Pridružio se: 08 Jan 2013 22:02
Lokacija: Kotor Varos

Post od mikidario »

Pozdrav.

Planiram samogradnju kampera i zanima me koja je potrebna dokumentacija od prikolice pri atestu tj, da li mora biti ocarinjena ili ne ocarnjena ili mozda nije potrebna nikakva dokumentacija? Volio bih da mi odgovori neko od ovih sto su prosli atest pri samogradnji.

Unapred zahvaljujem.
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Dario za zemlju Srbuju ti mogu reci kako je bilo kako je u Bih, moras sam da odes do nadleznih za "atest" i vidis sta oni traze. Sve na kraju zavisi od ljudskog faktora cak i za isti zakon i istu zemlju.
Pa ipak evo nekih informacija . Ukoliko recimo radis na bazi dukata mora se dosta prepraviti toga na sasiji. Naprimer postoje kamperi koji imaju alko sasiju. To je sasija prikolice jednostavnozavrnuta srafovima za takozvanu kutiju sasije dukata odmah iza vozacevog sedista. U tom slucaju svakako postoji numeracija. Na alko sasiji pa stim verovatno i potrebni dok
umenti. Ukoliko radis nadogradnju tako sto skines prikolicu sa njene sasije i postavis je na pre toga adaptiranu sasiju dukata . Nadogradnja je drvena konstrukcija koja ne poseduje nikakve numeracije pa i nema potrebe za dokumentacijom . Slicno radnji kad se sa kamiona sanducara menja nadogradnja recimo u kiper.
Ipak za svaki slucaj moj savet je da odes u tebi nadleznu instituciju za prenamenu kategoriju vozila nadjes nadleznog (kod koga ces se nakon par meseci pojaviti sa kamperom) tacno reci sta zelis da uradis pa po njegovom savetu. Ja sam imao 5 radova do sad i nikad do sad nisam trazio precice vec direktno se pojavljivaokod nadleznih izavrsavao poslove . Toliko o administraciji.
mikidario
Novi korisnik
Postovi: 4
Pridružio se: 08 Jan 2013 22:02
Lokacija: Kotor Varos

Post od mikidario »

Hvala na informacijama, provjeriti cu sta traze ovdje kod nas a sto se tice samogradnje mislio sam spojiti fiat ducato 2.8 jtd maxi iz 2003 godine sa prikolicom hobby 440 deluxe sf iz 2000 godine,fazon cube bi bio poluintegrisani sa panorama staklom,sasija je kod kombija dugacka maxi samo bi je pojacao posto je prikolica kraca nadam se da nebih je morao produzivati,otvor tocka bi otprilike izmjestio za duzinu istog u nazad tako da bi samo drveni dio prikolice onaj iznad sasije preneo na sasiju ducata volio bih da prokomentarisete ovu moju ideju i da mi date kritike i ako imate mozda neki savjet,pozdrav.
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

To je vec vise puta uradjeno i nema vise cuda , doduse Laki iz Kragujevca je sasiju ojacao malo drugacije na njegov nacin a radovi iz Zemuna su indenticni nekim fabrickim izradama . Pre par godina sam svoj rad opisao i pustio. Na internet upravo od trenutka kad sam poceo da razmisljam na tu temu do momenta kad sam putovao.evo adrese pa polako
http://www.scribd.com/mobile/doc/55541532?width=400
Odgovori