Kampovi aktivni u Srbiji

Moderatori: šukitaxi, miki56, andrijica, GorchaHY, admin

Odgovori
Sinbad
Korisnik
Postovi: 375
Pridružio se: 06 Avg 2012 22:59
Lokacija: NS

Post od Sinbad »

Najbolji opis kampa do sada :) . Drzim palceve ovim ljudima da uspeju u poslu koji su zapoceli!
Mozda je bas to dobra lokacija za organizaciju nekog buduceg druzenja kampera. :)

Zbog posla sam na zalost propustio prethodno...
Poslednja izmena od Sinbad u 02 Jul 2013 18:33, izmenjeno 1 put ukupno.
Kad se mora, nije teško.
Sinbad
Korisnik
Postovi: 375
Pridružio se: 06 Avg 2012 22:59
Lokacija: NS

Post od Sinbad »

16) Ovčar banja: Kamp "Ovčar banja"

http://www.ozonpress.net/ekonomija/3714 ... ommentPost
Kad se mora, nije teško.
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

16) Ovčar banja: Kamp "Ovčar banja"

CRKVA DAJE BAZEN ALI BEZ KUPANJA U KUPAĆIM GAĆAMA

Bazen koji se nalazi nedaleko od auto-kampa je vlasništvo mesne zajednice, a nalazi se na teritoriji opštine Lučani. Do pre 5-6 meseci zemljište je bilo vlasništvo Srbijašuma ali je ono vraćeno obližnjem manastiru.

- Bili smo postigli dogovor sa Srbijašumama da taj bazen uzmu Javna ustanova Turistička organizacija Čačak i SRC Mladost. Međutim, tad je zemljište vraćeno manastiru Sretenje. Ja sam sa sveštenstvom obavio razgovor i odgovor je bio da oni ne bi imali ništa protiv da nam ustupe bazen ali uz uslov da se ljudi ne skidaju na bazenu. Garantujem da bi radom bazena Ovčar Banja bila puna gostiju, kaže direktor TOČ-a Miodrag Stevanić.

deo iz teksta o kampu iiiii
MISLIM DA JE SRAMOTA
Niko vise neceka grad da napravi bazen sad su privatni bazeni u svakom delu grada imaju fantasticne sadrzaje samo u okruzenju Beograda od Guncata , Jakova , surduka , Zemuna pravi mali akva parkovi i umesto da nam se svima popravi kvalitet zivota , sta se moze procitati.
UZ puno clanaka gde se mogu procitati razni gresi crkvenih velikodostojnika licno mi se ovaj gadi . Po sistemu sto tuznije ...
Sinbad
Korisnik
Postovi: 375
Pridružio se: 06 Avg 2012 22:59
Lokacija: NS

Post od Sinbad »

16) Ovčar banja: Kamp "Ovčar banja"

A kad je u pitanju "PLIVANJE ZA ČASNI KRST", onda kupace gaće u sred zime nisu problem. Ja stvarno ne razumem ove polupane sveštenike! Od crkve kao ozbiljne institucije, napraviše cirkus za sprdanje!

http://www.youtube.com/watch?v=hVb82tyzMv0
Poslednja izmena od Sinbad u 17 Jul 2013 19:53, izmenjeno 1 put ukupno.
Kad se mora, nije teško.
Korisnikov avatar
liiiman
Korisnik
Postovi: 536
Pridružio se: 10 Maj 2010 11:38

Post od liiiman »

16) Ovčar banja: Kamp "Ovčar banja"

Ovaj tekst je objavljen 18.01.2013. Interesantno bi bilo imati sveže informacije o trenutnom stanju kampa.
Korisnikov avatar
Jader
Korisnik
Postovi: 770
Pridružio se: 14 Avg 2012 00:45
Lokacija: Beograd

Post od Jader »

Zna li neko šta je s kampom na Zlatiboru koji se otvoara već nekoliko puta kao autoput Feketić-Subotica via Feketić? Poslednja vest je da se otvara sredinom jula, a to je upravo prošlo: http://www.b92.net/putovanja/vesti.php? ... _id=727667
Korisnikov avatar
liiiman
Korisnik
Postovi: 536
Pridružio se: 10 Maj 2010 11:38

