Samogradnja na bazi Iveco Daily

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY

Odgovori
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Nemoj zameriti, elan ti je na zavidnom nivou, sve ovo što radiš uveren sam da će izgledati ekstra.
Ja samo znam da za vreme letovanja, supruga kamper svaki dan čisti, a ja svake nedelje iznesem pod koji je iz parčadi itisona, istresem ga a pod se očisti vlažnom krpom. Koliko prašine bude u itisonu, to je strašno. I kada ne koristim kamper, opet se nakupi prašine, dovoljna su obična otvaranja vrata i povremeni ulasci da bi sa vazduhom ušla i prašina. Razumem da se itison koristi u velikim vozilima, ali u njima nema kuvanja i sl.
lio
Korisnik
Postovi: 525
Pridružio se: 17 Mar 2011 21:49
Lokacija: Prokuplje

Post od lio »

sprinter napisao:Nemoj zameriti, elan ti je na zavidnom nivou, sve ovo što radiš uveren sam da će izgledati ekstra.
Ja samo znam da za vreme letovanja, supruga kamper svaki dan čisti, a ja svake nedelje iznesem pod koji je iz parčadi itisona, istresem ga a pod se očisti vlažnom krpom. Koliko prašine bude u itisonu, to je strašno. I kada ne koristim kamper, opet se nakupi prašine, dovoljna su obična otvaranja vrata i povremeni ulasci da bi sa vazduhom ušla i prašina. Razumem da se itison koristi u velikim vozilima, ali u njima nema kuvanja i sl.
Ma nemam na šta zameriti. Svestan sam dobre namere da se ukaže na probleme. Nisam u ovom trenutku imao bollje rešenje. I mi stalno istresamo itison iz starog kampera pa te apsolutno razumem. Samo se nadam da pošto je ovaj tanak i ne previše grub, da neće praviti probleme.
Pozz
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

pozdrav i čim uradis daj slike da vidimo kako izgleda
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Lio kako napreduješ, vreme je super za rad.

Ja sam danas započeo sa proširivawem ulazne kapije na placu gde čuvam kamper. Očekujem da završim za vikend.
lio
Korisnik
Postovi: 525
Pridružio se: 17 Mar 2011 21:49
Lokacija: Prokuplje

Post od lio »

Jeste druže i zaista pokušavamo da svo slobodno vreme radimo osim...
Bilo je dosta sporih poslova koji se ne vide na fotografijama: Povezivanje plina - bojler, grejalica, šporet, frižider (sve u svemu dva dana, a ne vidi se ništa). Promena termoizolacije iza navedenih uređaja sa staklenom vunom - puno posla, a opet se ne vidi. Konačno sam danas naređao kuhinjske elemente, još malo da ih sredim (jedan dan) i kuhinja će biti u funkciji. Pa i tu sam imao nekoliko problema: rešili smo da izbacimo mikrotalasnu (kući je zaista stalno koristimo, ali na odmoru ne) i da umesto nje stavimo malu rernu - e onda gde da stoji itd... Plinski šporet koji se nije uklapao izašao je napolje, a za sada će biti plinski rešo (najverovatnije do iduće godine). Kada sam bušio pod za otpadnu vodu iz sudopere isekao sam bakarnu cev za plin koju sam postavio ranije kroz izolaciju - u prevodu muke. Kako prebacujem staru opremu neće uvek sve da sarađuje... Narednih dana nameštam dnevnu i spavaću sobu, pa tek onda viseće elemente. Javiću kako napreduju radovi. Za sada je u predviđenom terminu - moj tajming je da do zime bude funkcionalan, a do leta bude sređen i ulepšan
Pozzz

evo nekoliko slika zadnjih par dana:
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Poslednja izmena od lio u 24 Okt 2013 18:17, izmenjeno 1 put ukupno.
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Opet mastiš sa picom. Docekacu je vala, bar na prolećnom druženju.
lio
Korisnik
Postovi: 525
Pridružio se: 17 Mar 2011 21:49
Lokacija: Prokuplje

Post od lio »

Ma može druže i ranije, samo da vreme dozvoli neki lep vikend, pa i na skijanju...
Pozz
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Lio srećan rodzendan !!!
lio
Korisnik
Postovi: 525
Pridružio se: 17 Mar 2011 21:49
Lokacija: Prokuplje

Post od lio »

Hvala druže
Poslednja izmena od lio u 24 Okt 2013 20:18, izmenjeno 1 put ukupno.
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Post od sprinter »

Pridružujemo se čestitkama.
Ja sam od 50-e počeo da brojim unazad, nadam se da ću stići do srednje škole ( pričam o upisu )

Lepo vreme baš mami. Ja sutra idem za Užice, mislio sam sa kamperom, ali trenutno izvodim građevinske radove, pa mi ja kamper zaglavljen do daljneg.

Što ti je Srbin, počneš na malo, kao samo klizna kapija, dzabe, sada sam počeo da lupam i staze, da ih proširim kako treba, da iskoristim dok je tu mešaljic.
Korisnikov avatar
mustang
Korisnik
Postovi: 1030
Pridružio se: 27 Jan 2008 22:16
Lokacija: Nis

Post od mustang »

Srećan rođendan i brzo useljenje u kamper žele ti Mustangovci...

http://www.youtube.com/watch?v=JR1WzNsPsNM

http://www.youtube.com/watch?v=DUTRlzV0Nwo
Omnia mea mecum porto
lio
Korisnik
Postovi: 525
Pridružio se: 17 Mar 2011 21:49
Lokacija: Prokuplje

Post od lio »

mustang napisao:Srećan rođendan i brzo useljenje u kamper žele ti Mustangovci...

http://www.youtube.com/watch?v=JR1WzNsPsNM

http://www.youtube.com/watch?v=DUTRlzV0Nwo
Like
Korisnikov avatar
DusanHY
Korisnik
Postovi: 513
Pridružio se: 05 Maj 2011 10:31
Lokacija: Zemun

Post od DusanHY »

Sa zakašnjenjem (izvinjavamo se ) srećan rođendan žele ti i Mlićevići, budi nam živ i zdrav 100 godina.
Korisnikov avatar
Dragan
Korisnik
Postovi: 482
Pridružio se: 06 Mar 2012 13:00
Lokacija: Pirot

Post od Dragan »

Lio, i mi se pridruzujemo cestitkama za rodjendan i zelimo ti da dugo i srecno koristis kamper.
lio
Korisnik
Postovi: 525
Pridružio se: 17 Mar 2011 21:49
Lokacija: Prokuplje

Post od lio »

Znam da se ne vidi da sam dosta radio, ali verujte jesam. Vezivanje plina, vode itd... Konačno sam izašao iz kuhinje i krećem ka dnevnoj sobi.
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Odgovori