Kako od kombija napraviti kampera pitam ja Vas???

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY

Korisnikov avatar
DusanHY
Korisnik
Postovi: 513
Pridružio se: 05 Maj 2011 10:31
Lokacija: Zemun

Post od DusanHY »

Pa ne mora Gross da znači da ga niko neće pitati ? To da se u Srbiji takava vozila registruju kao teretna si 100% u pravu ali je i to pitanje dokle će. To što je neko uspeo na bilo koji način da doskoči nekim pravilima ne mora i ne može nikako postati pravilo.
Mislim da dobro moramo da obratimo pažnju šta pišemo javno po forumu, jer imam informaciju da su stranice našeg foruma jako čitane i od strane nekih ljudi koji su direktno radili na pravilniku o ispitivanju vozila (neki su čak i članovi foruma).
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

znaci oni kombiji koji vrse selidbe , moraju krevete da prevoze uspravno ili ce cika ... clan da se ljuti
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

groskamper napisao:znaci oni kombiji koji vrse selidbe , moraju krevete da prevoze uspravno ili ce cika ... clan da se ljuti
jedan moj prijatelj nece ni prozore da otvara sa strane kaze ugradi ce LCD televizore sa vanjskom kamerom jeftinije je ...
lio
Korisnik
Postovi: 525
Pridružio se: 17 Mar 2011 21:49
Lokacija: Prokuplje

Post od lio »

Raspitao sam se zbog sebe: teretno vozilo ne bi trebalo da ima prozore i ništa ne bi trebalo da mu pregrađuje teretni prostor - opet unutra i nije bitno, ali su problem spoljni prozori.
Korisnikov avatar
DusanHY
Korisnik
Postovi: 513
Pridružio se: 05 Maj 2011 10:31
Lokacija: Zemun

Post od DusanHY »

Evo vam novi pravilnik o ispitivanju vozila pa čitajte, sve je savršeno jasno, a opet nije. Posebno obratite pažnju na Prilog 1, Ispitivaje vozila, utvrđivanje godine proizvodnje i sadržaj dokumentacije.
http://www.abs.gov.rs/doc/propisi/Pravi ... 8_2012.pdf
Što se čika člana tiče može i ne mora da se ljuti, ali ovako napisan pravilnik može i zna da pravi probleme kako korisnicima i vlasnicima vozila tako i onima koji vrše ispitivanja. U celoj toj zbrci može vam se desi da dobijete uverenje od onoga ko vrši ispitivanje, ali zvaničnu potvrdu od Agencije nećete dobiti jer oni su ti koji znaju da to uverenje protumače malo drugačije, pa vam se desi da se ni krivi ni dužni nađete u vrzinom kolu.
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

malo je dug put od sluzbenog glasnika do ulice , jutros slusam da nezaposlenima pripada socijala od 80% minimalnog licnog dohodka grada Beograda ALI i na tarabi pise jer znas nekog Beogradjanina nezaposlenog koji prima 80% Gradskog minimuma koji je koliko ja znam u bgd oko 26000
AJDE RECI ZA JEDNOG a pise u sl. glasniku i on siroma procitao pa se zali jutros u Jutarnjem rts 1 programu
Korisnikov avatar
Dragan
Korisnik
Postovi: 482
Pridružio se: 06 Mar 2012 13:00
Lokacija: Pirot

Post od Dragan »

Dug je put samo kad drzava treba da da pare inace kad ubire harac onda je put jako kratak i ne mora da je bas u skladu sa svim zakonima.
Poslednja izmena od Dragan u 28 Avg 2013 22:08, izmenjeno 1 put ukupno.
ACO610
Korisnik
Postovi: 18
Pridružio se: 16 Jul 2013 16:15

Post od ACO610 »

Ljudi ne mogu da vjerujem, kakvi likovi kod nas u Republici Srpskoj rade na tehničkim pregledima! Odem reko da se raspitam za registraciju kombija ( putnički teretni) i tako to, kad tamo imam šta čuti?
Registracija Fiata ducato 2.8 teretnog do 3,5 t iznosi oko 400 eura stim da mora da ima šestomjesečni i otvoren putni nalog za svaki put i sl.
Kod putničkog na cijenu registracije utiče zapremina motora za ovo vozilo oko 550 eura.
Dobro, nije on odlučivo o toj cijeni registracije pa mu nemam šta ni zamjeriti.
Reko" prijatelju koliko bi došla cijena registracije kampera na istom tipu vozila Fiat Ducato 2.8, specijalno vozilo za spavanje.
A on će ko iz topa "Ma to se ne može ni registrovati kod nas zakon ne poznaje tako vozilo"
Ja pomislik reko nije me dobro razumio pa ponovih " kamp vozilo kamper"
A on će na to " jesam dobro sam te razumio, nego ti meni reci jesi li kad vidio kampera na našim tablicama bogove ti majke, ja sve koje vidim i sretnem su sa stranim tablicama, ja evo ovde radim dvadeset godina niko nikad nije došo da registruje kampera."
Doda još ovo "kamp prikolica se može registrovati a kamper u BiH se ne možen registrovati.
Zahvalih se dugogodišnjem radniku na tehničkom pregledu sad da ne imenujem o kojoj se radi osiguravajućoj kući.

Kako tek izaći sa atestom na kraj.
Poslednja izmena od ACO610 u 09 Sep 2013 13:55, izmenjeno 1 put ukupno.
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Kako od kombija napraviti kampera pitam ja Vas???

Post od groskamper »

Slika
obratite paznju gde su prcvrscene trake kreveta ,
za temu Kako od kombija napraviti kampera pitam ja Vas??? sasvim prigodna slika
;)
Odgovori