Post od liiiman »

11) Golubac: Kamp "Toma"

Lokacija i ambijent:
Ulaz u kamp je na sledećim koordinatama 44º38'51.43" N, 21º50'12.38" E
Kamp "Toma" nalazi se u blizini Golubca, tačnije par kilometara udaljen od mesta Brnjica. Kamp se nalazi na samoj obali Dunava. Kada smo ga mi posetili Dunav je bio ispušten na Djerdapu i nije se moglo kupati, ali se vidi da ima odličnu plažu u sklopu kampa. Hladovine u kampu nema previše, ali se može uhvatiti ispod velikih vrba, pogotovo ispod centralne vrbe koja dominira.
Od djerdapske magistrale do kampa se ide zemljanim/kamenim putem oko 200m pored nekih kuća/garaža i ima jedno zbunjujuće skretanje obeleženo drvenim znakom. Na samoj magistrali je oblično obeleženo skretanje za kamp. Na ulazu u kamp je kapija i ne postoji recepcija. Ceo kamp je ograđen što značajno doprinosi bezbednom osećaju za potencijalne goste. Preporuka je da se pre stizanja u kamp zaustavite u restoranu Toma u samom mestu Brnjica i da proverite da li ima nekog u kampu i da li je otključana ulazna kapija. Tokom sezone i tokom dana gotovo uvek ima nekog od osoblja kampa pošto su ujedno angažovani i u kafanici koja je u sastavu kampa. U kampu postoje i bungalovi koji su pristojno sređeni, tako da možete povesti i vaše prijatelje koji nisu kamperi. Ambijent u kampu je miran, mada je verovatno dinamičnije tokom letnjih vikenda. Priroda je ono što vas na ovom mestu ostavlja bez daha. Dunav, zalazak sunca, okolna šumovita brda ...

Prilazni put
Slika
Kamp
Slika
Kamp
Slika
Bungalovi
Slika
Zalazak sunca
Slika
Okolina
Slika

Parcele i njihova oprema:
Parcele nisu definisane. Gost ima potpunu slobodu da se smesti gde mu odgovara. U kampu ne postoje instalacioni stubovi sa priključnicama elektroenergetske mreže, ali postoji mogućnost da se na elektroenergetsku mrežu priključite putem šuko priključnica koje se nalaze u sanitarnom čvoru. Odavde se može zaključiti da će vam dužina produžnog kabla presudno uticati na izbor lokacije. Mora se istaći da u kampu jednostavno ne postoji loša lokacija. Dodatno bitna informacija je i da je tokom noći kamp osvetljen.

Sanitarni objekti i higijena: U kampu postoji jedan sanitarni objekat. U sanitarnom čvoru ima i hladne i tople vode. Postoje česme koje su na otvorenom, tuš kabine, deo za umivanje i deo sa toaletima. Sve instalacije, lavaboi, ogledala i wc šolje/kotlići su novi i funkcionalni. Objekat mnogo lošije izgleda nego što mu je funkcionalna vrednost. Higijena je na visokom nivou i zaslušuje pohvalu. Higijena na teritoriji celog kampa je na visokom nivou.
Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Mogućnost snabdevanja i ishrane:
U neposrednoj blizini kampa ne postoji prodavnica, najbliža prodavnica je oko 6,5km udaljena i nalazi se u mestu Brnjica, preko puta restorana Toma. U samom kampu postoji kafanica sa odličnom terasom (u toku je izgradnja proširenja terase iznad samog Dunava). Kada smo mi bili nije bilo moguće naručiti jelo u kafanici, ali infrastruktura pored ukazuje da se tokom sezone sigurno može naručiti roštilj i slično. Ova infrastruktura je na raspolaganju i gostima kampa tako da ne morate imati svoju šicu za roštilj.
Slika

Sport, rekreacija i slobodno vreme:
Na Dunavu se mogu upražnjavati svi vidovi rekreacije vezani za vodu. Plaža je čista. U kampu se nalazi i teren za odbojku na pesku. Ribolov je moguć.

