Samogradnja na bazi Iveco Daily

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY

Odgovori
lio
Korisnik
Postovi: 525
Pridružio se: 17 Mar 2011 21:49
Lokacija: Prokuplje

Post od lio »

Kakav god da je, mi dolazimo sa njim (ako treba unutra stavljamo i šator, grejanje pod jorgan, a kuvanje napolje)
driver57s
Korisnik
Postovi: 414
Pridružio se: 12 Maj 2011 00:22

Post od driver57s »

samo napred lio, pa i prespavati jednu ili dve veceri u vreci za spavanje ima drazi kad si u izgradnji, a za kuvanje i ostalo ne brini kod nas u kamperu mozes koristiti kuhinju i wc kao svoje
taman da malo napravis predah, a cuces mozda neke inspirativne ideje za dalji nastavak opremanja kampera
lio
Korisnik
Postovi: 525
Pridružio se: 17 Mar 2011 21:49
Lokacija: Prokuplje

Post od lio »

Pa radilo se još malo:
Slika
Redjanje elemenata iz starog kampera, uklapanje, razvlačenje u podu plina i vode itd...
Slika
stolarska radionica na otvorenom:
Slika
Završetak radova za danas
Slika
Zamalo da zaboravim - a tu je i tenda:
Slika

Na žalost sutra moram na posao inače bi bila i kuhinja i frižider povezani (ali može nešto da ostane i za kasnije)
Pozz...
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

@Lio
Ne zameri, ali ako ikako možeš, predvidi, odnosno ostavi tehničku mogućnost da ti se krevet može proširiti tako da se položaj tela pri spavanju može okrenuti za 90stepeni. Mislim da ti je baš knap širina, previše si u minusnoj fazi.
lio
Korisnik
Postovi: 525
Pridružio se: 17 Mar 2011 21:49
Lokacija: Prokuplje

Post od lio »

sprinter napisao:@Lio
Ne zameri, ali ako ikako možeš, predvidi, odnosno ostavi tehničku mogućnost da ti se krevet može proširiti tako da se položaj tela pri spavanju može okrenuti za 90stepeni. Mislim da ti je baš knap širina, previše si u minusnoj fazi.
OK druže, hvala na savetu, samo da znaš radim na tome. Zadnja osnova kreveta će biti metar sa meter osamdeset. Predviđeno je proširenje za četrdeset centimetara (od naslona) jednostavnim podizanjem (znači 1,8 x 1,4m). Ukoliko ovo bude nedovoljno dodaću pedeset cm od klupe. U svakom slučaju moraću da napravim pa da isprobam što će biti uskoro, samo da vreme malo popusti.
Pozz
lio
Korisnik
Postovi: 525
Pridružio se: 17 Mar 2011 21:49
Lokacija: Prokuplje

Post od lio »

Nastavljeni radovi čim je vreme dozvolilo:
Slika
Omladinci u akciji - Oljin i moj otac pokušavaju da pomažu:
Slika
Vreme za razmišljanje - frižider ovde ili onde, šporet itd...?
Slika
Slika
Slika
Slika
Konačno rešeno - frižider je tu:
Slika
Ulaz:
Slika
Kupatilo (buduće):
Slika
Bitno da je većina istapacirana:
Slika
Poslednja izmena od lio u 14 Okt 2013 16:31, izmenjeno 1 put ukupno.
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

na slikama izgleda savrseno , ako je ono bio tigar lepk , mora biti da je i vrlo zabavno !
lio
Korisnik
Postovi: 525
Pridružio se: 17 Mar 2011 21:49
Lokacija: Prokuplje

Post od lio »

Bilo je tri vrste lepka: Hensel, tigrokol, sintelan. Sve ukupno 13 kg lepka - normalno da je zabavno, još uvek se smejemo i sve nam je lepo.
Šalim se tigrokol se razblažuje nitro razređivačem (prosto nije moguće naneti ga gust), Henkel - akrilnim. Utisak: Tigrokol bolje lepi itison (sa gumenim podom), Henkel bolje lepi linoleum
Pozz
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Hajde Lio postavljaj slike da vidimo dokle si dogurao.
driver57s
Korisnik
Postovi: 414
Pridružio se: 12 Maj 2011 00:22

Post od driver57s »

samo napred lio, bas ti dobro ide, evo ti br tel od coveka koji donosi kamp opremu iz kac-a 060/6213132 i 062/621313 pa ga pitaj za sporet. ja sam od njega uzeo tendu
Korisnikov avatar
liiiman
Korisnik
Postovi: 536
Pridružio se: 10 Maj 2010 11:38

Post od liiiman »

driver57s napisao:samo napred lio, bas ti dobro ide, evo ti br tel od coveka koji donosi kamp opremu iz kac-a 060/6213132 i 062/621313 pa ga pitaj za sporet. ja sam od njega uzeo tendu
Da li misliš na Kać pored Novog Sada?

