Kako od kombija napraviti kampera pitam ja Vas???

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY

ACO610
Korisnik
Postovi: 18
Pridružio se: 16 Jul 2013 16:15

Post od ACO610 »

U meni se rodila ideja da od kombija napravim kampera. Gledao sam na raznim forumima prepravke kombija i nadogradnje kamp prikolica na iste za to treba dosta novca a i vremena.Ja sam došao na ideju da od teretnog ili putničkog kombija povišenog tipa Mercedes Spinter, Fiat Ducato i sl. da napravim kampera a da ne diram ništa vanjski izgled kombija, izuzev nekih manjih prepravki: dogradnja tende, prosjecanje stakla, ugradnja klime, i sl.Kampera ne bih opremao nekom luksuznom opremom nije mi potreban wc, jer planiram sa istim kamperom kampovati u kampovima a tamo postoje tuševi i wc. Kamper bi pravio sa 4 ležaja, da ima sto, mali frižider, plinski rešo, jednom rječuju osnovne stvari. Pa bih Vas zamolijo da mi ovom prilikom pomognete interesuju me vaša iskustva, iskustva vaših prijatelja i sl. oko izrade ovog vozila. Postaviću par pitanja a vi ako možete dajte svoje prijedloge i mišljenja na moja pitanja.

1.Po vama koji je bolji kombi za prepravku teretni ili putnički?
2.Ne bih više kombija platio od 4000-5000 eura to znači kombiji koji su stariji od sedam godina, koji kombi da uzmem vaš prijedlog?
3.Na koji način da opremim unutrašnjost kombija da li da radim namještaj po mjeri ili da uzmem neku havarisanu prikolicu?
4.Uz moj rad koliko će me doći prepravka od prilike?

Pozdrav od novog člana "Camping Club Serbia"
Poslednja izmena od ACO610 u 17 Jul 2013 10:26, izmenjeno 1 put ukupno.
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Ideja da se od kombija nacini kamper nije nova i najveci proizvodjaci od adrije pa do mesitalija imaju takva vozila u ponudi a cifre su vrlo ozbiljne . Ako tvoj tim za putovanja cine ne vise od dva clana onda je gotovo idealan .
skoro po celoj evropi se mogu naci forumi o prepravkama ovih vozila , dakle sramote nema .
Prednosti :
gabariti su dosta manji od kamper ili prikolica , lakse je za upravljanje , opste koriscenje
Ulaze i parkiraju se u sam centar grada ili omanjih mesta .
mala potrosnja.
MALA CENA REGISTRACIJE ,ukoliko imaju prefiks teretno vozilo.
konstruktivno su bezbednija u slucaju kakve nezgode
verovatno ima jos dosta toga sto se moze navesti kao dobre osobine , pod losim su uglavnom manji gabarit sto svakako umanjuje komfor u samom vozilu. nekad je to u potrebnoj visini a nekad u sirini koja je gotovo kod svih modela problem i ako sad ima dugackih modela , ipak je sirina ono sto se prvopojavi kao problem u preradi takvog vozila u kamper varijantu.
Moja ideja je da se domognem integrisanog kamper vozila .
pretragom , satima potrosenim nad komjuterom i odabiru sta mi je ciniti sobzirom da nisam u prilici da potrosim od 15-55000e
fokusirao sam se na "samogradnju" tu su u obzir dosli mnogi MIDI bus vozila .
Za razliku od orginalnih integralaca imaju lim konstrukciju (u odnosu na KARTON na integralcima )
takodje mnogo primera po raznim forumima ova vozila imaju sirinu integralca , visinu takodje a i duzina ne manjka .
problem koji sledeci nailazi na nasem trzistu nema takvih jeftinih vozila a jeftinije primerke nemozemo uvesti jel nemaju euro 3 motore a koji imaju te motore i oblik indentican integralcu su po 20-30000.
dakle skoro corsokak .
Pa ipak na nasem trzistu postoje PAZI SAD vozila kao sto su :
MERCEDES 507.
MERCEDES 510
MERCEDES 609
sirina , visina duzina motori
opremanje nebi trebalo da bude problem ali ipak je stvar ukusa pa nebi o tome .
registracija mercedesa starijeg od 1993 sa motorom od 2400 do 3994 ccm od 70-90 ks kao teretno vozilo je 22-24000 din
pravilnom restauracijom moze da ostane u kategoriji od 3500 kg
Sta da dodam potpuno sam otkrio moj sledeci proekat , sem da moj prijatelj ima zelju da rekonstruise nos toj meckici pa bi mogla da izgleda potpuno osvezeno ...
malo sam rasirio ali sto se kaze "nasao si me "
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Slika
Slika
Slika
ACO610
Korisnik
Postovi: 18
Pridružio se: 16 Jul 2013 16:15

Post od ACO610 »

Hvala na informacijama.
Ja sam nešta razmišljao da napravim kampera od Mercedesa sprintera povišenog teretnog sa što vecim gabaritima , a da mi ne pređe ukupna težina 3500 kg.Gledao sam cijene u Njemačkoj mislim da se može nađi za 3000 eura 2001-2004 godište teretni spinter.