Ljubaznost osoblja:
Kompletno osoblje, kamp i restoran Toma, je jako ljubazno i spremno da vam izađe u susret.

Cena i odnos cena/kvalitet:
Cena za dvoje odraslih, dvoje dece, prikolicu i priključak na struju je 1400 RSD dnevno (uključena i boravišna taksa). Ova cena je potpuno razumna u odnosu na ponudu, tačnije odnos cena/kvalitet je jako dobar.
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Sinbad napisao:16) Ovčar banja: Kamp "Ovčar banja"

http://www.ozonpress.net/ekonomija/3714 ... ommentPost
groskamper napisao:16) Ovčar banja: Kamp "Ovčar banja"

CRKVA DAJE BAZEN ALI BEZ KUPANJA U KUPAĆIM GAĆAMA

Bazen koji se nalazi nedaleko od auto-kampa je vlasništvo mesne zajednice, a nalazi se na teritoriji opštine Lučani. Do pre 5-6 meseci zemljište je bilo vlasništvo Srbijašuma ali je ono vraćeno obližnjem manastiru.

- Bili smo postigli dogovor sa Srbijašumama da taj bazen uzmu Javna ustanova Turistička organizacija Čačak i SRC Mladost. Međutim, tad je zemljište vraćeno manastiru Sretenje. Ja sam sa sveštenstvom obavio razgovor i odgovor je bio da oni ne bi imali ništa protiv da nam ustupe bazen ali uz uslov da se ljudi ne skidaju na bazenu. Garantujem da bi radom bazena Ovčar Banja bila puna gostiju, kaže direktor TOČ-a Miodrag Stevanić.

deo iz teksta o kampu iiiii
MISLIM DA JE SRAMOTA
Niko vise neceka grad da napravi bazen sad su privatni bazeni u svakom delu grada imaju fantasticne sadrzaje samo u okruzenju Beograda od Guncata , Jakova , surduka , Zemuna pravi mali akva parkovi i umesto da nam se svima popravi kvalitet zivota , sta se moze procitati.
UZ puno clanaka gde se mogu procitati razni gresi crkvenih velikodostojnika licno mi se ovaj gadi . Po sistemu sto tuznije ...
Sinbad napisao:16) Ovčar banja: Kamp "Ovčar banja"

A kad je u pitanju "PLIVANJE ZA ČASNI KRST", onda kupace gaće u sred zime nisu problem. Ja stvarno ne razumem ove polupane sveštenike! Od crkve kao ozbiljne institucije, napraviše cirkus za sprdanje!

http://www.youtube.com/watch?v=hVb82tyzMv0
Zao mi je al jos uvek ne mogu da se opustim vezano za ovu temu , pa i da me izbrisete dodacu jos i ovo a vezano je za bazen ili recimo KAKO SE MOZE VOLETI SVOJE MESTO !!!
Zapravo posle nekog vremena iz ciste znatizelje odem na bazen u selo SURDUK kazu imaju lepe bazene , covek koji voli svoje mesto i svoje sugradjane (NE OCEKUJE MARSOVCE VEC SVOJE SUGRADJANE NARAVNO) ulozio je u bazene i uopste sadrzaje oko bazena . To je izgradio na ravnici na cistoj njivi i ima ideju da jos doda sadrzaja pocevsi od parkinga ...
Dodacu da se mogu parkirati kamperi slobodnooo.
Moji zemljaci u Ovcar BANJI imate li Vi BANJU uopste ili ... --- PAZI BAZEN MOZE DA RADI ALI BEZ KUPACIH GACA ...

SlikaSlikaSlikaSlikaSlikaSlika
Korisnikov avatar
liiiman
Korisnik
Postovi: 536
Pridružio se: 10 Maj 2010 11:38

Post od liiiman »

@groskamper

Zašto bi ti neko obrisao tekst, svako ima pravo da iznese svoje mišljenje. Meni "....ali uz uslov da se ljudi ne skidaju na bazenu...." deluje kao poziv da ljudi dođu skinuti na bazen.