Prosto mislim da ovakve informacije zavređuju posebnu temu ili da se postave na: Naslovna» Servis i oprema » Sitna oprema za kamp .
driver57s
Korisnik
Postovi: 414
Pridružio se: 12 Maj 2011 00:22

Post od driver57s »

liiiman napisao:Da li misliš na Kać pored Novog Sada?
jeste to je covek iz kac-a kraj novoga sada sto dovozi kamp prikolice iz NL a uz njih ima i polovnu kamp opremu, moze cak i da se poruci covek po zahtevu donosi. meni je tako tendu doneo
slobodno ga prebaci gde mislis da je korisnije. posto me lio jos u sisevcu pitao za njega pa sam se setio da mu pustim br tel. covek se zove petar i korektan je
Poslednja izmena od driver57s u 17 Okt 2013 16:09, izmenjeno 1 put ukupno.
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Lio, koliko vidim zidove i plafon si obložio tapisonom.
Na šta si lepio tapison, da li direktno na lim i stiropor, ili si komplet zidove i plafon popločao lesonitom.

PS Sada gledam ranije slike i vidim da je po zidovima postavljen lesonit.

Nemoj zameriti, ali da li si razmišljao o mogućim alergijama obzirom na finu prasinu koja će se vremenom nataložiti po zidovima i imaš li neko rešenje.
Poslednja izmena od sprinter u 17 Okt 2013 17:58, izmenjeno 1 put ukupno.
lio
Korisnik
Postovi: 525
Pridružio se: 17 Mar 2011 21:49
Lokacija: Prokuplje

Post od lio »

driver57s napisao:
liiiman napisao:Da li misliš na Kać pored Novog Sada?
jeste to je covek iz kac-a kraj novoga sada sto dovozi kamp prikolice iz NL a uz njih ima i polovnu kamp opremu, moze cak i da se poruci covek po zahtevu donosi. meni je tako tendu doneo
slobodno ga prebaci gde mislis da je korisnije. posto me lio jos u sisevcu pitao za njega pa sam se setio da mu pustim br tel. covek se zove petar i korektan je
Hvala druže za informaciju, sigurno će mi trebati dosta toga
lio
Korisnik
Postovi: 525
Pridružio se: 17 Mar 2011 21:49
Lokacija: Prokuplje

Post od lio »

sprinter napisao:Lio, koliko vidim zidove i plafon si obložio tapisonom.
Na šta si lepio tapison, da li direktno na lim i stiropor, ili si komplet zidove i plafon popločao lesonitom.

PS Sada gledam ranije slike i vidim da je po zidovima postavljen lesonit.

Nemoj zameriti, ali da li si razmišljao o mogućim alergijama obzirom na finu prasinu koja će se vremenom nataložiti po zidovima i imaš li neko rešenje.
Razmatrao sam mnogo materjala za tapaciranje, odluka je na kraju pala na itison - tanak sa gumenom podlogom. Raspitao sam se i saznao da se ova podloga koristi često za tapaciranje buseva itd... Koriste još i filcane podloge (to je ranije bio proizvod iz mog grada, a sada uvoze iz Danske - lepe su i meke), ali nisam našao odgovarajuću boju, tanak sunđer i eko kožu odnosno skaj - što je dosta komplikovanije za tapaciranje, plastiku...

Ovaj itison se lako i lepo lepi, lagan je, dobar zvučni i termo izolator. Svestan sam da se u njemu skuplja prašina (mi nismo alergični ni na šta), ali to lako rešava paročistač i usisivač sa vodenim filterom kada se vratimo sa putovanja - imamo i jedno i drugo. Samo praksa će pokazati da li sam u pravu ili sam pogrešiio. Pregledajući stotine sajtova primetio sam da nisam jedini koji je na ovaj način tapacirao kamper, videćemo kada počne upotreba...

Morao sam ove nedelje na posao pa nije bilo dodatnih radova - nastavljam od vikenda
Odgovori