Ne mogu da postavim sliku ispod teksta. Kako to da učinim?
Poslednja izmena od ACO610 u 18 Jul 2013 11:29, izmenjeno 1 put ukupno.
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Koristi Upload slike na meniju. . .
ACO610
Korisnik
Postovi: 18
Pridružio se: 16 Jul 2013 16:15

Post od ACO610 »

Može li koji sajt ili forum gdje se vide prepravke kombija u kampera, bio bi veoma zahvalan.
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

van-conversion

je kljucna recna google, citaj nas forum polako i videces dosta toga , pocevsi od
http://www.campingclubbelgrade.org/uplo ... php?id=858
ACO610
Korisnik
Postovi: 18
Pridružio se: 16 Jul 2013 16:15

Post od ACO610 »

Hvala na pomoći ima dobrih ideja, ima li ko da mi predloži koji dobar kombi uslov je da je što veći, da je euro 3 i da ga vozi B kategorija nije zbog mene nego zbog supruge. Ima li ko iskustvo sa Fiat Ducato 2.8 JTD, vidim povoljni su od MB Sprinter. Poz.
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

mislim da motori 2.8 nisu svi ero 3 ustvari nisam siguran pa ipak znam da njihov menjac ume da strada (cesto i izvesno) a popravka za taj model 2.8 nije ispod 1000e . Proveri a ja znam , modeli 2.0 1.9 td i 2.5 su mnogo jeftiniji za odrzavanje ima ih valjda zilion pa trzisno jeftini.
ducato2
Korisnik
Postovi: 37
Pridružio se: 20 Avg 2011 10:04

Post od ducato2 »

Kombi Ducato 2.8JTD je veoma pogodan ya prepravku u kamp voyilo.Motori su veoma kvalitetni,prelaye mnogo kilometara irelativno su mali potrsaci.Troskovi odryavanja su niyi od Renoa Foda ili Mercedesa.Fiatova voyila proivedena posle 2002 god imaju Euro 3 standard sto se inace lako moye utvrditi pre nabavke.Ya ove svrhe dobro je nabaviti produyenu i povisenu veryiju i to teretnu,jer je u tom slucaju voyilo lakse prilagodjavati svojim potrebama.Sem toga, teretna voyila su jeftinijaInace,vecina evropskih proiyvodjaca kamp voyila koristi Fiatove modele kao bayu ya svoje nadgradnje.Namestaj moye napraviti svaki stolar a oprema se moye nabaviti nova ili polovna.Ja licno posedujem kamp voilo cija je baya Fiat Ducat 2.3 JTD 2002 god i do sada nisam imao kvarova,tako da mogu da preporucim i Ducato sa motorom 2.3 JTD.Buduci da sam i sam osamdesetih godina prepravio Mercedes 508 u kamp voyilo i koristio dugo godina,najtoplije preporucujem ovu vrstu samoggradnje.
Korisnikov avatar
laki 086
Korisnik
Postovi: 35
Pridružio se: 14 Mar 2013 12:18

Post od laki 086 »

Mozda ti ovo moze pomoci. Mislim da je dobro uradjeno.

http://deepredmotorhome.com/insulation.php
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

ACO610
Korisnik
Postovi: 18
Pridružio se: 16 Jul 2013 16:15

Post od ACO610 »

Hvala na informacijama.
Zna li ko placeve u EU gdje se mogu uzeti dobri teretni kombiji, a ima li ko u Srbiji da dovlači te kombije?
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Za putnicka vozila je okolina Minhena 500e. Za kombi racunaj bar jos 30%.
Korisnikov avatar
DusanHY
Korisnik
Postovi: 513
Pridružio se: 05 Maj 2011 10:31
Lokacija: Zemun

Post od DusanHY »

ACO610 napisao:Hvala na informacijama.
Zna li ko placeve u EU gdje se mogu uzeti dobri teretni kombiji, a ima li ko u Srbiji da dovlači te kombije?
Trenutno ti je bolje da kupiš kombi kod nas, jer su u poslednjih godinu dana cena pale i preko 30%. Prati oglase lizing kuća koja imaju dosta vraćenih teretnih kombija, nisu baš u zavidnom stanju ali je cena na pogađanje pa onda ti odradiš sve što treba i makar znaš na čemu si.
Probaj da izbegneš cimanje oko uvoza jer je stvarno mala razlika u ceni kod nas i njih za kvalitetno vozilo.
Odgovori