Samogradnja na bazi Iveco Daily

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY

Odgovori
lio
Korisnik
Postovi: 525
Pridružio se: 17 Mar 2011 21:49
Lokacija: Prokuplje

Post od lio »

Ovi pripremni radovi gore nisu pokazivali ništa, ali evo od danas:
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Poslednja izmena od lio u 29 Okt 2013 18:20, izmenjeno 1 put ukupno.
lio
Korisnik
Postovi: 525
Pridružio se: 17 Mar 2011 21:49
Lokacija: Prokuplje

Post od lio »

Lepo vreme za vikend nas je izmamilo da izvršimo malu probu dosadašnjih radova na kamperu.
Izbor je pao na Bovansko jezero, pa sam se sa Koletom uputio tamo u subotu naveče. Inače smatram da probe moram uraditi i u nepovoljnim vremenskim uslovima. Cilj je bio prespavati u kamperu, proveriti kako dihtuje, kakva je izolacija, kakvo je grejanje u novim uslovima, kreveti, rad uređaja. Do kraja radova mi je potrebno bar još mesec dana aktivnog rada, tako da izgleda da će to ostati za proleće.
Slika
Slika

Nakon provedene noći svanulo je izuzetno lepo jutro. Utisak - izolacija odlična, posebno podna (hladnoća sa poda se uopšte nije osećala). Sve je u stambenom delu dihtovalo bez problema.
Možda je najinteresantnija izmena na auspuhu grejalice. Na prethodnom kamperu auspuh na "rivieri" (nemam trumu) je išao vodoravno u zid, pa sam to uradio i na ovom kamperu. Još kada sam rasturao stari kamper video sam da je bilo pregrejano (izgoreno) na izlazu auspuha grejalice. Kada sam je postavio (grejalicu i izduv) u nov izuzetno vreo vazduh je izlazio napolje. Samim tim sam imao slabo iskorišćenje toplote, ali i opasnost da dođe do požara u ormaru. Rešio sam da toploti iz auspuha grejalice produžim put prinudno. Uzeo sam alumnijisku - harmonika cev od 80 mm i dužine sada ukupno 4 metra. Postavio je na izlaz sa peći, zatim donjim delom kroz klupu i vratio je nazad:
Slika
Ispalo je da je grejanje daleko bolje, a na izlazu vazduh uopšte nije vreo, jedva je mlak i na najačem grejanju. Sve u svemu ima još da se radi, ali ja sam zadovoljan.
Od utisaka mogu još da izdvojim prednost zadnje vuče, gde sam po onom šljunku išao bez problema.
Nedelja je bila dan za rekreaciju (svinjska rebarca na kjmaku pod sačem i pogača iz crepulje). Drago mi je da su tu prošli i naravno zaustavili se naši kolege: Mustang, Posejdon i Mića sa porodicama, pa smo se do večeri kao i uvek lepo družili
Slika
Slika
Slika
Izgleda da je pogača "teška"
Slika
Slika
Druženje
Slika
Slika
Slika
Slika
Poslednja izmena od lio u 04 Nov 2013 19:10, izmenjeno 1 put ukupno.
Korisnikov avatar
mustang
Korisnik
Postovi: 1030
Pridružio se: 27 Jan 2008 22:16
Lokacija: Nis

Post od mustang »

Ne znam da li zbog cevi, sača ili rozea, grejanje je očigledno bilo dobro, Kole u jadrankama je pravi dokaz. Ja sam se samo uverio da su Liova rebarca na kajmaku sigurno bila dobra.
Poslednja izmena od mustang u 04 Nov 2013 20:27, izmenjeno 1 put ukupno.
Omnia mea mecum porto
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Lio, nadamo se da koristiš ovo lepo vreme i radiš na kamperu
lio
Korisnik
Postovi: 525
Pridružio se: 17 Mar 2011 21:49
Lokacija: Prokuplje

Post od lio »

Naravno, upravo sam došao, postavljam crni tank, a narednih dana krećem sa instalacijama (12 i 220V - deo sam postavio), pa onda viseći elementi itd...
Kao što znate sve radimo sami (bez majstora) pa ponekad ide sporije, nekad se zaglavim - kao danas, crni tank sa starog kampera je širi nego što može da stane između greda šasije na ovom pa je morao da pretrpi prepravke. Uglavnom su svi elementi iz starog kampera pretrpeli prepravke, a to stvarno usporava radove - ali šta je tu je.
Projekat sam odavno uradio i pridržavam se njega. Bitno mi je da sve bude funkcionalno onako kako sam zamislio, o estetici ćemo na proleće.
U principu sam zadovoljan - termo izolacija je odlična, grejanje takođe. Problem sa dužinom kreveta o kome smo pričali ranije postoji, ali je zato veoma širok kada se razvuče (178 x 160 cm) pa može i malo dijagonalno.
Radiću sve dok vreme dozvoljava, kada dođe proleće prioritet su mi obe klime, a onda prihvatam Vaše savete: solarni panel, zatim satelitska itd...
Poslednja izmena od lio u 09 Nov 2013 19:08, izmenjeno 1 put ukupno.
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

@Lio, nešto si Nam utanjio sa slikama, kako ide samogradnja
lio
Korisnik
Postovi: 525
Pridružio se: 17 Mar 2011 21:49
Lokacija: Prokuplje

Post od lio »

sprinter napisao:@Lio, nešto si Nam utanjio sa slikama, kako ide samogradnja
Ništa novo druže, čekam malo lepše vreme da počnem sa radovima. Po mojoj proceni potrebno mi je bar još mesec dana radoava...
admin
Site Admin
Postovi: 798
Pridružio se: 22 Nov 2006 10:08

Post od admin »

Imam novi prozor 350x500h sa komarnikom i roletnicom ako nisi resio prozor na vratima i ako ti odgovara dimenzija.Pozdrav Dusan
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

@Lio, malo smo otišli u off na drugoj temi, tako da očekujemo ovde slike.
lio
Korisnik
Postovi: 525
Pridružio se: 17 Mar 2011 21:49
Lokacija: Prokuplje

Post od lio »

Samogradnja KOLE:
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Poslednja izmena od lio u 15 Maj 2014 11:07, izmenjeno 1 put ukupno.
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Ovo lepo izgleda.
Možeš li da staviš neki predviđeni izgled unutrašnjosti, gde se planiraju kreveti i kojih su dimenzija, šta je sa toaletom?
lio
Korisnik
Postovi: 525
Pridružio se: 17 Mar 2011 21:49
Lokacija: Prokuplje

Post od lio »

Lakše mi je da sačekam dan-dva pa da postavim originalne slike (biće uskoro). Dnevna soba je na ulazu (kada se spusti biće bračni krevet), kupatilo iza kuhinje...
Kole je iskoristio sve iz prikolice i to je skoro odlično odrađeno. Ima još posla, ali biće super.
Korisnikov avatar
Jader
Korisnik
Postovi: 770
Pridružio se: 14 Avg 2012 00:45
Lokacija: Beograd

Post od Jader »

Oće Thermo king da radi u toku vožnje? Da ne bude ko iz vica kad je Mujo stopirao hladnjaču :lol:
Korisnikov avatar
mustang
Korisnik
Postovi: 1030
Pridružio se: 27 Jan 2008 22:16
Lokacija: Nis

Post od mustang »

Ne vidim nigde pica-peć i ražanj za pragnje?
Omnia mea mecum porto
lio
Korisnik
Postovi: 525
Pridružio se: 17 Mar 2011 21:49
Lokacija: Prokuplje

Post od lio »

Termo king radi perfektno, a boks tek treba da se puni gadgets/ima
Odgovori