Kvalitetni kampovi u Evropi

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY, admin

Odgovori
Zoster Nemagreske
Korisnik
Postovi: 9
Pridružio se: 04 Maj 2015 21:01

Kvalitetni kampovi u Evropi

Post od Zoster Nemagreske »

Dragi Svi,
iako supruga I ja jos uvek sami sa sobom nismo rascistili da li cemo da kupimo prikolicu ili kamper, ono sto vec sada znamo je da nas vid kampovanja podrazumeva stacioniranje u jednom kampu tokom svog vremena odmora.

Molimo za savete I preporuku kvalitetnih kampova po Evropi, pre svega kampova na obali mora u Grckoj, Italiji, Spaniji.
Nasi kriterijumu za kvalitetan kamp podrazumevaju:
- higijenu I cistocu na visokom nivou (narocito u toaletima)
- pristupnost prikljuccima za vodu I struju na kamping mestu, kao I odvod za tehnicku vodu
- postovanje kucnog reda I mira
- bezbednost I sigurnost
- hladovina, lak pristup plazi

Nedavno smo boravili u jednom takvom kampu - Le Palme Camping (Lago di Garda, Italija). Kamp je vrh s tom napomenom sto je kamp na jezeru, a ne na moru. U svakom slucaju, topla preporuka za sve koji planiraju posetu ovom delu Italije.
Korisnikov avatar
sprinter
Korisnik
Postovi: 2670
Pridružio se: 06 Dec 2009 09:17

Re: Kvalitetni kampovi u Evropi

Post od sprinter »

Dobrodošao na Forum.
Što se tiče dileme da li kamper ili prikolicu, ovde je vođena baš oštra diskusija, pronjuškaj malo po Forumu. Ukoliko Vama odgovara i volite da se stacionirate na jednom mestu, onda je za Vas definitivno prikolica. Sad ne bih da obrazlažem svoj stav, kao što rekoh na više mesta je već pisano o tome.

Ja lično ti ne mogu bog zna šta pomoći u vezi kampova. U Grčkoj sam boravio u nekoliko kampova ali samo po par dana, ništa više, ali ne nosim loša iskustva iz njih, naprotiv. Koliko sam uočio, većina kampova sadrži sve ono što ti tražiš, sem možda higijene i poštovanja kućnog reda, tako da ne bi trebalo da imaš puno poteškoća u kampovima Grčke. A uostalom, jedna velika prednost i draž vučenja sopstvene prikolice je upravo i u tome da ukoliko ti se ne svidi kamp mesto, ti se spakuješ i ideš na drugo, treće, četvrto ili peto mesto. Ta sloboda izbora je nemerljiva, tako da ne verujem da ćeš imati puno poteškoća da nađeš odgovarajući kamp. Sem toga, na internetu su prikazani mnogi kampovi, a lokaciju možeš i vizuelno obići preko Google mapa.

Što se tiče same Grčke, pogledaj malo sjajne opise kampova koje je uradio Joe, mislim da se nalaze na Podforumu Kamp prikolice, u temi molba vlasnicima kamp prikolica.
Zoster Nemagreske
Korisnik
Postovi: 9
Pridružio se: 04 Maj 2015 21:01

Re: Kvalitetni kampovi u Evropi

Post od Zoster Nemagreske »

Pre nekoliko nedelja boravili smo u Campu Lanterna kod Poreča. Bili smo odueševljeni. Kamp je vrh, ogroman, prostire se na 80ha I prima 13.000 turista u špicu sezone.
Dakle, ovaj kamp bih dodao na spisak kvalitetnih kampova u Evropi u kojima vredi letovati.

pozz svima,
Zoster
rekreator
Korisnik
Postovi: 97
Pridružio se: 12 Avg 2011 00:48
Lokacija: Pančevo

Re: Kvalitetni kampovi u Evropi

Post od rekreator »

Uskoro krećem na jedan duži put kamperom.
Kad se vratim, postaviću komentare svakako.
Za četiri dana biću u kampu Le Palme Camping u Italiji.
Hvala na preporuci. U okolini jezera La Garda ima puno kampova ali nije lako naći odgovarajući.
Pozdrav i srećno.
Miki - Pančevo
Korisnikov avatar
Dragan
Korisnik
Postovi: 482
Pridružio se: 06 Mar 2012 13:00
Lokacija: Pirot

Re: Kvalitetni kampovi u Evropi

Post od Dragan »

Sracan put i lep provod.
rekreator
Korisnik
Postovi: 97
Pridružio se: 12 Avg 2011 00:48
Lokacija: Pančevo

Re: Kvalitetni kampovi u Evropi

Post od rekreator »

Ja i RADAR (Vlado Ribać - Beograd)noćas smo doputovali sa duge ekspedicije po zapadu i jugozapadu Evrope.
Pred polazak na put Dule, Predednik Kluba pozajmio mi je izvanrednu knjigu sa listingom dobrih evropskih kampova.
Svi kampovi pobrojani u knjizi su perfektni.
Kniga je izdata trojezično u Sloveniji i košta oko 20 €.
Takođe, više puta sam koristio petraživač u navigaciji koji pod opcijom MESTA U BLIZINI ODREDIŠTA-SMEŠTAJ - KAMPOVANJE, nudi izbor svih kampova u blizini vašeg odredišta.
Miki - Pančevo
Zoster Nemagreske
Korisnik
Postovi: 9
Pridružio se: 04 Maj 2015 21:01

Re: Kvalitetni kampovi u Evropi

Post od Zoster Nemagreske »

Camp Thalatta na Sitonii ispunio sva nasa ocekivanja,

otvorio sam novu temu pod tim naslovom u kome sam zakacio link sa youtuba na kome sam snimio filmic o kampu.

pozz svima
Z
Odgovori