Durmitor

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY, admin

Odgovori
Korisnikov avatar
liiiman
Korisnik
Postovi: 536
Pridružio se: 10 Maj 2010 11:38

Durmitor

Post od liiiman »

Da li neko ima iskustva sa kampovima na Durmitoru?
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Re: Durmitor

Post od sprinter »

Nemam baš nikakva iskustva u vezi kampova. Ja sam prošao par puta preko Durmitora, priroda je božanstvena, bukvalno fascinantna. Bilo je to pre 10-ak godina .
Nešto mi se čini da u okolini Žabljaka je bilo neko naselje kod Gorskih očiju. Da li ima kamp, ne znam.

Ako ti nešto znači.

http://www.durmitorski-bungalovi.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Ivko
Korisnik
Postovi: 9
Pridružio se: 24 Sep 2013 23:21

Re: Durmitor

Post od Ivko »

Ja sam par puta prespavao po jedenu noc u kampu "Kod Boce" u Razvrsju. Nalazi se na oko 2 km od centra Zabljaka, na putu prema Savniku i Niksicu sa desne strane, obelezeno je skretanje sa glavnog puta. Meni se kamp dopao ima sve uslove, mesta za kampere, prikolice, satore a ima i bungalova. Ima tuš kabine i stalno ima tople vode, mesto za praznjenje hemijskog WC-a, mesta za pranje i sušenje veša, mesta za sedenje i odmaranje, kuhinju sa friziderom, šporetom i sudjem, veliku trpezariju.
Prosle godine sam platio 9 eura za 1 noc (2 osobe, kamper, struja i takse).
Nema hladovine, ali nije ni potrebno jer smo se nocu smrzavali u julu i avgustu i ukljucivali smo grejalicu.

Pokusacu da postavim i nekoliko slika.

Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Re: Durmitor

Post od sprinter »

Super Ivko.
Šta smo ti kamperi, uvek da pomognemo i prenesemo iskustva.
Durmitor je pun iznenađenja. Ja sam jedne godine došao iz pravca mosta na Đurđevića tari, a druge godine sam išao preko Šavnika, iz pravca Nikšića koliko se sećam. Priroda je nestvarna, samo put je bio baš uzan.

Zahvaljujem ti se i u Limanovo ime za odgovor, previše je zauzet, uopšte ne stiže da se zakači za net.
Ivko
Korisnik
Postovi: 9
Pridružio se: 24 Sep 2013 23:21

Re: Durmitor

Post od Ivko »

Još nešto da dodam o kampu. Vlasnik sa porodicom održava kamp, veoma su ljubazni i prosto su se obradovali kada smo svratili, jer su uglavnom stranci u njemu pa im je bilo drago da mogu sa nekim da popričaju na maternjem jeziku.
Ima i internet a može sa vlasnikom da se ode u nabavku u Žabljak.
Inace ima jos par kampa, jedan je u blizini centra Žabljaka, nisam svraćao u njima i neznam kako su uređeni.

I ja sam išao preko Đurđevića Tare i tu obavezno ostanemo jedno sat vremena.
Put je sada odličan, proširen je jedino su ograničenja brzine pa nije preporučljivo juriti, a i ima se šta videti priroda je prelepa.

Slika
Put prema Šavniku
Odgovori