Mnogo je zanimljivija priča o Surduku, ja sam načuo da vlasnici imaju ideju da opreme parking za kampovanje u smislu obezbeđenja česmi sa vodom, priključaka za struju, mesta za pražnjenje hemijskih toaleta i upotrebu toaleta za kampere. U tom slučaju ovo mesto definitivno treba obeležiti kao ozbiljnu lokaciju za kampovanje. Za pohvalu je i to da dopuštaju parkiranje bez nadoknade.

http://www.bazenihorizont.rs/index.php/horizont
Korisnikov avatar
liiiman
Korisnik
Postovi: 536
Pridružio se: 10 Maj 2010 11:38

Post od liiiman »

Jader napisao:Zna li neko šta je s kampom na Zlatiboru koji se otvoara već nekoliko puta kao autoput Feketić-Subotica via Feketić? Poslednja vest je da se otvara sredinom jula, a to je upravo prošlo: http://www.b92.net/putovanja/vesti.php? ... _id=727667
Stvarno, ko zna koja po redu najava otvaranja. Nadajmo se da će nešto od kampa biti i da ćemo dobiti još jednu lepu lokaciju u Srbiji.
Korisnikov avatar
groskamper
Site Admin
Postovi: 2004
Pridružio se: 11 Avg 2009 18:46
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od groskamper »

Verujem da je samo mali korak do ovih uslova potrebnih za ostanak kampera na dan dva , u istom selu postoji jos jedan kompleks mozda manje atraktivan ali svakako za pohvalu , takodje ima veliki parking i oba su vrlo blizu autoputa .
Svakako pohvale za ovakve sadrzaje u zemlji Srbiji.
Jednako isto kao primer iz Ovcar BANJE bi bio i grad Beograd sa sve uglednim predsednicima opstina , poput opstine Novi beograd ciji akva park spava u korovu , ocigledno jedna od tema za naredna izdanja tabloida koji prate hronika vesti ... al sacekajmo ... ovo je sigurica vest
Sinbad
Korisnik
Postovi: 375
Pridružio se: 06 Avg 2012 22:59
Lokacija: NS

Post od Sinbad »

groskamper napisao:Moji zemljaci u Ovcar BANJI imate li Vi BANJU uopste ili ... --- PAZI BAZEN MOZE DA RADI ALI BEZ KUPACIH GACA ...
HAHAHA! Bez kupaćih gaća :)
Kad se mora, nije teško.
Korisnikov avatar
Jader
Korisnik
Postovi: 770
Pridružio se: 14 Avg 2012 00:45
Lokacija: Beograd

Post od Jader »

ne branim niti optužujem bilo koga, ali možda je ovo s gaćama istrgnuto iz konteksta... evo šta je pisalo:

"Ja sam sa sveštenstvom obavio razgovor i odgovor je bio da oni ne bi imali ništa protiv da nam ustupe bazen ali uz uslov da se ljudi ne skidaju na bazenu."

Znači, nigde se ne pominju gaće nego da se ljudi ne skidaju. E sad... na šta su mislili kad su pomenuli skidanje, to njih treba pitati :lol:
Sinbad
Korisnik
Postovi: 375
Pridružio se: 06 Avg 2012 22:59
Lokacija: NS

Post od Sinbad »

Kupacemo se u jaknama :) .
Videli ste plivanje za Bogojavljenski krst. Svi do jednog u gacama i to usred zime. Vladika prisutan i to im ne smeta.
Ja stvrno ne razumem tog popa sta je on umislio u svojoj polupanoj svestenoj glavi.
Kad se mora, nije teško.
Korisnikov avatar
DusanHY
Korisnik
Postovi: 513
Pridružio se: 05 Maj 2011 10:31
Lokacija: Zemun

Post od DusanHY »

Preduzeće Park Palić je 12.07. 2013. otvorilo kamping odmorište Palić.
http://www.park-palic.rs/sr/index/adetail/ls/64
Odgovori